رابطه پیامکی با جنس مخالف! بد یا خوب؟

ZOT

New member
زوت عزیز بنظرم ریشه یابی یک مسئله بهتر از قضاوت با ظواهر اونه!
برای مثال اگر در دلایل پیدایش خوارج(در زمان خلافت حضرت علی(ع)) بیشتر دقت میشد و راهکارهای دینی در جهت حذف این عوامل(دلایل) اندیشیده و تبیین میشد بهتر از این بود که بگند با خوارج بر سر یک سفره نشستن حرام است.
اصلا هم روشن فکر نیستم(در آن معنایی که شما از این عبارت دارید) ولی بنظرم حرفهای بی اساس و بدون ارائه راه حل ضربه بر راه مستقیم هست نه راهنمایی کننده به راهی که سعادت انسان (اشرف مخلوقات) در اون هست.
بنظرم بهتره قدری بیشتر در این مورد فکر بشه البته اگر زندگی اجازه داد :) .

امیدوارم حرفهای من باعث ناراحتیتون نشه :rose: چرا که ارادت همچنان باقیست :))
خب راه حل چی میتونه باشه؟
اگر تند حرف میزنم پیشاپیش عذر میخوام ولی باید بگم این روزا بی پولی و کار نداشتن جوونا اونا رو بیشتر به سمت اینطور روابط سوق میده چون بدون یه کار حداقل که واسه شروع یه زندگی کافی باشه نمیتونن سراغ زندگی برن و زیر بار مسولیت و ترجیح میدن برن سراغ چنین روابطی که نه مسولیت پشتش هست نه چیزی هر وقت هم خسته شدن و حوصله اشون سر رفت بگن دیگه نمیشه و از این حرفا و همو ول کنن برن و فردا یه نفر دیگه و روز از نو روزی از نو! اینطوری هم تنوع طلب میشن هم اینکه پس فردا که شاید ازدواج کردن به طرف مقابلشون اونطور که باید اعتماد ندارن! الان هم بهونه ی نداشتن یه رابطه ی درست رو میگذارن سر دخترا که توقعشون بالاست! نمیگن ما کار نداریم ها میگن اونا توقعشون بالاست!
یه طرفه قضاوت نمیکنم! دخترایی که زیر بار این روابط میرن هم به خودشون ظلم میکنن هم به بقیه!
خب حالا راه حل چی میتونه باشه!؟ فرهنگ سازی!؟ امر به معروف!؟ مگه کسی زیر بار این چیزا هم میره این روزا!؟ یا چی کار پیدا کردن واسه جوونا!؟ یا اینکه یکسری رشته های دانشگاهی رو که تو کشور ما جای کار و پیشرفت ندارن رو جمع کنن!؟ نمیدونم اگه راه حلی پیدا میشد که چرا بد بود!؟
من ناراحت نمیشم فقط یک جواب قانع کننده میخوام!

پیچک

New member
میگم واسه همین اعصاب خورد کنیا بود که من یک سال تو این انجمن گیاه بودم ...:rolleyessmileyanim::rolleyessmileyanim:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: lidalida

varia

Well-known member
خب راه حل چی میتونه باشه؟
اگر تند حرف میزنم پیشاپیش عذر میخوام ولی باید بگم این روزا بی پولی و کار نداشتن جوونا اونا رو بیشتر به سمت اینطور روابط سوق میده چون بدون یه کار حداقل که واسه شروع یه زندگی کافی باشه نمیتونن سراغ زندگی برن و زیر بار مسولیت و ترجیح میدن برن سراغ چنین روابطی که نه مسولیت پشتش هست نه چیزی هر وقت هم خسته شدن و حوصله اشون سر رفت بگن دیگه نمیشه و از این حرفا و همو ول کنن برن و فردا یه نفر دیگه و روز از نو روزی از نو! اینطوری هم تنوع طلب میشن هم اینکه پس فردا که شاید ازدواج کردن به طرف مقابلشون اونطور که باید اعتماد ندارن! الان هم بهونه ی نداشتن یه رابطه ی درست رو میگذارن سر دخترا که توقعشون بالاست! نمیگن ما کار نداریم ها میگن اونا توقعشون بالاست!
یه طرفه قضاوت نمیکنم! دخترایی که زیر بار این روابط میرن هم به خودشون ظلم میکنن هم به بقیه!
خب حالا راه حل چی میتونه باشه!؟ فرهنگ سازی!؟ امر به معروف!؟ مگه کسی زیر بار این چیزا هم میره این روزا!؟ یا چی کار پیدا کردن واسه جوونا!؟ یا اینکه یکسری رشته های دانشگاهی رو که تو کشور ما جای کار و پیشرفت ندارن رو جمع کنن!؟ نمیدونم اگه راه حلی پیدا میشد که چرا بد بود!؟
من ناراحت نمیشم فقط یک جواب قانع کننده میخوام!

من راه حلی سراغ ندارم جز اینکه باید یا این مشکلاتی که گفتید حل بشن یا اینکه سبک زندگی رو عوض کنیم.

آخرین ویرایش:

ba ba barghi

Well-known member
من راه حلی سراغ ندارم جز اینکه باید یا این مشکلاتی که گفتید حل بشن یا اینکه سبک زندگی رو عوض کنیم.

قال برقی (علیه السلام ):

بنا بر نظرات علمای انجمن و بررسی تمام وجهات و تبعات و عقوبات این امر ؛چون مشکلات غیرقابل حلند لذا باید سبک الزندگی راعوض نمود .

درنتیجه رابطه ی پیامکی با جنس مخالف بدون قصد شهوت و و هر گونه لذت دنیوی، با نیت قربة الی الله صرفا جهت احوال پرسی و خوش بش خواهر برادری جایز می باشد .چنانچه اگر مشکلات (بیکاری ، بی پولی ،بی عرضگی ،مجردی حادو ...) به گونه ای باشند که منجرر به افسردگی ، نا امیدی از رحمت خداوند و نامیدی از زندگی و بی هدفی و گاها خودکشی گردد این رابطه مستحب می باشد .

اعمال :

ابتدا وضو گرفته ،سپس نیت قربة الی الله بجا آورده ،قبل از ارسال پیامک واجب است طرفین حجاب خود را رعایت کرده ،بجا آوردن دو رکعت نماز قبل از ارسال پیامک مستحب می باشد .

هنگام ارسال پیامک ،بکار بردن کلمات و جملاتی که باعث تحریک احساسات طرف مقابل شود جایز نمی باشد و مکروه است .فالمثال بکار بردن عژیژم ،عسیسم ،عشخم ،جیگرم،جوجو،پیشیم ،قلفانت و ....

پیامک های ارسالی نباید بحدی باشند که انگشت شصت آسیب ببنید در صورت آسیب یا درد در ناحیه ی انگشت شصت فورا باید گوشی را خاموش کرده و استغفار نمود.

به دلیل اینکه بچه نشسته باقی موارد را درجمع بیان نمیکنم !رجوع به توضیح المسایل البرقی صفحه 593.5

تعقیبات پس از عمل :

پس از اتمام پیامک ،با خلوص نیت هفتاد بار این ذکر را زمزمه نمایید :
اللهم اغفر غطلنا ،اللهم اغفر غطلنا ،اللهم اغفر غطلنا

چناچنه سخن و کلامی از طرف مقابل در ذهن بجا مانده باشد و باعث ایجاد هرگونه دغدغه ی فکری (چه خوب چه بد )شود ،باید
مغز خود را شستو شو داده درصورت نبود آب کافی ویا ذیق وقت تیمم مغزی نیز بلامانع است .

اعمال تیمم مغزی : مقداری از خاک باغچه را برداشته و بر سر مبارک خود ریخته (درصورت نداشتن باغچه ،هرگونه خاک ،سنگ و کلوخ بلا مانع می باشد )

برای ختم جلسه صلبااااااااااااات بلند عنایت بفرمایید .

آخرین ویرایش:

ZOT

New member
بله دیگه تنها کاری که از ماها برمیاد اینه که درگیر این روابط نشیم! دیگه بقیه ی مشکلان حلش از ما برنمیاد! البته همین که وارد این روابط نشیم خودش خیلی کمک بزرگیه واسه این معضل

hebe.nurse

New member
بله دیگه تنها کاری که از ماها برمیاد اینه که درگیر این روابط نشیم! دیگه بقیه ی مشکلان حلش از ما برنمیاد! البته همین که وارد این روابط نشیم خودش خیلی کمک بزرگیه واسه این معضل

منم موافقم. وقتی عمارت از پایه مشکل داره و نمی تونیم درستش کنیم همون بهتر نزدیکش نشیم.....

varia

Well-known member

بله امیدوارم اونهایی که مثله بنده در یک محیط سنتی و مذهبی بزرگ شدند درگیر این روابط نشند ولی برای بقیه دوستان بلامانع هست(مگر اینکه به نتیجه لازمه برسند) چونکه انسان موجودی آزاد هست.

به بقیه دوستان هم توصیه و خواهش میکنم با افرادی که فرهنگ سنتی و مذهبی جزء لاینفک افکار، عقاید و زندگیشون هست همچین رابطه هایی رو ایجاد نکنند چرا که خواسته یا ناخواسته مشکلات و تبعاتی را برای طرفین و شاید خانواده ها ایجاد میکند.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ZOT

mohammad63

Well-known member
هر دختری باور کن تا پسری لب تر کنه متوجه منظور پسره میشه که قصد و غرضش چیه حالا اگه ما بخوایم خودمونو به اون راه بزنیم و واقعیت رو نپذیریم اون بحثش جداست و استثنا دیگه زمانیه که پسره خیلی هفت خط باشه که اونم با یه آمار گرفتن از اطرافیانش میشه بهش رسید باور کن تابلو میشه هر شخصی میدونه حریم ارتباطش با دیگران درست یا غلط هستش ما جایز نیستیم به دیگران خط بدیم چون خودش بهتر از هر کسی میدونه داره چکار میکنه.
در مورد ارتباط با جنس مخالف باید بگم اگه به قصد ازدواج نباشه ایراد داره والا پیامک دادن دو تا دختر پسر اونم هر روز ایراد داره اما به قصد ازدواج اونم با اطلاع خانواده ها ایراد نداره

- - - Updated - - -

هر دختری باور کن تا پسری لب تر کنه متوجه منظور پسره میشه که قصد و غرضش چیه حالا اگه ما بخوایم خودمونو به اون راه بزنیم و واقعیت رو نپذیریم اون بحثش جداست و استثنا دیگه زمانیه که پسره خیلی هفت خط باشه که اونم با یه آمار گرفتن از اطرافیانش میشه بهش رسید باور کن تابلو میشه هر شخصی میدونه حریم ارتباطش با دیگران درست یا غلط هستش ما جایز نیستیم به دیگران خط بدیم چون خودش بهتر از هر کسی میدونه داره چکار میکنه.
در مورد ارتباط با جنس مخالف باید بگم اگه به قصد ازدواج نباشه ایراد داره والا پیامک دادن دو تا دختر پسر اونم هر روز ایراد داره اما به قصد ازدواج اونم با اطلاع خانواده ها ایراد نداره

حالا شما چرا پسرا رو نشونه گرفتین؟؟؟ آیا نشانه رفتن پسر بصورت یکطرفه در این بحث کار خوبی است؟؟؟ و من می گویم نه .... به شدت

mohammad63

Well-known member

قال برقی (علیه السلام ):

بنا بر نظرات علمای انجمن و بررسی تمام وجهات و تبعات و عقوبات این امر ؛چون مشکلات غیرقابل حلند لذا باید سبک الزندگی راعوض نمود .

درنتیجه رابطه ی پیامکی با جنس مخالف بدون قصد شهوت و و هر گونه لذت دنیوی، با نیت قربة الی الله صرفا جهت احوال پرسی و خوش بش خواهر برادری جایز می باشد .چنانچه اگر مشکلات (بیکاری ، بی پولی ،بی عرضگی ،مجردی حادو ...) به گونه ای باشند که منجرر به افسردگی ، نا امیدی از رحمت خداوند و نامیدی از زندگی و بی هدفی و گاها خودکشی گردد این رابطه مستحب می باشد .

اعمال :

ابتدا وضو گرفته ،سپس نیت قربة الی الله بجا آورده ،قبل از ارسال پیامک واجب است طرفین حجاب خود را رعایت کرده ،بجا آوردن دو رکعت نماز قبل از ارسال پیامک مستحب می باشد .

هنگام ارسال پیامک ،بکار بردن کلمات و جملاتی که باعث تحریک احساسات طرف مقابل شود جایز نمی باشد و مکروه است .فالمثال بکار بردن عژیژم ،عسیسم ،عشخم ،جیگرم،جوجو،پیشیم ،قلفانت و ....

پیامک های ارسالی نباید بحدی باشند که انگشت شصت آسیب ببنید در صورت آسیب یا درد در ناحیه ی انگشت شصت فورا باید گوشی را خاموش کرده و استغفار نمود.

به دلیل اینکه بچه نشسته باقی موارد را درجمع بیان نمیکنم !رجوع به توضیح المسایل البرقی صفحه 593.5

تعقیبات پس از عمل :

پس از اتمام پیامک ،با خلوص نیت هفتاد بار این ذکر را زمزمه نمایید :
اللهم اغفر غطلنا ،اللهم اغفر غطلنا ،اللهم اغفر غطلنا

چناچنه سخن و کلامی از طرف مقابل در ذهن بجا مانده باشد و باعث ایجاد هرگونه دغدغه ی فکری (چه خوب چه بد )شود ،باید
مغز خود را شستو شو داده درصورت نبود آب کافی ویا ذیق وقت تیمم مغزی نیز بلامانع است .

اعمال تیمم مغزی : مقداری از خاک باغچه را برداشته و بر سر مبارک خود ریخته (درصورت نداشتن باغچه ،هرگونه خاک ،سنگ و کلوخ بلا مانع می باشد )

برای ختم جلسه صلبااااااااااااات بلند عنایت بفرمایید .

من از شما سوال میکنم:
آیا در این عمل بسیار پرثواب که فرمودین، روزه نمیتواند تاثیر بیشتری بگذارد؟ به شدت .....

حسان

Well-known member
صرفا برای امور ضروری و با رعایت ادب و شئون...

اونم اگه خیلی خیلی ضروری بود.. وگرنه نباشه بهتر تره

.مقداد

New member
بحث پر طرفداری شد بنظر! فکر نمیکردم اینقد کسی بحث کنه! فکر کنم زدم به هدف !:25r30wi:

.مقداد

New member
فقط وقتی قصد ازدواج باشه از نظر من مجازه.

اشتباه فکر میکنید! من بسیار دیدم قصدشون ازدواج نبوده اما با گفتن ازدواج بهانه ای درست کردند برا خودشون! ممکنه آدم صادقی هم باشه اما تو محیط پیامک بندرت دیده می شود. بنظر من تنها در حالتی ارتباط پیامکی خوب هست که خانواده ها در جریان هستند وتا مرحله عقد یک ماهی نمانده است

.مقداد

New member
بنظر من افرادی که با خدا ارتباط بهتری دارند مثلا اهل نماز خوندن هستند بندرت وارد بازی شهوانی میشوند حتی در پیامک! بنظر من نماز شبیه یک آنتی ویروس می مونه که هر روز انسان ها با انجام آن خودشون رو از ویروس ها محافظت مینمایند و آپدیت میشود.

بالا