تبادل نظر در مورد منابع درسی و تستی برای آزمون کارشناسی به پزشکی

goleyakh

New member
سلام بچه ها. منم میخوام تو این آزمون شرکت کنم .یعنی آزمون 92

می خواستم منم جزو گروهتون بشم واسه گروهی خوندن.لطفا یکی راهنماییم کنه

راستی شماها از روی چی میخونید؟ مطمئنا درس نامه کافی نیست.درسته؟:ad54ad:

missMahsima

New member
سلام.
من سال اول میکروبیولوژی هستم (سراسری تهران روزانه هم می خونم). خیلی دوست دارم که تو آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کنم. البته می دونم که هنوز 3 سال مونده ولی الآن می خوام تا وقتم آزاده بعضی درس ها رو که با رشته خودم مشترک نیست رو یه دور بخونم صرفا جهت آشنایی. چون اگه بخوام همه رو بزارم سال آخر قطعا نمی تونم خوب و مفهومی بخونمشون.
تصمیم دارم از آناتومی و بافت شناسی و تغذیه و فیزیولوژی شروع کنم. چون بقیه درس ها رو در رشته خودم دارم.

لطفا بگید برای بافت شناسی و تغذیه کدوم بهتره؟
من برای بافت شناسی این منابع رو شنیدم که خوبه : بافت شناسی جان کوئیرا ، بافت شناسی محمد علی شریعت زاده ، بافت شناسی لزلی پی گارتنر، جیمزال. البته تو منبع خوده سازمان سنجش زده جان کوئیرا. اما این جان کوئیرا دو تا کتاب داره با نام های بافت شناسی پایه و بافت شناسی پزشکی. الآن کدوم ملاک هست و اینکه چه ادیشنی باید باشه؟
برای تغذیه هم اصول تغذیه کراوس و تغذیه پزشکی و بیماری ها لیزا هارک رو معرفی کردن. به نظره شما کدوم رو بخونم؟

خیلی ممنونم

ashena

New member
سلام برای آزمون کارشناسی به پزشکی حتمابایدمعدل دیپلم بالای 18 باشه؟

a_67

New member
با سلام
این اطلاعیه پذیرش هست.........اگه اینو با دقت بخونید به جواب سوالتون میرسید...
اطلاعيه ها-معاونت آموزشی - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران-اطلاعيه پذيرش دانشجوي پزشكي از مقطع كارشناسي دوره ششم سال تحصي
با تشکر

لیمو

New member
سلام
من الان ترم آخر علوم آزمایشگاهیم از اولشم به رشته م علاقه ای نداشتم چون همیشه عاشق پزشکی بودم اما سرجلسه کنکور بدشانسی آوردم برا همینم بی علاقه سرکلاسام حاضرمیشدمو اصلا درس نمیخوندم فقط شب امتحان میخوندم که فقط پاس شم که لیسانسوبگیرمو دوباره کنکور بدم اما فهمیدم تا طرحو نگذرونم نمیتونم یعنی تا دوسال دیگه:smiliess (2):
بعدش که فهمیدم میشه کنکور کارشناسی به پزشکی رو شرکت کنم معدل کارشناسیم نمیرسه معدلم الان15و78 البته هنوز یه ترم مونده با 12واحد کارورزی در عرصه.می ترسم شروع کنم به خوندن و معدلم 16 نشه:14:
سردرگمم........

masoud13

New member
ای بابا توهم منو شناختی ... اتفاقا خوب ندادم زمان کم بود و نرسیدم . اومدم به ادمایی مثل تو که فقط اومده بودن سوالارو ببینن و نمیدونن چطوری بخونن کمک کنم . بده ؟ تازه تیز کردم ببینم بقیه چیکار کردن ؟اگه اشکالی داره سرکاره اللیه قلاف کنم هان . نظرت چیه ؟

masoud13

New member

اگه استعداد درخشان دانشگاهت باشی نه نیازی نیست منم معدل دیبلمم نمیخورد ولی ازمون دادم .برو مرکز استعداد درخشان دانشکدت و ازشون ایین نامرو بگیر بعدش سعی کن یه بندشو داشته باشی .اگه هیج کدومشو نداشتی من میتونم کمکت کنم و کاری کنم که بی دردسر ثبت نام کنی فقط کمی خرج داره جدی میگم چون ممکنه با این کار من از طرح و سربازی هم معاف بشی :whistle:

farii

New member
سلام،بچه ها کسی می دونه که چطوری میشه جزوه های جهاد دانشگاهی رو گیر آورد؟من چون تهران نیستم نمی تونم شرکت کنم کلاساشو:sadsmiley:

masoud13

New member
سلام،بچه ها کسی می دونه که چطوری میشه جزوه های جهاد دانشگاهی رو گیر آورد؟من چون تهران نیستم نمی تونم شرکت کنم کلاساشو:sadsmiley:
یه وقت نری جزوه های مزخرف جهاد رو بخری حالت به هم بخوره . اول بهشون بگو بهم نشونشون بدین بعد سفارش میدم .خیلی داقونه الان وقت ندارم توضیح بدم بهت ولی دقت کن عزیزم

farii

New member
یه وقت نری جزوه های مزخرف جهاد رو بخری حالت به هم بخوره . اول بهشون بگو بهم نشونشون بدین بعد سفارش میدم .خیلی داقونه الان وقت ندارم توضیح بدم بهت ولی دقت کن عزیزم
آخه من از دوستام که امتحان رو داده بودن پرسیدم میگفتن کسایی که کلاس رفته بودن خیلی راضی بودن ازامتحان..مگه جزوه هاشون همون مطالبی نیست که تو کلاسا میگن؟میشه یکم توضیح بدی لطفا..من امسال اولین و آخرین باریه که میتونم شرکت کنم واسه همین میخوام حتماً قبول شم:sadsmiley:

goleyakh

New member

چه خوب که گفتین!چون منم میخواستم جزوه هاشونو سفارش بدم .:whistle:
البته اینو منم شنیدم که میگن جزوه هاش خیلی کثیف و داغونه.......:shocked:

حالا محتوای جزوه هاش چطوریه ؟ به درد میخوره؟

در کل بالاخره خوبه یا نه ؟:33:

LSG

New member
چه خوب که گفتین!چون منم میخواستم جزوه هاشونو سفارش بدم .:whistle:
البته اینو منم شنیدم که میگن جزوه هاش خیلی کثیف و داغونه.......:shocked:
در کل بالاخره خوبه یا نه ؟:33:

بنده یه چیزی میگم قضاوت رو با خودتون میذارم
من جزوه درس های یه واحدی رو خریدم اما هیچ وقت رغبتی برای مطالعه شون نداشتم .. میدونی چرا؟! چون مثلا فیزیک پزشکیش حدود ۴۰۰ صفحه است . اونم یه جزوه دست نویس که خدا میدونه چی گفته و شبیه اینه که اصولا دو ماه مریض شده باشی و وقتی برگردی بری از همکلاسی دانشگاهت جزوه بگیری ... طبیعتا چیزی ازش نمیفهمی...
در بعضی جاها دقیقا رفته اسلاید های پاور پوینت رو آورده
من منکر این موضوع نمیشم که توی این جزوه های طولانی طبیعتا مطالبی هم هست اما آیا تو اگه این همه وقت داشتی میرفتی ۴۰۰ صفحه ف.پ میخوندی یا ۴۰۰ صفخه آناتومی؟!
یا برای ژنتیکش که حدود ۱۵۰ صفحه ست میره ۵۰۰۰۰ تومن میگیره که تازه اونم قیمت قبلیشه؟!!!
آخه خدا رو خوش میاد از ما ۵۰۰۰۰ بگیرن در حالی که تو میتونی با این هزینه ( ۶*۵۰=۳۰۰۰۰۰) سیصد هزار تومنی همه رفرنس های به روز و معتبر علوم پایه رو بخری؟
وقتی که من در آغاز کار بودم غیر از توکل به خدای بزرگ هیچکی نبود که بهم کمک کنه ...ولی اینا رو میگم که شما از تجربه های یکی مثل من یا مسعود۱۳ استفاده کنین هیچ گاه چنین عقیده ای نداشتم که اطلاعاتم رو در اختیار کسی نذارم ولی شما هم قدر کسایی رو بدونین که راهنمایی تون میکنن ... باور کنید یه روزی بود که همین شرایط کارشناسی به پزشکی در هاله ای از ابهام بود و اعلام نمیکردن ... شاید اونوقتا فقط شش ماه دنبال کسب اطلاعات بودم.... درود

farii

New member
بچه ها من منظورم از جزوه های جهاد دانشگاهی همون جزوه هاییه که بچه ها خودشون سر کلاسای آمادگی مینویسن نه جزوه ای که جهاد میفروشه...اینجا کسی نیست که تو اون کلاسا شرکت کرده باشه و بخواد جزوه هاشو بفروشه؟قیمتشم اصلاً مهم نیست...

masoud13

New member
بچه ها من منظورم از جزوه های جهاد دانشگاهی همون جزوه هاییه که بچه ها خودشون سر کلاسای آمادگی مینویسن نه جزوه ای که جهاد میفروشه...اینجا کسی نیست که تو اون کلاسا شرکت کرده باشه و بخواد جزوه هاشو بفروشه؟قیمتشم اصلاً مهم نیست...

میدونی استاداش کین؟دانشجوهای ارشد همون رشته .حتی زورشون اومده که استاد دعوت کنن .خوب حالا اگه واقعا میخوای من میتونم 100 تومن زیر قیمت واست از دوستم که خریده بود پارسال بگیرم :ad54ad:

scarletttt

New member
سلام دوستان. کسانی که تجربه شرکت در ازمونهای دوره های پیش رو دارند لطف کنید جزووه یا کتاب هایی از انتشارات به درد بخور معرفی کنید. ممنون

masoud13

New member
سلام دوستان. کسانی که تجربه شرکت در ازمونهای دوره های پیش رو دارند لطف کنید جزووه یا کتاب هایی از انتشارات به درد بخور معرفی کنید. ممنون

همون میر رو 30 بار بخون نیازی هم نیست بفهمیش :1dco2x0p1lilzhfpg1t

shinaaa

New member
سلام کسایی که ترم اخرند میتونن تواین آزمون شرکت کنن؟مصاحبه ش چطوریه؟؟؟؟؟
واینکه درصورت قبولی ترم چند پزشکی محسوب میشیم؟
لطفا جواب بدییییییین مرسیییییی

parvane199115

New member
سلام.من با دوتا از بچه هاي پرستاري مشهد كه پزشكي دانشگاه تهران
قبول شدن صحبت كردم .اونا منو خيلي تشويق كردن!براي منابعي كه خوندن مير و خود رفرنس هايي كه مهمه مث فيزيو آناتومي رو خوندن. اما امتحانش اسفند ماه است و اگر قبول بشي بايد طرحتئو نري.از مهر سال بعد دو ترم واحدايي كه نخوندي رم ميگذروني و بعد دوباره علوم پايه ميدي بعد در صورت قبولي وارد فيزيوپات و استا‍ژري و بعد انترني !در مورد تخصص هم گفتند ميشه گرفت .در مورد مدرك زبان هم تا امتحان دوباره علوم پايه بايد ارائه بدي!همش همين بود اگه ميخواين واقعا برين نسبت به آزاد بهتره و ولي حدود 6 سال طول ميكشه!اما سطحش بالاست . اگه دنبال تخصصي فوق العاده است. من ترم 5 و عرصمو به جاي كار دانشجويي خوب ميخونم !

بالا