آیا یک دانشجو می تواند مقاله مروری بنویسد؟

varia

Well-known member
اختیار داری علی جان، تو که کلی مقاله مروری چاپ شده یا در دست چاپ داری رفیق، اونروز خواستم مقاله ای که مازندران چاپ کردی دانلود کنم نمیشد، لینکشو همراه با مقاله قزوین میذاری بیزحمت؟ و اگه باز جدیدا چاپ کردی

مروری-آنتی بیوتیک-در ایران

مروری- آفلاتوکسین- در ایران

شیر - مالزی

منم مقصودم ژورنال با ایمپکت بالاست ولی همه که مثل هم نیستن ! اینم در نظر داشته باشید نمیشه کل مملکتو یجا جمع زد . هرچند اوناییکه کارو سر سری میگیرن مقالاتشونم زودتر چاپ میشه ! اما کار خوب هر نقطه ای از دنیا قابل انجام هست.

در عرض دوماه نمیشه کار مروری چاپ کرد ..حداقلش یه سال کار میخواد.

شما چند نفرو میشناسید که ایمپکت 5 به بالا چاپ کردن؟؟؟؟؟؟؟؟

مقاله یک هفته ای هم چاپ میشه، دوماه که سهله

N@RVIN

Well-known member
شما چند نفرو میشناسید که ایمپکت 5 به بالا چاپ کردن؟؟؟؟؟؟؟؟

مقاله یک هفته ای هم چاپ میشه، دوماه که سهله

دنبال اثبات چیزی نیستم .نمیتونم بیام ادعا کنم همه رو میشناسم همه ی زمینه هارو میشناسم و مطئنم کسی از اینجا مقاله ای با ایمپکت بالای 5 چاپ کرده یا نه .هرکیم بگه مسلما علم غیب داره و به هر لحظه مسلطه ..چون هر روز اتفاق تازه ای در راهه .

حرف از کار با کیفیت زدیم :))))) گفتم دوماهه نمیشه :)))) شما حرف از یه هفته می زنید منم دیگه حرفی ندارم :|

هذف بحث نیست هر کسی یه نظری داره هیچ کسم عالم بالکل نیست .

موفق باشید .

دنبال اثبات چیزی نیستم .نمیتونم بیام ادعا کنم همه رو میشناسم همه ی زمینه هارو میشناسم و مطئنم کسی از اینجا مقاله ای با ایمپکت بالای 5 چاپ کرده یا نه .هرکیم بگه مسلما علم غیب داره و به هر لحظه مسلطه ..چون هر روز اتفاق تازه ای در راهه .

حرف از کار با کیفیت زدیم :))))) گفتم دوماهه نمیشه :)))) شما حرف از یه هفته می زنید منم دیگه حرفی ندارم :|

هذف بحث نیست هر کسی یه نظری داره هیچ کسم عالم بالکل نیست .

موفق باشید .

شما فقط شعار می دید، اما تجربه ش نکردید، آره گفتم اینجا یکهفته ای هم چاپ میکنن اما شما اطلاعاتتون کامل نیس ولی سعی دارید نظر بدید، من اگه جای شما بودم در این زمینه اظهار نظر نمی کردم و اجازه می دادم صاحبنظران باتجربه اظهار نظر کنن

N@RVIN

Well-known member
شما فقط شعار می دید، اما تجربه ش نکردید، آره گفتم اینجا یکهفته ای هم چاپ میکنن اما شما اطلاعاتتون کامل نیس ولی سعی دارید نظر بدید، من اگه جای شما بودم سعی میکردم صاحبنظران باتجربه اظهار نظر کنن

نیست حوصله ی بحثهای بی سر و ته ندارم :|

وگرنه یه جوابی براتون نوشته بودم.

در ضمن با شناختی که از شما تو تاپیکهای علمی بدست آوردم شما خیلی ادعای توانمندی علمی دارید و همیشه هم سر این با دیگران با عصبانیت برخورد می کنید. دوست عزیز این خوب نیست اجازه بدین اگر توانمند هستید این رو علم و نحوه بحث کردنتون نشون بده نه حمله و غرور بیش از اندازتون . در ضمن بنده هم اگر حرفی زدم ورای اینکه خودم هم تجربه دارم حرفهام استناد به حرفهای اساتیدم داره که فکر میکنم امثال ما و شما در بهترین حالت فقط بتونیم افتخار شاگردیشون رو داشته باشیم.رزومه شون هم خیلی پرتر از بچه های اینجاست.
یک نکته : انقد ر با اطمینان در موارد علمی حرف زدن خودش یک مقوله ی غیر علمی هست بن سینا و انیشتین هم اطمینان شما رو به خودشون نداشتن .اولا شما نمیتونید مطمئن باشید کی تجربه داره و کی نداره دوما اگر هم من نوعی بی تجربه ام شما که صاحبنظر هستید باید بدونید علم هر لحظه در حال تکامله و شاید این اتفاقای نادری که شما می فرمایید همین الان در دست چاپ باشه .

آخرین ویرایش:

ROJO

New member
چرا انقد بدبین هستیم وقتی کاری تو جایی خارج از این مملکت چاپ بشه نشاندهنده ی این هست که دیگه ربطی به این مملکت و شد و نشد نداره ینی کار درستی بوده !

این درسته که کار سیستماتیک یکی از پیش شرطهاش تخصص تو اون زمینه هست ولی وقتی کاری خوب انجام بشه دیگه خیلی نگاه نمی کنند کی این کارو انجام داده بماند که وقتی اسم استاد راهنما به عنوان نویسنده مسئول میاد تقریبا مورد تخصص و سابقه هم اوکی میشه !

من با نظر "علوم آز" موافقم، ما اینچا فقط بدنبال چاپ کردن و بالا بردن تعداد مقالات خودمون هستیم، کم کسی پیدا میکنی که با قصد پیشرفت علم دو سال وقت بذاره و یه کار با کیفیت بده بیرون و چاپ کنه، عوضش حاضریم در عرض دوماه 10تا مقاله بی کیفیت چاپ کنیم، اما چاپ مقاله در ژورنال خارجی، ببینید چاپ مقاله در ژورنال خارجی اعتبار اونو تضمین نمیکنه خیلی عوامل دخیل هست و خیلی ژورنال های خارجی هستن مقاله رو بهرطریقی چاپ می کنن، حالا اگه طرف در ژورنالی با ایمپکت 2، 3 یا 5 به بالا مقاله چاپ کرد میشه درمورد کیفیت کارش اظهارنظر کرد

هرچقدر نگاه کردم متوجه نشدم ربط پست ناروین با پست شما چی بود ک ازون نقل قول گرفتین :/
همه اومدن تو این تاپیک بحث کردن که ی دانشجوی کارشناسی ارشد میتونه مروری بنویسه یا نه، یعنی چی? یعنی سوای موارد استثنا، یعنی چیزی که ارزش داشته باشه، فک نمیکنم منظور سوال عنوان تاپیک هر مقاله ای باشه وگرنه سوالی و در قالب ی تاپیک ارزش مطرح شدن نداشت!

از طرف دیگه بعد از بحث تونستن و نتونستن، یکی بحث ایمپکت 5 پیش میکشه :/ ما کلا عادت داریم یا ازینور بوم میوفتیم یا ازونور

خودم و دوستانم که تو این راه قدم میزاریم هدفمون این بوده ک یکم مطالعاتمونو هدفمند کنیم روی موضوعی که دوس داریم ،با اساتید بزرگ کار کنیم،تجربه کسب کنیم،بتونیم قلم بدست بگیریم، بتونیم مطالب رو جمع اوری کنیم ، بررسی و تجزیه تحلیل کنیم و در نهایت تو این دو سال ارشد کاری کنیم که جدا از مقاله ی پایاننامه،ی نوع مقاله دیگه هم کار کرده باشیم ک isi بشه و رزومه ای باشه واسه امتحان دکترامون

مقالات ایمپکت 5 رو موکول میکنیم به بعد از ان شاالله قبولی دکترا ک فیلد تخصصیمون دقیقا مشخص شد.

حالا شما اگر همچین مقاله ای دارید ما خوشحال میشیم ببینیم و باعث افتخار ماست همچین دانشجویی در این جمع باشه

هرچقدر نگاه کردم متوجه نشدم ربط پست ناروین با پست
شما چی بود ک ازون نقل قول گرفتین :/
همه اومدن تو این تاپیک بحث کردن که ی دانشجوی کارشناسی ارشد میتونه مروری بنویسه یا نه، یعنی چی? یعنی سوای موارد استثنا، یعنی چیزی که ارزش داشته باشه، فک نمیکنم منظور سوال عنوان تاپیک هر مقاله ای باشه وگرنه سوالی و در قالب ی تاپیک ارزش مطرح شدن نداشت!

از طرف دیگه بعد از بحث تونستن و نتونستن، یکی بحث ایمپکت 5 پیش میکشه :/ ما کلا عادت داریم یا ازینور بوم میوفتیم یا ازونور

خودم و دوستانم که تو این راه قدم میزاریم هدفمون این بوده ک یکم مطالعاتمونو هدفمند کنیم روی موضوعی که دوس داریم ،با اساتید بزرگ کار کنیم،تجربه کسب کنیم،بتونیم قلم بدست بگیریم، بتونیم مطالب رو جمع اوری کنیم ، بررسی و تجزیه تحلیل کنیم و در نهایت تو این دو سال ارشد کاری کنیم که جدا از مقاله ی پایاننامه،ی نوع مقاله دیگه هم کار کرده باشیم ک isi بشه و رزومه ای باشه واسه امتحان دکترامون

مقالات ایمپکت 5 رو موکول میکنیم به بعد از ان شاالله قبولی دکترا ک فیلد تخصصیمون دقیقا مشخص شد.

حالا شما اگر همچین مقاله ای دارید ما خوشحال میشیم ببینیم و باعث افتخار ماست همچین دانشجویی در این جمع باشه

ببین عزیزم من نمیدونم چرا با این لحن و گارد داری صحبت میکنی اما کاش قبل از حرف زدن، حرفهای منو کامل میخوندی، و ربطش رو متوجه میشدی، نقل قول من در جواب "علوم آز" بود که حرفشو تایید کردم و مخاطب ایشون و مخاطب من بچه های این تاپیک و شخص شما نبودی، اتفاقا این حرکت شما قابل تحسین هست که دارید فعالیت پژوهشی رو شروع میکنید، اما مخاطب ما افرادی بودن که در زمینه چاپ مقاله استاد شدند، من علوم آز رو بخاطر سابقه پژوهشی قویش میشناسم و در این انجمن آقای گلچین رو هم بخاطر مقالات متعددش میشناسم، انشأالله بعد از چاپ مقالتون شمارو خواهیم شناخت و بتون افتخار خواهیم کرد، اما راجع به ایمپکت، باز اگر حرفمو خوب بخونید میبینید من اصلا نگفتم مقاله ایمپکت 5 دارم اما رزومه م در حدی. هست که بتونم راجع به مقالات و روند چاپشون اظهارنظر کنم

ROJO

New member
فک نمیکنم گارد گرفته باشم اتفاقا خیلی هم لاجیکال منظورمو بیان کردم بحثی هم نبود ابدأ

پست شما رو هم دیشب خوندم بنظرم نکته ای نداشت ک بخوام نقل قولی بگیرم و جوابی براش بنویسم

ولی شما گویا بعد از جواب پست من باز هم دلتون راضی نشد و با امتیاز امروز صبح به ارامش رسیدید.

درضمن ازین امتیاز نابهنگام مشخص ست چه کسی عصبانی بوده :)

http://www.uplooder.net/img/image/4...a053d33526/Screenshot_2015-03-16-08-42-49.jpg
بدرود دوست کم طاقت

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: N@RVIN

varia

Well-known member

varia

Well-known member
دوستان در مورد این تاپیک فقط سعی کنید موارد مفیدی که به ذهنتون میاد و یا تجربه کردید رو بیان کنید.

در حدی که میشناسم ناروین عزیز اطلاعاتش در زمینه تحلیل و بررسی موضوع،نتایج و داده ها خیلی خوبه، ایمونولوژی عزیز هم تجربه خوبی در زمینه نگارش مقاله و کلا کارهای پژوهشی داره. آقا یا خانم روجو هم که میخوان سال بعد دکتری شرکت کنن و درگیر مقاله و سی وی هستن.

پس لطفا به همدیگه از تجربیات و اطلاعاتمون در مورد موضوع مدنظر بگیم، داشتن اطلاعات مفید پیرامون نحوه انجام یک پروژه و کلا پژوهش و نیز نحوه نگارش مقاله برای کسایی که بفکر ادامه تحصیل و کارهای پژوهشی هستند خیلی مهم هست که دوستان میتونند اینجا در این زمینه به تبادل اطلاعات و نظراتشون بپردازند (هرچند تجربه کار پژوهشی و نیز نگارش و چاپ مقاله در بسیاری از مواقع مفیدتر هست).

biotechnologist

New member
من که در روند نوشتن کاملا مبتدی و کم تجربه هستم و تازه چند ماهه قلم بدست شدم و از دوستانی که اینجا اطلاعات و تجربیاتشون رو میذارن خیلی چیزا یاد گرفتم. دنبال ایمپکت بالا هم فعلا نیستم فقط میخوام نتیجه کارم یه جا چاپ بشه تا تجربه و اعتماد به نفسم بالا بره واسه کارای جدی ترم (آدم گاهی صرفا واسه تجربه شخصی می نویسه نه پیشرفت علم!). امیدوارم دیگر دوستان هم دائما در حال به روز کردن آموخته هاشون باشن تا بتونن تجربیات جدیدتری هم کسب کنن.:28::auizz3ffy9vla57584x:riz304:
پ ن: خوشحال میشم اگر دوستانی که مقاله و پوسترهامو خوندن نظراتشون رو بهم بگن و در ارتقا کیفی مطالعاتم کمک کنن.

من هم تقریبا یک ترمه نگارش مقاله مروری رو شروع کردم، و دو مقاله چاپ کردم البته به مرور روال کار دستم میاد چون مقاله اولم خیلی اشکال داشت، اما دومی بهتر بود، کم کم در انتخاب موضوع و اسکلت بندی مقاله هم دقتم رو بیشتر کردم، سعیم اینه که مقاله مروریم کامل و جامع باشه و داخلش به مقالات قبلیم ارجاع بدم، فعلا هم با همکاری دانشجوهای دیگه می نویسیم و تقسیم کار می کنیم، برا مجله هم مجلات علمی پژوهشی اسکوپوس و پابمد و یا isi ایمپکت پایین مد نظرمه

دوستان مقاله نویس و دوستانی که رزومه قوی دارند و دوس دارند داوری در مجله رو شروع کنن:::::

یه سر به این مجله بزنن؛ zanko.muk.ac.ir
مجله زانکو، قول دادن تا چند ماه دیگه علمی پژوهشیش کنن و دانشگاه و معاونت پژوهشی بشدت پیگیر هستن

varia

Well-known member
یک مقاله مروری برای کنگره بین المللی ارتقاء کیفیت آزمایشگاه فرستاده بودم که چکیدش در ماهنامه اخبار آزمایشگاهی چاپ شده، لینکش براتون میذارم:

سایت ماهنامه

بررسی اثرات بیوشیمیایی و درمانی رزا کانینا

از قبل برروی اثرات عصاره هیدروالکلی این گیاه برروی فعالیت آنزیمهای گلوکوزیدازی روده رت و سنگ کلیه رت کار کرده بودیم.

آخرین ویرایش:

XXIII

New member
سلام به همگی:ad54ad: خدا رو شکر امروز مقاله مروریم چاپ شد.:thumbsupsmileyanim::a2d3::4d564ad6: اینم لینکش:
A brief review on long noncoding RNAs: a new paradigm in breast cancer pathogenesis, diagnosis and therapy - Online First - Springer

https://www.researchgate.net/profile/Sara_Malih

سلام. وقتتون بخیر. واقعاً بهتون تبریک میگم.
موفق باشید

بالا