مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی - 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Mohammad gh

New member
من فصل 5 لودیش هستم. تا حالا چیز سنگینی ندیدم! نترس بخون

فصل پنجش که عالیه
فصل ۴ سخت تر بود هم از ۵ سختتر بود
فصول ۷ و ۸ هم فصول سنگینی هستن اما واقعا خوب توضیح داده و ادم میفهمتش
و در عین حال بسیار بسیار زیبا و شگفت انگیزه که مکانیسم های بیان ژن وکنترل اون چه با برنامه و دقیق و هوشمندانه هست و چقدر پیچیده
انگاری یه معمار زبردست با اوج مهارت و سلیقه اتم به اتم این فاکتور ها و ژن ها و ....رو در کنارهم قرار داده و برای هر سناریویی هم یک راهکار از قبل پیش بینی کرده
اعتقادی که من به خدا پیدا میکنم با خوندن این کتب هرگز با خودن انواع اقسام صحیفه و کتاب دعا و مناجات و .... بدست نمیاد

The Guy

Well-known member
فصل پنجش که عالیه
فصل ۴ سخت تر بود هم از ۵ سختتر بود
فصول ۷ و ۸ هم فصول سنگینی هستن اما واقعا خوب توضیح داده و ادم میفهمتش
و در عین حال بسیار بسیار زیبا و شگفت انگیزه که مکانیسم های بیان ژن وکنترل اون چه با برنامه و دقیق و هوشمندانه هست و چقدر پیچیده

پس احتمالا" من از پس فصل سختش بر اومدم! البته یه عادتی که بنده دارم اینه که بعضی وقتا رو یه مبحث وسواس پیدا میکنم، و واسه اینکه خوب بفهمم میرم از توی منابع دیگه هم میخونم. مثلا" رونویسی و همانند سازی و ترمیم رو بیشتر از رو کتاب بیوشیمی محمدی فهمیدم، ترجمه رو از رو جاوتز، و...

انگاری یه معمار زبردست با اوج مهارت و سلیقه اتم به اتم این فاکتور ها و ژن ها و ....رو در کنارهم قرار داده و برای هر سناریویی هم یک راهکار از قبل پیش بینی کرده
اعتقادی که من به خدا پیدا میکنم با خوندن این کتب هرگز با خودن انواع اقسام صحیفه و کتاب دعا و مناجات و .... بدست نمیاد

من نظرم کاملا" خلاف شماست دیواین جان! هرچه بیشتر میخونم......
البته اینجا جاش نیست!

leila89

New member
سلام دوستان دو سوال باکتری داشتم

1. حاصل کونژوگاسیون hfr +`f چی می شه؟
2.کدوم گزینه تعداد باکتری زیاد نمی شه؟
الف) death- lag
ب) lag- stationary

The Guy

Well-known member

lag- stationary

این سوال رو از منبع خاصی آوردین؟!
تا جاییکه میدونم امکان کونژوگاسیون این2تا وجود نداره. چون هردو f+ هستند، و پروتئین های سطحی ای دارند که باعث میشه پیلی جنسی رو رد کنند.

love virology

New member
انگل و قارچ و ویروس و ایمونولوژی!!اقا خدا نکنه این چه حرفیه
منم به شک افتادم حداقل مطمینم که از بخش ویروس سوال نمیاد
اخه ویروس شناسی چه چیزی راجب باکتری داره؟اگر هم داشته باشه حق ندارن ازش سوال بدن یا همینطور قارچ و انگل یا ایمونولوژی چون هرکدوم یه درس جدا برای خودشون هستن اسن ویروس جاوتز یکی از منابع درس ویروس شناسی هست
کسایی که خوره ی کنکور هستن میشه ج بدن که ازین مباحث که سوال نمیدن؟

درود بر شما با عرض پوزش روم به دیوار چون قرار است دیگه سخن نگم/ بخش ویروس انگل قارچ ایمنی نمیاد در ارشد پزشکی بیوتک / ولی کنکور علوم ویروس و ایمنی و قارچ هست ولی جاووتز سنگین هست برای این دروس

درود با

سلام من فعلا میکروب و زبان میخونم ، میکروب جاوتز ! تقریبا یه هفته بعد بسته اموزشی دستم میرسه ، چقدر میکروب دوست داشتنیه ! از چه کتابهای تستی استفاده می کنید شما؟ برای زیست سلولی و میکروب منظورمه؟

forootan

New member
سلام.ممنون که پاسخ دادید.فقط میشه راهنماییم کنید که لازم هست درکنارجاوتز کتاب دیگه ای بخونم یاهمین جاوتز کافیه؟

carbon

New member
من که فصل 23 جاوتزم بعدش میخوام مورای و بخونم که هم یه مروری واسه جاوتز باشه و هم نکات جدیدشو بخونم

Mohammad gh

New member
درود بر شما با عرض پوزش روم به دیوار چون قرار است دیگه سخن نگم/ بخش ویروس انگل قارچ ایمنی نمیاد در ارشد پزشکی بیوتک / ولی کنکور علوم ویروس و ایمنی و قارچ هست ولی جاووتز سنگین هست برای این دروس

درود با

اقا چرا قرار شد دیگه سخن نگید؟
درسته برای علوم لازمه و این واقعا روی اعصابه منه که برای ویروس وقارچ و ایمنی در علوم باید چی خوند

سلام من فعلا میکروب و زبان میخونم ، میکروب جاوتز ! تقریبا یه هفته بعد بسته اموزشی دستم میرسه ، چقدر میکروب دوست داشتنیه ! از چه کتابهای تستی استفاده می کنید شما؟ برای زیست سلولی و میکروب منظورمه؟

خوش به حالتون که میکروب به نظرتون دوست داشتنیه بخش سیستماتیکش واقعا سنگینه
برای زیست سلولی مولکولی هم ازونجایی که منبع فقط لودیش متاسفانه کتاب تست خوب فکر نکنم هنوز تو بازار اومده باشه که فقط لودیشو پوشش بده چون کتب سالای قبل سلولی مجد و صالحی رو هم برای دادن تست مد نظر قرار دادن

سلام.ممنون که پاسخ دادید.فقط میشه راهنماییم کنید که لازم هست درکنارجاوتز کتاب دیگه ای بخونم یاهمین جاوتز کافیه؟

به نظر من برای میکروب پایه جاوتز خیلی خوبه اما برای سیستماتیک بهادر+مورای بهتره

shentia

New member

2.کدوم گزینه تعداد باکتری زیاد نمی شه؟
الف) death- lag
ب) lag- stationary

اگه منظورتون f- هست که میشه hfr و f-
سوال دوم هم توی منبع قید شده که در مرحله lag سلولها رشد دارن اما تعدادشون اضافه نمیشه و در مرحله مرگ تعداد کم میشه و در مرحله سکون به ازای هر تعداد باکتری که اضافه میشه یکی کم میشه یعنی تعادل برقراره
فکر میکنم اولی باشه :)

آخرین ویرایش:

Mohammad gh

New member
راستی یه سوال
از میکروب پایه هم سوال میدن دیگه؟مثل فصول جاوتز راجب متابولیسم میکروبی یا ساختار و ژنتیکشون؟منظورم ۲۰۰ صفحه ی اول جاوتزه که زده کلیات میکروب شناسی

shentia

New member
راستی یه سوال
از میکروب پایه هم سوال میدن دیگه؟مثل فصول جاوتز راجب متابولیسم میکروبی یا ساختار و ژنتیکشون؟منظورم ۲۰۰ صفحه ی اول جاوتزه که زده کلیات میکروب شناسی

بله گاهی هم پیچیده تقریبا 40 به 60 میشه

forootan

New member
سلام.برای میکروب مورای کافیه یا باید جاوتز روهم بخونم ؟اگه کسی میدونه لطفا جوابمو بده .:33:

maryam.

New member
سلام دوستان...
من بعد از یه هفته بی "نتی" اومدم.................:1dco2x0p1lilzhfpg1t
می بینم که حسابی سرتون شلوغه...الهی شکر...
بابا من گلوم گرفت از بس گفتم بیاید گزارش بزارید:p7977cujr38iyymsu8:
من:استرایرفصل8
مهدوی فصل4
میکروب فصل 4
موفق باشی باران جان.
من که از آخرین بار که انجمن بودم تا الان درس نخوندم به جز روزی یک یا دو ساعت زبان.
واقعا شرایط پارسالم با شرایط امسالم زمین تا اسمون فرق داشت مشکلاتی که الان برامون پیش اومده خیلی سخته.
فرصت پارسالم از دستام سر خورد و رفت ولی همیشه از بد بدترم وجود داره به امید خدا که بتونم خودمو برسونم.
نا امید نمیشم.

maryam.

New member
سلام.برای میکروب مورای کافیه یا باید جاوتز روهم بخونم ؟اگه کسی میدونه لطفا جوابمو بده .:33:
من نمیدونم میشه فقط مورای خوند یا نه ولی خودم امسال 2هفته مونده به کنکور بهداشت متوجه شده اشتباه کردم برای میکروب فقط جاوتز رو خوندم و مورای رو هم بایددر کنارش میخوندم.والسلام:riz277:

آخرین ویرایش:

The Guy

Well-known member
من نمیدونم میشه فقط مورای خوند یا نه ولی خودم امسال 2هفته مونده به کنکور بهداشت متوجه شده اشتباه کردم برای میکروب فقط جاوتز رو خوندم و مورای رو هم بایددر کنارش میخوندم.والسلام:riz277:

من اولین بار درس باکتری رو 6 گرفتم، بار دوم دوباره از هیچی شروع کردم، تو 1هفته تونستم شیشم رو بکنم 18!
اونم کل مورای (عمومی + باکتری) .
به نظرم اگه آدم به خودش فشار بیاره 2هفته هم زیاده...

E.coli

New member
موفق باشی باران جان.
من که از آخرین بار که انجمن بودم تا الان درس نخوندم به جز روزی یک یا دو ساعت زبان.
واقعا شرایط پارسالم با شرایط امسالم زمین تا اسمون فرق داشت مشکلاتی که الان برامون پیش اومده خیلی سخته.
فرصت پارسالم از دستام سر خورد و رفت ولی همیشه از بد بدترم وجود داره به امید خدا که بتونم خودمو برسونم.
نا امید نمیشم.

maryam جان پس چند قدمی موفقیت هستی با پشتوانه ی تلاشای گذشته

من 2،3 روزی هست که کتابخونه میرم بعد کلی کم کاری :sad:
امیدوارم شرایط واسه همه بهتر بشه

E.coli

New member
من اولین بار درس باکتری رو 6 گرفتم، بار دوم دوباره از هیچی شروع کردم، تو 1هفته تونستم شیشم رو بکنم 18!

این همون تمرکز روی هدفه که همه بهش احتیاج داریم، که شما داشتین
منم تجربشو داشتم امتحان شیمی تو 1روز آخر
امیدوارم انرژی روزای جوونی برگرده

maryam.

New member
ای بابا ادم رو مجبور میکنید بخشی از زندگینامه شو اینجا بنویسه!!:65d6a5d6s:من 2 هفته مونده به کنکور سنگ کلیه گرفتم و تمام 14 روز مونده به کنکور به جای جمع بندی و مرور مشغول طناب زدن و دفع سنگ بودم!:j58r36j3gcr4suxymup
بعدشم تجربه ثابت کرده 1 ماه قبل از ازمون های بزرگ بهتره مطالب جدید نخونیم و مطالب خونده شده رو مرور کنیم.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا