حذف رشته های زیست شناسی در استخدامی های آزمایشگاه تشخیص طبی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

حسان

Well-known member
با سلام به همه...

بچه ها از ریشه مشکل داریم..
رشته ای که من خوندم ژنتیکه... همه ی در س هاش و استادامون مربوط به علوم پزشکی بودن.. اما رشته مارو وزارت علوم پذیرش میکنه که هیچ ربطی نداره.....
حرف خیلی زیاده برا گفتن...

vfarhadv

New member
از سال 87 که علوم آزمایشگاهی کارشناسی پیوسته شد این روزها قابل پیش بینی بود....دوستان آزمایشگاهی تبریک می گم ... انشالا مرحله بعد اجازه تاسیس آزمایشگاه هم فقط مال ما میشه اونوقت ببینم این دوستایی که ادعا می کنن برای کار تحقیقاتی میان وزارت بهداشت ارشد شرکت می کنن بازم اینقدر به تحقیقات علاقه مند میشن:(50):

دوستان این قانون به این شکل هست:
علاوه بر دارندگان مدرک کارشناسی علوم آزمایشگاهی دارندگان مدرک ارشد رشته های علوم پایه پزشکی مثل میکروب،هماتو،بیوشیمی و .... که فقط دارای مدرک کارشناسی علوم آزمایشگاهی هستند می تونن تو مراکز دولتی تو آزمایشگاه مشغول به کار بشن و این قانون از خرداد ماه امسال قابل اجراست و دوستان اگه موردی دیدن می تونن از طریق سازمان رسیدگی به شکایت وزارت بهداشت و حتی دیوان عدالت اداری این مورد رو پیگیری کنن

جالبه دوستان تو رشته های غیر مرتبط هیچ ابایی ندارن که امنیت شغلی ما رو به خطر بندازن و تازه ناراحتم شدن! اصلا فرض کنین کار ما مزخرف و ساده و بی خوده، 4 سال درسشو خوندیم حق داریم تو رشته خودمون کار کنیم! مشکل بیکاری رو دولت باید حل نه این که ما تاوانشو بدیم ... موسی به کیش خود .... عیسی به کیش خود

به امید کسب نظام آزمایشگاهی :thanks:

Soroush Star

New member
کاملاً با شما موافقم ، چند سال قبل رشته دکترای علوم آزمایشگاهی مدرک می گرفتن ولی با اعتراض بی جهت از دکترهای پزشکی مبنی بر اینکه کارشون داره تخته میشه در واقع
به رشته علوم آزمایشگاهی ظلم کردن .
امیدواریم این جریان بیشتر بهبود داشته باشه و با امید کسب نظام آزمایشگاهی

Dexter2009

New member
خدا روشکر....حداقل بچه های علوم بتونن برای اون چیزی که درس خوندن سر کار برن و جاشون توسط بقیه اشغال نشه.

Maryam.A

Well-known member
بچه ها من دفترچه رو دانلود کرده یه خورده حجیمه.اینجا کسی هست خلاصه وار بگه لیسانس دقیقا کدوم رشته ها مورده قبوله!؟

این فقط مربوط میشه به استخدام که
لیسانس باید علوم آزمایشگاهی باشه
برای رشته مورد قبول برای ارشد نیست

این قانون خیلی وقت پیش بوده
ولی بدلیل بند پ
بازم مثل قبل میمونه

rahil

New member
من که واقعا خوشحال شدم خدایی فقط حق ماست که توی آزمایشگاه باشیم

avenger.1992

New member
قابل توجه اینکه می گن این قانون بوده
قبلا این قانون برا کارشناسا بود یعنی اگه کسی با کارشناسی جز علوم آزمایشگاه میرفت ارشد انگل یا قارچ یا خون یا ایمنی یا..... میتونس استخدام اون بخش از آزمایشگاه بشه
اما الان اینو میگه که کارشناسی ارشد در رشته های فوق در صورتی میتونه در او بخش کار کنه که پایه علوم آزمایشگاه باشه
و اینم بگم از دوستا کارشناس زیست که به بنده پیام فحش فرستادن من کاری نکردم که با من اینجور برخورد کردید
ما تازه به حقمون رسیدیم و با وجود اینهمه ناسزا که نصیبم کردید من شما رو دوست خودم میدونم و هیچ وقت قصد بی احترامی ندارم
یا حق

Maryam.A

Well-known member
بنده منظورم این بود که
قانون کارشناسیشو چقد عمل می کنن که
برا ارشد و دکترا عمل کنن
دوستای فارغ تحصیل من همشون استخدام شدن
توهمون دورانی که گفته شد قانون اومده
نباید کارشناس ژنتیک و میکروب و ... استخدام کنن

avenger.1992

New member
دیگه بند پ همیشه هست
نه اینجا بلکه همه جا
الانم که حرفش هس پزشکای عمومی میتونن کارای رادیولوژیستا رو انجام بدن
امیدوارم یه روز شایسته سالاری عملی بشه هر کی در همون راه و مسیرخودش قدم برداره

vfarhadv

New member
azz.jpg

این قانون اردیبهشت 92 ابلاغ شده قبلا میکروب و ... می شد ... اون جریان پیگیری هم که گفتم به خاطر همین بند پ بود که ممکنه عده ای بیمارستانا تخلف کنن

آخرین ویرایش:

avenger.1992

New member
به هر حال این برای ما یه جشنه!! من که شخصا خوشحالم
انشا... این روند ادامه پیدا میکنه
مخلص همه سفید پوشان بی ادعااا

Mohammad gh

New member
دوستان آزمایشگاهـــــــی عزیز کسب این پیــــــــروزی بزرگ مبنی بر حذف رشته های زیست شناسی(کلیه گرایش ها) در استخدامی های دولتی رو به همگی تبریک میگم.واقعا قانون خوبی بود.حتی اگه زیست شناسا ارشد هم بگیرن چون کارشناس آزمایشگاه رو ندارن باز واجد شرایط برای احراز پست کارشناسی آزمایشگاه نیستن.
بـــــــــزن دست قشنگه رووووووووو.
وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی طی نامه شماره 212/148/د مورخ 1392/3/1 طرح طبقه بندی مشاغل دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور را ابلاغ کرد.
-----------------
طبق این نامه کارشناس زیست(کلیه گرایش ها)شرایط احراز پست کارشناس آزمایشگاه رو نداره!
هوراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااCH=CONFIG]2067[/ATTACH]

چه طرز برخورد چندش آوری!چجوری روتون میشه در سایتی که اکثر کاربرانش زیست شناسی هستن برای چنین قانونی هورا بکشید؟؟
یعنی اینقدر بی اخلاقی و بی شرمی نفوذ کرده در بطن جامعه که اینجوری جلوی چشم هم با نهایت نفرت از ناراحتی حریف رقیب یا هرچی که اسمشو بزاریم خوشحال میشیم؟

البته این قانون در دولتی تصویب شده که با اینکه در روزهای اخرشه اما هنوز با این مدل قوانین دست از مردم آزاری بر نمیداره

چنین قانونی زمان وجاهت قانونی داره که از مدت ها قبل اخطار بدن که ازین به بعد این قانون اجرا میشه نه بی مقدمه که برنامه ریزی بسیاری بهم بریزه که خوشبختانه من جزو اون اکثریت نیستم چون هیچوقت حسابی باز نکردم بروی دولت و قوانینش!
به هرحال اینکه حتی برای کارشناسی های زیست حتی بعد ارشد هم این قانون وجود داشته باشه بسیار مسخرس و دیگه هیچ توضیحی نداره!

ایکاش از موفقیت خودمون خوشحال بشیم نه از ناراحتی دیگری!

avenger.1992

New member
اینقدر پا تو کفش ما گذاشتید که هورا هم دارههه
برید دنبال نظریه داروین

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: BBT

red nazi

New member
eyval.be eftekhare hame bachehaye oloom azmayeshgahi....be ghole farhad:musa be kishe khod<isam be kishe khod.

milad_f67

New member
اقا كارشناسي علوم آزمايشگاهي دامپزشكي هم شامل اين قانون ميشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

avenger.1992

New member
چه طرز برخورد چندش آوری!چجوری روتون میشه در سایتی که اکثر کاربرانش زیست شناسی هستن برای چنین قانونی هورا بکشید؟؟
یعنی اینقدر بی اخلاقی و بی شرمی نفوذ کرده در بطن جامعه که اینجوری جلوی چشم هم با نهایت نفرت از ناراحتی حریف رقیب یا هرچی که اسمشو بزاریم خوشحال میشیم؟

البته این قانون در دولتی تصویب شده که با اینکه در روزهای اخرشه اما هنوز با این مدل قوانین دست از مردم آزاری بر نمیداره

چنین قانونی زمان وجاهت قانونی داره که از مدت ها قبل اخطار بدن که ازین به بعد این قانون اجرا میشه نه بی مقدمه که برنامه ریزی بسیاری بهم بریزه که خوشبختانه من جزو اون اکثریت نیستم چون هیچوقت حسابی باز نکردم بروی دولت و قوانینش!
به هرحال اینکه حتی برای کارشناسی های زیست حتی بعد ارشد هم این قانون وجود داشته باشه بسیار مسخرس و دیگه هیچ توضیحی نداره!

ایکاش از موفقیت خودمون خوشحال بشیم نه از ناراحتی دیگری!

و همچنین چندش آوره که کارشناسای عزیز زیست بیان به خاطر این قانون به من فحش بدن
قاونه دیگه تبعیت بفرمایین

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا