زنگ تفریح ارشد روانشناسی

نظرتون چیه زنگ تفریح تا آزمون ارشد ۹۳ بسته شه؟؟

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

zahraba

New member
نمی دونم عزیزم, منبعش رو ننوشته بود ولی به احتمال زیاد یکی از کتابهای یالوم هست :tonguesmiley: (چشم بسته غیب گفتم, اما آخه همون یالوم آخرش رو هم من خودم اضافه کردم هیچی ننوشته بود از کیه)
مدتهاست همش دارم درجا می زنم, نه کتاب جدیدی خوندم نه خریدم ، اگه چیزی خاطرم اومد حتما معرفی می کنم آیناز جونم

سلام دوستان
ببخشید وسط بحثتون بی اجازه وارد میشم:dadad4:
اگر از یالوم باشه فکر کنم واسه کتاب هنر درمانش باشه،کتاب خوبیه فقط واسه من که هنوز خیلی چیزها رو نمیدونم یکم سنگین بود:33:
کتاب "وقتی نیچه گریست" از همین آقای دکتر یالوم ، اگر نخوندید پیشنهاد میکنم یه نگاهی بندازید:riz304:

stat90

New member
وقتی نیچه گریست رو حتما بخونید من علاقه مند شدم کتابش رو بخرم خیلی جالب درمورد بیماری های هیستریک یا معالجات روان درمانی داستانی رو طرح کرده !
کتاب داستان سگی درشب اگر اسمش رو درست گفته باشم هم بیماری اوتیسم رو درقالب داستان شرح میده که جالبه!
دوستان اگر کتابی جالب خوندند مطرح کنند :(40):

rawy

New member
من در این مورد اطلاعی ندارم, به نقل از دوستان:

همایش رایگان تقویت حافظه کنترل افکار مزاحم رهایی از وسواس استاد جاوید چهارشنبه فردا ساعت 8_10 شب
میدان ولی عصر ابتدای بلوارکشاورز خ کبکانیان نبش کوچه 8 تالار تفاهم

rawy

New member
سلام دوستان
ببخشید وسط بحثتون بی اجازه وارد میشم
اگر از یالوم باشه فکر کنم واسه کتاب هنر درمانش باشه،کتاب خوبیه فقط واسه من که هنوز خیلی چیزها رو نمیدونم یکم سنگین بود
کتاب "وقتی نیچه گریست" از همین آقای دکتر یالوم ، اگر نخوندید پیشنهاد میکنم یه نگاهی بندازید:riz304:

:28::thanks:
زهرا جون بدجوری خودتو تو دلم جا کردی هاااااااااا
این چه حرفیه اینجا دموکراسیه همه آزادن وسط هر بحثی وارد بشن اما با رعایت شئونات اسلامی :tonguesmiley:
ممنون که کتاب رو معرفی کردی, من اسمش رو نشنیده بودم
اما "وقتی نیچه گریست" رو فیلمش رو دیدم و کتابش رو هم گذری ورق زدم اما نخوندم و مطمئن هستم که بین فیلمش و کتابش از زمین تا آسمون فرقه, هرچند من فیلمش رو هم دوست داشتم اما شنیدم که کتابش یه چیز دیگه است
البته من یه کلاسی شرکت کرده بودم استادمون گفتن که کتاب "رواندرمانی اگزیستانسیال" رو اصلا هر روانشناسی باید بخونه, گفتن که اگه نمی خواید کتابهای داستانی یالوم رو جدا جدا بخونید این کتاب کل ایده ها و عقایدی هست که یالوم داستانهاش رو براساس اونها نوشته

rawy

New member
وقتی نیچه گریست رو حتما بخونید من علاقه مند شدم کتابش رو بخرم خیلی جالب درمورد بیماری های هیستریک یا معالجات روان درمانی داستانی رو طرح کرده !
کتاب داستان سگی درشب اگر اسمش رو درست گفته باشم هم بیماری اوتیسم رو درقالب داستان شرح میده که جالبه!
دوستان اگر کتابی جالب خوندند مطرح کنند :(40):

ممنون عزیزم برای معرفی :thanks:
"داستان سگی در شب" که معرفی کردین هم از یالومه؟

rawy

New member
شادی کودکی که باران کشف کرد

این لینک رو Ashel عزیزم لطف کردند و برای من هم فرستادن, واقعا فوق العاده است, اگه بتونیم مدام تو لحظه حال زندگی کنیم و اینهمه عجایب خلقت رو هر بار نو به نو ببینیم دنیای ما پر از شگفتی و زیباییه و به قول استادی خیلیییییییییی آدم باید هنرمند باشه که با این وجود افسرده بشه!!!!!!!!!

rawy

New member
برای ملاقات شخصی به یکی از بیمارستانهای روانی رفتیم. بیرون بیمارستان غلغله بود. چند نفر سر جای پارک ماشین دست به یقه بودند. چند راننده مسافرکش سر مسافر با هم دعوا داشتند و بستگان همدیگر را مورد لطف قرار میدادند.

وارد حیاط بیمارستان که شدیم، دیدیم جایی است آرام و پردرخت. بیماران روی نیمکتها نشسته بودند و با ملاقات کنندگان گفتوگو میکردند.

بیماری از کنار ما بلند شد و با کمال ادب گفت: من میروم روی نیمکت دیگری مینشینم که شما راحتتر بتوانید صحبت کنید.

پروانه زیبایی روی زمین نشسته بود. بیماری پروانه را نگاه میکرد و نگران بود که زیر پا له شود. آمد آهسته پروانه را برداشت و کف دستش گذاشت تا پرواز کند و برود.

ما بالاخره نفهمیدیم بیمارستان روانی اینور دیوار است یا آنور دیوار.

عمران صلاحی
از کتاب «کمال تعجب» نشر پوینده، 1386

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: crazy

fanoosi

New member
سلام دوستان
ببخشید وسط بحثتون بی اجازه وارد میشم:dadad4:
اگر از یالوم باشه فکر کنم واسه کتاب هنر درمانش باشه،کتاب خوبیه فقط واسه من که هنوز خیلی چیزها رو نمیدونم یکم سنگین بود:33:

سلام زهرا جان
من کتاب هنر درمان رو خیلی وقت پیش خوندم ولی چون مدت زیادی گذشته دقیقا یادم نمیاد که جمله ی راوی از این کتاب هست یا نه ولی یه چیزی رو خیلی خوب یادم میاد....این که کتاب هنر درمان معرکه است و باید بارها خوندش...اصلا یه چیزیه فراتر از کتاب...یه دنیا تجربه اس واقعا...اونم تجربه ی کلینیکی نه تجربه ی عادی...حتما بخونیدش بچه ها... همین الان رفت تو لیست کتابهایی که تا آخر این ماه باید بخونمشون...وقتتون رو نمیگیره...کتابش حجیم نیست و اونقدر جذابه و علاقه مندتون میکنه که تا آخرشو یه نفس بخونید!!!

fanoosi

New member
راستی یکی از کارهای مثبت من در دوران امتحانات و همچنین دورات تعطیلات تمام کردن 10 فصل سریال فوق العاده زیبا و شاد فرندز بود....خیلی باحال بود...از دوستانی که این سریال رو توصیه کردند (راوی جونم و آیناز جونم) ممنووووووووووونم:thanks::thanks:
راستی فردا بچه های کنکوریمون آزمون ارشد وزارت علوم رو دارند...بعد از ظهره درسته؟؟؟؟
از صمیم قلبم برای همتون آرزوی موفقیت میکنم بچه ها....انشالله بهترین نتیجه رو بگیرید و موفق بشید...
همگی باید دعا کنیم تا فردا به بهترین وجه ممکن ختم بخیر بشه انشالله...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: crazy

kiana

New member
همه چیز گاه اگر کمی تیره مینماید... باز روشن می شود زود... تنها فراموش مکن این حقیقتی است : بارانی باید، تا رنگین کمانی برآید و لیموهایی ترش تا که شربتی گوارا فراهم شود. (کولین مک کارتی)

ainazhz

New member
راستی یکی از کارهای مثبت من در دوران امتحانات و همچنین دورات تعطیلات تمام کردن 10 فصل سریال فوق العاده زیبا و شاد فرندز بود....خیلی باحال بود...از دوستانی که این سریال رو توصیه کردند (راوی جونم و آیناز جونم) ممنووووووووووونم:thanks::thanks:
راستی فردا بچه های کنکوریمون آزمون ارشد وزارت علوم رو دارند...بعد از ظهره درسته؟؟؟؟
از صمیم قلبم برای همتون آرزوی موفقیت میکنم بچه ها....انشالله بهترین نتیجه رو بگیرید و موفق بشید...
همگی باید دعا کنیم تا فردا به بهترین وجه ممکن ختم بخیر بشه انشالله...
خوشحالم که خوشت اومد.:thanks: واقعا جز کمدی های برتر دنیا بود .

ainazhz

New member
خدا نکنه, علوم؟ آماده؟ شرکت؟ پنجشنبه؟
آره شرکت کردم, ولی اصلا آماده نیستم, اصلا براش وقت نذاشتم و همه دونسته هام یا از قبله یا از مطالبی که برای بهداشت خوندم که اونم مقدارش زیاد نیست, سنگینی رقابت تو علوم و مشخص نبودن منابعش باعث شده که اصلا بهش فکر نکنم فقط از هفته قبل گیج شدم که اقلا یه کم تستهای سالهای قبل علوم رو کار کنم یا همون درسای بهداشتم رو بخونم, تو این گیجی نه اونو می خونم نه اونو, از اونجا رونده از اونجا مونده شدم, زودتر بیاد تموم شه بره اقلا تکلیفمو بدونم که با چه درسهایی طرف هستم
خودت چطوری؟ نمره هاتون اومد؟ از مقاله چه خبر؟
:25r30wi: ای جانم. ماشالله به این اراده و امید. راوی حونم امسال قبولی

والا بله . اومدن که اومده. اما راضی کننده نبود واسم. سخت نمره دادن . انتظار دداشتم اینهمه خوندم معدلم بالاتر بشه. ایشالله ترم بعد
یکی از مقاله ها رو فرستادیم واسه مجله علوم پزشکی کرمان.. یکی دیگه هنوز مونده و دارم روش کار میکنم ..

zahraba

New member
:
زهرا جون بدجوری خودتو تو دلم جا کردی هاااااااااا
این چه حرفیه اینجا دموکراسیه همه آزادن وسط هر بحثی وارد بشن اما با رعایت شئونات اسلامی :tonguesmiley:
ممنون که کتاب رو معرفی کردی, من اسمش رو نشنیده بودم
اما "وقتی نیچه گریست" رو فیلمش رو دیدم و کتابش رو هم گذری ورق زدم اما نخوندم و مطمئن هستم که بین فیلمش و کتابش از زمین تا آسمون فرقه, هرچند من فیلمش رو هم دوست داشتم اما شنیدم که کتابش یه چیز دیگه است
البته من یه کلاسی شرکت کرده بودم استادمون گفتن که کتاب "رواندرمانی اگزیستانسیال" رو اصلا هر روانشناسی باید بخونه, گفتن که اگه نمی خواید کتابهای داستانی یالوم رو جدا جدا بخونید این کتاب کل ایده ها و عقایدی هست که یالوم داستانهاش رو براساس اونها نوشته

دل به دل راه داره راوی جان:28:
من فیلمشو ندیدم ، کتابش واقعا عالیه...من دارم لحظه شماری میکنم کتابم سالم برسه دستم دوباره بخونمش(یه قانونی میگه کتاب رو نباید به کسی داد اما کیه که رعایت کنه):sad:

سلام زهرا جان
من کتاب هنر درمان رو خیلی وقت پیش خوندم ولی چون مدت زیادی گذشته دقیقا یادم نمیاد که جمله ی راوی از این کتاب هست یا نه ولی یه چیزی رو خیلی خوب یادم میاد....این که کتاب هنر درمان معرکه است و باید بارها خوندش...اصلا یه چیزیه فراتر از کتاب...یه دنیا تجربه اس واقعا...اونم تجربه ی کلینیکی نه تجربه ی عادی...حتما بخونیدش بچه ها... همین الان رفت تو لیست کتابهایی که تا آخر این ماه باید بخونمشون...وقتتون رو نمیگیره...کتابش حجیم نیست و اونقدر جذابه و علاقه مندتون میکنه که تا آخرشو یه نفس بخونید!!!
سلام فانوسی عزیز
آره هنر درمان رو باید بارها خوند...
یه کتاب دیگه هم از یالوم کتاب "خیره به خورشید نگریستن" درمورد مرگ هست،اینم خوبه

fanoosi

New member
دستت درد نکنه عزیزم
منکه فعلا وقت ندارم

خواهش میکنم راوی جونم
میگم فقط گاهی این فکر ذهنمو به خودش میشغول میکنه که...اون بیمار بیچاره ای که داره جلوی 15 تا آدم این شکلی = :smiliess (15)::5::smilies::wacsmiley: ویزیت میشه یا اون بیماری که بستری شده و تو بخش در حضور افرادی که ذکر شد بررسی میشه واقعا چه حسی داره (اونم داخل اتاقی که بیشتر شبیه به یک راهروئه تنگ و باریکه تا یه اتاق مربعی شکل!).... خداییش اگه خودم باشم کُپ میکنم و دیگه حرف زدن یادم میره...به نظرتون این کار علمی هست اصلا؟؟ اتاق آینه بود بهتر نبود واقعا؟؟ به خدا من خودم معذب میشم!!! مخصوصا که اغلب بیمارها همراه هم دارند مخصوصا جلو والدینشون خب یه خورده باعث خجالت اونها ممکنه باشه...

fanoosi

New member
سلام دوستان
همه ی عزیزایی که امروز کنکور دادن خسته نباشند...خدا قوت...انشالله یه نفسی تازه کنید و برای چالش بعدی (کنکور بهداشت) آماده تر بشید
وای دل تو دلم نیس...انشالله همتون عالی کنکور داده باشید و بهترین نتیجه رو بگیرید....
چه طور بود سوالا؟؟؟؟ از منابع سوال داده بودن یا مثل هر سال بخشی از سوالات معلوم نبود از چه کتابیه؟!!
از عملکردتون راضی بودید؟
راستی یه مدته قاصدک نمیاد...قاصدکی کجایی؟
پرند جونم شما هم یه سر بیا دلمون برات یه ذره شدها...
123 عزیز و الی و جناب مصفا و جناب یزدان هم دیگه کم لطف شدن حسابی...اصلا نمیاید این طرفا...

khojasteh88

New member
بچه ها کنکور امروز خیلی آسونتر از سال قبل بود حیف که من نخوندم واسه دولتی
امسال آزمون خیلی راحتتر از سال قبل بود

:tsimuzpzwoap1t9y3o7:sadsmiley:

rawy

New member
خواهش میکنم راوی جونم
میگم فقط گاهی این فکر ذهنمو به خودش میشغول میکنه که...اون بیمار بیچاره ای که داره جلوی 15 تا آدم این شکلی ویزیت میشه یا اون بیماری که بستری شده و تو بخش در حضور افرادی که ذکر شد بررسی میشه واقعا چه حسی داره (اونم داخل اتاقی که بیشتر شبیه به یک راهروئه تنگ و باریکه تا یه اتاق مربعی شکل!).... خداییش اگه خودم باشم کُپ میکنم و دیگه حرف زدن یادم میره...به نظرتون این کار علمی هست اصلا؟؟ اتاق آینه بود بهتر نبود واقعا؟؟ به خدا من خودم معذب میشم!!! مخصوصا که اغلب بیمارها همراه هم دارند مخصوصا جلو والدینشون خب یه خورده باعث خجالت اونها ممکنه باشه...

اونکه گفتم وقت ندارم واسه این بود که برنامه درسی این ترمم رو بذارم گفتم :black_eyed:
نوشته هات رو الان خوندم
ای جوووووووووووونم فانوووووووسی دکتللللللللللللل چدههههههههه لباااااااااااااس سپید پوچیده :28::4d564ad6:
یا امامزاده بیژن اینهمهههههههههه دررررررررررس؟؟؟؟ خدا قوت بده بهت عزیزم
تازه به اساتیدتون می گفتی تشخیص های درستت یه قسمتی از توانایی هاته, هنوز توت درمانی رو رونکردی, بگو اونو گذاشتم واسه پایان نامه شگفت زده تون کنم
با استادهاتون در این موردی که گفتی صحبت کن ببین چی می گن, هرچند برای پزشک ها هم آموزش دانشجوهاشون همینطوری صورت می گیره, یه دفه تیمی میریزن سر مریض!
خیییییلییییییییی ذوق می کنم موفقیت هاتون رو می خونم عزیزم, برام افتخاره که دوستای باسواد دارم که جدای مدرک توانمند هستند, اقلا چهار روز دیگه یکی گفت یه روانشناس خوب تو فلان زمینه می خوام آبروم نره, بگم دوستام هستن معرفی کنم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا