اونایی که قبول شدن راز موفقیتتون چی بود؟

negarnbi

New member
سلام بچه ها پستاتونو خوندم خیلی انرژی گرفتم دمتون گرم
میگم مشکل من اینه که خلی اعتماد بنفسم زیاده ینی یجوری مطمئنم من قبول میشم
میترسم کار دستم بده
خخخ مشکله که من دارم خدا:ph34r-smiley:

اتفاقا این اصلا بد نیست خیلی هم خوبه
وقتی مطمئن باشید قبول میشید پشتکارم داشته باشید حتما قبول میشید

sara77

New member
اتفاقا این اصلا بد نیست خیلی هم خوبه
وقتی مطمئن باشید قبول میشید پشتکارم داشته باشید حتما قبول میشید
اخهواسه کنکور سراسری خیلی خوندم بعد مطمئنمیشدم قبولم سوالا سخت بود من روحیم خراب شد اون همه اعتماد بنفس کار دستم داد
اون چیزی که میخاستم قبول نشدم حالا یکمی میترسم باز اعتماد زیادی کار دستم بده

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mri13

New member
sara اعتماد به نفس زیادی بده این مشکله تو رو منم داشتم.و سر جلسه نشستم فکر میکردم باید به همه‌ی سوالا جواب بدم. کلا آدمایی مثل ما تعداد جوابای درستشون زیاده ولی تعداد جوابای غلطشونم زیاده. در مجموع از کسانی با دانش کمتر که تعداد جوابای درستشون و غلطشون از ما کمتره عقب میفتیم. مواظب جوابای غلطت باش!

srn1

New member
سلام به همه:
دوستان من پست هامو تو چند گروه میزارم همه استفاده کنن ولی گیر میدن میگن یک جا بذار ولی چون مطالب عمومی و چندتا گروه میزارم که مفید تر باشه
این مطالب همه از راهنمایی های دوستمه که ادرس و تلفنشو به همه دادم بنده خدا تا جایی که تونسته جواب داده بدون هیچ گونه انتظاری از دوستان

چگونگی خوندن دور اول از نکات مهم برای موفقیت در امتحان .دور اول باید فهم و درک کتاب بصورت کامل حاصل بشه نباید هدف تموم کردن کتاب باشه و اینکه فکر کنید که مطالب رو در دور های بدی یاد میگیرید .دور های بعدی هر کدوم کار های خاص خودش رو داره.خوندن دور اول باید بسیار اهسته و با مرور زیاد باشه من طبق برنامه ریزی دوستم تا 4 بار بعضی از صفحات رو خوندم و با رسیدن زمان دور دوم تقریبا بالای 70 درصد مطالب کتاب های سخت رو کاملا توی ذهنم داشتم.من هر جلسه که شروع به درس خوندن میکردم حتما دو جلسه قبل رو میخوندم و خلاصه های اون مبحث رو مجدد میخوندم خیلی کند پیش رفتم 5 ماه طول کشید چون طبق برنامه پیش میرفتم تونستم جلوی حس تند خوندن و زود تموم کرد کتاب رو بگیرم .جمعه ها رو خالی گذاشتم برای قسمت هایی که در طول هفته از برنامه جا مونده بود و نیز مطالب سختی که بعد از 3 بار خوندن بازم نتونست بودم مسلط شم برنامه ایی که میرزید باید قابل انعطاف و قابلیت جبران داشته باشه که من جمعه ها رو به سفارش دوستم برای این کار قرار داده بودم موفق باشد در صورت هر گونه سوال به فیس بوک دوستم یا به خودم پیام بدید

سلام
چند نکته مهم مطالعاتی:
تااینجا راجع به خلاصه برداری و نکته برداری و زمان این کارها و نیز چگونگی غلبه بر استرس گفتیم.

1.تایم مطالعه باید طوری باشه که بعد از هر 45 دقیقه حتما یک 15 دقیقه استراحت کنید این کار باعث میشه از زمان به بهترین وجه و با بالاترین تمرکز استفاده کنید

2.حین درس خوندن زیاد اب بنوشید که کارایی مغز شما رو بهبود میبخشه

3.سعی کنید در طول روز عناوین مختلف و زیادی رو از کتاب ها نخونید حداکثر 4 عنوان باشه

4.خلاصه برداری رو بعد از خوندن یک مبحث شرو ع کنید به شکلی که فهم خودتونو از مبحث به روی کاغذ پیاده کنید بازم میگم فرق میکنه با نکته برداری

5.برنامه ایی که میریزید متناسب با ضریب هر درس باشه مثلا خوندن لودیش برای ضریب یک یک اشتباه بچه گانست

6.زبان مهارت تلقی میشه و هر کسی تند تر بخونه و سریعتر درک کنه موفق تره دامنه لغات مهمه ولی مهمتر تند خواندن و درک کردن متن ها و جمله هاستپس تا روز کنکور اگه تونستید روزی حداقل 10 خط رو ترجمه کنید

7.. برای بیوشیمی کتاب دکتر احسانی برای ضریب 1 وضریب 2 کتاب مفیدی محسوب میشه خصوصا برای دوستانی که پایه ی خوبی ندارن

8..همیشه برنامه انعطاف پذیری برای خودتون بریزید و جمعه ها رو برای جبران برنامه و مطالب سخت قرار بدید زود نخواین کتابا رو تموم کنین کتابی که زود تموم بشه زود هم از یاد میره

موفق باش

آخرین ویرایش توسط مدیر:

srn1

New member
سلام. با اصرار دوستان چند پست رو در چند گروه مختلف میزارم امیدوارم مفید باشه.
نحوه خوندن و مرور کردن اکثر داوطلب ها اشتباه. خیلیا دور اول رو روزنامه وار میخونن تا مثلا بدونن کتاب چی گفته خیلیا با دقت میخونن ولی مرور زمان بندی شده ایی ندارن خیلیا فقط دوست دارن کتاب تموم شه که بگن یه دور خوندیم ........نهایتا اکثرا از دور اول استفاده انچنانی نمیبرن.مطالعه باید بر طبق نمودار فراموشی ذهن انسان باشه که بیشترین بهره رو داشته باشه بنظره من دور اول مهم ترین مرحله است که باید آهسته و با مرور زیاد کتاب همراه باشه.بین 4 تا 6 ماه میتونه طول بکشه.کسی که قبل از ماه آخر زمستون دور اول خودشو بزنه اونم با مرور زیاد رتبه خوبی میتونه کسب کنه.دور اول خلاصه برداری کنید دور دوم و سوم نکته برداری کنید باازم بگم خلاصه با نکته برداری فرق داره
در پست بعدی شیوه مطالعه دور اول و چگونه برنامه ریزی کردن رو براتون میزارم....از من به شما نصیحت روزنامه وار خوندن برای هیچ زمانی جز تلف کردن وقت مفید نیست.کتاب رو یا نخونید یا اگه خوندید با برنامه بخونید...فعلا

tayebe

New member
توکل ب خدا که توی همه مراحل نا امیدی من نقش بزرگی داشت...
بعدم مرور پیوسته مطالب
مرور کردن و تست زدن خیلی مهمه در یادگیری

joojoo :)

New member
با سلام به تمامی دوستان عزیزم
به همه دوستانی که قبول شدن تبریک میگم ایشالله تو همه مراحل زندگیتون موفق باشید
من ر تبه ام 48 ایمنی شد ولی در کمال تعجب قبول نشدم من حتی بین الملل ام زدم یکی به من بگه باید چه کنم دارم دیونه میشم

درکت میکنم. منم همین شرایطو دارم.امیدتو از دست نده قطعا خیری درش هست.اگه رشتتو دوست داری بازم شرکت کن هیچوقت برای درس خوندن تو رشته ی مورد علاقه دیر نیست.

Azin E

New member
واسه زبان دایره لغاتتونو تا جای ممکن افزایش بدین.جعبه لایتنر هم. واسه به یاد موندن لغات خیلی کمک کنندس.لغاتی که سخته و هی یادتون میره رو براش جمله مثال پیدا کنید.تا وقتی سطح لغاتتون پایینه،متنا رو با دقت و آموزشی بخونید.یه ذره که بهتر شدین حداقل هفته ای 3-4 تا درک مطلب کنکورو بزنین

Azin E

New member
با srn1 موافقم.دور اول خیلی مهمه.تا کلمه به کلمه رو نفهمیدین از خیرش نگذرین.سعی کنید با عکس و فیلم یاد بگیرین که تصویرسازی بشه.مثلا واسه سلولی مولکولی یوتیوب فیلمای خوبی داره.درسته اینجوری زمان بره.ولی وقتی یه بار توپ بخونین،دوره ها خیلی سریع و راحت پیش میره

hidena

New member

سلام بچه ها مشکل من برعکس شما اعتماد بفس پایینه همش فکر میکنم بعدازدوسال دوری از درس محاله بتونم قبول بشم آخه خیلی عقب موندم از همه
حتی جرات ندارم شروع کنم

salam
chera naomidi?
man sale 86 lisansamo gerftam
taze to ye reshteye dige ghabul shodam
adama harchiyo erade konan be dast miyaran
faghat kafiye ke bekhay

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Azin E

New member
سلام بچه ها مشکل من برعکس شما اعتماد بفس پایینه همش فکر میکنم بعدازدوسال دوری از درس محاله بتونم قبول بشم آخه خیلی عقب موندم
از همه حتی جرات ندارم شروع کنم

از این فکرا نکن.من لیسانسم پرستاری بود.بعدش 2سال طرح گذروندم.امسالم بیوتک قبول شدم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

biosta

Well-known member
سلام
بچه ها این تاپیک از مهم ترین تاپیک های انجمن هست
تا الان حدود یک سوم پست های این تاپیک به علت غیر مرتبط بودن با عنوان تاپیک حذف شده لطفا رعایت کنید
کسانی که میایند مطالب این تاپیک رو بخوانند داوطلبان جدی کنکور هستند که وقتشان برایشان اهمیت داره و نباید برای خواندن هر مطلبی وقت بگذارند

biosta

Well-known member
سلام به شما مخاطبین جدی کنکور و دانشجویان ارشد آمارزیستی ورودی 94
با یک برنامه ریزی علمی و مطالعه منظم و مستمر حتما حتما می توانید به آنچه که در ذهن دارید برسید
همیشه گفتم و ملکه ذهن خودم هم شده که قبولی از خودباوری شروع میشه
بچه ها خیلی ها می خواهند قبول شوند اما آنهایی نتیجه می گیرند که بهای قبولی که نشستن و خواندن هست را می پردازند
دوستان شما بخوانید من هم تمام تجربه و علمم را در اختیارتان قرار می دهم
:riz304:

fate-gh

New member
یه چیز دیگه اینکه وقتی می خواین برای کنکور بخونین، نیازی نیست تو بوق و کرنا کنین همه بدونن... هیچ کس قرار نیست بدونه شما می خواین چیکار کنین... توی آرامش درس بخونین و با کسی در موردش حرف نزنید... من ایام کنکور زیاد میومدم گروه... همه حرفها رو می خوندم اما توی بحث ها شرکت نمی کردم چون آرامش برام مهم تر بود... حتی نزدیکترین دوست هام هم نمی دونستن من می خوام کنکور بدم... پس نمی خواد به کسی بگین... سعی کنین آرامش داشته باشین... البته می تونین توی گروه هم صحبت کنین و سوالاتتون رو بپرسین... من گاهی سوالامو می پرسیدم... اما همونطور که گفتم هرکس فرمول مخصوص به خودشو داره... ببینید خودتون چطور راحت ترین...

biosta

Well-known member
یه چیز دیگه اینکه وقتی می خواین برای کنکور بخونین، نیازی نیست تو بوق و کرنا کنین همه بدونن... هیچ کس قرار نیست بدونه شما می خواین چیکار کنین... توی آرامش درس بخونین و با کسی در موردش حرف نزنید... من ایام کنکور زیاد میومدم گروه... همه حرفها رو می خوندم اما توی بحث ها شرکت نمی کردم چون آرامش برام مهم تر بود... حتی نزدیکترین دوست هام هم نمی دونستن من می خوام کنکور بدم... پس نمی خواد به کسی بگین... سعی کنین آرامش داشته باشین... البته می تونین توی گروه هم صحبت کنین و سوالاتتون رو بپرسین... من گاهی سوالامو می پرسیدم... اما همونطور که گفتم هرکس فرمول مخصوص به خودشو داره... ببینید خودتون چطور راحت ترین...

وقتی مرتب با دیگران در مورد کنکور صحبت کنید خود به خود انتظارها از شما بالا رفته و باعث میشود که بیشتر دچار استرس بشوید
چرا که کنکور در ذهنتان در نتیجه انتظار غیر واقعی که دیگران ازتان دارند تبدیل به مسئله مرگ و زندگی میشود
در حالی که کنکور یک وسیله هست برای رسیدن بهتره بگم یک پل هست برای رسیدن به اهداف که در نظر دارید نه این که خودش پایان تلاش ها و یا همه چیز باشد
به عبارتی با اتمام تلاشی که برای کنکور داشتید وارد تلاشی دوباره می شوید در مقطع قبولی
پس همان طور که دوستمان به خوبی اشاره کردند با صحبت زیاد از حد در مورد کنکور به خودمان تشنج وارد نکنیم

maryam fr

New member
سلام
دوستان قبولی ارشد 93 لطفا تجربیاتتون رو در مورد یک ماه اخر مانده به کنکور در اختیارمون بذارید .
با تشکر

- - - Updated - - -

سلام
دوستان قبولی ارشد 93 لطفا تجربیاتتون رو در مورد یک ماه اخر مانده به کنکور در اختیارمون بذارید .
با تشکر

mahsast

New member
دوستان ماه اخر مرور خیلی خوبه خصوصا درسایی که خیلی فرار هستن...یه چیزی هم در مورد زبان بگم خودتونو رو درگیر کتابهای مختلف نکنید سوالات سالهای قبل رو به دقت بخونید چون سوال های زبان یه تیپ خاص داره...و هرسال یه سری لغتها و یه سری ریدینگها تکرار میشه....تمام لغتهای سالهای قبل رو به دقت برسی کنید هم چنین ریدینگ ها...و اخر اینکه اعتماد به نفس داشته باشید کسی که بخونه حتما قبول میشه..یه قانون هست تو کنکور ارشد...موفق باشید

melinaa

New member

آفرین بنظر منم بهترین کار همین کاریه که میکردی..منم اشتباه کردم نباید اصلا با کسی حرفف میزدم...این خودش باعث یه استرس بدی تو وجود آدم میشه...

- - - Updated - - -

آفرین بنظر منم بهترین کار همین کاریه که میکردی..منم اشتباه کردم نباید اصلا با کسی حرفف میزدم...این خودش باعث یه استرس بدی تو وجود آدم میشه...

بالا