منابع ارشد تغذیه + تصاویر کتابها

imanamiri

New member
سلام به دوستان.جناب نوتر عزیز و بقیه دوستان یه سوال مهم داشتم اگه میشه جواب بدین.
برای تغذیه در این تاپیک به 4 جلد کتاب اصول و رژیم کراوس انتشارات خسروی (سبز و سفید رنگ هستن و مترجماش دکتر محمد خخخخلییییییلیییی و... هستن) هیچ اشاره ای نشده. من اونارو دارم.میخواستم ببینم کامل هستن و میشه باهاشون نتیجه گرفت؟؟؟البته با آیییییی کیووووو بیییی.

آخرین ویرایش:

mehrshad.namdar

New member
قطعا میشه با خوندن کتاب های مذکور تا حدی نتیجه گرفت ولی توصیه من اینه در مورد خود درس تغذیه که بیشترین ظریب رو در کنکور پیش رو داره ریسک نکنید و ترجیحا از منابعی که امتحان خودش رو پس داده برای قبولی استفاده کنید. تضمین این چنین روشی بیشتره به نظر من.

imanamiri

New member
قطعا میشه با خوندن کتاب های مذکور تا حدی نتیجه گرفت ولی توصیه من اینه در مورد خود درس تغذیه که بیشترین ظریب رو در کنکور پیش رو داره ریسک نکنید و ترجیحا از منابعی که امتحان خودش رو پس داده برای قبولی استفاده کنید. تضمین این چنین روشی بیشتره به نظر من.

ممنون آقای مهرشاد نامدار.اما سوال من اینجاس که جزززززوهههه ی دکتر ط تو قسمت ریز مغذی ها و ویتامین ها ترجمه کراوسش خیلی ناقصه انگار.نمیدونم شایدم من اشتباه میکنم.شما دیدید اون جززززوههههه رو؟؟؟ اون قسمتش ناقص نیس؟؟؟اگه هس تکلیف ما چیه و باید چیکار کنیم؟؟؟
خیلی ممنون از جوابتون.

mehrshad.namdar

New member
ممنون آقای مهرشاد نامدار.اما سوال من اینجاس که جزززززوهههه ی دکتر ط تو قسمت ریز مغذی ها و ویتامین ها ترجمه کراوسش خیلی ناقصه انگار.نمیدونم شایدم من اشتباه میکنم.شما دیدید اون جززززوههههه رو؟؟؟ اون قسمتش ناقص نیس؟؟؟اگه هس تکلیف ما چیه و باید چیکار کنیم؟؟؟
خیلی ممنون از جوابتون.

بله حق با شماست . من جزززوه ط رو خوندم و همون طور که گفتید قسمت مربوط به تریس المنت های اون ناقصه. کما اینکه فوکوس طراح سوال جدیدا رو چنین مطالبی در بخش بیسیک هم بیشتر شده. بنابر این جززززوووه سایر موسسات مثل خخییی می تونه کمک کننده باشه. اما ایراد جزززوه مذکور هم در اینه که حجم مطالب مربوط به فصل تریس المنت ها رو زیاد کرده و مطالب مربوط به مادرن اش بیشتر شده. به هر حال همیشه بیشتر خوندن بهتر از کمتر خوندن نتیجه میده.

imanamiri

New member
بله حق با شماست . من جزززوه ط رو خوندم و همون طور که گفتید قسمت مربوط به تریس المنت های اون ناقصه. کما اینکه فوکوس طراح سوال جدیدا رو چنین مطالبی در بخش بیسیک هم بیشتر شده. بنابر این جززززوووه سایر موسسات مثل خخییی می تونه کمک کننده باشه. اما ایراد جزززوه مذکور هم در اینه که حجم مطالب مربوط به فصل تریس المنت ها رو زیاد کرده و مطالب مربوط به مادرن اش بیشتر شده. به هر حال همیشه بیشتر خوندن بهتر از کمتر خوندن نتیجه میده.

خیلی ممنونم از جوابتون.ببخشید سرتونو درد میارم. شما جززززوهههه ی دکتر ن.ی.ا.ز محمدزاده انتشارات خ.ل.ی.لی رو دیدین؟؟؟؟اون چطوره بنظرتون؟؟

imanamiri

New member

یه سوال دیگه ام دارم ممنون میشم جواب بدین. به نظر شما نقطه قوت و ضعف جززززوهههه ی دکتر ط چیه و کجاهاشه؟؟؟ آخه میخوام با کتاب بصورت ترکیبی بخونم.مثلا قسمت ریزمغذی هارو از کتاب و جاهای دیگه رو از جزززووووه. واس همین میخوام راهنماییم کنید.بسیار سپاسگزار.

mohamad taha

New member
با سلام. رشته کارشناسیه من بیوشیمیه اگه بخوام برای ارشد تغذیه بخونم چیکار باید انجام بدم از کجا شروع کنم چه کتابهایی
اصلا امکان قبولی دارم یا نه

mehrshad.namdar

New member
با سلام. رشته کارشناسیه من بیوشیمیه اگه بخوام برای ارشد تغذیه بخونم چیکار باید انجام بدم از کجا شروع کنم چه کتابهایی
اصلا امکان قبولی دارم یا نه

منابع تو همین تاپیک کامل توضیح داده شده. منابع رو تهیه کنید و با دقت بخونید. همیشه امکان موفقیت هست. دیگران موفق شدن پس شما هم اگر بخوان موفق میشید. اگر علاقه مند هستید

Hobbit

New member
با سلام.تا دو یا سه سال پیش کارشناسان رشته بهداشت محیط نمیتونستن در ارشد تغذیه شرکت کنن.اما من دفترچه ی سال 94 رو ک دیدم مثل اینکه سال 94 از بهداشت محیط ها هم پذیرش میگیرن.من میخام برای کنکور 95 آماده بشم.خاستم بپرسم امکانش هست ک باز دوباره شرایط رو تغییر بدنو از بهداشت ها پذیرش نگیرن؟آخه اطلاعیه ای ک میگه چ مدارکی تو چ رشته هایی میتونن شرکت کنن نیمه دوم سال میاد.منم میخام از الان خوندن برا کنکورو شرو کنم.میخام بدونم آیا سابقه داشته ک رشته هایی دریک سال بتونن برای ارشد ی رشته ی خاص شرکت کننو در سال بعدش نتونن؟؟؟لطفا کمکم کنین.ممنونم:riz304:

mehrshad.namdar

New member
با سلام.تا دو یا سه سال پیش کارشناسان رشته بهداشت محیط نمیتونستن در ارشد تغذیه شرکت کنن.اما من دفترچه ی سال 94 رو ک دیدم مثل اینکه سال 94 از بهداشت محیط ها هم پذیرش میگیرن.من میخام برای کنکور 95 آماده بشم.خاستم بپرسم امکانش هست ک باز دوباره شرایط رو تغییر بدنو از بهداشت ها پذیرش نگیرن؟آخه اطلاعیه ای ک میگه چ مدارکی تو چ رشته هایی میتونن شرکت کنن نیمه دوم سال میاد.منم میخام از الان خوندن برا کنکورو شرو کنم.میخام بدونم آیا سابقه داشته ک رشته هایی دریک سال بتونن برای ارشد ی رشته ی خاص شرکت کننو در سال بعدش نتونن؟؟؟لطفا کمکم کنین.ممنونم:riz304:

با تجربه ای که از وزارت بهداشت دارم باید گفت هیچ تصمیمی در کنکور وزارت بهداشت غیر ممکن نیست و ممکنه اتفاق بیوفته. ولی صرفا در مورد سوال شما باید بگم در چند سال اخیر در مورد رشته تغذیه رشته ای ای رو از شرکت در ازمون ارشد منع نکردن که بمایند روز به روز هم بر تعداد رشته هایی که می تونن تو ارشد تغذیه شرکت کنن اضافه شده! و این روند فکر می کنم همچنان ادامه داشته باشه.

- - - Updated - - -

با تجربه ای که از وزارت بهداشت دارم باید گفت هیچ تصمیمی در کنکور وزارت بهداشت غیر ممکن نیست و ممکنه اتفاق بیوفته. ولی صرفا در مورد سوال شما باید بگم در چند سال اخیر در مورد رشته تغذیه رشته ای ای رو از شرکت در ازمون ارشد منع نکردن که بمایند روز به روز هم بر تعداد رشته هایی که می تونن تو ارشد تغذیه شرکت کنن اضافه شده! و این روند فکر می کنم همچنان ادامه داشته باشه.

begonia

New member
سلام به همگی
من یه سوال دارم
کسی میتونه اهمیت فصل های فیزیولوژی رو به ترتیب بگه
اینکه از هر فصل تقریبا چندتا تست میاد
من تازه میخوام فیزیولوژی بخونم، از پایتان
نمیدونم از کجا شروع کنم
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

- - - Updated - - -

سلام به همگی
من یه سوال دارم
کسی میتونه اهمیت فصل های فیزیولوژی رو به ترتیب بگه
اینکه از هر فصل تقریبا چندتا تست میاد
من تازه میخوام فیزیولوژی بخونم، از پایتان
نمیدونم از کجا شروع کنم
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

mehrshad.namdar

New member
سلام
تو کنکور ارشد مخصوصا ارشد تغذیه هیچ حساب کتابی وجود نداره و نمیشه گفت کدوم فصل مهم تر و کدوم فصل اهمیت کمتری داره. باید همه فصل ها به طور کامل خونده بشه.
از فصل مربوط به غشا ها شروع کنید چون پیش نیاز فصول زیادی هست.

ya__zahra

New member
سلام به همگی... دوستان من دو تا کتاب ترجمه کراوس توی بازار دیدم که نوشته ترجمه کامل کراوس 2012... میخواستم بپرسم اونا درسته یا نه... راستش صفحاتی از کتاب ها رو که با متن انگلسیش مقایسه کردم دیدم همونه.. بازم میخواستم ببینم کسی خریده این کتاب ها رو؟
کرواس 2012 کتاب مرجع اصول تغذیه و رژیم درمانی مدیریت تدوین و ویراستار علمی دکتر حمید فرشچی... پزشک متخصص تغذیه دانشیار دانشگاه ناتینگهام انگلستان...
مترجمین: دکتر سید امنه مجد... سیده ندا موسوی... مهشید حاج حسینی ... ندا فاضل ... زهرا جمشیدی .... نیما طیبی نژادIMG_۲۰۱۵۰۹۱۱_۱۳۰۰۱۷.jpg... مرکز نشرعلوم پزشکی بشری
جلدش سبز رنگه و در دو جلد
ممنونم دوستان
IMG_۲۰۱۵۰۹۱۱_۱۳۰۰۲۳.jpg

الهه 1991

New member
سلام دوستان
میخواستم بپرسم کراوس 2008 و 2012 خیلی باهم متفاوته ؟
من 2008 رو دارم...لازمه حتما 2012 رو واسه کنکور بخونم؟
ممنون میشم جوابمو بدین؟

mehrshad.namdar

New member
سلام دوستان
میخواستم بپرسم کراوس 2008 و 2012 خیلی باهم متفاوته ؟
من 2008 رو دارم...لازمه حتما 2012 رو واسه کنکور بخونم؟
ممنون میشم جوابمو بدین؟

تفاوت هایی دارند اگرچه بیس همه کتاب های کراوس یکی هست ولی عمدتا طراحان انگشت روی بخش های جدید می زارند و ازش سوال می دن. بهتره 2012 بخونید و ریسک نکنید مخصوصا در مورد خود درس تغذیه که ضریب خیلی بالایی داره و حائز اهمیت هست.

mona3614

New member
من میگم کاش میشد فصلای بیوشیمی و فیزیولوژیو به ترتیب اهمیتش واسمون مبگفتین و اینکه چه فصلایی و میشه کمتر خوند یا اصلا نخوند. البته کار وقت گیریه میدونم فقط میگم کااااااش میشد.... :dadad4:

بالا