آزمون ارشد نانوتکنولوژی پزشکی سال 94

khorsand

New member
بچه ها این که پاسخنامه زیست بود چرا زده بود نانو؟!!
مال من شد 73.33

infomdmir

New member
یک هشدار جدی به دوستان،به هیچ عنوان کد ثبت نامی ارشدتون رو توی هیچ سایتی وارد نکنید و به هیچ و فردی اعتماد نکنید.

s.hsh

New member
کی جواب درس زیست رو نگاه کرده مال نانو؟؟؟ این دکتره بی سواد کی همشو غلط جواب داده گذاشته رو سایت؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

khorsand

New member
یک هشدار جدی به دوستان،به هیچ عنوان کد ثبت نامی ارشدتون رو توی هیچ سایتی وارد نکنید و به هیچ و فردی اعتماد نکنید.

یعنی کد رهگیری؟؟؟
زیستو چک کردین؟؟پاسخنامه اشو زد خـــلیلی

آخرین ویرایش:

s.hsh

New member
خیلی درسته!!!!! با اطلاعات دوران دبیرستان میتونی بگی کروموزوم کی شروع میکنه به فشرده شدن؟؟ اگه حداکثره فشردگی و در چه مرحله ای فشرده می گردد یه معنی میدن که دیگه جمع کنیم بریم!!!! یا وظیفه آندو صافو از کجا آورد گفت هیدروکسیلاسیون؟؟؟؟؟؟؟

khorsand

New member
خیلی درسته!!!!! با اطلاعات دوران دبیرستان میتونی بگی کروموزوم کی شروع میکنه به فشرده شدن؟؟ اگه حداکثره فشردگی و در چه مرحله ای فشرده می گردد یه معنی میدن که دیگه جمع کنیم بریم!!!! یا وظیفه آندو صافو از کجا آورد گفت هیدروکسیلاسیون؟؟؟؟؟؟؟

من خودم درست جواب ندادم سوال شبکه آندوپلاسمی صافو ولی حداکثر فشردگی رو درست زده!سوال گفته فشردگی منظورش شروع فشرده شدن نبوده ک

nrk

New member
دوستان با این پاسخنامه من57 زدم
سوال 77 مگه سیتوکرومc پریفرال نیست کجاش تو غشا داخلیه؟؟
تو فضای بین دو غشا واقع شده اونجوری که من خوندم؟؟!!!!!

infomdmir

New member
من خودم درست جواب ندادم سوال شبکه آندوپلاسمی صافو ولی حداکثر فشردگی رو درست زده!سوال گفته فشردگی منظورش شروع فشرده شدن نبوده ک

با یک جستجوی ساده در کتاب زیست میتونید پیدا کنید که فشردگی در مرحله اینترفازه!!
محل قرارپیری میتوکندری در اسپرم ، هم در گردن و هم در اکروزوم میتوکندریه!! او
و سوال 81 هم من گزینه ج رو درست می دونم چون در کتاب زیست غشاء سلولی رو 50درصد پروتیین نوشته نه 76درصد.

s.hsh

New member
من با دلیل علمی حرف می زنم : سوالات سال 92-93 بیوتک رو نگاه کنید می بینید که همین سوال تکرار شده و خود دکتر عبادی هم نوشتن پروفاز

infomdmir

New member
سوال 82 هم من هر چی گشتم گزینه ب بیشتر صحیح نظر رسید تا پزینه البته هر دو در شبکه اندوپلاسمی صاف انجام میشن ولی هیدروکسیلاسیون بیشتر توسط پراکسیروم هاست و گلیکوزیلاسیون بیشتر در دستگاه گلژی!!
و هر دو تا حدودی در شبکه اندوپلاسمی صاف

s.hsh

New member
سوال 82 هم من هر چی گشتم گزینه ب بیشتر صحیح نظر رسید تا پزینه البته هر دو در شبکه اندوپلاسمی صاف انجام میشن ولی هیدروکسیلاسیون بیشتر توسط پراکسیروم هاست و گلیکوزیلاسیون بیشتر در دستگاه گلژی!!
و هر دو تا حدودی در شبکه اندوپلاسمی صاف

دقیقا همینه. حتی گفتن سیتوکروم c پریفرال راست میگن و اون سوال 2 جواب داره. اینطوری بگم یا سوالا زیاد ایراد دارن یا این آقای دکتره یکم بی سواد تشریف داره

Higgs

New member
بچه ها من رشته کارشناسیم فیزیکه و برای سال دیگه میخوام نانو شرکت کنم.
و از اون جایی که هیچ پیش زمینه ای از درسا ندارم و خب کتاب های کنکور به فهم مطالب کمکی نمیکنه؛ میخواستم واسه ی شروع یه دور منابعی که وزارت بهداشت مشخص کرده را بخونم.
مثلا واسه بیوشیمی لنینجر را بخونم.
به نظرتون کاره درستیه؟

من هم رشته کارشناسی ام فیزیکه.توصیه من به شما اینه که هدفتون رو مشخص کنید.
اگه هدفتون صرفا قبولیه و هوش و همت بالایی دارید ، سال بعد با استفاده از منابعی که دوستان معرفی کردن شاید بتونید قبول بشید.
اما اگر هدفتون فقط قبولی نیست و نمی خواهید فقط مدرک بگیرید باید برای خوندن رفرنس وقت بگذارید.برای کسی که از رشته ای مثل فیزیک قصد شرکت در کنکور نانو را داره و حتی کتابای زیست دبیرستان رو نخونده، درک مطالب از روی و کتابای خلاصه از نظر من ناممکنه.
من با لنینجر شروع کردم و برای سلولی هم آلبرتس و لودیش رو خوندم و خوندن همین کتابا بیشتر از یکسال طول کشید. الان هم از رفرنس خوندن راضیم حتی اگر تو کنکور قبول نشم و مجبور بشم دوباره کنکور بدم.

nrk

New member
الان خلاصه ام رو چک کردم
من لودیش خوندم از رو اون میگم
فراوان ترین پروتیین غشا خارجی mit پورینه..
و از طرفی نوشتم که
همه سیتوکروم ها به جز c از اجزای کمپلکس های چند پروتیینی اینتگرال غشای داخلی mit اند
تو بیوشیمی هم خوندیم که سیتوکروم c پریفراله
هر دو گزینه باید درست اعلام بشه به نظرم که در این صورت درصدم 63 میشه

s.hsh

New member
الان خلاصه ام رو چک کردم
من لودیش خوندم از رو اون میگم
فراوان ترین پروتیین غشا خارجی mit پورینه..
و از طرفی نوشتم که
همه سیتوکروم ها به جز c از اجزای کمپلکس های چند پروتیینی اینتگرال غشای داخلی mit اند
تو بیوشیمی هم خوندیم که سیتوکروم c پریفراله
هر دو گزینه باید درست اعلام بشه به نظرم که در این صورت درصدم 63 میشه
آره پورین مشخصه ولی سیتوکروم c هم همون قدر مشخصه و سوال دو جواب داره و سوالات واقعا دارای مشکلن !!!!

بالا