سن ازدواج؟؟؟؟؟؟؟؟

kasraa

New member
zan.jpg

در تصویر بالا میانگین سن ازدواج یعنی تا زمانی که یک جوان بالای ۱۵ سال ترجیح می دهد مجرد بماند نمایان است

به گزارش زیرمیزی به نقل از خبرآنلاین سن ازدواج در جوامع مختلف تابع قانون شرع و عرف است گرچه در بسیاری از جوامع این سه بر هم منطبق نمی شوند.

چند سالی است که بالا رفتن سن ازدواج مخصوصا در دختران و مجرد ماندن آنها نگرانی های شدیدی را در جامعه به وجود آورده است. این در حالیست که در جوامع روستایی ما تعداد زیادی ازدواج با دختران زیر سن قانونی مشاهده می شود.

افزایش آماری این نوع ازدواج که برخی کارشناسان معتقدند به خاطر ثبت رسمی آن در سالیان اخیر برای مقاصد اقتصادی است موجب شده است که از یک طرف نگرانی مسئولان متوجه ازدواج نکردن دختران باشد و از طرف دیگر زود ازدواج کردن آنها در جوامع روستایی

در جداول زیر فهرست کشورهایی که در آن سن اولین ازدواج زنان، پایین تر و یا بالاتر از بقیه جوامع است و همچنین وضعیت منطقه ما آورده شده است.

پایین ترین سن ازدواج زنان

ردیف کشور سن اولین ازدواج سن قانونی ازدواج زنان
۱ یمن ۱۱ کفایت اجازه والدین
۲ کامرون ۱۲٫۱ کفایت اجازه والدین
۳ نیجر ۱۳٫۶ ۱۵
۴ عربستان ۱۴ -
۵ نپال ۱۸٫۸ ۱۶
۶ فیلیپین ۱۹٫۳ ۱۵
۷ موزامبیک ۱۸ ۱۵
۸ چاد ۱۸ ۱۶
۹ نیجریه ۲۰ ۱۸
۱۰ توگو ۲۱٫۳ -

بالاترین سن ازدواج زنان

۱ سوئد ۳۲٫۵ ۱۸، پایین تر با اجازه دادگاه
۲ ایسلند ۳۲ ۱۸، پایین تر با جازه دادگاه
۳ نروژ ۳۱ ۱۸،پایین تر با اجازه دادگاه
۴ آلمان ۳۰ ۱۶و پایین تر با اجازه دادگاه
۵ فنلاند ۳۰ ۱۸
۶ اسپانیا ۲۹٫۸ ۱۶و پایین تر با اجازه والدین
۷ ایتالیا ۲۹٫۷ ۱۶و پایین تر با اجازه دادگاه
۸ فرانسه ۲۹٫۶ ۱۸
۹ چک ۲۹٫۶ ۱۶و پایین تر با اجازه دادگاه
۱۰ پرتغال ۲۹٫۵ ۱۶و پایین تر با اجازه والدین

وضعیت منطقه

۱ عربستان ۱۴ عرفا ۱۸ ولی کمتر از آن بسیار مرسوم است
۲ افغانستان ۲۱ ۱۶
۳ هند ۲۲٫۲ ۱۸،در مناطق مختلف فرق می کند
۴ پاکستان ۲۲٫۸ ۱۶
۵ آذربایجان ۲۳٫۱ ۱۷ ، پایین تر در موارد خاص
۶ ترکیه ۲۳٫۴ ۱۷، پایین تر با جازه دادگاه و والدین
۷ عراق ۲۴ ۱۵
۸ امارات ۲۵
۹ ایران ۲۶٫۸ ۱۶، پایین تر با اجازه دادگاه ، والدین و عرف منطقه
۱۰ کویت ۲۷ ۱۵

در تصویر بالا میانگین سن ازدواج یعنی تا زمانی که یک جوان بالای ۱۵ سال ترجیح می دهد مجرد بماند نمایان است

BBT

New member
ایران 25 تا 26 سال تو عکس
ولی این نگفته برای پسراست یا دخترا
یا متوسط هر دو ؟؟؟

BBT

New member
اخه سن ازدواج پسرا ودترا معمولا 3 تا 4 اختلاف دارن با هم

majid45

New member
zan.jpg

به گزارش زیرمیزی به نقل از خبرآنلاین سن ازدواج در جوامع مختلف تابع قانون شرع و عرف است گرچه در بسیاری از جوامع این سه بر هم منطبق نمی شوند.

چند سالی است که بالا رفتن سن ازدواج مخصوصا در دختران و مجرد ماندن آنها نگرانی های شدیدی را در جامعه به وجود آورده است. این در حالیست که در جوامع روستایی ما تعداد زیادی ازدواج با دختران زیر سن قانونی مشاهده می شود.

افزایش آماری این نوع ازدواج که برخی کارشناسان معتقدند به خاطر ثبت رسمی آن در سالیان اخیر برای مقاصد اقتصادی است موجب شده است که از یک طرف نگرانی مسئولان متوجه ازدواج نکردن دختران باشد و از طرف دیگر زود ازدواج کردن آنها در جوامع روستایی

در جداول زیر فهرست کشورهایی که در آن سن اولین ازدواج زنان، پایین تر و یا بالاتر از بقیه جوامع است و همچنین وضعیت منطقه ما آورده شده است.

پایین ترین سن ازدواج زنان

۱ یمن ۱۱ کفایت اجازه والدین
۲ کامرون ۱۲٫۱ کفایت اجازه والدین
۳ نیجر ۱۳٫۶ ۱۵
۴ عربستان ۱۴ -
۵ نپال ۱۸٫۸ ۱۶
۶ فیلیپین ۱۹٫۳ ۱۵
۷ موزامبیک ۱۸ ۱۵
۸ چاد ۱۸ ۱۶
۹ نیجریه ۲۰ ۱۸
۱۰ توگو ۲۱٫۳ -

بالاترین سن ازدواج زنان

۱ سوئد ۳۲٫۵ ۱۸، پایین تر با اجازه دادگاه
۲ ایسلند ۳۲ ۱۸، پایین تر با جازه دادگاه
۳ نروژ ۳۱ ۱۸،پایین تر با اجازه دادگاه
۴ آلمان ۳۰ ۱۶و پایین تر با اجازه دادگاه
۵ فنلاند ۳۰ ۱۸
۶ اسپانیا ۲۹٫۸ ۱۶و پایین تر با اجازه والدین
۷ ایتالیا ۲۹٫۷ ۱۶و پایین تر با اجازه دادگاه
۸ فرانسه ۲۹٫۶ ۱۸
۹ چک ۲۹٫۶ ۱۶و پایین تر با اجازه دادگاه
۱۰ پرتغال ۲۹٫۵ ۱۶و پایین تر با اجازه والدین

وضعیت منطقه

۱ عربستان ۱۴ عرفا ۱۸ ولی کمتر از آن بسیار مرسوم است
۲ افغانستان ۲۱ ۱۶
۳ هند ۲۲٫۲ ۱۸،در مناطق مختلف فرق می کند
۴ پاکستان ۲۲٫۸ ۱۶
۵ آذربایجان ۲۳٫۱ ۱۷ ، پایین تر در موارد خاص
۶ ترکیه ۲۳٫۴ ۱۷، پایین تر با جازه دادگاه و والدین
۷ عراق ۲۴ ۱۵
۸ امارات ۲۵
۹ ایران ۲۶٫۸ ۱۶، پایین تر با اجازه دادگاه ، والدین و عرف منطقه
۱۰ کویت ۲۷ ۱۵

نمیخواستم بدانم اما چون نوشتی فهمیدم که اگر سیگار را از طرفی که میسوز بکشی جیزا می شوی(دهنت میسوزه)

arshad246

New member
دغیغا سن ازدواج الان 25-26 واس خانوماس تو ایران و اقایون شده 30 به بالا!!
یکی نیست بگه عاقا ادم سن 30-35 چطور میتونه با بچش بازی کنه!!اگه بچه دوم بخان این بچه باید به پدر و مادرش چی بگه عایا؟مامان بابا یا ننه پدر بزرگ!!!!
اینو دیدم که میگم!!!!
راه حل داره:اونم اینه که هر دوطرف توقعات رو پایین بیارن و مسئولین محترمم یکم دلشون به حال جوونا مخصوصا دهه شصتیا بسوزه!!!!!

TaTi

مدیر بخش
دغیغا سن ازدواج الان 25-26 واس خانوماس تو ایران و اقایون شده 30 به بالا!!
یکی نیست بگه عاقا ادم سن 30-35 چطور میتونه با بچش بازی کنه!!اگه بچه دوم بخان این بچه باید به پدر و مادرش چی بگه عایا؟مامان بابا یا ننه پدر بزرگ!!!!
اینو دیدم که میگم!!!!
راه حل داره:اونم اینه که هر دوطرف توقعات رو پایین بیارن و مسئولین محترمم یکم دلشون به حال جوونا مخصوصا دهه شصتیا بسوزه!!!!!

دیگه بچه هم راه میاد با مامان و بابا .... دوره زمونه عوض شده ... چاره ای نیست جز اینکه جوونا صبر کنن تا آمادگی پیدا کنن!
حالا اون بچه ای که مامان و باباش تو سن 17 سالگی تا 22 سالگی ازدواج کردن و دائم دارن میزنن تو سر خودشون و بچه:eek:t0837h0nn8zfqu8ult ؛ خیلی احساس خوشبختی می کنه؟؟؟
من که 27 رو هم رد کردم و فکر می کنم هنوزم زوده برای شروع یه زندگی مشترک!!!
:smilies-azardl (181

اغلب انسان های بزرگ و آزاده در سنین بالای 35 سال جفت و شریک زندگیشون رو انتخاب کردن و تن به ازدواج دادن و در معنا ی کامل انسانیت ، جاودانه هم هستند!!!
دکتر الهی قمشه ای ، دکتر شریعتی و....

الناز2

New member
بنظرم سن ازدواج برا دختر 23خوبه برا پسر 28.... بالای 30 اصلا خوب نیس آدم باید تو اوج جوونی ازدواج کنه...

solarbeh

New member
دیگه بچه هم راه میاد با مامان و بابا .... دوره زمونه عوض شده ... چاره ای نیست جز اینکه جوونا صبر کنن تا آمادگی پیدا کنن!
حالا اون بچه ای که مامان و باباش تو سن 17 سالگی تا 22 سالگی ازدواج کردن و دائم دارن میزنن تو سر خودشون و بچه:eek:t0837h0nn8zfqu8ult ؛ خیلی احساس خوشبختی می کنه؟؟؟
من که 27 رو هم رد کردم و فکر می کنم هنوزم زوده برای شروع یه زندگی مشترک!!!
:smilies-azardl (181

اغلب انسان های بزرگ و آزاده در سنین بالای 35 سال جفت و شریک زندگیشون رو انتخاب کردن و تن به ازدواج دادن و در معنا ی کامل انسانیت ، جاودانه هم هستند!!!
دکتر الهی قمشه ای ، دکتر شریعتی و....
نه بابا، از 30 دیگه تواناییهات از همه لحاظ رو به کاهشه، به نظر من دختر زیر 20 ازدواج کنه عالیه، پسر زیر 25

sahar-a

New member
نه بابا، از 30 دیگه تواناییهات از همه لحاظ رو به کاهشه، به نظر من دختر زیر 20 ازدواج کنه عالیه، پسر زیر 25

به نظر من بالای 30 سال دیره برای ازدواج! اما خب باید شرایطش هم باشه دیگه!!!
عروس عمه بزرگم 11 سالش بود با پسر عمه م ازدواج کرد!
عروس عمه کوچیکم 13 سالش بود با پسر عمه م ازدواج کرد!
هر دوشون الان یه پسر 2 ساله دارن! اولی زندگیشون تعادل نداره اما دومی از همه نظر خوشبخته و تربیت بچشون هم عالیه!
سن ازدواج بستگی به بلوغ فکری و شرایط خانوادگی و محل زندگی و... داره! و هیچکس نمیتونه یه سن خاص رو برای ازدواج تعیین کنه!

virologist93

New member
یه سری هم مثل ما خانواده هاشون نمیزارن تو سن کم (منظورم همون 22.3تا 26.7ساله ها) ازدواج کنن
خدایی من یکی که هنوز نفهمیدم تعریف خانوادم از ازدواج خوب چیه!!:25r30wi:

رها45

New member
بهترین روزهای عمرمون تنهایی میگذره
اونوقت شریک زندگیمون وقتی میاد که دیگه به قول معروف حسش نیست.
دنیای عجیبیه

آخرین ویرایش:

M@RY@M

New member
به نظرم ازدواج باید تو ی سنی باشه که آدم به ی بلوغ فکری به طور نسبی رسیده باشه...
بعضی افراد هنوز تکلیفشون با زندگی خودشون معلوم نیست و با خودشون نمیتونن کنار بیان!اونوقت چطور میتونن با ی نفر دیگه زندگی کنن!اونم با دو دنیای متفاوت...
البته باید سنم در نظر بگیریم...نمیشه کلا سن رو نادیده گرفت...این نظر منه البته!
:rose:

bioshimi93

New member
برنامه دیشب ماه عسل رو دیدین؟اگه مادر دختره همون سالهای اول با ازدواج دخترش موافقت میکرد اینقدر پیر نمیشد.جوونی و بهترین روزاشو از دست داد

کینز

New member
برنامه دیشب ماه عسل رو دیدین؟اگه مادر دختره همون سالهای اول با ازدواج دخترش موافقت میکرد اینقدر پیر نمیشد.جوونی و بهترین روزاشو از دست داد

آره واقعا بهترین سالای عمرشونو ازشون گرفتن 22سال کم نیستاولی چقدررررررررررپایبند بودن به هم

hasti69

New member

به نظرم درحال حاضرشدنی نیست؟
کمترکسی تواین سن وسال امادگی وشرایط ازدواجوداره

بالا