رابطه پیامکی با جنس مخالف! بد یا خوب؟

pashmak

New member
بستگی به جنبه طرف داره
کلن بنظرم عصر ارتباطات هست نمیشه دیگه منع کرد
مثل جداسازی دختر و پسر
باید ظرفیت رو برد بالا
دنیا داره میشه دهکده جهانی اونوقت تو ایران ما هنوز تو این بحثهای نخ نما موندیم

mahsast

New member
میتونه این رابطه اول بدون هیچ قصد و غرضی باشه ولی مطمینا در صورت تداوم رابطه مشکلاتی بوجود خواهد امد.
برای جلوگیری از ایجاد مشکل یا رابطه اصلا نباید بوجود بیاد و یا در صورت ضرورت مثل مسایل کاری!! بهتره سریعا کات بشه!
به دوستی هایی با نام دوستی اجتماعی خیلی اعتقادی ندارم! بالاخره این دوستی ها هم زمینه ایجاد دوستی های با تداوم بیشتر رو بوجود میاره.
ولی یک نکته هم این وسط ایجاد مشکل کرده برای خیلی از جوونها و اون هم اینه که چون نمی تونن ازدواج کنن نیاز عاطفیشون خواه نا خواه اونها رو به سمت دوستی سوق میده! هر چند توجیه خوبی نیست و من می شناسم کسانی رو که حتی در چنین شرایطی خودشون رو حفظ کردند چه پسر چه دختر ولی در هر صورت واقعیت جامعه است !!

متاسفانه این دوستی ها تو جامعه عادی شده....الان کسی که دوست جنس مخالف نداشته باشه از نظر بعضی ها منزوی تلقی میشه...یه چیز دیگه هم هست که بعضی فرهنگها یکدفعه وارد فرهنگ ما میشن و بعضی ها نمیدونن چطور باهاش برخورد کنن....یه دوستی داشتم چند سال انگلیس درس خونده خیلی حرفای جالبی در مورد فرهنگ اونجا میزد..میگفت بعضی مسائل به شدتی که اینجا هست تو انگلیس نیست...متاسفانه ما نمیدونیم فرهنگ اونجا چی هست و کورکورانه فقط تقلید میکنیم...

mhfazel

New member
سلام
به نظر من کاربر mw.ashel یه چیزی رو نمی دونه و اون اینکه مسائل شرعی با پیچیدگی انسان منافاتی ندارن و هر دو یک جهان دارند همون انسان پیچیده در مقابل مسائل شرعی یک وظیفه مشخص داره مثل نماز که همین نماز برای همه انسانها چه پیچیده چه ساده آثار خودش از جمله تنها عن الفحشا و المنکر و داره. انسان پیچیده هست قبول ولی همین انسان پیچیده با هر گذشته و ژنی در مقابل ارتباط با نامحرم یک وظیفه رو داره همون طور که یک انسان منزوی (ببخشید) دور افتاده باید از رابطه با نامحرم پرهیز کنه یک انسان اجتماعی هم باید در رابطه اش با نامحرم جانب احتیاط رو لحاظ کنه نمی تونیم بگیم که چون من یک انسان اجتماعی هستم و می تونم کنترل کنم پس رابطه من می تونه کمی و کیفی گسترده باشه.

hebe.nurse

New member
ماشالله چه مقاله پر و پیمونی!
100 البته ارتباط تلفنی و پیامکی به قصد لذت مشکل داره.نه فقط از نظر شرعی بلکه خیلی هم غیر منطقیه.
فردی که با حرف زدن با جنس مخالف (چه مجازی چه واقعی) تحریک میشه، یا پسر 17ساله ای که از فشار جنسی به چت و تکست با دخترها رو میاره واقعا احتیاج به کمک داره.
اما راه حل چیه؟
ازدواج؟؟ اون هم صرفا بخاطر فشار جنسی؟؟
فردی که هیییچ کدوم از معیارهای ازدواج (از جمله پول، صلاحیت عقلی، خدمت سربازی، رشد تحصیلی و شغلی کافی،...) رو
نداره چطور و چرا باید ازدواج کنه؟؟
همیشه علما و نویسندگان اینگونه مقالات توپ رو میندازن تو زمین شخصی که داره بیشترین آسیب رو میبینه و فقط محکومش میکنن.
ولی کاش میفرمودین این فاصله بین بلوغ جنسی تا ازدواج چجوری باید طی بشه؟؟

میگن بهشت رو به بها میدن نه به بهانه!!:65d6a5d6s:
اینکه این شرایطی که گفتید وجود داشته باشه و شما بی دغدغه ازدواج کنید و با اینچنین معضلات هم روبرو نشید اصلا کار سختی نیست!!! هنر واقعی اینه که
با همین شرایط بتونیم لذت ها رو کنترل کنیم!! بعدم در ازدواج واقعا نباید همه این شرایطی که نوشتید اماده باشه. گرچه میدونم خیلی ایده ال هم نمیشه.
جوونای مملکت ما قبول کنید توقع بالا دارند و نمی دونن که برای رسیدن به این موقعیت ظاهری خوب چه ارزش های واقعی رو ممکنه از دس بدن!!

اما در جواب تاپیک ، به نظرم بستگی به حد رابطه داره. من وقتی بچه بودم با خودم فکر میکردم چرا باید بین دوستیای دختر وپسر فرق باشه؟؟ از طرفی چون تو جمع پسرونه بزرگ شده بودم این برام ی سوال بزرگ بود. اما بزرگ شدن من و فهم جاذبه جنس مخالف و تجربه هایی که از اطرافیان دیدم باعث شد سوال بزرگ من دیگه اصلا سوال نباشه!!...... پس اختلاط زن و مرد چه در محیط مجازی چه واقعی با رعایت حدوحدود مشکلی ایجاد نمیکنه هیچ بسیار هم خوبه و میتونه در بعضی زمینه ها باعث پیشرفت هم بشه./

آخرین ویرایش:

The Guy

Well-known member
اميدوارم زماني برسه که با فرهنگ سازي دقيق افراد براي پر کردن تنهايي هاي خودشون در هرسني و شرايطي با ذهن و دل و عمر بقيه مردم بازي نکنند.
شايد براي خودشون مهم نباشه ولي يه روزي ميرسه که متوجه اشتباهشون ميشند
:riz277: .
البته من قصد صحه گذاشتن روی این رفتارها رو ندارم. ولی بالاخره این تنهایی یک جوری باید پر بشه دیگه. شما به طور واقع بینانه و واقع گرایانه بفرمایید چجوری؟

mexin

Well-known member
fبنام خدا.... حرام است...همه چی حرام است!!!:tonguesmiley:

The Guy

Well-known member
متاسفانه این دوستی ها تو جامعه عادی شده....الان کسی که دوست جنس مخالف نداشته باشه از نظر بعضی ها منزوی تلقی میشه...یه چیز دیگه هم هست که بعضی فرهنگها یکدفعه وارد فرهنگ ما میشن و بعضی ها نمیدونن چطور باهاش برخورد کنن....یه دوستی داشتم چند سال انگلیس درس خونده خیلی حرفای جالبی در مورد فرهنگ اونجا میزد..میگفت بعضی مسائل به شدتی که اینجا هست تو انگلیس نیست...متاسفانه ما نمیدونیم فرهنگ اونجا چی هست و کورکورانه فقط تقلید میکنیم...
خب دلیل اصلی بی جنبه بودن و بی ظرفیت بودن ما تو ایران همین اعمال اجباری محدودیت هاست.
هرچیزی که محدود شد و روش پوشونده شد از یک جای دیگه فوران خواهد کرد.
چرا جوونای کشور ما مثل خوره میفتن به جون یک سری کارها؟
همین که ارتباط پسر و دختر شد تابو، تو ذهن نوجوونا تبدیل میشه به عقده و آرزو... همه فکر و ذکرشون میشه پیچوندن خونواده، دوستهای آزادتر، دوستیهای خطرناکتر،... و یا اعتیاد بیمارگونه به شبکه های اجتماعی .

The Guy

Well-known member
میگن بهشت رو به بها میدن نه به بهانه!!:65d6a5d6s:
اینکه این شرایطی که گفتید وجود داشته باشه و شما بی دغدغه ازدواج کنید و با اینچنین معضلات هم روبرو نشید اصلا کار سختی نیست!!! هنر واقعی اینه که
با همین شرایط بتونیم لذت ها رو کنترل کنیم!! بعدم در ازدواج واقعا نباید همه این شرایطی که نوشتید اماده باشه. گرچه میدونم خیلی ایده ال هم نمیشه.
جوونای مملکت ما قبول کنید توقع بالا دارند و نمی دونن که برای رسیدن به این موقعیت ظاهری خوب چه ارزش های واقعی رو ممکنه از دس بدن!!

اما در جواب تاپیک ، به نظرم بستگی به حد رابطه داره. من وقتی بچه بودم با خودم فکر میکردم چرا باید بین دوستیای دختر وپسر فرق باشه؟؟ از طرفی چون تو جمع پسرونه بزرگ شده بودم این برام ی سوال بزرگ بود. اما بزرگ شدن من و فهم جاذبه جنس مخالف و تجربه هایی که از اطرافیان دیدم باعث شد سوال بزرگ من دیگه اصلا سوال نباشه!!...... پس اختلاط زن و مرد چه در محیط مجازی چه واقعی با رعایت حدوحدود مشکلی ایجاد نمیکنه هیچ بسیار هم خوبه و میتونه در بعضی زمینه ها باعث پیشرفت هم بشه./
خانم میبینید که غالب افراد نمیتونن کنترل کنن. کنترل احساسات یه چیزه، سرکوب احساسات برای چندین سال اون هم همراه با فشارهای روانی دیگه یک چیز دیگه است.
بفرمایید کدوم یک از اون معیار هایی که من گفتم جزو ملزومات یک ازدواج موفق نیست؟
مگر بدون پول یا بدون اتمام یک سری اهداف که تو زندگی متاهلی به سختی میشه بهشون رسید میشه زندگی مشترک رو آغاز کرد؟؟
بعید میدونم...
حالا راه حل شما چیه هبه خانم؟؟

N@RVIN

Well-known member
استثنائا تو این مورد نظری ندارم:riz481:

از ما گذشته این حرفا الان دیگه فرزندامون باید در این مورد نظر بدن
:rolleyessmileyanim::black_eyed:

hebe.nurse

New member
خانم میبینید که غالب افراد نمیتونن کنترل کنن. کنترل احساسات یه چیزه، سرکوب احساسات برای چندین سال اون هم همراه با فشارهای روانی دیگه یک چیز دیگه است.
بفرمایید کدوم یک از اون معیار هایی که من گفتم جزو ملزومات یک ازدواج موفق نیست؟
مگر بدون پول یا بدون اتمام یک سری اهداف که تو زندگی متاهلی به سختی میشه بهشون رسید میشه زندگی مشترک رو آغاز کرد؟؟
بعید میدونم...
حالا راه حل شما چیه هبه خانم؟؟
بعله وجود این معیارا که گفتید عالیه ولی نصفشم کافیه!!! من اون کفایت رو میگم که میتونه راه به سوی گناه رو ببنده.
جواب رو خدا داده:
«و لستعفف الّذین لا یجدون نکاحا؛ و باید آن کسانی که ازدواج برایشان مقدور نیست عفّت بورزند.» که البته این واژه عفت ی معنای عام داره ینی شامل همه اعضا واندام میشه!!چشم ، گوش ، زبان، فکر و..... حالا چجوری؟؟ در بحث این تاپیک نیست.......
در ضمن به نظر من فشار روانی که در این راه تحمل میشه بهتر از دامان زدن به خود گناه و عادی شدن اونه. عوارض اون خیلی بیشتره خیلی بدتره.........باورکنید:dadad4:

آخرین ویرایش:

sunny

New member
کاری ب مسایل شرعی ندارم و فقط از نظر روانشناسیش میگم چیزی بنام دوستی رو قبول ندارم چون بنظر من با روحیه هیچ یک از آدمها سازگاری نداره و اگر کسی سمتش میره صرفا برای گذراندن اوقات و تفریح و تو سنین نوجوانی گاهی همچشمی با دوستان اما اون رابطه ای که به قصد ازدواج شروع و از روی آگاهی و ن صرفا با احساس پیش میره میتونه مفید واقع بشه' بطور کلی آسیب این رابطه ها درصورت موفق نبودن درگیری ذهن و اون وابستگی که ایجاد میشه و افکار طرف بعد از اون رابطست ک آزاردهندست بخصوص در مورد افراد حساستر!

mw.ashel

New member
سلام
به نظر من کاربر mw.ashel یه چیزی رو نمی دونه و اون اینکه مسائل شرعی با پیچیدگی انسان منافاتی ندارن و هر دو یک جهان دارند همون انسان پیچیده در مقابل مسائل شرعی یک وظیفه مشخص داره مثل نماز که همین نماز برای همه انسانها چه پیچیده چه ساده آثار خودش از جمله تنها عن الفحشا و المنکر و داره. انسان پیچیده هست قبول ولی همین انسان پیچیده با هر گذشته و ژنی در مقابل ارتباط با نامحرم یک وظیفه رو داره همون طور که یک انسان منزوی (ببخشید) دور افتاده باید از رابطه با نامحرم پرهیز کنه یک انسان اجتماعی هم باید در رابطه اش با نامحرم جانب احتیاط رو لحاظ کنه نمی تونیم بگیم که چون من یک انسان اجتماعی هستم و می تونم کنترل کنم پس رابطه من می تونه کمی و کیفی گسترده باشه.

کابر عزيز در مورد دين بايد عرض کنم جايگاه دين و شرع در زندگي من خيلي والاتر هست ولي اينکه آيا همه افراد جامعه ما در هر سني آيا مطابق دستورات ديني رفتار و برخورد ميکنند ؟؟؟ دين با انسان مشکلي نداره حتي به جايگاه انسان هم احترام ميذاره ولي افراد جامعه فعلي در مورد دين تفسير هاي خودشون رو دارند.

mw.ashel

New member
البته من قصد صحه گذاشتن روی این رفتارها رو ندارم. ولی بالاخره این تنهایی یک جوری باید پر بشه دیگه. شما به طور واقع بینانه و واقع گرایانه بفرمایید چجوری؟

شخصيت و نوع زندگي افراد متفاوته و هيچ کس نميتونه به اين سوال کلي جواب بده و بگه چجوري؛ بايد اول خوب همه جوانب رو با جزئيات تشخيص داد و بعدش سراغ راهکار رفت ، راهکاري که براي هر فردي متفاوته .

The Guy

Well-known member
شخصيت و نوع زندگي افراد متفاوته و هيچ کس نميتونه به اين سوال کلي جواب بده و بگه چجوري؛ بايد اول خوب همه جوانب رو با جزئيات تشخيص داد و بعدش سراغ راهکار رفت ، راهکاري که براي هر فردي متفاوته .
بله پاسخ درست همینه.
تنها کار اشتباه نسخه کلی پیچیدن واسه افراده...
حالا چه این نسخه رو یک روانشناس بنویسه، چه یک ایده آل گرای متعصب، چه...

mahsast

New member
با این تفاسیر چت باکس علوم پزشکی دات کام حرومه ؟؟:21:

برقی جان زدی تو خال خخخخ من فک میکنم هدف ایجاد کننده تاپیک یه جورایی همین موضوع بوده (البته ایجاد کننده تاپیک یه موقع ناراحت نشن)....یه مسائلی پیش اومده فک کنم مربوط به اون هست خخ..یه چند وفت دیگه یقه ی منو نگیرید حدس زدم :14:

mexin

Well-known member
با این تفاسیر چت باکس علوم پزشکی دات کام حرومه ؟؟:21:

بله دیگه...عرض کردیم همه چی حرومه .. به دستور باز کننده تاپیک از فردا هر کی تو چت باکس علوم پزشکی دیده بشه به 10 سال زندان و در صورت تکرار بازم 5 سال زندان و بازم اگه تکرار بشه 15 سال زندان بدون امکانات رفاهی و اگه بازم تکرار بشه ...هیچی دیگه طرفین رو به ازدواج دائم فرا خوانده می شود و توسط حاج آقای انجمن خطبه عقد بدون هیچ مهریه ای فقط یک شاخه نبات قرائت خواهد شد ...:tonguesmiley::motat:

mhfazel

New member

کابر عزيز در مورد دين بايد عرض کنم جايگاه دين و شرع در زندگي من خيلي والاتر هست ولي اينکه آيا همه افراد جامعه ما در هر سني آيا مطابق دستورات ديني رفتار و برخورد ميکنند ؟؟؟ دين با انسان مشکلي نداره حتي به جايگاه انسان هم احترام ميذاره ولي افراد جامعه فعلي در مورد دين تفسير هاي خودشون رو دارند.
[/QUOT
باید بگم که یه دین وجود داره یه خدا وجود داره یک راه رسیدن به خدا هم هست همان طور که در قرآن داریم «صراط المستقیم» نه صراطهای مستقیم مگر اینکه بگید با این قسمت از قرآن مشکل دارید که بازم اشکالی نداره می تونید با تحقیق به حقیقت برسید. انسان های متفاوت تغییری در حقیقت واحد ایجاد نمی کنند همه باید به این نقطه برسند که حقیقت واحدی وجود داره و همه باید دور همین حقیقت واحد جمع شوند اسلام هم برای همین اومده

بالا