مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی - 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

E.coli

New member
البته منظور من تمرکز روی هدف بود در دراز مدت ،وگرنه مسئله کنکور و روزای پایانی کاملا متفاوت و جداست و مدنظر من نبود.

The Guy

Well-known member
ای بابا ادم رو مجبور میکنید بخشی از زندگینامه شو اینجا بنویسه!!:65d6a5d6s:من 2 هفته مونده به کنکور سنگ کلیه گرفتم و تمام 14 روز مونده به کنکور به جای جمع بندی و مرور مشغول طناب زدن و دفع سنگ بودم!:j58r36j3gcr4suxymup[/SIZE]
بعدشم تجربه ثابت کرده 1 ماه قبل از ازمون های بزرگ بهتره مطالب جدید نخونیم و مطالب خونده شده رو مرور کنیم.

خوب اون که یه خطای رندوم حساب میشه، واسه هرکس ممکنه از این دست اتفاقا بیفته... ایشالا که امسال واسه کسی دیگه ازین مشکلات یهویی پیش نمیاد!
ولی منظورتون از مطلب جدید چیه؟! ما که همه درسارو بارها تو دانشگاه خوندیم. و چون هر3تا درس کنکور بیوتک هم به شدت به هم متصل هستند، به نظرم میشه درسی مثل میکروبو تو یکی 2هفته خوند! البته، حالا که وقت هست، بهتره که نذاریم کار به اونجا بکشه...
راستی مگه واسه سنگ کلیه طناب میزنن؟!

من اولین بار درس باکتری رو 6 گرفتم، بار دوم دوباره از هیچی شروع کردم، تو 1هفته تونستم شیشم رو بکنم 18!
اونم کل مورای (عمومی + باکتری) .
به نظرم اگه آدم به خودش فشار بیاره 2هفته هم زیاده...
آره میکروب ارزش سرمایه گذاشتن نداره به قول یکی از رتبه برتری ها که البته درسش تموم شده می گفت وقتی واردش بشید می بینید خوندن میکروب هیج جا به کارتون نمیاد

آخرین ویرایش:
ای بابا ادم رو مجبور میکنید بخشی از زندگینامه شو اینجا بنویسه!!:65d6a5d6s:من 2 هفته مونده به کنکور سنگ کلیه گرفتم و تمام 14 روز مونده به کنکور به جای جمع بندی و مرور مشغول طناب زدن و دفع سنگ بودم!:j58r36j3gcr4suxymup
بعدشم تجربه ثابت کرده 1 ماه قبل از ازمون های بزرگ بهتره مطالب جدید نخونیم و مطالب خونده شده رو مرور کنیم.
به نظر من میشه تا شب کنکور میشه خوند

آخرین ویرایش:
متاسفانه شرایط درس خوندن تو ایران برای همه راحت نیست
کتابخونه رفتن که سخته
من وسواس به بعضی از سروصداهایی که از بیرون میاد دارم اگه بتونم فردا برم سراغ این گوشی های صداگیر البته شک دارم چون ایرانیش رو که واسه کنکور کارشناسی گرفتم اصلا بدرد نخورد مگه خارجیش که اونم اگه بدرد بخوره البته گرونه
من خیلی رو خودم کار کردم که بی خیال شم اما خدانکنه آدم به چیزی حساس شه ! البته شانسم هستا

آخرین ویرایش:

The Guy

Well-known member
چیز سخت ندیدی ؟!!
مطمینی داری لودیش می خونی !!!!!

نه واقعا" ندیدم! اگرچه گاها" جاهایی وجود داره که ترجیح میدم زیاد روش فوکس نکنم، ولی کلا" مبحثی وجود نداره که نشه فهمیدش، حتی اگه اولین بار باشه میبینمشون.

The Guy

Well-known member
آره میکروب ارزش سرمایه گذاشتن نداره به قول یکی از رتبه برتری ها که البته درسش تموم شده می گفت وقتی واردش بشید می بینید خوندن میکروب هیج جا به کارتون نمیاد

واسه کنکور ولی اصلا" نباید بیخیالش شد! الان که زمان داریم باید بخونیم، میکروب خوبیش اینه که خیلی مطلب خارج از ریفرنس نداره! تقریبا" همه چیزیش تعریف شده است!

biotec93

New member
دوستان راهنمایی کنید لطفن
از بین منابع معرفی شده برای بیوشیمی کدوم بهتره
لنینجر یا استرایر؟؟
چدیدترین چاپ برای چه سالی هست کدوم انتشارات بهتره؟
یه فروشگاه اینترنتی خوب هم برای خرید معرفی کیند
لطف میکنیییییییییییییید

*kazemi*

New member
یک سوال خیلیا کتاب بیوشیمی احسانی رو توصیه کردن به نظرشما چطوره؟؟؟؟؟؟

*kazemi*

New member
من خیلی نگرانم بخاطر یکسری مشکلات نتونستم تابستونو مهرو درس بخونم میشه یکم امیدواری بهم بدین!

Mohammad gh

New member
دوستان راهنمایی کنید لطفن
از بین منابع معرفی شده برای بیوشیمی کدوم بهتره
لنینجر یا استرایر؟؟
چدیدترین چاپ برای چه سالی هست کدوم انتشارات بهتره؟
یه فروشگاه اینترنتی خوب هم برای خرید معرفی کیند
لطف میکنیییییییییییییید

دوست عزیز به نظرم لنینجر از استرایر مباحثو بهتر توضیح داده البته شنیدم که استرایر در متابولیسم کتاب خیلی خوبیه
اما موضوع اینجاست که فعلا لنینجر جزو منابع نیست پس اگر قراره وقتتونو پای رفرنس بزارید برید سراغ رفرنس معرفی شده توسط خود وزارت بهداشت
ولی به هرحال اگر خواستید لنینجرو بخرید انتشارات ارجمند اخرین ویرایش
استرایر هم به نظرم اندیشه ی رفیع ویرایش ۲۰۱۲
انتشارات ارجمند خودش فروش اینترنتی داره

خوب اون که یه خطای رندوم حساب میشه، واسه هرکس ممکنه از این دست اتفاقا بیفته... ایشالا که امسال واسه کسی دیگه ازین مشکلات یهویی پیش نمیاد!
ولی منظورتون از مطلب جدید چیه؟! ما که همه درسارو بارها تو دانشگاه خوندیم. و چون هر3تا درس کنکور بیوتک هم به شدت به هم متصل هستند، به نظرم میشه درسی مثل میکروبو تو یکی 2هفته خوند! البته، حالا که وقت هست، بهتره که نذاریم کار به اونجا بکشه...

با نظرت راجب اینکه نباید بیخیال میکروب شد موافقم کاملا و همینطور اینکه میکروب یه سری چیزهای از قبل تعریف شده و مشخص داره که باعث میشه سردرگمی کمتر پیش بیاد اما با اینکه میکروبو دو هفته ای بشه خوند مخالفم
برای مثال مورای نزدیک ۵۰۰ صفحس!شاید بتونید دو هفته ای تمومش کنید اما ازونجا که بسیار مطالب شبیه بهم داره وقتی سر جلسه میرید میبینید که همه سوالات به چشمتون آشنا هستن اما به شدت درهم و از هم گسیخته برای همین نیاز به مرور های زیاد و زیاد داره و البته کارهایی مثل رسم جدول و ....

The Guy

Well-known member
با نظرت راجب اینکه نباید بیخیال میکروب شد موافقم کاملا و همینطور اینکه میکروب یه سری چیزهای از قبل تعریف شده و مشخص داره که باعث میشه سردرگمی کمتر پیش بیاد اما با اینکه میکروبو دو هفته ای بشه خوند مخالفم
برای مثال مورای نزدیک ۵۰۰ صفحس!شاید بتونید دو هفته ای تمومش کنید اما ازونجا که بسیار مطالب شبیه بهم داره وقتی سر جلسه میرید میبینید که همه سوالات به چشمتون آشنا هستن اما به شدت درهم و از هم گسیخته برای همین نیاز به مرور های زیاد و زیاد داره و البته کارهایی مثل رسم جدول و ....

منم منظورم دیگه بدترین بود! اگه کسی نرسیده تا 15 روز آخر میکروبو شروع کنه، من میگم میتونه حداقل به نصفش برسه! البته اگه درس دیگه نداشته باشه!
من که رسیدم بخونمش!
البته اون کتابم رو گم کردم که ترجمه دکتر بهادر بود، یه مورای دیگه تازه گرفتم، ترجمه جلال مردانه. بهادر ظاهرا" خیلی بهتر بود...

maryam.

New member
این در مورد همه درسا صدق نمیکنه!مثلا ما ترم 3 میکروبیولوژی داشتیم تموم شد رفت.من دیگه تا پارسال موقع کنکور لزومی ندیدم که بخوام جاوتز رو به این شکل بخونم.
بعدشم 1 ماه مونده به کنکور وقت جمع بندی و مرور هر 4 درس هست و نمیشه 2 هفته اخر رو فقط به یه درس اختصاص داد.
اگه بخوایم یه کتاب چندصد صفحه ای جدید رو از اول شروع کنیم به نیت اینکه قسمت هایی رو که توی اون یکی کتاب نبوده پیدا کنیم واقعا استرس زاست!

در جواب سوالتون،بله طناب میزنن چون بالا پایین پریدن باعث راحتتر دفع شدن سنگ میشه.

آخرین ویرایش:

maryam.

New member
یک سوال خیلیا کتاب بیوشیمی احسانی رو توصیه کردن به نظرشما چطوره؟؟؟؟؟؟
من این کتاب رو امسال خریدم و تا جایی که خوندم کتاب خوبیه به نظرم متن روونی داره و توضیحاتش برای شروع خیلی خوبه.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا