اگه جای حسن روحانی توووو ریس جمهور شده بودی اولین کاری که میکردی چی بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

varia

Well-known member
یکی اینو واس من تشریح کنه لطفا

شرحش تو دل اونهایی هست که از این موضوع دارند عذاب میکشند ولی به خاطر اتحاد کشور مجبورند سکوت کنند.پس با این سوالتون بینشتونو نسبت به این مسئله نشون میدید و جبهتون هم مشخصه که چه خواهد بود حتی در مقابل معقول ترین دلیلها!

21Tir

New member

شرحش تو دل اونهایی هست که از این موضوع دارند عذاب میکشند ولی به خاطر اتحاد کشور مجبورند سکوت کنند.پس با این سوالتون بینشتونو نسبت به این مسئله نشون میدید و جبهتون هم مشخصه که چه خواهد بود حتی در مقابل معقول ترین دلیلها!

ن توروخدا.... زبون مادریمونو که بلدیم.... تورو خدا آموزش تو مدارسو به زبان بین المللی بکنین ...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: crazy

محسن ن ک

New member
ا بچگی دوست داشتم ی گاوداری داشته باشم...ی مازراتی هم جدیدنا دوست دارم...ی خونه توپ تو بلوار سجاد...اگرم بشه ک میشه پی اچ دی بدون درس خوندن هم واسه خودم ردیف میکردم...
یا 3 هزار میلیاردمو بر میداشتم میرفتم برج خلیفه رو میخریدم و واسه همیشه طبقه بالاش زندگی میکردم
هزار تا کار میشه کرد
کاری ک در واقعیت انجام میشه ایناس..... اما شعارام ازدواج را اسان میکردم...کار واسه همه...ارزونی...همه ی کارای خوب رو انجام میدم دیگه لطفا ب من رای دهید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zanbagh

@... zahra

New member
نمیدونم واقعا برا نسل های بعد چطور میتونیم هویتشونو نگه داریم و بهشون سالم بدیم نه کلمات تحریف شده...فقط گلچین میدونه چی میگم.:a2d3:

mj1919

New member
آقا ، باز ما دوباره تاکید می کنیم...
یارانه 75 میلیون نفرو قتع (با ت دو نفطه) می کنیم، که هیچ جوره وصل نشه...
در ضمن...
ماهی 3,412,500,000,000 تومن می زنیم بر بدن...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sepideeee

N@RVIN

Well-known member
بسته ی سلامت جدید رو یذره می سپردم دست کارشناساااا که کارشناسیش کنن

دو روز دیگه بیمارستانا ورشکست بشن..مث یارانه نشه تامین مالی کرد سر ملتو درد نیارم که بیاین انصراف بدین به پولدارار تعلق نمیگیره

تدبیییییییییییییییرر....از تدبیر تعجیل و عاقبت نیدنیشی بعیدهههههههههههههههههههه

Taraa

Well-known member

خیلی راحت قضاوت کردید .. امیدوارم هیچوقت آدمایی مث شما به جاهای بالای مملکتمون نرسن که وضعمون ازینم که هس افتضاحتر خواهد شد

Taraa

Well-known member
منظورم از سوالی که پرسیدم این بود که مزایای این موضوع که تو مدارس به زبان مادری تدریس شه تشریح شه

چون بنظرم تو این نظر یه مقدار وضعیت اون مهاجرایی که شاید زیاد با زبان مادری اون شهر آشنا نباشن در نظر گرفته نمیشه

همونم که گفتم آقای روحانی لباس آخوندیشو دربیاره منظورم این بود که یه جورایی فک میکنم آخوندا و علمای دین با لباس متفاوتی که دارن و با اون لحن سنگین صحبت کردنشون، بین خودشون و مردم شکاف ایجاد کردن ... زبونای محلی هم بنظرم تو خونه و خونواده باید حفظ شه نه اینکه بیاد تو مدارس و دانشگاها بین مردم بومی و غیربومی شکاف ایجاد کنه که هوای یه عده رو نداشته باشن (یه ضرب المثلی هست که میگه سیاه سیاهای خودمون ، غریبه نیاد داخلمون)

هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد

مادربزرگ من ترک هستن ولی ترکی صحبت کردنو به بچه هاشون یاد ندادن و من همیشه به این موضوع معترضم ... ولی تو مدارس بنظرم انقد که اشکال ایجاد میکنه نمیتونه مفید باشه

آخرین ویرایش:

varia

Well-known member
خیلی راحت قضاوت کردید .. امیدوارم هیچوقت آدمایی مث شما به جاهای بالای مملکتمون نرسن که وضعمون ازینم که هس افتضاحتر خواهد شد

قضاوت نبود چیزی که یقین دارم رو گفتم(بخصوص در مورد شخص شما)! همونطور که میدونم ضمیمه کردن سوالتون با"ملایمت" بخاطر اینه که اگه کسی این پست رو بخونه من رو محکوم به زود قضاوت کردن و شما رو تبرعه از چیزی که تو دلتون هست بکنه!

حکایت ما مثه اون عالمیه که میخواست دنیارو درست کنه ولی اخرش به این نتیجه رسید که باید اول خودش و خانوادشو بسازه هست با این تفاوت که من برعکسشو عمل میکنم!

زیاد رسمی شد هان! پس بیخیال شاد باشید!

Taraa

Well-known member
قضاوت نبود چیزی که یقین دارم رو گفتم(بخصوص در مورد شخص شما)! همونطور که میدونم ضمیمه کردن سوالتون با"ملایمت" بخاطر اینه که اگه کسی این پست رو بخونه من رو محکوم به زود قضاوت کردن و شما رو تبرعه از چیزی که تو دلتون هست بکنه!

حکایت ما مثه اون عالمیه که میخواست دنیارو درست کنه ولی اخرش به این نتیجه رسید که باید اول خودش و خانوادشو بسازه هست با این تفاوت که من برعکسشو عمل میکنم!

زیاد رسمی شد هان! پس بیخیال شاد باشید!

بحثی نیس .. تو این انجمن هم من و افکارم شناخته شده اس، هم شما و افکارتون

varia

Well-known member
بله بحثی نیست فقط پاسخ به سوال بود!

هردومون در انجمن شناخته شده ایم ولی شناخته شدن بررای خودمون باارزش تره تا دیگران(بخصوص در فضای اینترنت)
.

a_67

New member
درود
من زیاد اهل این بحث ها نیستم دی:
ولی در مورد طرح آموزش در مدارس به زبان مادری یه سری نقطه نظراتی دارم:
به نظر بنده این کار چندان جالب نیست...یکی از یه شهر دیگه میاد به اون شهر و... خب مشکلاتی براش پیش میاد...اگه آموزش تو مدارس و دانشگاه ها صرفاً به زبان مادری باشه این کار یه استرسی رو به اونا وارد میکنه....مگر اینکه کلاً آدما رو طبقه بندی و جدا کنیم و بگیم کسی حق نداره بره به جایی که زبانش رو بلد نیست و خب این نه شدنیه و نه درسته.......ههههههههه
یکی که میره خارج درس بخونه اول باید زبان اون مملکت رو یاد بگیره تا بعد بتونه درس بخونه اونجا...حالا که زبان رسمی کشور فارسی هست و همه بلدن اونو دیگه نیازی به این نیست که مثل خارج، زبان اون منطقه یاد گرفته بشه اینو در مورد تحصیل بنده عرض میکنم.
و خب اینم میدونیم که برای اقامت تو یه جایی دانستن زبان و فرهنگش بسیار کمک کننده هست.
از طرفی برای حفظ زبان یه منطقه لازمه که بهش توجه کافی بشه.
در نتیجه با این مقدماتی که عرض کردم، من میگم آموزش در مدارس به زبان رسمی کشور باشه که هست و در کنارش یه دوره آموزش زبان محلی برای کسانی(دانشجویانی) که از یه شهر و دارای زبان متفاوت، گذاشته بشه.
در ضمن تو برنامه ی آموزشی ابتدایی و... هم خود زبان مادری آموزش داده بشه و توجه کافی هم بهش بشه...یعنی زبان مادری در کنار بقیه زبان هایی که الان تو مدارس تدریس میشه(زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه، عربی، فارسی)، درس داده شه.
چنین برنامه ای راهگشا خواهد بود و آینده ی بهتری رو میتونه رقم بزنه در حیطه ی ارتباطات و یادگیری دانش.

Taraa

Well-known member
بله بحثی نیست فقط پاسخ به سوال بود!

هردومون در انجمن شناخته شده ایم ولی شناخته شدن بررای خودمون باارزش تره تا دیگران(بخصوص در فضای اینترنت)
.

شما به سوال جواب ندادید .. فقط سعی کردید به من برچسب بزنید .. الانم که اینجا رو به اتفاق اسپم بارون کردیم ... گیریم که حرفاتون راجع به من صحیح باشه ... جواب سوالمو بدید که حداقل وقت خواننده ها رو الکی نگرفته باشیم

varia

Well-known member
شما به سوال جواب ندادید .. فقط سعی کردید به من برچسب بزنید .. الانم که اینجا رو به اتفاق اسپم بارون کردیم ... گیریم که حرفاتون راجع به من صحیح باشه ... جواب سوالمو بدید که حداقل وقت خواننده ها رو الکی نگرفته باشیم

برای جواب سوالتون بهترین ارجاع رو دادم! اگه علاقه داشتید پیشو بگیرید. برچسب هم نزدم حقیقتی رو گفتم که خیلی از ماها(بچه های انجمن) میدونیم ولی خب دیگه بعضیها نمیگن! بهیچ عنوان قصد ناراحتیتونو نداشتم و ندارم.

با ارجاع به پست قبلیتون که گفتید بحث نکنیم به گفتتون احترام میذارم و ادامه قضاوت رو به عهده کاربران میگذارم.

varia

Well-known member
درود
من زیاد اهل این بحث ها نیستم دی:
ولی در مورد طرح آموزش در مدارس به زبان مادری یه سری نقطه نظراتی دارم:
به نظر بنده این کار چندان جالب نیست...یکی از یه شهر دیگه میاد به اون شهر و... خب مشکلاتی براش پیش میاد...اگه آموزش تو مدارس و دانشگاه ها صرفاً به زبان مادری باشه این کار یه استرسی رو به اونا وارد میکنه....مگر اینکه کلاً آدما رو طبقه بندی و جدا کنیم و بگیم کسی حق نداره بره به جایی که زبانش رو بلد نیست و خب این نه شدنیه و نه درسته.......ههههههههه
یکی که میره خارج درس بخونه اول باید زبان اون مملکت رو یاد بگیره تا بعد بتونه درس بخونه اونجا...حالا که زبان رسمی کشور فارسی هست و همه بلدن اونو دیگه نیازی به این نیست که مثل خارج، زبان اون منطقه یاد گرفته بشه اینو در مورد تحصیل بنده عرض میکنم.
و خب اینم میدونیم که برای اقامت تو یه جایی دانستن زبان و فرهنگش بسیار کمک کننده هست.
از طرفی برای حفظ زبان یه منطقه لازمه که بهش توجه کافی بشه.
در نتیجه با این مقدماتی که عرض کردم، من میگم آموزش در مدارس به زبان رسمی کشور باشه که هست و در کنارش یه دوره آموزش زبان محلی برای کسانی(دانشجویانی) که از یه شهر و دارای زبان متفاوت، گذاشته بشه.
در ضمن تو برنامه ی آموزشی ابتدایی و... هم خود زبان مادری آموزش داده بشه و توجه کافی هم بهش بشه...یعنی زبان مادری در کنار بقیه زبان هایی که الان تو مدارس تدریس میشه(زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه، عربی، فارسی)، درس داده شه.
چنین برنامه ای راهگشا خواهد بود و آینده ی بهتری رو میتونه رقم بزنه در حیطه ی ارتباطات و یادگیری دانش.

67 گرامی جدای از اینکه نظرتون در یه حد کمی ابهام داشت!ولی در حدی منطقی بود. ولی یک موردی هم که اصرار بر اجرای این قانون هست فقط بحث آموزش زبان و حفظ زبانهای غنی کشور نیست بلکه ایجاد برابری و جاری کردن بینش برابری در بین ملت هست. این قانون با دلایلی نفی اجرا میشه که بچه های 5 ساله رو به خنده میاره چه برسه به .... اگه صلاح میدونید ادامه ندهیم بحث را، چون به قول دوستان اسپم ایجاد میشه!

ROJO

New member
با تارا جون موافقم

بازم جای شکرش باقیه ک عملی نشده
اینو میتونیم جزو افتخارات بحساب بیاریم ;)

zErOOn3

Well-known member
سلام /...

یه چیــز بگوم فخط /... (1316 باباشخ دیگه : تاپیک داره بر فنا میره : کوجایی رفیق ؟)

مثال :

::: ما zErOOn3 ــوم /... شوما رفیق مایین /... شاید بتونین مثل ما فکر کنین /... درک کنین /... حدس بزنین /... و ...

ولی فکر نکنیم یشه اون تفکری که ما همگی داریم عین هم باشه /... دقیقا برابر هم /...

Maxin بدو لینک تاپیک زود قضاوت نکنیم ــو پیدا وکن ــو وزار همینجا /...

اینم ... http://olumpezeshki.ir/thread12975.html#post447450
....................................................................................................................

در مورد آموزش زبان مادری :::

با اینکه بیست و چن سالمونه فکنیم /... ولی نمی تونیم زبان اصلیمونو نه روون بخونیم نه روون بنویسیم /...

حالا آموزش ــش بدن کـ عالی میشه /...

ولی مهمتر ازون بهتره زبان بین المللی رو حتما آموزش ببینیم /... از همون دوران ابتدایی /...

بیشتر به کارمون میاد /...

خوش به حال دگر کشورهــا /... والا /... خوش به حال هندوستان فکنیم /...

...................................................................................................................

امیدواروم کسی دلخور نشه از دستمون /...

20ــیم دیگه ؟

آخرین ویرایش:

N@RVIN

Well-known member
اولاااااااااااااا:14:

دوما : آدم هر چیز رو برای خودش دوس داره بهتره که برای دیگران هم دوس داشته باشه

سوما : قبل از قضاورت در مورد کسی بهتره کمی با کفشهای اون راه بری

این موضوع که زبون مادری تو مدارس آموزش داده بشه چیز جدیدی نیست صریح قانون این کشوره و یک حق محسوب میشه

و اگه کسی کتاب قانون رو خونده باشه باید بدونه که منظور ازش اینکه در کنار زبان رسمی هر کشور زبان مادری اون منطقه هم تدریس بشه (پس هیچ مشکلی برای مهاجر و غیره ایجاد نمیکنه)

حالا اینکه اجرا میشه و نمیشه و بهتر و بدترش دیگه امری جداست اما کسی که عدالت و حقوق رو بشناسه انقد براش عجیب نمیاد این حرف

(دوس نداشتم وارد این بحث بشم اما...یادآوری قانون بود فقط نه حرف خودم)

:riz304:

zErOOn3

Well-known member
اولاااااااااااااا:14:

دوما : آدم هر چیز رو برای خودش دوس داره بهتره که برای دیگران هم دوس داشته باشه

سوما : قبل از قضاورت در مورد کسی بهتره کمی با کفشهای اون راه بری

این موضوع که زبون مادری تو مدارس آموزش داده بشه چیز جدیدی نیست صریح قانون این کشوره و یک حق محسوب میشه

و اگه کسی کتاب قانون رو خونده باشه باید بدونه که منظور ازش اینکه در کنار زبان رسمی هر کشور زبان مادری اون منطقه هم تدریس بشه (پس هیچ مشکلی برای مهاجر و غیره ایجاد نمیکنه)

حالا اینکه اجرا میشه و نمیشه و بهتر و بدترش دیگه امری جداست اما کسی که عدالت و حقوق رو بشناسه انقد براش عجیب نمیاد این حرف

(دوس نداشتم وارد این بحث بشم اما...یادآوری قانون بود فقط نه حرف خودم)

:riz304:

SLM

In My SHoes Just 2 See u

EM!NEM _ BeaUTFuLL

tnks

اینوم /... http://olumpezeshki.ir/thread12772.html#post441561

38867039219780902112.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: melinaa
بالا