اگه یه دختر ازتون خواستگاری کنه چکار می کنین ؟؟؟

دریا...

New member
بچه ها انگار موضوع جدی شده پس منم نظرمو بگم....

بچه ها منم دوست ندارم اینو که یک دختری مستقیما بخواد از پسری خواستگاری کنه ولی این را که به پسری هم که دوست داره کاملا بی اعتنا باشه قبول ندارم (البته پسری که تا حدی ازش شناخت پیدا کرده و میدونید که اون پسر لیاقت شمارو داره)....

البته نه زبانن که مثلا بگه من به شما علاقه دارم...نه.... بلکه همونطوری که بچه ها گفتند با رفتارش! البته نه هر رفتاری و نمیگم که رفتارتون طوری باشه که نشون بده شما عاشق هستین و یا حتی کوچیکترین رفتاری داشته باشین که باعث بشه غرورتون بشکنه بلکه میگم اگر میدونید که شما هم لیاقت اون پسر را دارید، پس میتونید رفتارتون انقدر خوب، با متانت،خانومانه و عالی باشه که این پسر عاشق رفتار خوبتون بشه....پس میشه با رفتارتون که مورد پسند همه هست اون پسر را هم علاقمند کرد!

به قانون جذب اعتقادی دارین؟اگه اعتقاد داشته باشین می تونید کسی که دوستش دارین را به خودتون علاقمند کنید! نخندید! باور کنید! حتی رفتارتون خیلی با متانت و خانومانه باشه! با همین رفتاربا متانت و محبت آمیز میشه طرفتونو جذب خودتون کنید! پس همیشه خوب باشد، تک و خانم تا مورد پسند همه باشید...
البته حالا به من نسبت ندید ولی من به این اعتقاد دارم!

آخرین ویرایش:

gladman

New member
من از کار اون دختر خوشم نمیاد ... قطعا ردش میکنم :(50):
دختر های سایت ، واقعا میتونید اگر یک روز عاشق یک پسر شدید ازش خواستگاری کنید ؟
البته من دیدم که دختری اینکارو کرده (از دوستم ) اما خب در کل دختر سنگین - رنگینی نبود و خیلی پررو بود . دوستمم بهش جواب منفی داد .
دختره هم دیگه نیومد دانشگاه ... نمیدونم دقیقا چی شدفکر کنم خیلی ضربه خورد چون کارشون به رفتن پیش مشاور دانشگاه هم رسیده بود .

gladman

New member
بچه ها انگار موضوع جدی شده پس منم نظرمو بگم....

بچه ها منم دوست ندارم اینو که یک دختری مستقیما بخواد از پسری خواستگاری کنه ولی این را که به پسری هم که دوست داره کاملا بی اعتنا باشه قبول ندارم (البته پسری که تا حدی ازش شناخت پیدا کرده و میدونید که اون پسر لیاقت شمارو داره)....

البته نه زبانن که مثلا بگه من به شما علاقه دارم...نه.... بلکه همونطوری که بچه ها گفتند با رفتارش! البته نه هر رفتاری و نمیگم که رفتارتون طوری باشه که نشون بده شما عاشق هستین و یا حتی کوچیکترین رفتاری داشته باشین که باعث بشه غرورتون بشکنه بلکه میگم اگر میدونید که شما هم لیاقت اون پسر را دارید، پس میتونید رفتارتون انقدر خوب، با متانت،خانومانه و عالی باشه که این پسر عاشق رفتار خوبتون بشه....پس میشه با رفتارتون که مورد پسند همه هست اون پسر را هم علاقهمند کرد!

به قانون جذب اعتقادی دارین؟اگه اعتقاد داشته باشین می تونید کسی که دوستش دارین را به خودتون علاقمند کنید! نخندید! باور کنید! حتی رفتارتون خیلی با متانت و خانومانه باشه! با همین رفتاربا متانت و محبت آمیز میشه طرفتونو جذب خودتون کنید! پس همیشه خوب باشد، تک و خانم تا مورد پسند همه باشید...
البته حالا به من نسبت ندید ولی من به این اعتقاد دارم!

آره دریا خانم موافقم . منم از همچین دختری خوشم میاد .:whistle:
دخترای مغرور جذاب ترن :rolleyessmileyanim:

آخرین ویرایش:

gladman

New member
دوست خوبم میشه بپرسم جامعه چطوری ظرفیت دار میشه؟؟؟/ با بهتر شدن فکر یک نانوای شریف؟؟ یا بهتر شدم فکر یک راننده ی زحمت کش خط واحد؟؟ یا مثلا تغییر ذهن یک معلم و آموزگار دلسوز؟؟ دوست عزیز من باید ما از خودمون شروع کنیم. من از خودم شما از خودتون و بقیه هم از خودشون.فکر جامعه هم تا اونجایی که من میدونم انقدر ها هم شما میگید مسموم نیست. الان فرهنگ ها خیلی بالاتر از فرهنگ های 30 سال پیشه. چون همه دارن آثار مخرب این سکوت رو تو زندگی آینده شون میبینند.تازه شم در صحبت های شما دوست عزیز یک کلی گویی دیده میشه که همیشه در مورد همه ی پسرا و همه جامعه صحبت میکنید در حالی که واقعا چنین نیست. من هم دختر سهل الوصول رو دوست ندارم اما سهل الوصول نه کسی که احساسشو بهم بیان کنه. سهل الوصول با اینی که داریم به اصطلاح بحث میکنم خیلی خیلی متفاوته.

نوتر جان پس سعل الوصول یعنی چی به نظر شما ؟ اینکه میاد میگه بیا منو بگیر معنیش همین سهلالوصول بودن نمیشه ؟:21:

Mohammad gh

New member
موافق نیستم . بنظر من اون عشقی که باعث بشه یه دختر این کار رو انجام بده گذراست: تجربیات زیادی دیده شده که نه تنها این عشق زودگذر نبوده بلکه نسبت به خیلی از ازدواج هایی که با خواستگاری رسمی بوده و معمولا دختر و خانواده اش از داماد به جرم اینکه فقط میخاد زندگی تشکیل بده طلبکارند خیلی پایدار بوده (بستگی به ادمش داره و نظر دادن در این خیلی پیچیده تر از زندگی ای که فرمودید است). عشق و عاشقی نمیگم تموم شدنی هست ولی اوجش تویه حیطه زمانی خاصیه: تاکه تعریف شما از عشق چی باشه؟ اره اون جوگیری های دوران نوجوانی اخرش تا سنین 20 سال به اتمام میرسه. اما بعید می دونم مثلا یه دختر 24 یا 25 سال به بالاتر بدون تفکر و صرفا با احساسات زودگذر دست به همچین کاری بزنه. ه دختر غروری باید داشته باشه که به این راحتی زیر پا نذاره.چون ارزش دختر بودن بخاطر همین حجب و حیاشه که میتونه اونو برا یه مرد همیشه زیبا نگه داره: هرچیزی که منجر به صدمه به انسان بشه بد محسوب میشه. آیا غروری که باعث میشه یک دختر خانم نره احساساتشو بیان کنه و چند سال بعد ببینه اون پسری که عاشقش بوده حالا دستش تو دسته دیگری است آیا بدرد می خوره؟ آیا این غرور سودی برای این دختر داره به جز اینکه تو بغل پسری بخابه که پسره اومده خواستگاریش و به پسری فکر کنه به خاطره غرورش حرف دلشو بهش نزد؟ میدونید زندگی همچین دختری به جز جهنم معنی دیگری نداره و همچین شخصی حتی نمیتونه فرزندان صالحی تحویل جامعه بده؟
واقعا عالی جواب دادی و هیچ جای بحثی نموند
دنيا جون همچي پسري كه نه ولي همچي دختر نادوني زياد پيدا ميشه ما كه تو كلاسمون هست:smilies:

شما هم واقعا عالی توهین کردی و جا داره به خاطر این طرز حرف زدن براتون اظهار تاسف کنم.مخصوصا که ۴ تا ارسال تا این لحظه که من دارم نقل قول میکنم بیشتر نداری و معلومه که احترام و ادب و رعایت شئونات سایت برات هیچ اهمیتی نداره!

Mohammad gh

New member
من از کار اون دختر خوشم نمیاد ... قطعا ردش میکنم :(50):
دختر های سایت ، واقعا میتونید اگر یک روز عاشق یک پسر شدید ازش خواستگاری کنید ؟
البته من دیدم که دختری اینکارو کرده (از دوستم ) اما خب در کل دختر سنگین - رنگینی نبود و خیلی پررو بود . دوستمم بهش جواب منفی داد .
دختره هم دیگه نیومد دانشگاه ... نمیدونم دقیقا چی شدفکر کنم خیلی ضربه خورد چون کارشون به رفتن پیش مشاور دانشگاه هم رسیده بود .

عشق و علاقه وقتی دو طرفه باشه اینکار به نظر من هیچ نداره
اگر برای من چنین مور جدیی پیش بیاد و واقعا بهم علاقه داشته باشیم من اتفاقا این کار رو یه حرکت شجاعانه میدونم
غرور مهمه ولی نه تا حدی که ادم احساس و زندگیشو به پاش نابود کنه و گاهی پشت پا زدن به یه احساس از مردن بدتره
ا

gladman

New member
اگر برای من چنین مور جدیی پیش بیاد و واقعا بهم علاقه داشته باشیم من اتفاقا این کار رو یه حرکت شجاعانه میدونم
غرور مهمه ولی نه تا حدی که ادم احساس و زندگیشو به پاش نابود کنه و گاهی پشت پا زدن به یه احساس از مردن بدتره
ا

آفرین . خودتون میگید دو طرفه . اگر عشق دو طرفه باشه زیباتر نیست آقا با کمال ادب و فروتنی از طرف مقابل با تقدیم یک دسته گل سرخ خواستگاری کنه ؟
من تاپیک رو از اول خوندم ، به نظر من اکثرا منکر ابراز احساسات از طرف زن نیستن (حتی دختر خانوم ها) بلکه میگن ابراز احساسات از سمت دختر باید تلویحی تر باشه (با استفاده از رفتار ) و از طرف مرد میتونه صریح تر باشه (مثل خواستگاری مستقیم)...
منظور از غروری که من میپسندم همینه ، شنیدین میگن با دست پس میزنی با پا پیش میکشی ...
این بازی های عشق رو جذاب تر میکنه برای هر دو طرف ... :heart:

Mohammad gh

New member
آفرین . خودتون میگید دو طرفه . اگر عشق دو طرفه باشه زیباتر نیست آقا با کمال ادب و فروتنی از طرف مقابل با تقدیم یک دسته گل سرخ خواستگاری کنه ؟
من تاپیک رو از اول خوندم ، به نظر من اکثرا منکر ابراز احساسات از طرف زن نیستن (حتی دختر خانوم ها) بلکه میگن ابراز احساسات از سمت دختر باید تلویحی تر باشه (با استفاده از رفتار ) و از طرف مرد میتونه صریح تر باشه (مثل خواستگاری مستقیم)...
منظور از غروری که من میپسندم همینه ، شنیدین میگن با دست پس میزنی با پا پیش میکشی ...
این بازی های عشق رو جذاب تر میکنه برای هر دو طرف ... :heart:

خب این یه طرف قضیس چون ممکنه همیشه این شرایط محیا نباشه

ولی خب شاید نظر قبلیم رو هم بد بیان کردم چون به نظر من در کل ماجرا هم اگر بخوایم دقیق بشیم بازم خیلی چیزا ارزشمندتر از غرور هست که بخوایم زندگیمونوفداش کنیم
گاهی هم این عشق یک طرفس ولی بازم نباید بنا به شرایط جامعه یا عرف خواسته هامونو دور بریزیم حتی اگر این خواسته درخواست رسمیه ازدواج یه دختر از یه پسر باشه
البته این مسئله یک چیز شخصی هست.

دریا...

New member
میدونید بچه ها بحث اینکه یه آقا پسری از این کار دختر خانم خوشش بیاد و اینکه یه آقا پسری از این کار خوشش نیاد بر میگرده به سلیقه های متفاوت افراد...

با توجه به نظراتی که آقایون گفتن می بینیم سلیقه ها متفاوت هست و نظر هرکسی هم برای خودش و هم برای دیگران قابل احترام هست.... پس با توجه به این نظرات و سلیقه های متفاوت پس قطعا خانم هم نمیدونه که این آقا پسر از اینکه خانم بره بگه من به شما علاقه دارم، خوشش بیاد یا نه! و با اینکار به عشقش برسه یا نه....
پس به نظر من بهترین کار همین هست که یه دختر خانم با یه رفتار خیلی خوب و مورد پسند، بتونه طرف مقابلشو به خودش علاقه مند کنه...
به نظر من یه انسان میتونه با یه رفتار خوب همه را مجذوب خودش کنه حالا منظورم هم فقط عشقش نیست همه آدم های اطرافش چه خانم چه آقا...

خوشبخت باشید....

آخرین ویرایش:

parnian24

New member
با احترام

خواستگاري معمولا از سوي مرد يا خانواده او انجام مي‌شود و زن به اين کار اقدام نمي‌کند چنان که در آيه 235 سوره بقره خواستگاري به مردان نسبت داده شده است. اين بدان معناست که پاسخ رد شنيدن زن از مرد به نوعي شکست عاطفي در زندگي زن است که اثر آن هنگام تشکيل خانواده و اداره آن و نيز در تربيت فرزندان ظاهر مي‌شود. در حالي که خواستگاري از سوي مرد و شنيدن پاسخ رد شکست در زندگي به شمار نمي‌رود.
بنابراين، اگر در موردي زن و خانواده او با قاطعيت بدانند که از مرد پاسخ رد نخواهد شنيد خواستگاري آن‌ها امري معقول و روا خواهد بود. از داستان حضرت شعيب(ع) و موسي(ع) در قرآن استفاده مي‌شود که خواستگاري از طرف خانواده دختر (نه دختر) نيز صورت مي‌پذيرد
:riz304:لایک

خزر

New member
ا

من موافقم با حرفتون :a2d3:

آخرین ویرایش:

gladman

New member
خب این یه طرف قضیس چون ممکنه همیشه این شرایط محیا نباشه

ولی خب شاید نظر قبلیم رو هم بد بیان کردم چون به نظر من در کل ماجرا هم اگر بخوایم دقیق بشیم بازم خیلی چیزا ارزشمندتر از غرور هست که بخوایم زندگیمونوفداش کنیم
گاهی هم این عشق یک طرفس ولی بازم نباید بنا به شرایط جامعه یا عرف خواسته هامونو دور بریزیم حتی اگر این خواسته درخواست رسمیه ازدواج یه دختر از یه پسر باشه
البته این مسئله یک چیز شخصی هست.

باهات موافقم در رابطه با جمله اخر . به نظر من هم همونطور که ملاک های هر کسی برای ازدواج فرق میکنه نظرش راجع به این قضیه هم میتونه فرق بکنه .

Mohammad gh

New member
میدونید بچه ها بحث اینکه یه آقا پسری از این کار دختر خانم خوشش بیاد و اینکه یه آقا پسری از این کار خوشش نیاد بر میگرده به سلیقه های متفاوت افراد...

با توجه به نظراتی که آقایون گفتن می بینیم سلیقه ها متفاوت هست و نظر هرکسی هم برای خودش و هم برای دیگران قابل احترام هست.... پس با توجه به این نظرات و سلیقه های متفاوت پس قطعا خانم هم نمیدونه که این آقا پسر از اینکه خانم بره بگه من به شما علاقه دارم، خوشش بیاد یا نه! و با اینکار به عشقش برسه یا نه....
پس به نظر من بهترین کار همین هست که یه دختر خانم با یه رفتار خیلی خوب و مورد پسند، بتونه طرف مقابلشو به خودش علاقه مند کنه...
به نظر من یه انسان میتونه با یه رفتار خوب همه را مجذوب خودش کنه حالا منظورم هم فقط عشقش نیست همه آدم های اطرافش چه خانم چه آقا...

خوشبخت باشید....

موافقت میشه با نظرتون ولی اینکه این مسئله یه تابو و چیز وحشتناک هست در جامعه واقعا تاسف باره چون ما جای هیچکی نیستیم پس نباید از دور ببینیم و قضاوت کنیم چون شاید اگر ما به جاش بودیم تحملمون خیلی هم کمتر بود.
اما خوشحالم که به این نتیجه حداقل رسیدیم که معیار ازدواج یه چیز شخصیه و لزومی بر متقاعد کردن طرف مقابل نیست
طرف مقابل منظوربچه های سایته ها نه فرد مورد نظر برای ازدواج=)))):riz277:

آخرین ویرایش:

دریا...

New member
موافقت میشه با نظرتون ولی اینکه این مسئله یه تابو و چیز وحشتناک هست در جامعه واقعا تاسف باره چون ما جای هیچکی نیستیم پس نباید از دور ببینیم و قضاوت کنیم چون شاید اگر ما به جاش بودیم تحملمون خیلی هم کمتر بود.
اما خوشحالم که به این نتیجه حداقل رسیدیم که معیار ازدواج یه چیز شخصیه و لزومی بر متقاعد کردن طرف مقابل نیست
طرف مقابل منظوربچه های سایته ها نه فرد مورد نظر برای ازدواج=)))):riz277:

بله شما درست میفرمایین، منم قبول دارم و خودم از نزدیک دوستم را دیدم که چه به روزش اومد (اول تاپیک هم ماجراشو تعریف کردم) ولی این دوستم وقتی همه زندگیشو باخت که پسره بهش گفته بود من یک پزشک هستم و باید با پزشک ازدواج کنم...از اون موقع بود که دستم زندگیش به هم ریخت...شاید اصلا اگر مستقیم به پسره نمیگفت که من به شما علاقه دارم و کمی فرصت میداد و با رفتار درست این حس را در پسره هم ایجا میکرد، اینطور نمیشد!

من نمیگم یه دختر باید مغروز باشه میگم با متانت و رفتار مناسب بدون اینکه مستقیم به طرف بگه من به شما علاقه دارم میتونه طرف را به خودش علاقمند کنه، وقتی رفتار آدم خوب باشه پس مورد پسند همه هست+همون قانون جذب که گفتم...باور کنید کاری سختر تر از این نیست که بخواد بره به پسر بگه من به شما علاقه دارم.....
وقتی اون دختر خانم رفتار خیلی خوبی داشته باشه پس همه قبولش دارن از جمله عشقش...خوب حالا اون آقا پسر اگر موقیعت ازدواج داشته باشه و به این خانم هم علاقه داشته باشه، خوب خودش یه همچین خانم خوبی را از دست نمیده .....و اگر هم پسره علاقه داشته باشه ولی موقیعتش را نداشته باشه بهتره که بره و به دختره بگه که من به شما علاقه دارم اگر ممکنه منتظر بمونید...اون وقت اون دختره تونسته با رفتار خوبش به عشقش برسه....
وااای فیلم هندی شد!!!

البته اینا کاملا شخصی هست و هرکس یه نظری داره و نظر همه برای همدیگه قابل احترام هست.... در کل گفتم که بهتره به نظر من یه خانم همیشه یه رفتار و برخورد خوبی داشته باشه و با رفتارش بتونه همه را شیفته خودش کنه (البته نمیگم نقش بازی کنه بلکه همیشه و در همه لحظات زندگیش اینطور باشه) دیگه از این به بعدش هم با شما آقایون باشه....

اینم نظر من بود دیگه... :riz277:
خوشبخت باشید همگی و آرزو میکنم هرکسی به فرد مورد علاقش برسه (البته درصورتی که دو طرف لایق هم باشن!!!!)....:rose:

آخرین ویرایش:

reza.n

New member
به چه تاپیکی.از اون سوالاس ولی.نمیدونم.باید دید ادم چطور ادمیه.صرف خاستگاریه دختر فکر نمیکنم مووضوع خیلی غامضی باشه(خودم توو کف کلمه ی غامض موندم الان:whistle:).

بالا