مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی - 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

aseman1322

New member
سلاااااااام به همگی، منم به خاطر یه سری مسائل که برام پیش اومد تو تابستون و مهر نتونستم بخونم از این به بعد تصمیم دارم شروع کنم،البته نه اینکه هیچی نخونده باشم اما کم خوندم
تا الان اینارو خوندم:
میکروب مورای تا فصل 15
بیوشیمی: ph و آب، ساختار کربوهیدرات،ساختار لیپید
زیست فعلا شروع نکردم :(
زبان دوره کردن لغت هایی که قبلا نوشته بودمشون
امسال میخوام بیشتر رو ریدینگ کار کنم
اگه کسی کتاب خوبی واسه ریدینگ سراغ داره ممنون میشم بهم معرفی کنه

forootan

New member
سلام به همگی.
خوشابه حالتون من که بد جور در خوندن درسا لنگ می زنم.ایشالا همه خوب پیش برن صلوات.

The Guy

Well-known member
این در مورد همه درسا صدق نمیکنه...

بعدشم 1 ماه مونده به کنکور وقت جمع بندی و مرور هر 4 درس هست و نمیشه 2 هفته اخر رو فقط به یه درس اختصاص داد.
اگه بخوایم یه کتاب چندصد صفحه ای جدید رو از اول شروع کنیم به نیت اینکه قسمت هایی رو که توی اون یکی کتاب نبوده پیدا کنیم واقعا استرس زاست!
[/SIZE]
[/COLOR][/SIZE]

در مورد کدوم درس صدق نمیکنه؟ بیوشیمی و میکروب و سلولی خیلی تو دل همدیگه هستن، و مشابه مباحثشون رو تو خیلی درسای دیگه خوندیم. مثلا" درس سلولی رو میشه به ژنتیک مولکولی و بیوشیمی و بافت شناسی و ایمونو و آسیب تقسیم بندی کرد. اون حرف مشاورین زبده کنکور که میگن مطلب جدیدی نخونید، در مورد کنکور بیوتک اصلا" صدق نمیکنه. بیشتر در مورد کنکور سراسریه، که به بچه ها میگن نیاید یه ماه آخر تازه مشتق و انتگرال و دینامیک و... رو شروع کنید! نه کنکور ما که سر و تهش 4تا نصفه درسه! انقدر خودتونو نترسونید! شما که مورای رو باز میکنید هیچ چیز عجیبی درش نخواهید یافت!

maryam.

New member
در مورد کدوم درس صدق نمیکنه؟ بیوشیمی و میکروب و سلولی خیلی تو دل همدیگه هستن، و مشابه مباحثشون رو تو خیلی درسای دیگه خوندیم. مثلا" درس سلولی رو میشه به ژنتیک مولکولی و بیوشیمی و بافت شناسی و ایمونو و آسیب تقسیم بندی کرد. اون حرف مشاورین زبده کنکور که میگن مطلب جدیدی نخونید، در مورد کنکور بیوتک اصلا" صدق نمیکنه. بیشتر در مورد کنکور سراسریه، که به بچه ها میگن نیاید یه ماه آخر تازه مشتق و انتگرال و دینامیک و... رو شروع کنید!
نه کنکور ما که سر و تهش 4تا نصفه درسه! انقدر خودتونو نترسونید! شما که مورای رو باز میکنید هیچ چیز عجیبی درش نخواهید یافت!
من جواب سوالتون رو تو پست قبلیم دادم!!!و به نظرم میکروبیولوژی اونقدرها هم تو دل سلولی و بیوشیمی نیست!تا قبل از کنکور نیازی نبود که میکروب ها رو با تمام خصوصیات به این شکل حفظ کنیم!
شاید شما خیلی کنکورمون رو راحت میگیرید.در ضمن نگران نباشید من خودمو نمی ترسونم!

The Guy

Well-known member
یعنی هیچ چیز بدتر و زجر آورتر از خوندن یه ج/ز/و/ه ی تالیفی بی سر و ته نیست!
بعد از خوندن 3 فصل ازش به این نتیجه رسیدم که اگه مورای و جاوتز رو با هم بخونم سریع تر پیش میرم تا اینکه بخوام هرروز از این اثر ارزشمند رمزگشایی کنم...

آخرین ویرایش:
کنکور ارشد بیوتک خیلی سنگینه و کسایی که خلاف اینو می گن !!! خوب بذا بگن ... ولی جدا سنگینه

Mohammad gh

New member
در مورد کدوم درس صدق نمیکنه؟ بیوشیمی و میکروب و سلولی خیلی تو دل همدیگه هستن، و مشابه مباحثشون رو تو خیلی درسای دیگه خوندیم. مثلا" درس سلولی رو میشه به ژنتیک مولکولی و بیوشیمی و بافت شناسی و ایمونو و آسیب تقسیم بندی کرد. اون حرف مشاورین زبده کنکور که میگن مطلب جدیدی نخونید، در مورد کنکور بیوتک اصلا" صدق نمیکنه. بیشتر در مورد کنکور سراسریه، که به بچه ها میگن نیاید یه ماه آخر تازه مشتق و انتگرال و دینامیک و... رو شروع کنید! نه کنکور ما که سر و تهش 4تا نصفه درسه! انقدر خودتونو نترسونید! شما که مورای رو باز میکنید هیچ چیز عجیبی درش نخواهید یافت!

راجب بیوشیمی و سلولی موافقم ژنتیک غیرپزشکی هم همینطور
اسن وقتی لودیشو بخونی اکرمی رو با سرعت ۱۰۰برابر میتونی بخونیش البته غیر بخش امارو احتمالش
یا بیوشیمی و سلولی رو هم باید همزمان خوند اونم باز غیر بخش متابولیسم
اما راجب میکروب نهایت دو یا سه فصلش با بیوشیمی یا سلولی همپوشانی داره و اکثرا متفاوته
راجب کنکور ارشد علوم پزشکی هم کم لطفی میکنید دیگه
درسته که نباید خودمونو بترسونیم اما نباید اونقدر هم اسون و راحت بگیریم که از اون ور پشت بوم بیوفتیم

Mohammad gh

New member
یعنی هیچ چیز بدتر و زجر آورتر از خوندن یه ج/ز/و/ه ی تالیفی بی سر و ته نیست!
بعد از خوندن 3 فصل ازش به این نتیجه رسیدم که اگه مورای و جاوتز رو با هم بخونم سریع تر پیش میرم تا اینکه بخوام هرروز از این اثر ارزشمند رمزگشایی کنم...

کاملا موافقم :)
برای میکروب برید بهادرو حتما بخرید
باور کنید به هرچی جزوس ارزش داره البته برای بخش سیستماتیک

The Guy

Well-known member
راجب بیوشیمی و سلولی موافقم ژنتیک غیرپزشکی هم همینطور
اسن وقتی لودیشو بخونی اکرمی رو با سرعت ۱۰۰برابر میتونی بخونیش البته غیر بخش امارو احتمالش
یا بیوشیمی و سلولی رو هم باید همزمان خوند اونم باز غیر بخش متابولیسم
اما راجب میکروب نهایت دو یا سه فصلش با بیوشیمی یا سلولی همپوشانی داره و اکثرا متفاوته
راجب کنکور ارشد علوم پزشکی هم کم لطفی میکنید دیگه
درسته که نباید خودمونو بترسونیم اما نباید اونقدر هم اسون و راحت بگیریم که از اون ور پشت بوم بیوفتیم

البته منظورم میکروب عمومی بود دیواین جان، نه سیستماتیک. بعدشم کم لطفی نیست، واقعا" درسهای کنکور بیوتک نسبت به بقیه رشته ها چیز سنگینی نیستند. مثلا" شما ایمونو ،هماتو ، آناتومی یا ژنتیک رو نگاه کن! یا حتی انگل! البته این باعث نمیشه کنکور برای تک تک متقاضی ها آسون بشه (بی معنیه)، چون شرایط برای همه یکسانه!
البته بنده عمدا" از اون لفظ استفاده کردم چون هدفم این بود که اون دوستمون کنکور رو خیــــــــــلی تو ذهنش بزرگ نکنه! (هدف خیر d:)

sakhreh

New member

TH GUY
فیسبوکتو بستی اومدی اینجا معرکه گرفتی؟:smiliess (3):

آخرین ویرایش:

The Guy

Well-known member

TH GUY
فیسبوکتو بستی اومدی اینجا معرکه گرفتی؟:smiliess (3):

معرکه چیه دختر، میام اینجا از کمک دوستان استفاده کنم!!! :tonguesmiley: Educational purpose حساب میشه!! :smilies-azardl (181

آخرین ویرایش:

Mohammad gh

New member
بهتر از ترکیب جاوتز و مورای؟ (مشکلی با خوندن جفتشون ندارم)

به نظر من بهتره چون جاوتز کلا از بهادر سنگین تره و خوندنش انرژی بیشتری میگیره
ولی خب جاوتز و بهادر جفتشون رفرنس هستن و اگر میگی که مشکلی نداره خب پس میتونی همونجوری بخونی
اما جاوتز میکروب پایه ی خیلی قویی داره که بحثش جداس
کلا وقتی یه کتاب میکروبوبخونی خوندن بقیه ی کتاباش خیلی راحتتر وسریع تر میشه چون اکثر مطالبشون یکی هست

آخرین ویرایش:

arash-77

New member
بستگی به این داره که هدف و انگیزه ی خودتون چی بوده باشه!!!چون اگه همش به فکر کل کل و بحث با دیگران باشید نتیجه ای جز ناراحتی خودتون نداره.
من که خودم از وفتی با انجمن گفتگوی علوم پزشکی آشنا شدم از راهنمایی های دوستان خیلی بهره بردم.

دقیقا منم خییییییییییلی چیزا یاد گرفتم!

- - - Updated - - -

بستگی به این داره که هدف و انگیزه ی خودتون چی بوده باشه!!!چون اگه همش به فکر کل کل و بحث با دیگران باشید نتیجه ای جز ناراحتی خودتون نداره.
من که خودم از وفتی با انجمن گفتگوی علوم پزشکی آشنا شدم از راهنمایی های دوستان خیلی بهره بردم.

دقیقا منم خییییییییییلی چیزا یاد گرفتم!

shentia

New member
سلام
واسه رفرنس کتاب زینسر چطوره؟ به نظر جزئی تر از جاوتزه

Taraa

Well-known member
این تاپیک ایجاد شده تا کاربران با یه تعامل دوستانه اطلاعات خودشون رو به اشتراک بذارن و به هم کمک کنند تا انشاالله به هدف مطلوبشون که قبولی تو کنکور هست برسن ، از بحث و درگیری لفظی و بهم زدن دوستی و آرامش کاربرا پرهیز کنید

پستهای بیمورد حذف شد
به کاربران خاطی تذکر داده شد

با تشکر - مدیر بخش بیوتک

baran-

New member
سلام دوستان
بیوشیمی استرایرفصل10تموم شد
سلولی مهدوی فصل6
میکروب بهادرفصل4

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا