๑ کاپ کیک بدون فر ๑

mohana

Well-known member
سلام بردوستان هنرمنداین تایپیک
منم دیشب این کاپ کیکودرست کردم البته به مقدار1ونیم برابرموادی که مهناجون گفته بودن
وبه پیشنهادمادرم موادوداخل لیوانهای اکروپال ریختم
درضمن ازقابلمه تفلون استفاده کردم
خیلی خوب شدفقط شیرینیش یه مقداراگه بیشتربودبهتربود،حالا سوالم اینه طعم اصلی این کاپ کیک شیرینیه یامثل مال من بایدیه کم تلخ باشه وباچای شیرین خورده بشه؟(4ق غ پودرکاکائوریختم و9ق غ شکر)
باتشکرازتمام دوستان

هستی عزیز سلام...
هستی جان دفه اول ک درست کردم ار نظر خودم شیرینیش کم بود ولی به خاطر اینکه خامه ای بود جبران شده بود...
دفه دومی ک درست کردم( اون عکس دومیه) چون نمیخواستم خامه ای باشه 1.5 قاشق شکر بیشتر اضافه کردم... عالی شده بود...

راستی دوستان مامان من خودش توی خونه خامه درست میکنه وخیلی هم خوشمزه میشه وباخامه اماده هاهم اصلاازنظرطعم فرقی نداره اگه تمایل داشتیداعلام کنیدتابراتون طرزتهیه اشوهمین جابنویسم(بااجازه مهناجون صاحب اینجا)

واااااااااااااااای هستی چقدر خوب... :thanks:
اگه میشه تو تاپیک خامه فرم گرفته بذار.. اینم لینکش http://olumpezeshki.ir/thread8341.html
خیلی خیلی ممنووووونم ازت :riz304:

آخرین ویرایش:

شفق بانو

New member
یه چیز براتون تعریف کنم
بار دوم داشتم مواد رو پیمانه میکردم . بعد رو کاغذ سایه افتاده بود شکر رو شیر خوندم .
بعدش مقدار شیر و شکر جابجاشد .:1dco2x0p1lilzhfpg1t گفتم خدایا چکار کنم / حیف مواد .
تا اینکه به ذهنم رسید مواد خشک رو الک کردم . شکر بالا موند . فقط ارد و پودر کاکائو الک شد /خوب شد از هم سوا شدن . :black_eyed:

hasti69

New member
سلام هستی جان
افرین به شما / ای کاش عکسشو میذاشتی ببینیم
طعمش تلخ میشه یه نموره . که با چای شیرین خورده میشه . اگه میخوایی شیرینیش بیشتر بشه از پودر کاکائو کم کن به همون اندازه به مقدار ارد اضافه کن /رنگش روشنتر و طعمش شیرینتر میشه . :rose:
اما من با چای تلخ دوست دارم بخورم :black_eyed:
دوست عزیزکیفیت عکس گوشیم خیلی خوب نیست براهمین نذاشتم ولی دقیقامثل این بودکه ازبیرون خریدمشون البته به لطف راهنمایی های دوستان اینجاونکاتی بودکه ازمادرم یادگرفتم،مامانم اشپزی وشیرینی پزیش عالیه ومنم فقط بانگاه کردن به کاراش خیلی چیزایادگرفتم
ممنون بابت توضیحتون به نظرم اگه عصرونه باشه که بایدکمی شیرین باشه تاباچای تلخ میل کردودرصورت صبحانه بودن من تلخ بودنشومی پسندم تاباچای شیرین بخورم

hasti69

New member
هستی عزیز سلام...
هستی جان دفه اول ک درست کردم ار نظر خودم شیرینیش کم بود ولی به خاطر اینکه خامه ای بود جبران شده بود...
دفه دومی ک درست کردم( اون عکس دومیه) چون نمیخواستم خامه ای باشه 1.5 قاشق شکر بیشتر اضافه کردم... عالی شده بود...

واااااااااااااااای هستی چقدر خوب... :thanks:
اگه میشه تو تاپیک خامه فرم گرفته بذار.. اینم لینکش http://olumpezeshki.ir/thread8341.html
خیلی خیلی ممنووووونم ازت :riz304:
مرسی دوست عزیز
خواهش میکنم قابل شمارونداره
باشه الان میرم اونجاوبراتون مینویسمش امیدوارم درستش کنیدونوش جان کنید

biotechnologist

New member
من یک قاشق از کاکائو کم کردم به جاش یه قاشق پودر نسکافه ریختم.طعمش جالب شد فقط یه ذره کم شیرینی بود. دفه دیگه یه کم به شکرش اضافه می کنم.:thumbsupsmileyanim:

mohana

Well-known member
من یک قاشق از کاکائو کم کردم به جاش یه قاشق پودر نسکافه ریختم.طعمش جالب شد فقط یه ذره کم شیرینی بود. دفه دیگه یه کم به شکرش اضافه می کنم.:thumbsupsmileyanim:

من چون دستورشو از جایی گرفتم دیگه نخواستم دخل و تصرفی بشه، تو دستوری که اینجا گذاشتم مواد رو کم و زیاد نکردم ولی اینطور ک معلومه همه موافقیم یکم به شیرینیش اضافه کنیم...:smilies-azardl (113

آسمون

New member
سلام به دوستای باذوق خودم مخصوصامهنای گل
منم بالاخره موفق شدم فرصت پیداکنم این کاپ کیکودرس کنم...یکی ازبرنامه های بعدکنکورم بود...البته طبق عادت همیشگیم یکم دخل وتصرف تو دستورای آشپزی انجام دادم!
چون کیکای تمام کاکائو وکم شیرین توخونمون طرفدارش کمتره وخامه هم نداشتیم تودوتاظرف جداگانه دوباردستورو انجام دادم اماتو یکیش به جای کاکائو دوق غ آرد ریختم به موادش هل وگلاب هم اضافه کردمو به جای تمام کاکائو کیک دورنگ درس کردم که بخاطرکم شدن کاکائو شیرین تروخوشگل ترشد.دوسه قاشقم شیربیشتر ریختم +یک قاشق شکربیشتر..کیکاهم به خاطر دعای یکی از دوستان خیلی راحت باضربه زدن به پشت لیوان وچن تاضربه پرتابى اومدن بیرون..ینی توعمرم ایقد راحت مرحله پخت کیکی رو ندیده بودم...دیگه فرصت تزئینم ندادن بهم!ازتولیدبه مصرف...
باتشکراز مهناجون...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohana

شوکا88

New member
عی وای عکس کاپ کیکو گذاشتم زیرشم نوشتم کلی.....چرو نیومد:mad_majidonline:

waria

New member
DSC04210.jpg

با تشکر زیـــــــــــــــــــــــاد از آبجی گلم مهنــــــــــــــــا:heart:
من توش ب جای پودر کاکائو،شکلات تلخو رنده زدم ریختم.واسه همین رنگش تیره نشد(شما اینکارو نکنین چون با پودر کاکائو هم خوشگلتر میشه و هم طعم کاکائوییش بیشتر معلوم میشه)
و ب جای 6 قاشق شکر...7 قاشق شکر ریختم.برا همین با اینکه شکلاتم تلخ بود ولی کیک اصلا تلخ نبود:smilies-azardl (113

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohana

آسمون

New member
واریاجون خیلی خوب شده دلم خاس بازم درس کنم!تنهاسختیش شستن لیواناس که بدجورلکه میشن...
بچه هامنم عکسشودارم اما تاحالا عکس نذاشتم توپستام.چن بارسعی کردم نشد خووو
هروق شدمیذارم عکسشو

mohana

Well-known member
آفرین دوستای گلمممممممممم
:4d564ad6:

واریا محشر شده کیکت.... خیلی عالیه...:thanks:

واریاجون خیلی خوب شده دلم خاس بازم درس کنم!تنهاسختیش شستن لیواناس که بدجورلکه میشن...
بچه هامنم عکسشودارم اما تاحالا عکس نذاشتم توپستام.چن بارسعی کردم نشد خووو
هروق شد میذارم عکسشو

آسمون جونم آره لیوانا بد جور لک میشن.... دیگه ایندفه میخوام تو قالب بذارم... بعدش اونوخ دیگه باید تو فر بذارم...
ایندفه میخوام با روش تو درس کنم کیکو :4d564ad6:

شوکا88

New member
برا منکه تاالان لک نشدن.چون این چنباری درس کردم اخرشب بود بعدش گذاشتمشون زیرشیراب پراب شدن بعدش تاصب خیس خورد صبم راحت شستمشون

waria

New member
با تشکرات خیلی زیاد از مهنا جونم و دوست عزیز آسمون:rose:
و ی نکته قابل توجه خانومای توی خونه:بله معلومه فنجونارو ب امون خدا ول کنید،شب یادتون بیفته بشورینشون تمیز نمیشه:sdasdasd:همون موقع ک کیکو درآوردین فنجونا رو آب بگیرین،بذارین خیس بخوره.بعد راحت شسته میشه:smilies-azardl (113

aaram

New member
13578158506661216644.jpg

وووی مهنایی بفرمایید اینم عکسش.....بفرمایید کیک بچه ها.. ........ اما تزئینشو نگاه نکنید چون من خامه دوست ندارم با خامه تزئین نکردم...بعدشم از این شکلاتا برای تزئینش تو خونه نداشتیم منم بجاش پودر نارگیل و گیلاس گذاشتم :25r30wi: خخخخخخ حداقل آلبالو هم نبود که ریزتر باشه :eek:t0837h0nn8zfqu8ult

آسمون

New member
سلاااام اولین کاپ کیک خوابگاهی رو هم پختم...جاتون خالی توش شکلات و گردوهم ریختم حسابی خوشمزه شد:motat:
اینو پختم بعضیا رو بکشونم خابگاه:thumbsupsmileyanim:

DSC_0156[1].jpg

eeeeeeehsan

New member
سلاااام اولین کاپ کیک خوابگاهی رو هم پختم...جاتون خالی توش شکلات و گردوهم ریختم حسابی خوشمزه شد:motat:
اینو پختم بعضیا رو بکشونم خابگاه:thumbsupsmileyanim:

DSC_0156[1].jpg

آغا قبول نیست، شما دارین با احساسات پاک من بازی می کنید
347019_2mcsgfa.gif

این سمت چپیا چرا گردو ندارن؟؟؟ نکنه گذاشتین من بیام بدین من بخورم هااان؟؟ :|

آسمون

New member
[sup][/sup]
آغا قبول نیست، شما دارین با احساسات پاک من بازی می کنید
347019_2mcsgfa.gif

این سمت چپیا چرا گردو ندارن؟؟؟ نکنه گذاشتین من بیام بدین من بخورم هااان؟؟ :|

نه دیگه دیر رسیدی احسان.30ثانیه بعدازگرفتن این عکس کیکا غیب شدن:-dو رفتن تو معده ها.حالا دفعه بعد موقع پختن خبرت میکنم مستقیم بیا ازآشپزخونه باظرفش بردارببر:)
خیالت راحت تو همشون گردو ریختم منتها رفته داخل کیک دیده نمیشه.

بالا