سن ازدواج؟؟؟؟؟؟؟؟

Mohammad gh

New member
نه بابا، از 30 دیگه تواناییهات از همه لحاظ رو به کاهشه، به نظر من دختر زیر 20 ازدواج کنه عالیه، پسر زیر 25

زیر ۲۰سال ازدواح یعنی اشتباه محض!
ازدواج یعنی تهعد و پایبندی و از خودگذشتگی که نیاز به بلوغ فکری و امکانات مالی داره
در ضمن ۲۰ سالگی تازه اول جوونیه ادم باید از زندگیش در اون سال ها لذت ببره تا اینکه بخواد حرص و جوش و غصه ی مسائل زندگی رو بخوره !
با نظرت هم راجب ۳۰ که همه توانایی ها رو به کاهش میره مخالفم!اگر به این صورته پس همه ی دانشمندا یا سیاستمدارا سن ۳۰سالگی بازنشسته میشن
مگر اینکه منظورت مثلا یه فوتبالست حرفه ای باشه!

Mohammad gh

New member
بهترین وقت ازدواج زمانیه که کیس مورد نظر گیر بیاد و شرایط هم فراهم باشه

به نظرم ازدواج نکردن خیلی بهتره تا از ترس تنهایی ازدواج بد بکنی!

برای همین نمیشه سقف مشخصی رو تعیین کرد
البته برای کفش میتونم بگم بعد از ۲۳ ۲۴ سال اینطورا باشه بهتر

solarbeh

New member
دیگه بچه هم راه میاد با مامان و بابا .... دوره زمونه عوض شده ... چاره ای نیست جز اینکه جوونا صبر کنن تا آمادگی پیدا کنن!
حالا اون بچه ای که مامان و باباش تو سن 17 سالگی تا 22 سالگی ازدواج کردن و دائم دارن میزنن تو سر خودشون و بچه:eek:t0837h0nn8zfqu8ult ؛ خیلی احساس خوشبختی می کنه؟؟؟
من که 27 رو هم رد کردم و فکر می کنم هنوزم زوده برای شروع یه زندگی مشترک!!!
:smilies-azardl (181

اغلب انسان های بزرگ و آزاده در سنین بالای 35 سال جفت و شریک زندگیشون رو انتخاب کردن و تن به ازدواج دادن و در معنا ی کامل انسانیت ، جاودانه هم هستند!!!
دکتر الهی قمشه ای ، دکتر شریعتی و....
شما که آره بالای 30 هم براتون زوده

solarbeh

New member
زیر ۲۰سال ازدواح یعنی اشتباه محض!
ازدواج یعنی تهعد و پایبندی و از خودگذشتگی که نیاز به بلوغ فکری و امکانات مالی داره
در ضمن ۲۰ سالگی تازه اول جوونیه ادم باید از زندگیش در اون سال ها لذت ببره تا اینکه بخواد حرص و جوش و غصه ی مسائل زندگی رو بخوره !
با نظرت هم راجب ۳۰ که همه توانایی ها رو به کاهش میره مخالفم!اگر به این صورته پس همه ی دانشمندا یا سیاستمدارا سن ۳۰سالگی بازنشسته میشن
مگر اینکه منظورت مثلا یه فوتبالست حرفه ای باشه!
دختر 20 ساله و پسر 25 ساله اگه به بلوغ فکری نرسیده باشن ازدواج نکنن بهتره، ازدواج هم کنی می تونی از زندگی لذت ببری، نمی خوای که بری تو هچل
بعدش اگه پدر و مادرا یک کم دست تازه ازدواج کرده ها رو بگیرن، هیچ مشکلی پیش نمیاد
خیلی از پسرا بالای 30 خودشون رو نگاه کنن، می بینن همون شرایطی رو دارند که 4 سال قبل داشتند، خب این قسمت + کاره، حالا اگه قرار باشه پسر بره دنبال ناموس مردم و دلش خوش باشه که 30 سال داره و شرایط برای ازدواج فراهم نشده، فاتحش خونده اس

کرهانی

New member
راست میگن، دختر طفلی از زندگیش باید لذت ببره با دوستاش بره تفریح حس استقلال کنه نکه زود شوهر کنه لابد بچه دارم بشه!!!
تو رنج 22تا 29 خوبه اما بعد از اون هم میشه ازدواج موفق داشت
بستگی به خود فرد و شرایطش داره

ماه عسل مامان دختره حرف بدی نزده بود:33: 14 سالگی واقعا زود بود، من خیلی از دوستام زود ازدواج کردن بعد که بزرگتر شدن افکارشون عوض شد و جدا شدن
10 سال اول رو خانواده دختر مخالف بودن دوازده سال بعد رو خانواده پسر نیومدن
ولی پایبندیشون قابل تقدیر بود، من بودم اینطور پایبند نمی موندم ، ضمن اینکه با هم حرف نمی زدن تو 22سال که بگی وابسته شدن
امیدوارم خوشبخت بشن:rose:

solarbeh

New member

اگر دنبال یک کیس می گردی که همه شرایط رو داشته باشه، فک کنم تا آخر عمرت مجرد باشی
من خوابگاه فوق لیسانسا هستم، 95 درصد پسرا مجردند، یعنی چه؟
حداقل 50 درصدشون شرایط رو دارن، دیگه نمی دونم می خوان به چی برسن

کرهانی

New member
دختر 20 ساله و پسر 25 ساله اگه به بلوغ فکری نرسیده باشن ازدواج نکنن بهتره، ازدواج هم کنی می تونی از زندگی لذت ببری، نمی خوای که بری تو هچل
بعدش اگه پدر و مادرا یک کم دست تازه ازدواج کرده ها رو بگیرن، هیچ مشکلی پیش نمیاد
خیلی از پسرا بالای 30 خودشون رو نگاه کنن، می بینن همون شرایطی رو دارند که 4 سال قبل داشتند، خب این قسمت + کاره، حالا اگه قرار باشه پسر بره دنبال ناموس مردم و دلش خوش باشه که 30 سال داره و شرایط برای ازدواج فراهم نشده، فاتحش خونده اس

اره بستگی به خود فرد و رفاه خانواده اش هم داره
جدیدا مد شده ازدواج با هم سن یا یک سال کوچیکتر:33:

کینز

New member
از نظر روانشناسی البته من روانشناس نیستما ولی چیزی که شنیدمو میگم ازدواج توی سن بالا باعث اختلافات شریری بین زوجین میشه.بالای 30به نظرم نه برای اقایون ونه برای خانومها مناسب نیست.

solarbeh

New member
راست میگن، دختر طفلی از زندگیش باید لذت ببره با دوستاش بره تفریح حس استقلال کنه نکه زود شوهر کنه لابد بچه دارم بشه!!!
تو رنج 22تا 29 خوبه اما بعد از اون هم میشه ازدواج موفق داشت
بستگی به خود فرد و شرایطش داره

ماه عسل مامان دختره حرف بدی نزده بود:33: 14 سالگی واقعا زود بود، من خیلی از دوستام زود ازدواج کردن بعد که بزرگتر شدن افکارشون عوض شد و جدا شدن
10 سال اول رو خانواده دختر مخالف بودن دوازده سال بعد رو خانواده پسر نیومدن
ولی پایبندیشون قابل تقدیر بود، من بودم اینطور پایبند نمی موندم ، ضمن اینکه با هم حرف نمی زدن تو 22سال که بگی وابسته شدن
امیدوارم خوشبخت بشن:rose:
خب من نمی گم پسر تو سن 25 و دختر تو سن 20 بچه دار بشن
تو این سن اقدام کنن، 1سال الی 2 سال هم عقد هم هستند، البته تو این 2 سال عقد پدر و مادرا باید حمایت مالیشون کنن
بعد از 2 سال که عروسی گرفتند، نمی خواد همون موقع بچه دار بشن، ا سال الی 2 سال صبر کنن شرایط مالی شون بهتر بشه
بعد بچه دار بشن

کرهانی

New member
خب من نمی گم پسر تو سن 25 و دختر تو سن 20 بچه دار بشن
تو این سن اقدام کنن، 1سال الی 2 سال هم عقد هم هستند، البته تو این 2 سال عقد پدر و مادرا باید حمایت مالیشون کنن
بعد از 2 سال که عروسی گرفتند، نمی خواد همون موقع بچه دار بشن، ا سال الی 2 سال صبر کنن شرایط مالی شون بهتر بشه
بعد بچه دار بشن

دختر 22 اخرش خیرشو ببینی، دیگه چونه هم نزن:smiliess (8):
البته فکرکنم نظرات هر فرد اینجا بستگی به سن خودشم داره مثلا به نظر من دختر زیر 20 بچه هست اما از نظر یه دختر یا پسر 22.3 ساله مناسبه:rose:

solarbeh

New member
ما که داریم شرایط جامعه رو می بینیم، سخته ازدواج، ولی نباید بذاری سنت بره بالای 30، اونموقع حساسیت بیشتری داری نسبت به انتخاب
اگه این چند نکته تضمین باشه آره سن ازدواج بالای 27-28:
1- پسرا دنبال ناموس مردم نرن( چون خیلی ها که به این سمت کشیده میشن دیگه ازدواج هم براشون خیلی مهم نیست، دلیل اولش که واضحه، دلیل دومش هم برای ازدواج،به دخترا بدبین می شن).
2- پسرا دنبال اعتیاد نرن
3- تضمین باشه که من سن 24 الی 25 ازدواج نکردم، سن 28 حتما به یک شرایط ایده آل می رسم
4- دخترا هم شرایط بالا

mahii

New member
بنظر منم ازدواج هرچه تو سنین جونتری پیش بیاد بهتره انسان زودتر ب کمال میرسه.......البته سن زودم ی حدی داره مثلا برا دخترا 18تا 25 یا 26 بهترین سنه (البته مطلق نیستا باز بستگی به امادگی افراد داره)و پسرا هم 22تا 28یا29 خیلی خوبه.......هم از لحاظ شوروشوق زندگی هم برا بچه دارشدنشون و هم موفقیت بیشترشون بنطرمن بهتره......

mahjabin70

New member
سن ازدواج کم باشه خیلی بهتره ولی با وضعیت الان و توقعات بالا واقعا زود ازدواج کردن مشکله ان شالله همه ی جوونا خوشبخت بشن .

رها45

New member
بیچاره جوونا بابا اصن کی به فکر ماست
ما دهه صتیا نسل سوخته ایم فقط یه گوشه از توصیف وضعیتمونه
حالا من بگم چه سنی خوبه برا ازدواج کدوم مشکل حل میشه

مای بدبخت نمیدونم تو اشفته بازار چکار کنیم اون از وضعیت اقتصادی . اون از اشتغال این وسط ازدواجشده غوز بالا غوز

آخرین ویرایش:

farzanee20

New member
مگه ازدواجم سن داره؟؟
دختر از 21تااااااا........
پسر از 25تاااااااا........

virologist93

New member
اره بستگی به خود فرد و رفاه خانواده اش هم داره
جدیدا مد شده ازدواج با هم سن یا یک سال کوچیکتر:33:

مگه ازدواج با هم سن یا یکی دو سال کوچیکتر چه اشکالی داره؟!
به نظر من که اینجوری خیلی بهتره تا 10-15 سال اختلاف سنی
اگه هم سن باشن درسته مشکلات اقتصادی و ... سد راهشونه ولی خیلی بهتر حرف هم رو می فهمن.متعلق به یه دوره و یه دهه هستن
البته من اینطور فک میکنم و تجربه شخصیمه.شایدم اشتباه باشه:14:

mahjabin70

New member

به نظر من ادم تو سن پایین ازدواج کنه توقعاتش پایین تره. واسه پسرشاید این سن مناسب باشه ولی دختر نه. ازدواج کردن بد نیست ازدواج بد هم نداریم ما ادما بخشش نداریم و توقعاتمون روز به روز بالاتر میره. تنهایی خیلی بده. خودمون داریم این ترس و به وجود میاریم درضمن هیچ کس تنهایی از زندگیش لذت نمیبره

بالا