آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی ( Ph.D ) سال تحصیلی 93-94

rozeabi

New member
بچه ها امروز بالاخره استاد مشاورم که عضو برد مصاحبه بودن بهم گفتن نتایج نیامده؟ منم گفتم که نه هنوز بعد ایشان گفتن که ازم راضی بوده واینکه کلا 26 نمره دست اساتید بوده و 4 نمره دست سنجش بعد هم اینکه 5 نمره پژوهش داشته 3 نمره تدریس که من از این 8 نمره فقط 0/5 نمره طرح مصوب رو گرفتم :smiliess (2):اما ایشان گفتن که نمره زبان و درک و تسلطم خیلی خوب بوده:a2d3:، همچنین یادش نبود چند گرفتم فقط گفت مطمئنم بالای 13 گرفتی حالا اگه 13 اینجا و از 4 نمره سنجش 3 بگیرم میشه 16 ضرب در 5 میشه 80 خدا بده برکت:thanks:
خب 8 نمره پژوهش و تدریس میشه، بقیه ش چی؟ استادتون نگفتن؟ :دی
در مورد زبان و معدل هم فکر کنم اگه کسی معدلش 18/25 باشه وزبانش 72 از بیست نمره 15/45 می گیره یعنی 8/25 برای معدل به اضافه ی 7/2 :smilies:

TUMS

Well-known member

سه روز دیگر
شایدم فردا بیاید شاید نیاید

شاید این چهارشنبه بیادید شاید :motat:

rozeabi

New member
من با شما موافقم. چون اگه اینجور باشه کلی میشه مقاله و ... ساخت! این یکماه واسه بررسی همین سوابق هست.
بچه ها به نظرم همون شنبه باشه... من که خسته شدم هی سایت سنجش رو لود کردم!! :dadad4:
نگارجان البته یکی هم می تونه تو کلیربوکش گواهی ها و مقاله های جعلی بذاره ولی رو سی دی نریزه. سنجش هم نمی دونه که نمره ی کلی رو که اساتید برای یه نفر دادن چه نسبتیش برای پژوهش و تدریس بوده و چه نسبتیش برای درک مطلب و تسلط (اسمایلی خانم مارپل:25r30wi:). مگه اینکه اساتید به جای یه نمره ی کل برای هر دانشجو چک لیستش رو بفرستن و اونها آیتم به آیتم بررسی کنن.

nono

New member
قبلا هم گفته بودم از بس استادم ابهت داره جرات نکردم سوال اضافه بپرسم اما به دلتون بد را ندین من احساس می کنم اکثر بچه های این تایپیک قبولن:bunnyearsmiley:

doneshjoo

New member
ببینید الان مگه این دستور کار برای جداسازی پلاسمید نیست؟...الان اینطوریکه هم پلاسمید جدا میشه و هم ژنوم باکتری...ژنوم باکتری توی کدوم مرحله حذف میشه؟

بافر شماره یک یه کم دیواه باکتری رو به قول معروف لق میکنه (EDTA منیزیم رو کلات میکنه) و سوکروزم فشار اسمزی رو میزوون میکنه.

بافر شماره 2 توش NaOH و SDS داره که این دوتا ph رو خیلی قلیایی میکنن و دیواره باکتری و DNA با هم میترکن، فقط یه نکته وجود داره اونم اینه که پلاسمید چون به صورت سوپر کویل هستش جوون سالم به در میبره (جواب سوالت)

بافر شماره سه هم اسید استیک گلاسیاله+استات آمونیوم (بوی سرکه میده) که ph رو خنثی می کنه.

تو مرحله آخرم سوپرناتانت رو از اوون لاشه های باکتری(سفید رنگ) اگه الکل 100 بزنی، میشه 1000 نانوگرم پلاسمید ( الیته تو این مرحله RNAse هم میزنن که خیلی مهم نیست)

سانتریفیوژم برای جدا کردن فازا هستش

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: rozeabi

ع ل ی رضا

New member
بافر شماره یک یه کم دیواه باکتری رو به قول معروف لق میکنه (تریس mg رو کلات میکنه) و سوکروزم فشار اسمزی رو میزوون میکنه.

بافر شماره 2 توش NaOH و SDS داره که این دوتا ph رو خیلی قلیایی میکنن و دیواره باکتری و DNA با هم میترکن، فقط یه نکته وجود داره اونم اینه که پلاسمید چون به صورت سوپر کویل هستش جوون سالم به در میبره (جواب سوالت)

بافر شماره سه هم اسید استیک گلاسیاله (بوی سرکه میده) که ph رو خنثی می کنه.

تو مرحله آخرم سوپرناتانت رو از اوون لاشه های باکتری(سفید رنگ) اگه الکل 100 بزنی، میشه 1000 نانوگرم پلاسمید ( الیته تو این مرحله RNAse هم میزنن که خیلی مهم نیست)

سانتریفیوژم برای جدا کردن فازا هستش

خیر از جوونیت ببینی...مطمئنم اینو فردا سوال میده...

nono

New member
100 صلوات به نیت قبولی همه بچه های انجمن فرستادم ایشاله اثر کنه:thanks:

TUMS

Well-known member

میشه فردا عصر که میام اینجا ببینم همه زدن هورااااا قبول شدیم .....

من اول نگاه میکنم ببینم کیا قبول شدن بعد میرم خودم هم نگاه میکنم :motat:

sh.abd6864

New member
نگارجان البته یکی هم می تونه تو کلیربوکش گواهی ها و مقاله های جعلی بذاره ولی رو سی دی نریزه. سنجش هم نمی دونه که نمره ی کلی رو که اساتید برای یه نفر دادن چه نسبتیش برای پژوهش و تدریس بوده و چه نسبتیش برای درک مطلب و تسلط (اسمایلی خانم مارپل:25r30wi:). مگه اینکه اساتید به جای یه نمره ی کل برای هر دانشجو چک لیستش رو بفرستن و اونها آیتم به آیتم بررسی کنن.

البته تو مصاحبه من که اساتید پرینت سایت تامسون رو خواستند واسه مقاله.

mehsad

New member
بر و بچ... من داغونمااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا:mad_majidonline:
یعنی هی میرم بیرون هر چی پول تو جیبمو تو کارتامه خرج میکنم! اصلا دست خودم نیست! :smiliess (5):
یه هوووووووووووووووو میام خونه خستگیم که در میره میبینم هر چی لباس و خرت و پرت تو مغازه هاس بدون اینکه نیاز داشته باشم میخرمو میام! اصلا نمیدونم چه به سرم اومده!ذ یکی نیس به من بگه به چه دردت میخوره اینهه لباس عایااااااااااااا؟
:wacsmiley:
این دیر اومدن نتایج خیلی داره بهم ضرر میزنه هااااااااااااااااااااااااااااااا

nono

New member
با کسب اجازه از ایمونوی عزیز

دیدم اعلام نکردی گفتم بزار نایبت باشم
:ad54ad:

تا اعلام نتایج 0 روز دیگه مونده:smilies-azardl (113

mehsad

New member
بر و بچچچچچچچچچچچچچچچچچ خبری نیست؟:j58r36j3gcr4suxymup
الکییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی گولمون زدن بازززززززززززززززززززززززززززززز؟:smiliess (7):
ای وااااااااااااااااااااااااااااااای که بازم باید منتظررر بمونیییییییییم:mad_majidonline:

بالا