بیایین این پستو بخونین کمک کنید وقتم کمه!

سلام.امیدوارم همگی خوب باشین.
من از همه ی شمایی که قصد شرکت توی کنکور رو دارین ویا قبول شدین درخواست یه مشورت دارم.
من 27 سال و 2ماهمه...دقیق دقیق!
سال 88 از دانشگاه تهران در رشته ی زیست شناسی فارغ التحصیل شدم.وتوی کنکور وزارت بهداشت سال 89 شرکت کردم.در رشته ی ایمنی شناسی که رتبه ام شد 120!
قبول نشدم!
سال بعدش هم گفتم می خونم ولی نتونستم انگیزم صفر شد(خیلی خودمونی بگم خواستم ازدواج کنم که نشد) واز اون به بعد تا حالا بنا بر درخواست خانوادم توی کنکور وزارت علوم هر سال ثبت نام میکنم ولی نمی خونم چون اصلا علاقه ای به ادامه تحصیل در رشته ای به غیر از ایمنی شناسی نداشتم.(مثل امسال که وزارت علوم شرکت کردم گفتم می خونم نخوندم)
سال 90اومد رفت 91اومد رفت92اومد داره میره ومن هنوز در حسرت اون رشته ام هستم وتصمیم نا عاقلانه ای که اون سال گرفتم.
چون نه تونستم ازدواج کنم نه تونستم کار مناسبی گیر بیارم.هر سال موقع ثبت نام وزارت بهداشت که میشه یه جوری میشم هم می خوام ثبت نام کنم وبه شدت درس بخونم هم یه ترس گنده ای توی دلم میاد.
ترسم از سنمه...حس میکنم دیگه خلی دیره خیلییییی دیر..وهمه مسخره ام میکنن یا به خاطر درسم ازدواجم همم خیلی دیر میشه.....این جور فکرای چرت وپرت که منو خیلی نگران میکنه ومانع ثبت نامم میشه.حالا معلومم نیست کنکور ندم ازدواج میکنم یا نهااااا...فقط می ترسم نامید میشم.
الان از همه ی شما می خوام رک وپست کنده بدون هیچ نگرانی بابت شکستن دلم بهم بگین نظر شما چیه؟
من امسال ثبت نام کنم یا نه؟با این سنم بهم نمی خندن؟
شما کسی رو می شناسین که توی این سن بخواد ارشد شرکت کنه؟واذیت نشده؟

N@RVIN

Well-known member
سلاام عزیزم

آخه این چه حرفیهههههههههههههههههههههه؟؟
مگه تو چند سالته..الان هم کلاسی دارم من 35 سالشه
مگه چه سنی داری تو آخه...حتما شرکت کن..حتما هم خوب بخون که امسال قبول باشی
ازدواجم هیچ ربطی به درس خوندنت نداره..با نشستنو و منتظر موندن که اتفاقی نمیفته..همه چی مسیر عادی خودشو طی میکنه هر وقتم قسمتت باشه ازد میکنی

حالا یا در حال ادامه تحصیل یا غیرش(اینم رک و پوست کنده)
ببین اگه اینطوری فک نمیکردی تا الان ارشدتو گرفتی بودی..الکی نشستی ببین به چیا فکر میکنیا

ROJO

New member
وقتی تفکراتت اینه آدم چی بگه خانوم نازنین :|

مامانه دوستم الان داره درس میخونه! دقت کن مامانه دوستم! حدود 45-50 سالشه و دانشجوی دکتراس! اینقد دلمرده نباش. . .

sara77

New member
عزیزم دختر عموی من 29سالشه مجرده لیسانس گرفته میگه میخام بشینم از اول پزشکی بخونم
این حرفا چیه تو به کسی چیکار داری اتفاقا اگه قبولی شی همه میگن چه انگیزه ای داشتی واس حرف مردم هم که شده بخون و قبول شو اصلا به این چیزا فکر نکن تو باید خودتو به همه ثابت کنی
دنیاتو با حرف مردم نساز
بشین و بخوووووووووووووووننننننننننننننننننننننننننننن در عوض وقتی قبول شدی چشم اونایی که میخندیدن در میاد
بعععععععععععععععله عزیزم

راس میگی اگه تا الن این جوری فک نمی کردم ارشدمو گرفته بودم همه میگن.
اونقده این چند سال واسه این تصمیم تحقیر شدم که نگووووووووو!
ادم نمیشم که!
راس میگی؟!مامانه دوستت!!
ماشالا به این انگیزه واراده!
کاش یه جرعه اش در من بود.

sara:وای ادم 2تا دووست مثل شما داشته باشه چه خوبه...
به قول تو واسه حرف مردم هم شده باید بخونم.این مردم توی این چند سال خیلی اذیتم کردم هرکی از کنارم رد شد یه متلکی گفت!
نمی دونم چرا من ادم نشدم.

yara

New member
نازنین جان......همه چی بستگی به نظر خودت داره اجی جونم...بنظرم ادامه تحصیل بده، به موقع اگه مورد ازدواج داشتی اونوقت سبک و سنگین بکن،

چون احتمال داره منتظر موقعیت ازدواج بمونی و بر همین اساس فرصت ادامه تحصیل رو هم از دست بدی و خبری از خواستگار نباشه و ازدواجم نکنی!!!!!!!!! یعنی از اینجا مونده و از اونجا رونده.....

Ana67

New member
سلااااام نازنین جووووووون
این حرفا رو بیخیال شوووو.مگه واسه دیگرونه که زنده ای و درس میخونی.
خود من امسال محروم بودم ولی انگیزم واسه ارشد 100 برابر شده .همه بهم گفتن حوصله داریااااا
ولی به کسی مربوط نیستتتتتت
فقطططط برو دنبال علاقه و هدفتتتت که انشاالله بهش میرسی
نه سنت زیاده نه دیر شده واسه ازدواج.

راس میگیین؟
یعنی ثبت نام کنم؟الان همتون اونقد انگیزه دادین که همین الان ثبت نام کنم.
من امسال گفتم برای وزارت علوم می خوم.دیر شروع کردم اذر ماه.همون هفته اول 2تا خواستگار برام اومد 1ماه وقتمو گرفتن برای هردوشونم جوابم منفی شد.هم کنکورم رفت هم....

برای این باید یه تصمیم عاقلانه بگیرم 4ماه اجازه ندم کسی بیاد وتموم فکرم پای درسم باشه .
امیدوارم اصلا هیچ موردی توی این 4ماه پیش نیاد.

N@RVIN

Well-known member
اگه ارشد نخوندن فایده ای داشت تا حالا حتما رخ می نمود
اصصصصصصصصصصصصصصصصصصصصصصن پرسیدن داره یالا برو ثبت نام کن

ببینا...مارم داری پیر جلوه میدی خخخ

عزیزم دیر که نیس هیچی خیلیم به موقعس../

biosta

Well-known member
لطفا" کنکور نده برو پیش یک روانشناس ماهر ، به ارشد احتیاج نداری به یک روانشناس احتیاج داری
به فرض هم قبول شدی بعدش چی ، همچنان می خواهی با نگاه مردم زندگی کنی، با این جهان بینی زجر خواهی کشید تمام عمرت
یادت باشد مردم به درد و رنج عادت می کنند و بعد فکر می کنند این زندگی هست ...
بزرگترین توصیه من بهت این هست که برای چندین ماه بروی پیش یک روانشناس ماهر تا که برای بقیه عمرت برای خودت زندگی کنی ...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mj1919

شفق بانو

New member
سلام اجی گلم

ممنون شما خوبین؟

ماشالا دوستان هر چی لازم بود رو گفتن

من خودم شرایطم بدتر از شماست هر چند شرایط شما به نظر من هیچ ایرادی نداره...اما خیلی امیدوارم خیلیییییییییی.

من دوتا از هم کلاسیام 45سالشونه ترم پیش هم درسشون تموم شد الانم دارن ارشد میخونن یعنی دقیقا 46 سال رو دارن

پس درس خوندن ربطی به سن وسال نداره..

یه مورد دیگه یکی از هم دانشگاهی من یه اقا حدودا 65 سال دارن اگه اشتباه نکنم فلسفه میخوندن.... وقتی ایشون رو دیدم

سر جلسه داشتن امتحان میدادن باور کن به خودم گفتم شفق زندگی یعنی این...(به حرف مردم هم اهمیت نده زندگی تو بکن

و لذت ببر ...در مورد ازدواج هم بسپارش به خدا مهربون...

دوست گلم یا علی بگو بدو سریع ثبت نام کن و از همین الانم شروع کنی اصلا دیر نیست خیلی هم به موقع ست..

ایشالا ایمنی تهران....

آسمون

New member
این لوس بازیاچیه؟؟؟؟؟
دخترخوب ازامروز منتظرگزارش مطالعه ت توتاپیک مطالعه گروهی ایمنولوژی93هستم.ازهمین لحظه شروع کن؟؟؟؟
باتوهستم ها! چرانشستی؟؟؟زودباش کتاباتومرتب کن برنامه هفته بعدروبنویس وبزن به دیفار!!!
بازبان وایمنی شروع کن ازامشب...1ساعت زبان،2ساعت ایمنی...
بزن قدش؟؟؟باهم شاخ کنکورومیشکنیم...

parnia

New member
خب همه گفتنیا گفته شده....اما دوستان خداییش دخترا رو اقایون مقایسه نکنید..قضیه برای این دو جنس بنظرم فرق داره...من موافق صد در صد ادامه تحصیلم..نه صرفا برای داشتن ی شغل مناسب و پر درامد..بلکه همین که ی مادر و همسر باسواد باشی کلی می ارزه...اما ادامه تحصیل درکنار زندگی...بخصوص برای جنس دختر..این که تمام موقعیتها رو از دست بدی و فقط و فقط بشینی کنج اتاق تا دکترا و فوق دکترا هم بری فایده نداره...

بنابرین نازنین جان موقعیت خودتو بسنج..حتما برای ارشد ثبت نام کن و بنظرم تو همون استان خودت هم درس بخون..که هم بتونی ادامه تحصیل بدی هم اگه شرایطی باشه شغلی هم داشته باشی..و هم موقعیتای ازدواجت بیشتره...
ماها دختریم.باید جوانب مختلفو درنظر بگیریم..همونطوری که دوستان مثالهایی از تحصیل در سنین بالا زدن میتونیم مثالهایی هم داشته باشیم که دختر تا عالی ترین مرحله تحصیلی هم رفته اما هرگز رضایت از زندگی نداره ...بنابرین همه جوانبو در نظر داشته باشبم..زندگی خوب...تحصیلات خوب...کار خوب..:a2d3:

amirreza

New member
بنظرم اون قدیما بود که دختری که میرفت تا رده بالای تحصیل میترشید...والا
الان پسرا عاقل شدن دنبال کیس اکازیونن...هم تحصیلات بالا هم سواد و..........اتفاقا اگه ارشد بخونی 30 سالتم بشه ها میگن ارشد خونده سنت به چشم نمیاد ولی اگه هی ایندتو بدی دست خواستگارای آبکی که این نشد بمونم یکی دیگه خ بهتر بیاد بنظرم کار درستی نیست..
دختر عمه من ارشده متولد 59 تازه نامزد کرده تو سنی نداری که...با همه مخ تعطیلا هم قطع رابطه کن....تنهایی خ بهتر از بودن تو جمع اوناس...والاااااااااا

amirreza

New member
من یه مورد میشناسم پسره سوم ابتدایشو به زور خونده طرف دنبال لیسانس میگرده....فداش بشم:5: حتی اونم فهمیده تحصیلات خ مهمه:ph34r-smiley:

bahar9368

New member
سلام.امیدوارم همگی خوب باشین.
من از همه ی شمایی که قصد شرکت توی کنکور رو دارین ویا قبول شدین درخواست یه مشورت دارم.
من 27 سال و 2ماهمه...دقیق دقیق!
سال 88 از دانشگاه تهران در رشته ی زیست شناسی فارغ التحصیل شدم.وتوی کنکور وزارت بهداشت سال 89 شرکت کردم.در رشته ی ایمنی شناسی که رتبه ام شد 120!
قبول نشدم!
سال بعدش هم گفتم می خونم ولی نتونستم انگیزم صفر شد(خیلی خودمونی بگم خواستم ازدواج کنم که نشد) واز اون به بعد تا حالا بنا بر درخواست خانوادم توی کنکور وزارت علوم هر سال ثبت نام میکنم ولی نمی خونم چون اصلا علاقه ای به ادامه تحصیل در رشته ای به غیر از ایمنی شناسی نداشتم.(مثل امسال که وزارت علوم شرکت کردم گفتم می خونم نخوندم)
سال 90اومد رفت 91اومد رفت92اومد داره میره ومن هنوز در حسرت اون رشته ام هستم وتصمیم نا عاقلانه ای که اون سال گرفتم.
چون نه تونستم ازدواج کنم نه تونستم کار مناسبی گیر بیارم.هر سال موقع ثبت نام وزارت بهداشت که میشه یه جوری میشم هم می خوام ثبت نام کنم وبه شدت درس بخونم هم یه ترس گنده ای توی دلم میاد.
ترسم از سنمه...حس میکنم دیگه خلی دیره خیلییییی دیر..وهمه مسخره ام میکنن یا به خاطر درسم ازدواجم همم خیلی دیر میشه.....این جور فکرای چرت وپرت که منو خیلی نگران میکنه ومانع ثبت نامم میشه.حالا معلومم نیست کنکور ندم ازدواج میکنم یا نهااااا...فقط می ترسم نامید میشم.
الان از همه ی شما می خوام رک وپست کنده بدون هیچ نگرانی بابت شکستن دلم بهم بگین نظر شما چیه؟
من امسال ثبت نام کنم یا نه؟با این سنم بهم نمی خندن؟
شما کسی رو می شناسین که توی این سن بخواد ارشد شرکت کنه؟واذیت نشده؟

عزیزم درس خوندن که خنده نداره حالا هر سنی باشه
یکی از هم کلاسی های منم 28 سالشه.
رشته های دیگه توشون حتی خانم های مسن هم هستن که به خاطر علاقه ارشد قبول شدن .بچه هاشونم بزرگن و کسی بهشون نمیخنده .
این حرفا رو دور کن از خودت .مهم علاقته و هدفی که میخای بهش برسی .

bahar9368

New member
بنظرم اون قدیما بود که دختری که میرفت تا رده بالای تحصیل میترشید...والا
الان پسرا عاقل شدن دنبال کیس اکازیونن...هم تحصیلات بالا هم سواد و..........اتفاقا اگه ارشد بخونی 30 سالتم بشه ها میگن ارشد خونده سنت به چشم نمیاد ولی اگه هی ایندتو بدی دست خواستگارای آبکی که این نشد بمونم یکی دیگه خ بهتر بیاد بنظرم کار درستی نیست..
دختر عمه من ارشده متولد 59 تازه نامزد کرده تو سنی نداری که...با همه مخ تعطیلا هم قطع رابطه کن....تنهایی خ بهتر از بودن تو جمع اوناس...والاااااااااا

کلا به همه دخترا امید به آینده دادی :riz481::riz481::riz481:

بالا