بیایین این پستو بخونین کمک کنید وقتم کمه!

نازنين جان، انرژى وانگيزه اى كه يگانه ى عزيز گفته چيزيه كه واقعا بايد تأكيد بشه...
عزيزم ببين تو اين تاپيك چند نفر ازت حمايت كردن بخدا بنظر من تك تك اين دوستاى محترم خودشون دانشمندنو وجودشون باارزشه... وقتى اين آدمايه تحصيل كرده وباشخصيت ازت حمايت ميكنن حرفا وديدگاه خاله زنكاى كوچه بازارو بريز دور
بنظر من اگه به خواستت نرسى ياامتحان ندى تا آخر عمرت حسرتشو ميخورى
امتحان بده و قبول شو...... موفق باشى

راس میگی از وقتی گفتم که نمی خوام ادامه بدم همیشه حسرت اونایی رو خوردم که توی این رشته قبول شدن.باید بالاخره به این حسرتم پایانی بدم.فک کن تا حالا صدبار توی خواب دیدم قبول شدم.مثل هفته ی پیش!
بیچاره روحم هم در حسرت قبولی این رشته هست.توی خوابمم میره سراغ این ارزوم.تا شاید یه تکونی به جسمم بدم
:25r30wi:

اطرافیانتو بذار کنار به دلت رجوع کن ببین ته دلت چی میخوااد؟! از زندگی چی میخوای؟! اینده تو، 10 سال بعدتو تو چی میبینی؟ و سوالایی از این قبیل رو از خودت بپرس و بعد تصمیم بگیرو تا پای مرگ سر تصمیمت وایسا. تا بهش برسی. ممکنه یه سال طول بکشه ممکنه 10 سال. مهم اینه که تصمیمتو عملی کنی. دیگران دیگه مهم نیستندو مهم اینه که وقتی شد 50 سالت بگی من خواسته ام از زندگی این بود و خداروشکر تلاشمو کردم. و تمام.

اگه این اراده ای که در شما هست سال 89 در من بود شاید الان دکترای رشته ی خودمو می خوندم.اون سال با یه بار شکست هدفی رو که خیلی دوست داشتمو از دست دادم.خیلی برای خودم تاسف می خورم.شاید کمی خودخواه بودم که فقط به حرف خودم فک کردم وحرف خانوادمو رد کردم.الان فهمیدم اونا صلاحمو می خواستن.

این لوس بازیاچیه؟؟؟؟؟
دخترخوب ازامروز منتظرگزارش مطالعه ت توتاپیک مطالعه گروهی ایمنولوژی93هستم.ازهمین لحظه شروع کن؟؟؟؟
باتوهستم ها! چرانشستی؟؟؟زودباش کتاباتومرتب کن برنامه هفته بعدروبنویس وبزن به دیفار!!!
بازبان وایمنی شروع کن ازامشب...1ساعت زبان،2ساعت ایمنی...
بزن قدش؟؟؟باهم شاخ کنکورومیشکنیم...

خیلییییییییییییییی لوسم.وبسیار حساس.انگار همیشه باید دنیا بر وفق مراد من بچرخه که اگه نچرخه باهاش لج میکنم:applause:

بنظرم اون قدیما بود که دختری که میرفت تا رده بالای تحصیل میترشید...والا
الان پسرا عاقل شدن دنبال کیس اکازیونن...هم تحصیلات بالا هم سواد و..........اتفاقا اگه ارشد بخونی 30 سالتم بشه ها میگن ارشد خونده سنت به چشم نمیاد ولی اگه هی ایندتو بدی دست خواستگارای آبکی که این نشد بمونم یکی دیگه خ بهتر بیاد بنظرم کار درستی نیست..
دختر عمه من ارشده متولد 59 تازه نامزد کرده تو سنی نداری که...با همه مخ تعطیلا هم قطع رابطه کن....تنهایی خ بهتر از بودن تو جمع اوناس...والاااااااااا

مخ تعطیل فعلا خودمم.وگرنه اطرافیان مخشون بیشتر از من کار میکنه چون بهتر از من فک میکنن:sad:

bioshimi93

New member
مخ تعطیل فعلا خودمم.وگرنه اطرافیان مخشون بیشتر از من کار میکنه چون بهتر از من فک میکنن:sad:

این چه حرفیه دوست من...
شما نباید خیلی تحت تاثیر حرفهای اطرافیان انگیزه خودتو از دست بدی(منم خیلی تحت تاثیر حرف بقیه قرار میگیرم اما خوب نیست) اول خوب فکراتو بکن و بعد یک برنامه ریزی دقیق انجام بده و تلاش کن برای رسیدن به هدفت
انشالله که موفق بشی

TaTi

مدیر بخش
دیر یا زود مفهومی نداره ، وقتی هدف مشخص باشه!

سلام نازنین جان............ من از شما یک سوال دارم!

چقدر زمان لازم داریم تا به خواسته ها و احیانا اهدافمون در زندگی برسیم؟؟؟

این همه سال داره از عمر زمین و آفرینش انسان می گذره و خداوند هدفی داشته و داره...

که آفرینش و آفرینش و آفرینش .... مسیریه که خداوند رو به این هدف مشخص و غایی خواهد رسوند...

وهمچنان طی کردن این مسیر ادامه داره!

خداوند بزرگ کل عالم هستی رو تنها در شش روز آفرید !

(إِنَّ رَبَّكُمُ اللّهُ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ فِي سِتَّةِ أَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَى عَلَى الْعَرْشِ يُغْشِي )

*سوره 7 ، آیه 54

و با این همه اعمال قدرت در خلقت ، پس چرا برای رسیدن به هدف غایی ، عجله ای نمی کنه؟؟؟

این همه زمان برای چیه!!!
(زمان : مفهوم انتزاعی ذهن ما)

تا حالا فکر کردی ، آخر دنیا کجاست؟؟؟

تا حالا دیدی کسی ، خدا ، رو مسخره کنه بخاطر این راه طولانی که برای رسیدن به هدفش ، برگزیده؟؟؟

تا حالا پیش اومده کسانی رو ببینی که در سن چهل سالگی تازه آدم شدن!

خداوند ، برای هدفی که داشته و داره ، برنامه ای داره ... (بنظرتون گذر زمان در این برنامه جایگاه والایی داره؟)

و یک نکته ی بسار مهم اینکه ، در این راه طولانی ، خداوند هیچ گاه درجا نزده و همواره پیش رفته!

دوست خوبم ! برنامه ی تو چیه؟؟؟

بشین فکر کن ببین از زندگی خودت چی میخوای!!!

خودتو سرزنش نکن ، دیر یا زود مفهومی نداره ، وقتی هدف مشخص باشه!

.
.
.
حالا ! به این تاریخ زمین شناسی عمر زمین یه نگاهی بنداز:

اگر تمام 4.5 میلیارد سال زمان زمین شناسی را در یکسال جمع کنیم:
: سن قدیمیترین سنگ یافت شده
: تا اواخر خرداد ماه می رسد
: اولین موجودات زنده
: در مرداد ماه ظاهر میشوند
: گیاهان
: خشکی
:و جانوران
:در اواخر بهمن ماه
: پدید می ایند
: و باتلاقهای گسترده ای که نهشتهای ذغالی
:کربنیفر را بوجود می اورند
:در طول 4 روز اوایل اسفند گسترش یافته اند
:دایناسورها
:در اواسط اسفند بر زمین تسلط می یابند
:و در بیست وپنج اسفند نابود میشوند
:در همان موقع کوههای راکی امریکا بالا می ایند
: و سر به فلک میکشند
: میمونهای ادم نما در شب 29 اسفند ماه ظاهر میشوند
: و یخهای اخرین دوره یخبندان
:در یک دقیقه و پانزده ثانیه
: قبل از نیمه شب از امریکا و اروپای شمالی
: شروع به عقب نشینی می کنند
: رومیان در حدود 5 ثانیه به سرتاسر جهان حکمرانی می کنند
: یعنی از ساعت یازده و 59 دقیقه و 45 ثانیه تا یازده و 59 دقیقه و 50 ثانیه!
:و تنها سه ثانیه قبل از پایان سال کریستف کلمب قاره امریکا را کشف می کند...

به این توجه کن :
از اون موقع تا حالا مرتبا داشتی برنامه ی زندگیتو چکنویس میکردی (حالا خوب یا بد!)؛
الان ، شاید ، وقتش رسیده با یه دست خط زیبا و تمیز تو دفتر عمرت پاکنویسش کنی...
مزیتش هم اینه که امکان خط خوردگی و خطا نوشتن تو ،،،،قطعا ، از افراد دیگه کمتر میشه !

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: am-ml
سلام نازنین جان............ من از شما یک سوال دارم!

چقدر زمان لازم داریم تا به خواسته ها و احیانا اهدافمون در زندگی برسیم؟؟؟

این همه سال داره از عمر زمین و آفرینش انسان می گذره و خداوند هدفی داشته و داره...

که آفرینش و آفرینش و آفرینش .... مسیریه که خداوند رو به این هدف مشخص و غایی خواهد رسوند...

وهمچنان طی کردن این مسیر ادامه داره!

خداوند بزرگ کل عالم هستی رو تنها در شش روز آفرید !

(إِنَّ رَبَّكُمُ اللّهُ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ فِي سِتَّةِ أَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَى عَلَى الْعَرْشِ يُغْشِي )

*سوره 7 ، آیه 54

و با این همه اعمال قدرت در خلقت ، پس چرا برای رسیدن به هدف غایی ، عجله ای نمی کنه؟؟؟

این همه زمان برای چیه!!!
(زمان : مفهوم انتزاعی ذهن ما)

تا حالا فکر کردی ، آخر دنیا کجاست؟؟؟

تا حالا دیدی کسی ، خدا ، رو مسخره کنه بخاطر این راه طولانی که برای رسیدن به هدفش ، برگزیده؟؟؟

تا حالا پیش اومده کسانی رو ببینی که در سن چهل سالگی تازه آدم شدن!

خداوند ، برای هدفی که داشته و داره ، برنامه ای داره ... (بنظرتون گذر زمان در این برنامه جایگاه والایی داره؟)

و یک نکته ی بسار مهم اینکه ، در این راه طولانی ، خداوند هیچ گاه درجا نزده و همواره پیش رفته!

دوست خوبم ! برنامه ی تو چیه؟؟؟

بشین فکر کن ببین از زندگی خودت چی میخوای!!!

خودتو سرزنش نکن ، دیر یا زود مفهومی نداره ، وقتی هدف مشخص باشه!

.
.
.
حالا ! به این تاریخ زمین شناسی عمر زمین یه نگاهی بنداز:

اگر تمام 4.5 میلیارد سال زمان زمین شناسی را در یکسال جمع کنیم:
: سن قدیمیترین سنگ یافت شده
: تا اواخر خرداد ماه می رسد
: اولین موجودات زنده
: در مرداد ماه ظاهر میشوند
: گیاهان
: خشکی
:و جانوران
:در اواخر بهمن ماه
: پدید می ایند
: و باتلاقهای گسترده ای که نهشتهای ذغالی
:کربنیفر را بوجود می اورند
:در طول 4 روز اوایل اسفند گسترش یافته اند
:دایناسورها
:در اواسط اسفند بر زمین تسلط می یابند
:و در بیست وپنج اسفند نابود میشوند
:در همان موقع کوههای راکی امریکا بالا می ایند
: و سر به فلک میکشند
: میمونهای ادم نما در شب 29 اسفند ماه ظاهر میشوند
: و یخهای اخرین دوره یخبندان
:در یک دقیقه و پانزده ثانیه
: قبل از نیمه شب از امریکا و اروپای شمالی
: شروع به عقب نشینی می کنند
: رومیان در حدود 5 ثانیه به سرتاسر جهان حکمرانی می کنند
: یعنی از ساعت یازده و 59 دقیقه و 45 ثانیه تا یازده و 59 دقیقه و 50 ثانیه!
:و تنها سه ثانیه قبل از پایان سال کریستف کلمب قاره امریکا را کشف می کند...

به این توجه کن :
از اون موقع تا حالا مرتبا داشتی برنامه ی زندگیتو چکنویس میکردی (حالا خوب یا بد!)؛
الان ، شاید ، وقتش رسیده با یه دست خط زیبا و تمیز تو دفتر عمرت پاکنویسش کنی...
مزیتش هم اینه که امکان خط خوردگی و خطا نوشتن تو ،،،،قطعا ، از افراد دیگه کمتر میشه !

عالی بود خیلی بهم چسبید3بار خوندم تا تونستم قشنگ درکش کنم.مرسی

sakar

New member
نازنین جان فک کنم این پستو گذاشتی سن مارو در بیاری که بگیم ما هم اینقد سنمونه اما تازه داریم ارشد میخونیم عزیزم سن به گذشت سال و ماه نیست مهم اینه که ازین سنی که خدا بهمون داده چقد استفاده کنیم
میدونید عبدالرحمن شرفکندی مترجم قران به زبان کوردی در طی چند وقت قرانو ترجمه کرده!!!!!!! 9 ماه فقط 9 ماه طول کشیده که قرانو ترجمه کنه و با صدای خودش ترجمشو ضبط کنه اونم در چه شرایطی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ در سن 68 سالگی و در اوج بیماری که دکترا بهش تاکید کرده بودن باید حتما روزی حداقل 6 ساعت بخوابه اما به زور دوستاش فقط 1 شب 4 ساعت خوابیده بود و در طول اون 9 ماه فقط اوله شبا کمی چرت میزد و دوباره مشغول ترجمش میشد و همیشه میگفته اگه من به حرف دکترا گوش بدم باید بشم مرده متحرک .......
اگه این مترجم بزرگ هم مث شما فک میکرد و میگفت سر پیریو معرکه گیری و یا به حرف دکترا گوش میکرد ما رو ازین ترجمه ی نفیسش محروم میکرد

خلاصه ما سنمونو نمیگیم که به شما انگیزه بدیم ......

آسمون

New member
نازنین جان من لوس بازی روبالحن طنزگفتما...آخه واقاناراحت شدم ازپستت.دقیقاکاری روکردی که خاهرمن کرد.الان اگرچه شاغله و درآمدخوبی هم داره همیشه حسرت ادامه تحصیل وارشدگرفتن تودلش مونده.و همش باخودش میگه کاش حداقل یکبارتلاشم رو میکردم بعدمیگفتم نمیشه...نذارچن سال دیگه شماهم حسرت بخوری...چه مجرد چه متأهل عشق ادامه تحصیل ولت نمیکنه...
موفق باشی
راستی بچه ها دمتون گرم بابا گل کاشتین...هممون یه پامشاوربودیماخبرنداشتیم...نازنین جان حق ویزیت بچه ها فراموش نشه!!!

- - - Updated - - -

نازنین جان من لوس بازی روبالحن طنزگفتما...آخه واقاناراحت شدم ازپستت.دقیقاکاری روکردی که خاهرمن کرد.الان اگرچه شاغله و درآمدخوبی هم داره همیشه حسرت ادامه تحصیل وارشدگرفتن تودلش مونده.و همش باخودش میگه کاش حداقل یکبارتلاشم رو میکردم بعدمیگفتم نمیشه...نذارچن سال دیگه شماهم حسرت بخوری...چه مجرد چه متأهل عشق ادامه تحصیل ولت نمیکنه...
موفق باشی
راستی بچه ها دمتون گرم بابا گل کاشتین...هممون یه پامشاوربودیماخبرنداشتیم...نازنین جان حق ویزیت بچه ها فراموش نشه!!!

marlik

New member
اول هرچیز بگم که خیلی خوشحالم که بچه های گلی اینجا هستن که تا مشکلی پیش بیاد همدیگه رو ساپورت میکنن.از ته دلم از همتون ممنونم.با اینکه بچه ها خیلی به نازنین جان کمک کردن.منم دوس دارم به نازنین جان 1چیزایی رو بگم.نازنین جان خوشحالم حالت بهتره.وعزمتو جزم کردی درس بخونی.نازنین جان بابای من 48سالشه وترم 3ارشد هست. ازبس درسو دوس داره و1دخترو2پسر همکلاسی من30سالشونه.تو که سنی نداری.بعد هم کلا از این به بعد برای خودت زندگی کن.اگه به حرف مردم گوش کنی درجا میزنی همش ناامیدت میکنن.همه به من میگفتن سخته نمیتونی ولی خاستم وتونستم.گلم واسه منابع ونکات هم کمک بچه ها خیلی خوبه مخصوصا آسمون جونم حتما ازشون استفاده کن.منم ترم 2ارشد ایمنیم کمکی بتونم بهتون میکنم ولی بچه هایی که دارن درس میخونن خیلی بیشتر میتونن کمکت کنن تا با هم بخونید.اگه خوب بخونی امسال میتونی قبول بشی خدای نکرده نشد هم واسه سال بعد آماده تری.ولی کلا تو زندگی نباید زود ببازی موفق باشی

آخرین ویرایش:

nourmah

New member
ای بابا این چه حرفیه نازنین جان!!!
خواستگار کیلو چند ؟؟؟
خواهر من،3 ساله که داره واسه کنکور میخونه!!!
داداشم 5ساله که داره کنکور ارشد میده!!!
هیچکدوم هم قصد ازدواج ندارن!!!
حتی خواهرم خواستگار هم قبول نمیکنه:13:
امسال 3 تایی با هم کنکور میدیم:5:
تو رو جون هر کی دوس داری بیخیال ازدواج باش
یه استاد دارم،که الگوی زندگی منه!!!
همسنه مامانمه!!
اما بچه اش الان 3 سالشه:riz481:
تازه پشیمونه که اینقد زود ازدوااااج کرده:idea_majidonline:

sara77

New member
خدااااااااااااااااااااااااایییییی عاشقتوووووووووووووووووووووووووووونم
اصن حال کردما خوبه نازنین اومد این تاپیکو باز کرد ما وقتی بی انگیزه میشیم یه سر بیایم اینجا ادم یکم عقلش بیاد سر جاش اصن (خخخ)
والاااااااااااااااااااااااااااااااااااا
دمتوووووووووووووون گرممممممممممممممممممممممم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Nike313

mahnam

New member
نازنین عزیز گفتنیارو بچه ها گفتن ، خیلی هم حرفای قشنگی زدن
منم بخوام بگم یه چیزی مثه گفته ی اوناس کم و بیش
پس دیگه چیزی نمیگم...
فقط اینو میگم که به خاطر چیزایی که هنوز نیومده نه فکرتو مشغول کن و نه لحظه های با ارزش زندگیتو از دست بده
کتابی که در این مورد منو واقعا تحت تاثیر قرار داده و باعث شد واسه کارام انگیزه ی چند برابر داشته باشمو بهت معرفی می کنم و توصیه می کنم که حتما بخونش
یه کتاب 40 صفحه ای که 26 صفحه ی اولش داستانه و بعد نقدش ( مهم داستانه که بخونی )

http://www.google.com/url?sa=t&rct=...EfYE4ChtLAgflSo0g&sig2=oeq8Kce9UBVlmO7lQJy50g

saharandishe

New member

برای افزایش اعتمادبنفس وعزم راسخ داشتن ودرنهایت موفقیت دراهداف وآرزوها,گام اول تقویت عزت نفس است.
پس لطفاازاین به بعدحتی کوچکترین جملات منفی رادرموردخودبه کارنبرید,ازچیزهایی که به نوعی شمارامیشکندوکوچک می کندشدیدااجتناب فرمایید
و برای یک مدتی تنهابه نقاط ++++خودتوجه کنیدوقدردان خوبی های خودباشید
باجملات وافکارخوب به خودهدیه بدهید
خودرادوست داشته باشیدوبه خودعشق بورزید
هدف تحصیلات تکمیلی نیست بلکه زندگی سعادتمندانه است پس اهداف خودراگسترش دهیدواستعدادهای ذاتی خودراشکوفاکنیدوهمچون گلی شاداب خودراتصورنموده وهرروز بادادن انرژی های مثبت خودراپرورش دهید
وقبل ازهمه اینهاطبق پیشنهاددوستان ازیک روانشناس معتبرومتدین نیزبرای تسریع تغیرکمک بگیرید
امیدوارم درپناه خدای متعال ومهربان وکریم ,سرافرازوسربلندوعاقبت به خیرباشیدکه حقیقتابهترین سرمایه ی زندگی درنهایت چیزی جزلبخندرضایت خداوندازمانیست
.....[/
SIZE]

آخرین ویرایش:
بالا