بچهای ارشد سمشناسی برای دکترا چکار کنیم؟

varia

Well-known member
یکی که دکترای سم تهران میخونه به من گفت

- - - Updated - - -

یکی که دکترای سم تهران میخونه به من گفت

واقعا کار غیرمنطقی ای هست. خب ارشدهای سم شناسی که بیسشون از داروسازی ها بهتره.

امیدوارم قبل ابلاغ این مصوبه، لغوش کنند. اگه ارشد سمشناسی رو حذف کنند احتمالا دیگر رشته ها که میتونستند دکتری این رشته شرکت کنند رو هم حذف کنند.

ولی بنظرم تا دفترچه نیومده نمیشه قطعی گفت. با وزارت تماس بگیرید شاید واقعی بودنشو بهتون بگند.

:':':

New member
واقعا کار غیرمنطقی ای هست. خب ارشدهای سم شناسی که بیسشون از داروسازی ها بهتره.

امیدوارم قبل ابلاغ این مصوبه، لغوش کنند. اگه ارشد سمشناسی رو حذف کنند احتمالا دیگر رشته ها که میتونستند دکتری این رشته شرکت کنند رو هم حذف کنند.

ولی بنظرم تا دفترچه نیومده نمیشه قطعی گفت. با وزارت تماس بگیرید شاید واقعی بودنشو بهتون بگند.
من خودم تازه میخوام امسال ارشد شرکت کنم
ولی استرس گرفتم که اگه همچین اتفاقی بیوفته منطقیه باز این رشته رو بخونم؟

New member
ارشد سم شناسی قرار نیست حذف بشه فک کنم شما حرف من رو اشتباه متوجه شدید

varia

Well-known member
ارشد سم شناسی قرار نیست حذف بشه فک کنم شما حرف من رو اشتباه متوجه شدید

منظورم این بود که اگه مدرک ارشد سمشناسی رو از رشته های مورد پذیرش دکتری سمشناسی حذف کنند ...

New member
منظورم این بود که اگه مدرک ارشد سمشناسی رو از رشته های مورد پذیرش دکتری سمشناسی حذف کنند ...

خب همین امسال حذف نشه اما واسه ۲سال بعد حذف بشه چی؟
شما امسال میخواید دکترا شرکت کنید؟

- - - Updated - - -

خب همین امسال حذف نشه اما واسه ۲سال بعد حذف بشه چی؟
شما امسال میخواید دکترا شرکت کنید؟

baharran

New member
من شنیدم ارشدش رو کلا میخوان کنسل کنن و فقط دکترا پذیرش کنن ...این محاله که ارشد سم نتونه دکترا سم امتحان بده ولی منحل کردن ارشدش باز ییکم منطقی تره ...بازهم به شنیده ها اعتباری نیس البته ...وزارت بهداشت است و کلی سوپرایز برای دانشجویانش ...موفق باشید

mum

New member
سلام
موضوع اینا نیست
سم شناسی پزشکی‌رو میخوان حذف کنن برا ارشد و بجاش سم شناسی محیطی بیارن برا ارشد سم سال بعد کسی نخونه چون طی یکی‌دو سال دیگه عوض میشه
سم شناسی محیط منابعش کلا فرق داره و مثل اکولوژی و اینا هست
پس میخوان کاری کنن که فقط دکترا سم شناسی پزشکی‌بگیره
من بخشنامه وزارت بهداشت برا حذف سم شناسی پزشکی‌و اومدن سم شناسی محیطی رو دیدم و مال زمان دکتر طریقت منفرده و از دانشگاه ها خواسته طی چندسال اینده خودشون رو براش اماده کنن
پس ارشد سم پزشکی‌داره حذف میشه
و سم محیطی دکترا نمیتونه سم پزشکی‌شرکت کنه

آخرین ویرایش:

karshenasgh

New member
سلام
موضوع اینا نیست
سم شناسی پزشکی‌رو میخوان حذف کنن برا ارشد و بجاش سم شناسی محیطی بیارن برا ارشد سم سال بعد کسی نخونه چون طی یکی‌دو سال دیگه عوض میشه
سم شناسی محیط منابعش کلا فرق داره و مثل اکولوژی و اینا هست
پس میخوان کاری کنن که فقط دکترا سم شناسی پزشکی‌بگیره
من بخشنامه وزارت بهداشت برا حذف سم شناسی پزشکی‌و اومدن سم شناسی محیطی رو دیدم و مال زمان دکتر طریقت منفرده و از دانشگاه ها خواسته طی چندسال اینده خودشون رو براش اماده کنن
پس ارشد سم پزشکی‌داره حذف میشه
و سم محیطی دکترا نمیتونه سم پزشکی‌شرکت کنه

لطفا اگه بخشنامه شو دارید، عکسش رو اینجا بزارید... ممنون....

Hobbit

New member
بچه ها توروخدا جواب بدید.من میخام برا ارشد سم شناسی شرکت کنم.واقعا امکان داره بجاش سم شناسی محیط بیاد؟؟؟پس چرا بعضیا میگن سم شناسی محیط از گرایش های بهداشت محیطه و ربطی ب سم شناسی پزشکی نداره؟؟؟
راستی ی سوال دیگه.صحت داره ک میگن با مدرک دکتری سم شناسی میشه داروخونه تاسیس کرد؟

:dadad4:

Hobbit

New member
ی سوال دیگه هم داشتم.البته ببخشید این همه سوال میکنماااا
شماهایی ک ارشد سم رو گذروندین میشه بگین دروسش تو چه مایه هایی هس؟مثلا ریاضی هم توش داره؟یا مثلا بیشتر ب شیمی مربوط میشه؟یا ب زیست هم مربوطه؟آخه راستشو بخاین من ریاضیم اصن خوب نیس.شیمی رو هم زیاد استعدادی ندارم.اما زیستم خ خوبه.فک میکنین با این مشخصات سم شناسی بهم میخوره یا از همین الان ک اول راهمو هنو ارشدو ندادم کلا ی رشته دیگه انتخاب کنم؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنین:rose:

sam shenasi

New member
دوستان عزیز توی عناوین دکتری من اصلا دکترای سم شناسی ندیدم
آیا کسی که فوق لیسانس سم شناسی میگیره باید بره رشته دیگه ای واسه دکتری
اینکه الان میگن ارشد سم باید توی امتحان جامع داروسازی شرکت کنه ماجراش چیه؟ خب اینجوری که خیلی کار سخت میشه

- - - Updated - - -

دوستان عزیز توی عناوین دکتری من اصلا دکترای سم شناسی ندیدم
آیا کسی که فوق لیسانس سم شناسی میگیره باید بره رشته دیگه ای واسه دکتری
اینکه الان میگن ارشد سم باید توی امتحان جامع داروسازی شرکت کنه ماجراش چیه؟ خب اینجوری که خیلی کار سخت میشه

karshenasgh

New member
دکتری سم شناسی جزء phd داروسازی هست و آزمون دکتری داروسازی هم جدا از دکتری رشته های دیگر می باشد..باید به بخش مربوط به آزمون دکتری داروسازی مراجعه کنید..

بالا