داستان های مرتبط با عکس مرحله چهارم

دو داستان برتر از نظر شما....

• مجموع رای دهندگان
    0

ZOT

New member
خسته نباشید دوستان
تبریک به دوتا برنده ی نفر اولیمون:smilies-azardl (113
و تبریک به بقیه ی دوستای خیلی خوب:ad54ad:
امیدوارم باز هم زوده زود داستانای قشنگتونو بخونم:riz304:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AWWA

مجید دیجی

مدیر بخش
قبول نیس تندیس احسان خشکل تر هس .........

البته به نظر من داستان احسان لایق نفر اول شدن رو داشت :applause:.... از داستان من قشنگ تر بود

همون طور که گفتم "از انتخاب عکس برا مرحله بعد انصراف می دم" ... Meghraz ببینم عکس مرحله بعد رو جیکار می کنی ؟؟؟

Meghraz

New member
بعله!!! برای اینکه دور بعدو سریع شروع کنیم این عکسو انتخاب کردم. مشکلی داشت بگین عوض کنم.

by Josef Koudelka, Kharkiv, Ukraine, 1993.jpg
by Josef Koudelka, Kharkiv, Ukraine, 1993

AWWA

New member
ممنون مقراض جان
دوستان نظرتون چیه؟ برا همین بنویسیم؟

AWWA

New member

البته به نظر من داستان احسان لایق نفر اول شدن رو داشت :applause:.... از داستان من قشنگ تر بود

همون طور که گفتم "از انتخاب عکس برا مرحله بعد انصراف می دم" ... Meghraz ببینم عکس مرحله بعد رو جیکار می کنی ؟؟؟
چراا؟تندیس نفرای اول که خوشگلتره. هم تصویر قلم داره و هم طلاییه:(40):

AWWA

New member
از این به بعد به نفرات اول امتیازم بدیم ...تو دنیای مجازی کمترین هدیه ایه که میتونیم به همدیگه بدیم.:auizz3ffy9vla57584x

eeeeeeehsan

New member

نه بابا اصلن، من واسه داستانم حوصله نداشتم راستش فکر کنم، واسه همین خیلی کوتاه شد.
داستان تو و مسعود (مقراض) خیلی بهتر بود :rose: آفرین بهتون.

من با عکس موافقم، فقط یه مورد کمه و اون مینیمم و ماکسیمم تعداد کلماته.. مسعود جان منتظریم.

Meghraz

New member
من دقیقا نمیدونم یک صفحه ورد چند کلمه میشه ولی حداقل همون یک صفحه باشه. نظر خودم بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ کلمست.

hebe.nurse

New member
سلام دوستان
تبریک به همگی. به خصوص نفرات برتر که واقعا داستاناشون عالییییی بود.
من میخوام نقدمو بگم ......
درسته با تاخیره ولی دوس دارم بگم. هیشکیم نومی تونه منو دعفا کنه .اوهوم :black_eyed::rolleyessmileyanim:
حیران:
خیلی دقیق و با ظرافت نوشته شده بود. بسیار هم به عکس مرتبط بود. ادبیات به کار رفته هم بجا و مناسب بود. آفرین باران جان. فقط اگه کمی حالت داستانی میداشت خیلی بهتر بود چون بیشتر شبیه ی خاطره و خواب بود تا داستان.

گنج زندگی:
داستان ساده و قشنگی بود. شبیه خاطره بود بیشتر ولی خیلی خوب به تصویر کشیدی و آخرشم ی درس دادی که حس همه مون هست.
فقط من ی سوال دارم . آتی جان شخصیت های داستانت چقدر واقعی بودن؟؟
عجب دنیای کوچکیست:
این داستان عالی بود. خیلی دوس داشتم. واقعا پیشرفت کردید آقا مجید انتهای داستان تون خیلی خوب تموم شد . من به این داستان رای دادم . فقط اسم مریم رو بهتر بود مث سیاوش ی اسم ایرانی قدیمی انتخاب میکردید.
شاهزاده ایرانی:
قشنگ بود از همون ابتدا خواننده رو جذب میکنه که تهش چی میخواد بشه. ولی چون راحت تموم شد یکم تو ذوق زد وگرنه حرف نداشت. ادبیات بکار رفته ش واقعا استادانه بود .آفرین مدیر ادیب :)
راز دو درخت:
خیلی شیرین و دلنشین بود. ولی وقتی توی ی داستان زیاد نقل قول گرفته شه و جزئیات وارد شه بیشتر شکل خاطره به خودش میگیره. ولی در اصل خیلی خوب نوشتی به عنوان اولین داستان. تبارک الله
تلالو یک رویا:
مث اسمش رویایی بود ولی خیلی دور از واقعیت نبود. پری ای که به حکم فرشته تو زندگیه همه ماها هس و ی جاهایی از زندگی به یاری مون میاد......... جالب بود.
افسون ماه:
من بخاطر ادبیات زیبای این داستان در رای دادن ذره ای تعلل نکردم. واقعا زیبا بود. احسنت
پایان راه:
خیلی جالب بود. و بازم میگم اصلا دور از واقعیت نبود به همین دلیل تاثیرگذار بود....
دختر روی جلد:
نمیخوام بگم عشق ی مرد رو با وجود زن و بچه اونم تو پیری بد می دونم.نه. ولی آخه دل و ایمون دادن اونم با دیدن ی عکس روی جلد دیگه خیلی دور از انتظاره. خودت به نظرت قابل قبول هست؟ اگه هست که دیگه من حرفی ندارم :)))

hebe.nurse

New member
این داستان اصلی من هست که بر اساس دستور دوستان تغییرش داده بودم ... لطفا تا آخرش رو بخونید اول دو تا داستان شبیه به هم هس ولی .... ( خودتون بخونید متوجه می شید )

عجب دنیای کوچکی است ...
نور طلایی چراغ گردسوز روی میز کرسی زوق زوق کنان بالا و پایین می پرید . و خانه را با التهاب و هیجان سوختنش روشن می کرد . آقا میرزا به پشتی کرسی تکیه زده بود و بدون اینکه چیزی بگوید به قرآن زل زده بود . همسر میرزا خان ، سهیلا خانم هم مانند آقا میرزا به پشتی پشت سرش تکیه زده و مثل مجسمه ای به شوهرش خیره شده و سکوت سنگینی کرده بود . سمت چپ میرزا حسن خان داماد بزرگ میرزا داشت در گوش پسر سهیلا خانم پچ پچ می کرد . رو به روی داماد آقا میرزا همسرش نشسته بود و در کنارش مریم دختر کوچک خانواده در حالی که لپ هاش از خجالت گل انداخته بود نشسته بود . کنار سهیلا خانم پدر خواستگار مریم نشسته بود و منتظر جواب استخاره آقا میرزا بود .
درون حال خانه سیاوش با قدی بلند با سینه ای پهن ، ابروهای کشیده ، در حالی که از شدت استرس و خجالت خیس عرق شده ایستاده بود . چون رسم بود که قبل از خواستگاری دختر و پسر یکدیگر رو نبینند .
اما غافل از اینکه سیاوش دلش با دختری بود که قبلا او را در حال رقصیدن در جشن خردادگان در کنار ستون های سر به فلک کشیده تخت جمشید دیده بود . ولی بخاطر احترام به پدر که دختر دیگری را برایش نشان کرده ، لب به سخن باز نکرده و خود را به امواج تقدیر سپرده بود . و زجه های دلش را به سوگ جان خریده بود .
سیاوش هوایی شده بود . سیاوشی که بدون اجازه پدر آب نمی خورد . همیشه میان او و پدرش ارتباط خاصی وجود داشت . بعد از مرگ مادر ، بین پدر و پسر چیزی بیش از محبت پدر و فرزندی بوجود آمده بود . همه به اسداله خان می گفتند که جوان است و باید همسری اختیار کند ولی او می گفت : اگر زنش نیست یادگارش که هست . وقتی سیاوش بچه بود و گریه می کرد، اسداله خان به هیچکدام از ندیمه ها اجازه نزدیک شدن به او را نمی داد و خودش او را در آغوش می کشید و آرام می کرد . اسداله خان خستگی کار روزانه را با نگاه کردن به چشمان سیاوش از بین می برد . راه رفتن ، صحبت کردن ، بازی کردن ، سواد آموختن ، سواری کردن ، شنا کردن و جنگیدن را همه و همه اسداله خان به او یاد داده بود .

پدر فکر می کرد که از تمام جیک و پوک سیاوش خبر دارد . بی خبر از اینکه پسر دردانه اش دور از چشمانش مشق عشق را آموخته است . و غافل از اینکه ادب و احترام ، شرم را به آتش کشیده بود و از دل خاکسترهایش سیاوش را خلق کرده است .
سیاوش بیش از هر کسی به پدرش احترام می گذاشت و هیچگاه روی حرفش حرف نمی زد .هیچگاه جلوتر از پدر راه نمی رفت . زودتر از پدر از خانه خارج نمی شد . حتی بدون او غذا نمی خورد . هر روز دست پدر که بر اثر کار سخت زبر و خشن شده بود را می بوسید . هنگامی که اسداله خان خواب بود ساعت ها به چین و چروک های صورتش می نگریست و به فکر فرو می رفت . او نغمه های لالایی که پدر در دوران به یاد می آورد . او پدری که برایش مادری هم کرده بود را می پرستید . شب ها با نگاه کردن در چهره پدر به خواب می رفت ولی در خواب ، خواب رقص دختر درون جشن را می دید .

درون مجلس خواستگاری ، بچه های کوچک حسن خان غافل از همه جا در حال بازی کردن و جست و خیز بودند که ناگهان صدای آقا میرزا شنیده شد که گفت : "مبارکه" . کمر سکوت خانه با کِل زدن زن ها شکست . دل سیاوش کنده شد و عرق سردی روی بدنش نشست . وحشت همه وجودش را فرا گرفت . باورش نمی شد . حالا باید چکار کند ؟ چگونه به همه بگوید که عاشق دختر دیگری شده است . به سختی وارد مجلس شد . همه دور و بر سیاوش را گرفتند ، زن ها کِل می زدند و مردها نـقل به هوا می ریختند . پدر جلو آمد با رضایت دستی بر محاسن خویش کشید و دست دیگرش را روی شانه پسر گذاشت. پسر با یک چشم به چشمان پدر که از خوشحالی همچون دُر می درخشید می نگریست . و با چشم دیگر ناباورانه به دنیایی که داشت به دور سرش می چرخید نگاه می کرد . دیگر کار از کار گذشته بود . رنگش همچون ماه شب چهارده و بدنش همانند برف و دهانش مثل کویر خشکیده بود . پاهایش قدرت ادامه دادن را نداشت . که ناگهان نگاهش در گوشه اتاق خشکید ، دختری که عاشقش بود هم در آن مجلس بود . ولی رنگ لباسش می گفت که او عروس نیست . خدایا عجب دنیای کوچکی ست ؟

در این لحظه قلم نویسنده شکست ، نوک شکسته مداد کمتر از دل شکسته عاشق داستان نبود . ولی نوک مداد را می توان به بهای کوتاه شدن قدش از نو ساخت ولی قلب شکسته سیاوش را با چه می توان ساخت ؟

قلب سیاوش ناباورانه و با تمام قدرت خون را درون مویرگ هایش لگد می کرد . مویرگ هایی که مدتی بود بر اثر تب عشق شروع به ذوب شدن کرده بودند. ناگهان قطره خونی بجای اشک از چشم خارج شد و رد قرمزی از خود به جا گذاشت و بی درنگ به سمت زمین شیرجه رفت . و پرده های شرم دل را در هم درید . ولی دیگر دیر شده بود . نورها در نظر سیاوش کم سو و کم سو تر و شمع ها بی فروغ می شدند . چراغ گردسوز دیگر بالا و پایین نمی پرید و نمی رقصید . همه چیز حتی چهره پدر، معشوق و نظر کرده پدر که پشت سرش ایستاده بودند تار شد . سیاوش تلو تلویی خورد و در آغوش پدر افتاد .
نجوای بُهت همه جا پیچید و مجلس در سکوت خفه شد . عشق بی صدا می آید و با فریاد می رود . همه به سیاوش می نگریستند ولی سیاوش در ظلمت فرو رفته بود . ناغوس مرگ ، قربانی خود را از چهار میخ شرم و ادب نجات و به جایش به سلیب خود کشیده بود . سیاوشِ اسداله خان هم مثل سیاوشِ رستم دست از جهان شست با این تفاوت یکی را مکر و عشق پدری کشت و دیگری را محبت و عشق پدری

پایان
گفتن هر گونه بد بیرا به نویسنده آزاد است ...

به نظرم همون کوتاه شدش خیلی بهتر بود. با اینکه این خیلی قشنگتر نوشته شده ولی تاثیرگذاری اون که کوتاه تره بیشتر بود .
اینم از بدو بیراه :))))

ati1408

New member
سلام دوستان
تبریک به همگی. به خصوص نفرات برتر که واقعا داستاناشون عالییییی بود.
من میخوام نقدمو بگم ......
درسته با تاخیره ولی دوس دارم بگم. هیشکیم نومی تونه منو دعفا کنه .اوهوم :black_eyed::rolleyessmileyanim:
حیران:
خیلی دقیق و با ظرافت نوشته شده بود. بسیار هم به عکس مرتبط بود. ادبیات به کار رفته هم بجا و مناسب بود. آفرین باران جان. فقط اگه کمی حالت داستانی میداشت خیلی بهتر بود چون بیشتر شبیه ی خاطره و خواب بود تا داستان.

گنج زندگی:
داستان ساده و قشنگی بود. شبیه خاطره بود بیشتر ولی خیلی خوب به تصویر کشیدی و آخرشم ی درس دادی که حس همه مون هست.
فقط من ی سوال دارم . آتی جان شخصیت های داستانت چقدر واقعی بودن؟؟
عجب دنیای کوچکیست:
این داستان عالی بود. خیلی دوس داشتم. واقعا پیشرفت کردید آقا مجید انتهای داستان تون خیلی خوب تموم شد . من به این داستان رای دادم . فقط اسم مریم رو بهتر بود مث سیاوش ی اسم ایرانی قدیمی انتخاب میکردید.
شاهزاده ایرانی:
قشنگ بود از همون ابتدا خواننده رو جذب میکنه که تهش چی میخواد بشه. ولی چون راحت تموم شد یکم تو ذوق زد وگرنه حرف نداشت. ادبیات بکار رفته ش واقعا استادانه بود .آفرین مدیر ادیب :)
راز دو درخت:
خیلی شیرین و دلنشین بود. ولی وقتی توی ی داستان زیاد نقل قول گرفته شه و جزئیات وارد شه بیشتر شکل خاطره به خودش میگیره. ولی در اصل خیلی خوب نوشتی به عنوان اولین داستان. تبارک الله
تلالو یک رویا:
مث اسمش رویایی بود ولی خیلی دور از واقعیت نبود. پری ای که به حکم فرشته تو زندگیه همه ماها هس و ی جاهایی از زندگی به یاری مون میاد......... جالب بود.
افسون ماه:
من بخاطر ادبیات زیبای این داستان در رای دادن ذره ای تعلل نکردم. واقعا زیبا بود. احسنت
پایان راه:
خیلی جالب بود. و بازم میگم اصلا دور از واقعیت نبود به همین دلیل تاثیرگذار بود....
دختر روی جلد:
نمیخوام بگم عشق ی مرد رو با وجود زن و بچه اونم تو پیری بد می دونم.نه. ولی آخه دل و ایمون دادن اونم با دیدن ی عکس روی جلد دیگه خیلی دور از انتظاره. خودت به نظرت قابل قبول هست؟ اگه هست که دیگه من حرفی ندارم :)))

سلام هبه جون :)
ممنون بابت نظرات خوبت .
شخصیت هایی که من نوشتم معمولین و ممکنه هر جایی وجود داشته باشن . خیلی آدمای خاص و منحصر به فردی نیستن :)

مجید دیجی

مدیر بخش
احسان و مجید دوستای عزیزم! خواهشا از این حرفا نزنید. شما نباشید تاپیک میاد پایین. البته دور از عزیزان دیگه که هر کدوم برا تاپیک یه وزنه این

:4d564ad6:

R-22-02-87-hn-khab.jpg

بالا