آزمون ارشد نانوتکنولوژی پزشکی سال 94

infomdmir

New member
من کتاب تست خوندم بدک نیست ولی در مورد کتاب تست فرهنگ باید تحقیق کنم

s.y89

New member
چرا کسی نمیاد؟!!
بگید لطفا...چه کتاب تستی برای زیست سلولی مولکولی خوبه؟:smilies-azardl (181

infomdmir

New member
چرا کسی نمیاد؟!!
بگید لطفا...چه کتاب تستی برای زیست سلولی مولکولی خوبه؟:smilies-azardl (181

من نظرم اینه: کتاب های د ک ت ر خ ل ی ل ی و کتابخانه فرهنگ که نمونه سواهای مشابهی رو داره ول باز تحقیق کن

yas mid

New member
سلام

کتاب تست برای زیست شناسی من تست دکتر عبادی رو دارم که سوالات علوم و بهداشت و آزاد رو با پاسخ تشریحی داره.....اینکه چقدر خوبه دقیق نمیدونم چون دیر خریدم و فرصت استفاده نداشتم

- - - Updated - - -

درمورد ساعت مطالعه من یه آزمون باید بدم وقتی دادم شروع میکنم خوندن برا ارشد

A-H88

New member
سلام دوستان.من از امروز به امید خدا شروع کردم.:smilies-azardl (181 .لطفا بیاید مرتب گزارش بدیم اینجا:smiliess (11):

A-H88

New member
موافقم....
از چی شروع کردین؟؟!

منابعم اینهاست:
زیست:خانه زیست شناسی
بیوشیمی:احسانی
شیمی:مبتکران و خ س ر و ی
فیزیولوژی:خلاصه گایتون.نیاورانی
زبان:تافل و لزگی

آخرین ویرایش:

A-H88

New member
من زبان رو فعلآ شروع نکردم و چون زبان میرم وقتمو داره میگیره.
از هفته ی آینده ان شاء الله زبانو شروع میکنم
آخر هفته ها گزارش میدم اگه شما هم پایه باشین:21:

infomdmir

New member
من تا اینجااز زیست بخش غشا و از فیزیو بخش سلول و از بیوشیمی بخش پروتیینها رو تموم کردم و هر روز زبان رو توی برنامه ام دارم و تا حالا تقریبا هر روز یکساعت زبان رو خوندم ولی فعلا برای شیمی منبع مناسب پیدا نکردم و بیوفیزک رو هم زوده که شروع کنم.

ELHAM A.F

New member
منابعم اینهاست:
زیست:خانه زیست شناسی
بیوشیمی:احسانی
شیمی:مبتکران و خ س ر و ی
فیزیولوژی:خلاصه گایتون.نیاورانی
زبان:تافل و لزگی
سلام خوبین ؟؟ کتاب لزگی خیلی به درد بخور نیست . لغات 504 رو هم بخونید

ELHAM A.F

New member
من تا اینجااز زیست بخش غشا و از فیزیو بخش سلول و از بیوشیمی بخش پروتیینها رو تموم کردم و هر روز زبان رو توی برنامه ام دارم و تا حالا تقریبا هر روز یکساعت زبان رو خوندم ولی فعلا برای شیمی منبع مناسب پیدا نکردم و بیوفیزک رو هم زوده که شروع کنم.
شما انشاءالله جزو رتبه های برتر خواهید بود .

kakooooo

New member
اقا ما گیر کردیم تو تهران با این هواش!!!!!!!!!! کلا همه بدنم هیستامین ترشح کرده!!!!
بچه هارو هم که نمیشناسیم از تنهایی دربیایم

kakooooo

New member
سلام
من امروز اومدم درصدها و منابعم رو بگم که بدقولی نکرده باشم.و بعدش اگه کسی نیاز به مشاوره داشت درخدمتم
از درصدای خودم شروع کنم:
بيوشيمي 33.33
فيزيك 0.00
شيمي 30.30
زيست شناسي سلولي ومولكولي وفيزيولوژي 51.85
بيوفيزيك 44.44
زبان عمومي 75.00

رتبه 11
دانشگاه علوم پزشکی ایران

و منابعم:
بیوشیمی از کتاب "بیوشیمی برای کنکور" استفاده کردم و برای تست از کتاب گنجینه جامع بیوشیمی از دکتر اکبر جعفر نژاد(انتشارات کتابخانه فرهنگ) استفاده کرده بودم.
برای بیوشیمی رفرنس خلاصه و در عین حال کامل و ساده ای که مورد اتفاق همه باشه وجود نداره پس برای بیوشیمی زیاد روی منبع حساسیت نداشته باشید.
ولی کتاب تستی که معرفی کردم بهترین کتاب تستی بود ک توی همه درسا داشتم هرچند ک یه مقدار حجیم و گرون هست!
2-فیزیک من خودم چیزی نخوندم و نزدم ولی به کسانی که قبلا فیزیکشون قوی بوده یا توی دانشگاه رشتشون فیزیک بوده یا فیزیک رو در حد مناسب پاس کردن توصیه میکنم از دستش ندید و بعنوان یک نقطه قوت ازش استفاده کنید.چون نیاز به وقت زیادی نداره و با نگاه کردن به تستای سالای گذشته و دانسته های خودتون میتونید درصد مناسبی بزنید.ولی یادتون نره اولویت با درسای دیگه هست
3-شیمی بنظرم با حذف شدن دو سوال و عوض شدن نوع سوالات و سوالای سخت شیمی اللی زیاد بد نزدم.
برای شیمی هنوز هم بهترین رفرنس خود شیمی عمومی مورتیمر هستش.ولی خوندنش یکم وقت گیره ولی چاره ای نیست.
دیدم بعضیا توصیه میکنن برای شیمی کتابای کنکور سراسری خونده بشه که بنظرم زیاد مفید نیستن.فقط در صورتی برید سراغ اونا که شیمی مورتیمر رو مسلط بشید و اونم فقط از تستاشون استفاده کنید.
کتاب تستشم بهترین کتاب مجموعه تست از خلی لی هست(جلد قرمز).ولی تعداد تستاش کمه!
4-زیست سلولی مولکولی
من خودم کتاب زیست شناسی سلولی مولکولی برای کنکور رو خوندم(جلد صورتی از انتشارات خلیل لی)
هرچند توی این درسم در مورد رفرنس مناسب اختلاف هست ولی بنظرم کتاب بدی نیست.هرچند ک باید از طریق تست زدن و پاسخ تستها دانسته هاتون رو کامل کنید.ولی یادتون باشه برای زیست و بیوشیمی و فیزولوژی اگه قبلا این درسارو تو دانشگاه پاس نکردید مستقیم سراغ این کتابا نرید و قبلش حداقل یه خلاصه بخونید.
کتاب تست هم مجموعه بد نیست ولی چون فقط پاسخ تستی داره کامل نیست.یک کتاب تست زیست شناسی سلولی مولکولی هم انتشارات کتابخانه فرهنگ داره(جلد سبز) که بهتره.
5-فیزیولوژی
من کتاب خلاصه فیزیولوژی گایتون از حوری سپهری رو خوندم.هرچند نرسیدم تمومش کنم ولی در حد خودش کتاب خوبی بود.ولی این درس رو هم حتما حتما باید با تستای تشریحی کامل کنید
کتاب تست زیادی برای فیزیولوژی وجود نداره و من فقط یک کتاب دیدم از انتشارات اندیشه رفیع(درسنامه جامع فیزیولوژی از کامران قاسمی جلد تقریبا ابی) .هرچند یخرده قدیمی شده بود و تستای چند سال قبل رو نداشت ولی مناسب بود و پاسخهای تشریحی کامل و خلاصه ای داشت
6-بیوفیزیک
این درس رو هم با توجه به اینکه سوالای تکراری خیلی کم داده بودن و روش طراح عوض شده بود بد نزدم.
برای این درس کتابی رو که خود سنجش معرفی کرده(خان چمنی) حتما بخونید.چون همیشه چند تا سوال از متن خود کتاب میاد که توی هیچ کتاب دیگه ای نیست.ولی باید یک کتاب دیگه هم کنارش بخونید مثل کتاب بیوفیزیک سنجش
برای تست هم میتونید مجموعه تستای وزارت علوم رو بخونید از دکتر سمسارها(انتشارات سیب) که تمام تستای وزارت علوم رو داره بخونید ولی جوابای تشریحیش زیاده که زیاد بدرد کنکور ما نمیخوره.
مجموعه تستای وزارت بهداشت هم در کتاب بیوفیزیک هست

7-وزبان
که عامل موفقیت من شد! هرچند میشد بیشتر هم زد ولی بازم بد نبود
برای زبان اول کاری که میکنید ترستون رو از این درس کنار بزارید و با علاقه زبان بخونید.
اهسته و پیوسته خوندن برای زبان الزامی هست.
رفرنس زبان:من خودم کتابایی رو که دوره کارشناسی علوم پزشکی شیراز!!!! پاس کرده بودیم مرور کردم.بهمراه لغات ضروری تافل و 10 درس از 504 و 3 درس از لزگی!!!
پس زیاد دنبال تموم کردن رفرنسای مختلف نباشید .فقط باید زبان عمومیتون رو قوی کنید از هر جایی که دوس دارید!
اونایی که وزارت بهداشت خوندن با کتابای دوران کارشناسی شون شروع کنن بهمراه لغات ضروری تافل.بعدش همه ازمون های 82 به بعد ازمون های ارشد علوم پزشکی رو دقیق بخونید(مثلا از روی کتاب برای کنکور زبان) و بعدش اگه رسیدید برید سراغ لزگی. بقیه رشته ها هم با تافل و مرور 504 شروع کنن و بقیش مثل بالا
دو نکته مهم:همه ازمون های گذشته را روشون مسلط بشید حتی با چند بار خوندن
و اینکه لغاتی رو که میخونید حتما حتما چند بار مرور کنید .حالا با جعبه لایتنر یا هر روش دیگه

با ارامش و مداوم درس بخونید .

امیدوارم مطالبی ک گفتم بدردتون بخوره.
اگه سوالی داشتید از از طریق ایمیل زیر در خدمتم.
Sajadbahrami2021@yahoo.com

موفق باشید

s.y89

New member
من لغات 504 رو می خونم اما یه کتاب خوب که ریدینگ خوبی داشته باشه و بدرد بخوره پیدا نکردم....فقط با لغت که نمیشه جلو رفت....
فیزیولوژی هم فصل یک و دو رو خوندم.

yas mid

New member
سلام

من هم ان شالله دیگه از امروز برنامه ریزی میکنم:a2d3:

فقط درمورد گزارش دادن روزهای خاصی در نظر گرفتید؟؟ یا نه هر کسی هر وقت خواست بیاد بگه؟؟

infomdmir

New member
پیشنهاد من برای گزارش دهی شب های پنجشنبه است البته مطیع نظرات دوستان هستم

بالا