حذف رشته های زیست شناسی در استخدامی های آزمایشگاه تشخیص طبی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

TUMS

Well-known member
باشه ندا توضیح میدم
حق با شماست سیستم کشور مشکل داره عزیز من
جدایی نیس
مشخص کردن وظایف هست
وزارت علوم باید واسه رشته هایی که میگیره شغل مشخص کنه
اگر اینجوری هست باید واسه منم که علوم آزمایشگاهی خوندم یه دوره طبابت بزارن منم برم مطب بزنم حرف شما مصداق این جمله منه
آیا این کار و یا حرف درستی هست ؟!!!!!!!!!!!!!!

cnidaria_cnida19

New member
من با بهترين رتبه زيست شناسي سلولي و ملكولي خوندم اونم با تمام عشق. اين رشته رو به پزشكي هم ترجيح دادم. هيچ علاقه اي هم به كار تو ازمايشگاه ندارم. حتي كارورزي هم نرفتم. ادعايي هم ندارم. ناراحتيم هم الان به خاطر لحن و نحوه خبر دهي هست. چنان با اب و تاب نوشتن حذف زيست شناسي ها از استخدام كه انگار يك گروه عمله يا احمق و خل بي سواد كنار زده شدن. من تو همين ارشد با 5 تا علوم ازمايشگاهي همكلاس بودم كه حتي مفهوم ژن وپي سي ار را نميدونستن.اطلاعاتشون در مورد زمينه هاي ديگه جز رشته خودشون زير صفر بود.هر رشته اي برا خودش ارزش داره .همه به رشته اشون با يك هدفي وارد شدن .بايد دلايلشون رو شنيد و بعد قضاوت كرد. فقط سيستم مملكت طوري هست كه ما هنوز فرق بد و خوب و هنجار و ناهنجارو حتي لحن حرف زدن و نوشتن مطلب تو فضايي كه خيلي ها دارن ميخوون رو تو اين سن و سال بلد نيستيم حتي بعضي اساتيدمونم لحنشون و رفتارشون رو بلد نيستند. خيلي مونده تا اين مسايل جا بيفته. من الان همين رشته خودمو كه خيلي ها مسخره اش ميكنن باز با علاقه اومدم.حتي اگر كاري نباشه و استخدامو شامل نشم ازين كه تو همين مرحله از اساتيد خودم مطالعه ام بيشتره و با عشق و علاقه ميخونم لذت ميبرم.لطفا فراموش نكنيم كه همه رشته ها در جاي خودشون ارزشمندند و زحمت بردند. يا حق

neda-si

New member
imuno این مثالی که زدی به این معنی بود که اصلا منظور منو نفهمیدی.
به هر حال معلوم نیست تا زمانی که من بتونم به امید خدا ارشد یا دکترامو بگیرم وضعیت چه جوری باشه. عادت داریم به این موقعیت ها. فقط ترسم اینه که نتونم کنکوربهداشت شرکت کنم به این خاطر که زیست خوندم. دفترچه هم که بهمن-اسفند میاد، خیلی نگرانم، یعنی ممکنه این مورد هم تغییر کنه؟؟؟؟؟؟

susan90

New member
با اینکه رشته خودم علومه ... اماواسه بچه های زیست ناراحت شدم:sadsmiley: ...
در ضمن قوانین ثابت نیستن وممکنه هر لحظه قانون جدیدی تصویب شه ...
اما قبول کنید بچه های علوم خ مظلوم هستن

ameneh-arab

New member
دوستای خوبم از هم ناراحت نشید.
به نظر من دوستمون راست میگه.باید وزارت علوم پاسخگوی پذیرش بالای رشته های زیست باشه که اصلا تناسبی با نیازشون تو سیستم کاری نیست.البته خیلی از رشته های ما این مشکل را دارند.
کسی از بیکار موندن بچه های تحصیل کرده کشورمون خوشحال نمیشه.ولی قبول کنید وضعیت بچه های آزمایشگاهی هم خیلی بد شده بود.الان برید تو یه آزمایشگاه خصوصی ببینید چند تاشون آزمایشگاهی هستن؟لیسانس های زیست سلولی مولکولی گرایش میکروبیولوزی،بیوشیمی،زیست جانوری و حتی گیاهی...بگیر تا زبان و ادبیات و....هر رشته ای کار پیدا نمیکنه میاد چند ماه کارآموزی تو آزمایشگاه ها و بعد با حقوق ماهی 200-300 تومان مشغول به کار میشه و خوشحالم هست که کار پیدا کرده...همین چیزا باعث پایین اومدن حقوق آزمایشگاهی ها تو جاهای خصوصی شده.
بچه های زیست هم زیاد زحمت میکشن ودرس هاشون سخته.درست ولی محل کارشون آزمایشگاه های تشخیص طبی نیسی...آموزش پرورش...جاهای تحقیقاتی...و آزمایشگاه های تخصصی...بله ما علوم آزمایشگاهی ها هیچ ادعایی در مورد گذاشتن pCRبه خوبی و مهارت شما فارغ التحصیلان زیست نداریم چون در آزمایشگاه های تشخیص طبی به طور روتین نیازی بهش نیست. به نظر من با این قانون یه ذره حرمت رشته ما را بدن بالا همین.چرا توهیچ رادیولوزی یا فیزیو تراپی به این شدت رشته های دیگه نیست؟کار کردن تو آزمایشگاه فقط آموزش کار با دستگاه نیست، تفسیر جواب با توجه به نوع بیماری و تشخیص درست بودن یا نبودن جواب دستگاه...کنترل کیفی دستگاه ها و وسایل ومحلول هاو ...است.وگرنه ما هم بد دبیرستان 6 ماه دوره میدیدیم مشغول به کار میشدیم.مطمئنم شما بچه های زیست هم اگر تو جاهای مخصوص و مربوط به رشته تون کار باشه خیلی مایل نیستید بیاید تو آزمایشگاه کار کنید

bahar9368

New member
دوستان آزمایشگاهـــــــی عزیز کسب این پیــــــــروزی بزرگ مبنی بر حذف رشته های زیست شناسی(کلیه گرایش ها) در استخدامی های دولتی رو به همگی تبریک میگم.واقعا قانون خوبی بود.حتی اگه زیست شناسا ارشد هم بگیرن چون کارشناس آزمایشگاه رو ندارن باز واجد شرایط برای احراز پست کارشناسی آزمایشگاه نیستن.
بـــــــــزن دست قشنگه رووووووووو.
وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی طی نامه شماره 212/148/د مورخ 1392/3/1 طرح طبقه بندی مشاغل دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور را ابلاغ کرد.
-----------------
طبق این نامه کارشناس زیست(کلیه گرایش ها)شرایط احراز پست کارشناس آزمایشگاه رو نداره!
هوراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
مشاهده فایل‌پیوست 2067
منبع خبری؟موثقه؟:33::33:

fidelity

New member
این قانون شامل کسی که کارشناسی علوم ازمایشگاهی دامپزشکی داره هم میشه ؟

اون کسایی که لطف میکنن این قوانین رو وضع میکنن کارشناسی مورد قبول برای آزمون ارشد رو هم اصلاح کنن تا دانشجو وقتشو تلف نکنه.ضمنا این قانون حتما اصلاح میشه چون منطقی نیست.

neda-si

New member
ای بابا نمیدونم چرا منظورم رو متوجه نشدین، این مثالاتون خیلی از منظور من دوره.
ببینین دو تا کارشناس ارشد هماتولوژی رو درنظر بگیرین، با این تفاوت که یکی لیسانس زیست و اون یکی لیسانس علوم آزمایشگاهی داره.
حالا اونی که پایه ش از نظر شما و صد البته درسته که تو کار عملی ضعیفه مثلا می تونه با گذروندن وقتی که شما تو دوره ی کارشناسی گذروندین خودشو برسونه به اون یکی. همین. وگرنه هردو از نظر علمی تو یه سطح هستن. تازه از این نظر هم بین آدما تفاوت هست، لزوما اونی که علوم بوده علم بالاتری نداره
این حرفم غیرمنطقیه؟

hematology70

New member
سلام
خبر بسیار بسیار خوشحال کننده ایی بود
دلیل:من خودم تازه تو شهرمون بالای 10تا آزمایشگاه خصوصی رفتم برای کار همشون می گفتن که نیرو نمیخوان
دلیلشون این بود که من که یک آزمایشگاهی هستم ساعتی 2هزار میگیرم یه نفر دیگه<خصوصا خانم ها>که زیست خوندن و طرح ندارن و صرفا سرکار بودن براشون مهمه حاضرن حتی با دستمزد ساعتی کمتر از هزار تومن هم کار کنن حتی یک آزمایشگاه رفتم مسئولش میگفت که 2نفر<رشته زیست>دارن به صورت رایگان و بدون دستمزد پیشش کار میکنن
در پایان امیدوارم به دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته زیست شناسی بر نخوره بهرحال از همون اول انتخاب رشته شون هم اصن کار در آزمایشگاه براشون تعریف نشده و اونها هم تو بخش ها و سمت های دیگری میتونن کار کنن که شاید برای یک نفر علوم آزمایشگاهی تعریف نشد
بیایید منطقی فکر کنیم کار آزمایشگاه سواد آزمایشگاهی میخواهد

neda-si

New member
اون کسایی که لطف میکنن این قوانین رو وضع میکنن کارشناسی مورد قبول برای آزمون ارشد رو هم اصلاح کنن تا دانشجو وقتشو تلف نکنه.ضمنا این قانون حتما اصلاح میشه چون منطقی نیست.

انگار یکی پیدا شد قضیه رو کامل درک کنه
به نظرم این قانون مدارک مورد قبول واسه رشته ها اصولی که نیست هیچ پر از اشکال. احتمالا هم نمیدونستن که بین بعضی گرایش های رشته ای مثل زیست شناسی هیچ فرقی به جز 8-10 واحد نیست. تازه به عنوان مثال من زیست شناس گیاهی نمیتونم ایمنی شرکت کنم و هماتو می تونم، در صورتی که هیچ کدوم رو تو چارت درسی نداشتم.

Tarsa

New member
واقعا نباید بچه ها رو بندازن به جون هم تقصیر کسی بوده که بدون توجه به ظرفیت دانشجو میگیره
من هیچی نمیگم اما فقط بدونید سال پایینی های ما های 40نفری هستند که من نگران کارآموزی این سیل عظیم علوم آزمایشگاهیم چه برسه به کار پیدا کردنشون...

avenger.1992

New member
واقعا نباید بچه ها رو بندازن به جون هم تقصیر کسی بوده که بدون توجه به ظرفیت دانشجو میگیره
من هیچی نمیگم اما فقط بدونید سال پایینی های ما های 40نفری هستند که من نگران کارآموزی این سیل عظیم علوم آزمایشگاهیم چه برسه به کار پیدا کردنشون...

همه ی رشته ها همینجورهههه ..
ظرفیتا بالا رفته و این خوب نیس

آخرین ویرایش:

Tarsa

New member
تقصیر بچه های زیستم نیست اونا هم نباید برای کار اینقدر عذاب بکشن اما واقعیت اینه آزمایشگاه جای بچه های خودشه
حرفی که یکی از بچه ها در مورد حقوق کم دریافتی بچه های دیگه گفتن درسته و این باعث میشه جابه جایی نیرو بشه دیگه...

HARPER 92

New member
بچه ها من دفترچه رو دانلود کرده یه خورده حجیمه.اینجا کسی هست خلاصه وار بگه لیسانس دقیقا کدوم رشته ها مورده قبوله!؟

bahar9368

New member
خب اگه وزارت این کارو کرده پس چرا از رشته زیست ارشد پذیرش میکنه؟
هدفشونو خودشونم نمیدونن .

HARPER 92

New member
خب اگه وزارت این کارو کرده پس چرا از رشته زیست ارشد پذیرش میکنه؟
هدفشونو خودشونم نمیدونن .

میخان رقابت گرم باشه!پول ثبت ناما بیادبه حساب!اونایی که بالاهارومی بینند بیان.....پز مدرکشو بدن....یا هرچی که دور از چشم مبارک ماباشه....البته معلوم نیست اینجورام نیست که میگن...........هرروز یه آشه که می پزن!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا