اعتراض به قانون جدید تاسیس کلینیک مشاوره ژنتیک/اطلاع رسانی فرمایید

negar62

New member
سلام.بچها تورو خدا بیایید این درس ژنتیک رو بردارید بابا روانشناسی کجا ژنتیک کجا؟نمیدونم زنتیک مولکولی و وراثت پذیری و rna ،dnaسنخ ارثی،سنخ پدیداری،آلل و نمیدونم اینا چیه اخه؟ما مثلا با تعداد ژنوم مگس که 14000 تاس چکار داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببخشید منظورتون از این حرف چیه؟! عذر میخوام اما مثل اینکه شما اصلأ در باره مشاوره ژنتیک اطلاعی ندارید! مشاوره بالینی در حیطه ژنتیک پزشکی هست. یعنی محاسبه ریسک خطر برای افرادی که دارای سابقه بیماریها و ناهنجاریهای ژنتیک هستن، پیشگیری از تولد فرزندان مبتلا به ناهنجایهای ژنتیکی و.... . این زمین تا آسمون اون چیزی که شما فکر میکنین فرق داره! ما کارمون ژنتیک انسان هست نه مگس سرکه و....!

شفيع

New member
خداییش منم از ژنتیک پایه که توش مگس سرکه و اینجور چیزا بود زیاد خوشم نمیومد ولی ژنتیک انسانی یه چیز دیگه است

بابا مال همه چیزیو قاطی کرده.نمیدونم که والا.از یه طرف ژنتیکو توضیح میده از یه طرف انتقال دهنده های عصبی و نمیدونم اینارو وارد بحث کرده

شفيع

New member

ببخشید منظورتون از این حرف چیه؟! عذر میخوام اما مثل اینکه شما اصلأ در باره مشاوره ژنتیک اطلاعی ندارید! مشاوره بالینی در حیطه ژنتیک پزشکی هست. یعنی محاسبه ریسک خطر برای افرادی که دارای سابقه بیماریها و ناهنجاریهای ژنتیک هستن، پیشگیری از تولد فرزندان مبتلا به ناهنجایهای ژنتیکی و.... . این زمین تا آسمون اون چیزی که شما فکر میکنین فرق داره! ما کارمون ژنتیک انسان هست نه مگس سرکه و....!
چرا بابا ما همینم میخونیم نترسید در درس کودکان استثنایی کلا همین بحث زنتیکی هست خب

shayeste12

New member
حالا نگار جان جدی کسی نمی خواد پیش قدم بشه برا نوشتن نامه؟
من که الان اونقد عصبانی و ناراحتم که همش حرف وحدیث های بد به ذهنم می رسه مثلا :mad_majidonline: :p7977cujr38iyymsu8::smilies-azardl (12):eek:t0837h0nn8zfqu8ult

kiana

New member
چی بگم والا تبریک میگم بهتون آدم می مونه که چی بگه واقعا اصلا بی خیال این رشته بشیم بذاریم بریم کلا اعلام کنن که علوم آزمایشگاهی فقط لیسانسش به درد می خوره اونم با حقوق پایین خیال همه رو راحت کنن آخه این چه بازی درآوردن؟ اول پاتولوژیستا الانم که دیگه خود پزشکان که حق علوم آزمایشگاهی ها رو زیر پا میذارن برای همچین وزارت خونه و همچین وزیری که این قوانین رو تصویب می کنه باید تاسف خورد.

shida

New member
به خدا خیلی ناراحت شدم ، بچه ها بیاین همه یه نامه ای اعتراضی یه کاری کنیم اینجوری سکوت یعنی هیچی یعنی دیگه کشک یعنی دیگه آخر بدبختی ...... یه انجمنی همایشی کنفرانسی در این زمینه بذاریم و دانشجویان ژنتیک کل شهر ها یه اعترض جانانه کنیم که حتی تو کتاب هزاره سوم چاپ بشه !!!!!! چه امیدهایی داشتم واقعا که.. من دارم از این کشور میرم هر جایی شد حتی افغانستان . اونجا مشاوره بهشون میذم بعدشم اونجا بیماری هاشون زیادتره ، شما هم بشینین اینجا ببینید کی مجوز میدن بعد خبرشو به من بدین!!!!!!!!!!

negar62

New member
حالا نگار جان جدی کسی نمی خواد پیش قدم بشه برا نوشتن نامه؟
من که الان اونقد عصبانی و ناراحتم که همش حرف وحدیث های بد به ذهنم می رسه مثلا :mad_majidonline: :p7977cujr38iyymsu8::smilies-azardl (12):eek:t0837h0nn8zfqu8ult

چرا عزیزم. من حتمأ یه نامه مینویسم و با نظر همه دوستان ارسال میکنم. هر دوستی که میخواد همکاری کنه به آدرس زیر ایمیل بزنه
negar_13622001@yahoo.com

amirreza

New member
بچه ها تورو خدا یکاری کنین.............من دوستم یه ازمایشگاهی طرحش بود......طرف با همین دوره یه ماهه کلی پول میزد
میدونید چرا؟؟نکه ژنتیک نخونده بود.......هر کی میومد پیشش همینجوری آزمایش مینوشت فقط ازمایشگاهش کار کنه
خودش پاتولوژیست بود.............من واقا موندم بعضیام میرن دوتا دستگاه میخرن بغل بیوپاتولوژی ژنتیکم مینویسن تا حسابی پول ب جیب بزنن
چون طرف خودشو مشاور میدونه هم مشاوره میده هم آزمایششو مینویسه هم پول ازمایشای الکی و بدرد نخور میگیره:wacsmiley:

Leyli002

New member
بچه ها تورو خدا یکاری کنین.............من دوستم یه ازمایشگاهی طرحش بود......طرف با همین دوره یه ماهه کلی پول میزد
میدونید چرا؟؟نکه ژنتیک نخونده بود.......هر کی میومد پیشش همینجوری آزمایش مینوشت فقط ازمایشگاهش کار کنه
خودش پاتولوژیست بود.............من واقا موندم بعضیام میرن دوتا دستگاه میخرن بغل بیوپاتولوژی ژنتیکم مینویسن تا حسابی پول ب جیب بزنن
چون طرف خودشو مشاور میدونه هم مشاوره میده هم آزمایششو مینویسه هم پول ازمایشای الکی و بدرد نخور میگیره:wacsmiley:

ولی تو شهر ما یه آزمایشگاه پاتولوژی معروف هس که به تازگی آزمایشات ژنتیکم انجام میدن . قبلا مسوولاش 2 نفر بودن ولی الا ن شدن 2 نفر پاتولوژیست+یک نفر دکترای تخصصی ژن پزشکی...یعنی رو تابلوآزمایشگاه اسم یه دکترژنتیکو اضافه کردن...

vfarhadv

New member
اعتراض کنید لغو میشه بابا اون وزیر قبلیه یکم اختلال روانی داشت زیاد از این چیزا می زد

alireza-j

New member
اعتراض کنید لغو میشه بابا اون وزیر قبلیه یکم اختلال روانی داشت زیاد از این چیزا می زد

دقیقا حق با شماست. بخدا اگه من آزمایشگاه ژنتیک داشتم، رایگان که سهله یه پولی‌ هم بهش میدادم ازش یه آزمایش کاریوتیپ میگرفتم. بعید میدونم ۴۶ کروموزومی باشه.
واقعاً قانون مسخره‌ای هستش من که کلی‌ خندیدم خوندمش، قطعاً اعتراض بشه پیگیری می‌کنن.

mj1919

New member
دکتر باید یه حرکتی بکنیم! با این وضع آینده شغلی ما دیگه معنایی نداره. شاید بشه با بچه های گروههای ژنتیک دانشگاههای کشور لینک زد و با هم یه نامه بدیم به وزارتخونه. به نظر میاد وزیر جدید ادم منطقی باشه. وقتی یه اعتراض بزرگ به دستش برسه امید به پیگیریش هست. نظرتون چیه؟!
بسیار موافقم

از دوستان می خواهم اطلاع رسانی بفرمایید؛ در گروههای ژنتیک پزشکی سراسر کشور؛
بنده هم سعی می کنم در علوم بهزیستی اطلاع رسانی کنم و با اساتید صحبت کنم، و یک کمپین راه بیاندازیم برای جمع آوری امضا و نوشتن نامه به وزیر؛

از دانشجویانی که اساتیدشون در برد هستند، درخواست می کنم باهاشون صحبت کنند، و بعد از اطلاع رسانی، همه ی دانشحویان ژنتیک و اعضای هیئت علمی به این قانون اعتراض می کنیم و به وزیر و رئیس جمهور محترم نامه می نویسیم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: حسان

Maryam.A

Well-known member
ببخید خانوم ها و آقایون تاریخ این مصوبرو من ندیدم!
این برای کیه؟

shima.p

New member
دوستان عزیز از این ناحقی ها در تمام رشته ها میشه.ینی رسما میگن یا پزشک باش یا برو بمیر
مثلا توو رشته ما یکی نیس این زنانیارو جم کنه.کنترل بارداری و تنظیم خانواده با ماماس اونوقت من توو شهرم متخصص هایی رو میشناسم که بجز کنترل بارداری کسی رو ویزیت نمیکنن.البته مردم هم مقصر هستن توو این قضیه پول اضافه دارن بدن فک میکنن صدای قلب بچه از ی مطب زنانی در بیاد بچه بهتر از آب در میاد در صورتی که تا بارداری با مخاطره رو ب رو نشه ب اونا نیازی نیس
آخه یکی نیس بگه تو که رفتی این همه درس تخصصی خوندی و کسی که نازایی باشه ویزیت نمیکنی واسه چی رفتی دانشگاه اصلا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا رفتی جای ی نفرو گرفتی؟متاسفانه کسی هم نیس رسیدگی کنه
ی نمونه دیگه
چرا وضعیت استخدام ما افتضاحه !!!!!!!!!!!! چون ردیفایی که حق ماست رو میدن ب پرستارا.کسی هم نیس رسیدگی کنه.چون ما خانوم هستیم ولی پرستارا مرد هم دارن زورشون بیشتره.ای خدا همه رو ب راه راست هدایت کن

shida

New member
خیلی اوضاع بد شده !!! خدا به داد همه برسه !! خوب دیگه کسی ارزشی قائل نمیشه یعنی کسی به اینکه عمرتو جوونیتو رو گذاشتی رو یه رشته اهمیتی نمیده ، واقعا تو این مملکت ما هیچ کی سر جا و مکان خودش نیس ، همه تو حیطه هم وارد میشن و کار بقیه رو خراب میکن !!!!! حالا اشکالی نداره ما ها بخیل و خسیس نیسیم وقتی وارد حیطه رشته ها میشن حداقل قانون ها رو عوض و برعکس تصویب نکنن ، فقط پزشک باشن مجوز میدیم !!!!!!!! اه اه

بالا