اعتراض به قانون جدید تاسیس کلینیک مشاوره ژنتیک/اطلاع رسانی فرمایید

negar62

New member
بچه ها من اعصابم خورد شد یعنی چی اخه؟رفتیم علوم ازمایشگاهی خوندیم تازه اخرش فهمیدیم که به دکترای ما مجوز تاسیس ازمایشگاه نمیدن و به پاتولوژیست ها میدن.الانم که ژنتیک می خونیم بازم حق تاسیس مطب رو بهمون نمیدن.پس یه دکترای ژنتیک چی کار می تونه بکنهههههههههههههههههههههههههههه؟

عزیزم منم مثل شما! تازه ناپیوسته علوم بودم! هی کنکور و کنکور.... ولی نگران نباشین. تو مملکت ما هر سال یه قانونی وضع میشه!! فقط باید اونقدر از نظر سطح علمی بالا باشیم که اونایی که دارن حق بچه هارو با وضع این قوانین مسخره میگیرن جایی برای حرف زدنشون نباشه!!!

raha11

New member
حقیقتش من از یکی از اساتیدم (دکترا ایمونولوژی) راجبه موضوع استخدام نشدن
بچه های ارشد و دکترا با کارشناسی غیر علوم آزمایشگاهی
صحبت کردم گفتن چنین چیزی امکان نداره چون طبق آخرین مدرک
طرف رو استخدام می کنن
به نظر میاد این نوشته ها در حد نوشتست!
بازم اگه حضوری قابل پیگیریه
من هم نظرم به پیگیری حضوریه و اینکه
جواب قطعی بگیریم

مریم جان مطمئنی که در حد حرفه؟اخه یکی از بجه ها گفته بود الانم تو ازمایشگاههای دولتی داره اجرا میشه من خودم فقط به خاطر علاقه به ازمایشگاه طبی از زیست اومدم ارشد بیوشیمی بالینی اینو که شنیدم خیلی ناامید شدم

آخرین ویرایش:

negar62

New member
مریم جان مطمئنی که در حد حرفه؟اخه یکی از بجه ها گفته بود الانم تو ازمایشگاههای دولتی داره اجرا میشه من خودم فقط به خاطر علاقه به ازمایشگاه طبی از زیست اومدم ارشد بیوشیمی بالینی اینو که شنیدم خیلی ناامید شدم

دوست عزیز،اگه ردیفهای استخدامی رو ببینین با ارشدبیوشیمی بالینی استخدام میکنن. نگران نباشین. آزمون استخدامی علوم پزشکی پارسال که من شرکت کردم، ارشد بیوشیمی بالینی و میکروبشناسی پزشکی و هماتولوژی میگرفت. بسته به نیازمراکز مختلف بیمارستانی و بهداشتی ردیف هارو اعلام میکنن.

Maryam.A

Well-known member

تو بیمارستانی که من کاراموزی می رفتم
وقتی موضوع رو گفتم
گفتن اگه با ارشدش استخدام شه کاری به لیسانس ندارن
استادمم گفتن تو آزمایشگاهی که خودشون کار می کنن اصلأ
چنین چیزی نیست
ولی خب .... شایدم بعدأ جور دیگه شه
:smiliess (12):

TUMS

Well-known member
فقط میتونم بگم جای بسی تاسف داره !!!!
بچه ها یه چیزی
نزدیک های بهمن کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین هست
اونجا میتونید درخواست خودتون را اعلام کنید و به این قانون اعتراض کنید
بنده تاریخ دقیق این کنگره را اعلام میکنم ...............

بچه های پی اچ دی مسئول اصلی برگزاری این کنگره هستن و این میتونه برامون مفید باشه

- - - Updated - - -

فقط میتونم بگم جای بسی تاسف داره !!!!
بچه ها یه چیزی
نزدیک های بهمن کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین هست
اونجا میتونید درخواست خودتون را اعلام کنید و به این قانون اعتراض کنید
بنده تاریخ دقیق این کنگره را اعلام میکنم ...............

بچه های پی اچ دی مسئول اصلی برگزاری این کنگره هستن و این میتونه برامون مفید باشه

mj1919

New member
این نامه ی دکترطباطبایی فر،عضو هیت علمی ژنتیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اهواز هست، که زحمت هماهنگی ها رو می کشند(نامه با فرمت ورد، در همین پست پیوست شده است)،ایشان زحمت نگارش یک نامه (پیوست اول) خطاب به معاون وزیر را کشیده اند، که بسیاری از درخواستهای جامعه ی آکادمیک ژنتیک پزشکی کشور را مطرح نموده اند، و مورد حمایت دانشجویان، و فارغ التحصیلان و بسیاری از اعضای هیئت علمی های کشور می باشند، برای همکاری و مساعدت، می تواند با ایمیل ایشان مکاتبه نمایید، بزودی (در ادامه ی ایمیل بخوانید) جمع آوری امضاء و اعلام حمایت برای این نامه و درخواستها اطلاع رسانی می گردد.

از عزیزان درخواست دارم، متن این پست را به همراه متن نامه و سایر اطلاع رسانی ها را برای دوستان خود ایمیل نمایید، این مهم فقط با همت جمعی و تلاش همگانی جامعه ی ژنتیک پزشکی کشور انجام می پذیرد.

Dear colleagues,

As you know, there are a number of threats that we, as the members of Medical Genetics Society, have to face. Enclosed is a letter that we have prepared after hours of interactions with our colleagues to be submitted to Dr Etemad, head of center of noncommunicable diseases of the ministry. We think if it is improved upon further interactions of our society members and could be submitted to the related bodies in charge, could hopefully help smoothen the way. In this regard, we really believe that our formal genetics bodies such as Genetics Board of the ministry and Iranian Society of Medical Genetics should act more integral and be more active monitoring these issues. Fortunately, we are glad that some fruitful approaches have so far been taken by them.
We are looking forward to receiving your valuable opinions before submitting it to the legal bodies. We believe that after its revision, the more people sign it, the more effective it would be.
My best regards,

Mohammad Amin Tabatabiefar, Ph.D
Assistant Professor
Department of Medical Genetics
School of Medicine
Ahvaz Jundishapur University of Medical Sciences
Ahvaz 61357-33118, I.R.Iran
e-mails: tabatabaiefar-ma@ajums.ac.ir; tabatabaiefar@razi.tums.ac.ir; mamintab@yahoo.co.uk
Cell phone: +98 9122886157

P.S. I did not have the e-mail addresses of all people of interst. Theretofore, please kindly forward it to them

ادامه ی گزارش فعالیتها:

با عرض سلام و احترام خدمت اساتید و دانشجویان ژنتیک پزشکی
پیشاپیش از دکتر طباطبایی و همکارانشان جهت تهیه نامه تشکر می نماییم.
روند اعتراض سراسری در مورد مشکلات جامعه ژنتیک پزشکی بدینگونه اعلام می­گردد:
· امید است متن نامه اواخر این هفته یا اوایل هفته دیگر نهایی شود، لذا خواهشمند است نکته نظرات خود را در اسرع وقت به دکتر طباطبایی ارسال فرمایید.
· از اواسط هفته دیگر جمع آوری امضا در سطح کشور به صورت همزمان شروع خواهد شد.
· شنیده ها حاکی از آن است که دولت فعلی تمام مصوبات چند ماه آخر دولت قبلی را ملغی (یا تعلیق) کرده است. خواهشمند است اگر فردی می تواند متن چنین مصوبه ای را پیدا کند، دریغ نفرماید، تا در نامه به آن استناد شود.
· فایلی که پیوست شده اسامی اساتید و دانشجویانی است که در جریان نامه بوده و در جمع آوری امضا در سطح کشور حمایت خواهند کرد. متاسفانه برای بعضی از دانشگاه ها استاد یا دانشجوی رابط نداریم. لذا خواهشمند است با ارسال این ایمیل به دوستان خود (به ویژه در در استان های دیگر) برای پر شدن جاهای خالی در فایل همکاری بفرمایید.
· جا دارد از حمایت­های بورد ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت تشکر کنیم.
· به امید روزی که شما این ایمیل را از وب سایت انجمن ژنتیک پزشکی دریافت کنید !!!

پیوست شماره یک، متن نامه ی پیشنهادی برای ارسال به وزارت بهداشت، و سایر موسسات مرتبط
مشاهده فایل‌پیوست Letter to Dr Etemad v2.doc
پیوست شماره دو، دانشجویا و اعضای هیئت علمی که تا تنظیم فرم، اعلام حمایت نموده اند،
مشاهده فایل‌پیوست Medical Genetic Team.pdf

negar62

New member
این نامه ی دکترطباطبایی فر،عضو هیت علمی ژنتیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اهواز هست، که زحمت هماهنگی ها رو می کشند(نامه با فرمت ورد، در همین پست پیوست شده است)،ایشان زحمت نگارش یک نامه (پیوست اول) خطاب به معاون وزیر را کشیده اند، که بسیاری از درخواستهای جامعه ی آکادمیک ژنتیک پزشکی کشور را مطرح نموده اند، و مورد حمایت دانشجویان، و فارغ التحصیلان و بسیاری از اعضای هیئت علمی های کشور می باشند، برای همکاری و مساعدت، می تواند با ایمیل ایشان مکاتبه نمایید، بزودی (در ادامه ی ایمیل بخوانید) جمع آوری امضاء و اعلام حمایت برای این نامه و درخواستها اطلاع رسانی می گردد.

از عزیزان درخواست دارم، متن این پست را به همراه متن نامه و سایر اطلاع رسانی ها را برای دوستان خود ایمیل نمایید، این مهم فقط با همت جمعی و تلاش همگانی جامعه ی ژنتیک پزشکی کشور انجام می پذیرد.

dear colleagues,

as you know, there are a number of threats that we, as the members of medical genetics society, have to face. Enclosed is a letter that we have prepared after hours of interactions with our colleagues to be submitted to dr etemad, head of center of noncommunicable diseases of the ministry. We think if it is improved upon further interactions of our society members and could be submitted to the related bodies in charge, could hopefully help smoothen the way. In this regard, we really believe that our formal genetics bodies such as genetics board of the ministry and iranian society of medical genetics should act more integral and be more active monitoring these issues. Fortunately, we are glad that some fruitful approaches have so far been taken by them.
We are looking forward to receiving your valuable opinions before submitting it to the legal bodies. We believe that after its revision, the more people sign it, the more effective it would be.
My best regards,

mohammad amin tabatabiefar, ph.d
assistant professor
department of medical genetics
school of medicine
ahvaz jundishapur university of medical sciences
ahvaz 61357-33118, i.r.iran
e-mails: tabatabaiefar-ma@ajums.ac.ir; tabatabaiefar@razi.tums.ac.ir; mamintab@yahoo.co.uk
cell phone: +98 9122886157

p.s. I did not have the e-mail addresses of all people of interst. Theretofore, please kindly forward it to them

ادامه ی گزارش فعالیتها:

با عرض سلام و احترام خدمت اساتید و دانشجویان ژنتیک پزشکی
پیشاپیش از دکتر طباطبایی و همکارانشان جهت تهیه نامه تشکر می نماییم.
روند اعتراض سراسری در مورد مشکلات جامعه ژنتیک پزشکی بدینگونه اعلام می­گردد:
· امید است متن نامه اواخر این هفته یا اوایل هفته دیگر نهایی شود، لذا خواهشمند است نکته نظرات خود را در اسرع وقت به دکتر طباطبایی ارسال فرمایید.
· از اواسط هفته دیگر جمع آوری امضا در سطح کشور به صورت همزمان شروع خواهد شد.
· شنیده ها حاکی از آن است که دولت فعلی تمام مصوبات چند ماه آخر دولت قبلی را ملغی (یا تعلیق) کرده است. خواهشمند است اگر فردی می تواند متن چنین مصوبه ای را پیدا کند، دریغ نفرماید، تا در نامه به آن استناد شود.
· فایلی که پیوست شده اسامی اساتید و دانشجویانی است که در جریان نامه بوده و در جمع آوری امضا در سطح کشور حمایت خواهند کرد. متاسفانه برای بعضی از دانشگاه ها استاد یا دانشجوی رابط نداریم. لذا خواهشمند است با ارسال این ایمیل به دوستان خود (به ویژه در در استان های دیگر) برای پر شدن جاهای خالی در فایل همکاری بفرمایید.
· جا دارد از حمایت­های بورد ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت تشکر کنیم.
· به امید روزی که شما این ایمیل را از وب سایت انجمن ژنتیک پزشکی دریافت کنید !!!

پیوست شماره یک، متن نامه ی پیشنهادی برای ارسال به وزارت بهداشت، و سایر موسسات مرتبط
مشاهده فایل‌پیوست 4011
پیوست شماره دو، دانشجویا و اعضای هیئت علمی که تا تنظیم فرم، اعلام حمایت نموده اند،
مشاهده فایل‌پیوست 4012

سلام آقای دکتر. خیلی ممنون بابت پیگیری شما. این pdf ضمیمه رو پرکنیم واسه کی ارسال کنیم؟

mj1919

New member
سلام آقای دکتر. خیلی ممنون بابت پیگیری شما. این pdf ضمیمه رو پرکنیم واسه کی ارسال کنیم؟

سلام
وقت بخیر
متن این نامه، پست و هر گونه اطلاعاتتون رو بصورت ایمیل به دوستانتون منتقل کنید که در جریان امر باشند، کافیه به دکتر طباطبایی فر ایمیل ارسال نمایید، و اعلام آمادگی دانشگاهتون و اسم دانشجویان حامی رو بفرستید، تا دلگرمی برای ادامه ی کار باشد.
بزودی محل جمع آوری امضا ، و نحوه ی حمایت و پیگیری ، اطلاع رسانی میشه

najma

New member
سلام دوستان . نامه اعتراض اصلی نوشته شده و فکر کنم امضاهاش هم نزدیک یه هفتس در حال جمع آوریه از سراسر دانشگاه ها. اگر در دانشگاه خودتون هنوز این نامه نرسیده لطفا ایمیلتونو به من پیام خصوصی کنید . چون گویا قرار بوده از همه دانشگاها جمع بشه . میدونید که همه هماهنگ باشیم و امضاهای اون نامه بالا بره بهتره .
فقط هر چه سریعتر بهتر ....ممنون

آخرین ویرایش:

mj1919

New member
سلام دوستان . نامه اعتراض اصلی نوشته شده و فکر کنم امضاهاش هم نزدیک یه هفتس در حال جمع آوریه از سراسر دانشگاه ها. اگر در دانشگاه خودتون هنوز این نامه نرسیده لطفا ایمیلتونو به من پیام خصوصی کنید . چون گویا قرار بوده از همه دانشگاها جمع بشه . میدونید که همه هماهنگ باشیم و امضاهای اون نامه بالا بره بهتره .
فقط هر چه سریعتر بهتر ....ممنون

سلام
نامه ی اصلی ، نامه ی دیگری است؟ کس دیگری نوشته است؟ چطوری میشه امضاء کرد؟

ممنون از شما

najma

New member
سلام
نامه ی اصلی ، نامه ی دیگری است؟ کس دیگری نوشته است؟ چطوری میشه امضاء کرد؟

ممنون از شما

سلام . بله نامه نوشته شده از دانشگاه تهران و بقیه دانشگاه ها هم امضاهاش جمع شده . هم اساتید و هم دانشجو ها قرار بوده امضا کنند .
از طریق ایمیل به عنوان نماینده میتونید بگیرید و امضاهای دانشگاه خودتون رو جمع کنید :dadad4:

mj1919

New member
سلام . بله نامه نوشته شده از دانشگاه تهران و بقیه دانشگاه ها هم امضاهاش جمع شده . هم اساتید و هم دانشجو ها قرار بوده امضا کنند .
از طریق ایمیل به عنوان نماینده میتونید بگیرید و امضاهای دانشگاه خودتون رو جمع کنید :dadad4:

ممنون میشم که متن نامه (فایلی که باید امضا بشه، ورد یا پی دی اف ) رو برای من ارسال نمایید، یا در همین انجمن پیوست نمایید،
یک نکته دیگه اینکه کیا امضا کردند؟ از اعضای برد چطور؟ کی نوشته؟
این با نامه ی دانشگاه اهواز موازی کاری نمیشه؟

najma

New member
ممنون میشم که متن نامه (فایلی که باید امضا بشه، ورد یا پی دی اف ) رو برای من ارسال نمایید، یا در همین انجمن پیوست نمایید،
یک نکته دیگه اینکه کیا امضا کردند؟ از اعضای برد چطور؟ کی نوشته؟
این با نامه ی دانشگاه اهواز موازی کاری نمیشه؟

همین ... اتفاقا تنها دلیل اینکه من اومدم در انجمن اطلاع رسانی کردم همین موازی کاریه بود وگرنه که میدونید من مثلا نباید بیام اینجا چون خداحافظی کردم:25r30wi:. اجازه بدید بپرسم ببینم متن رو میتونم بزارم اینجا یا خیر . اگه نشد براتون میل میکنم .
بله اساتید هم امضا کردن . تمام اساتیدی که کارشون ژنتیک پزشکی هست ینی یا تشخیص ژنتیک دارن یا مشاوره ...

negar62

New member
سلام najme جان . خوبی؟ مرسی ازینکه اومدی:thanks: نامه به دست ماهم نرسیده ( علوم پزشکی بندرعباس). من ایمیلمو واست میذارم .
:rose:

zaragenetic64

New member
سلام najme جان . خوبی؟ مرسی ازینکه اومدی:thanks: نامه به دست ماهم نرسیده ( علوم پزشکی بندرعباس). من ایمیلمو واست میذارم .

سلام عزیزم استادی که میگفتی ازشون راجع به این قانون پرسیدی دکتر شیخها بودن؟؟؟

najma

New member

خواهش میکنم عزیزم . گویا قراره نامه بازنگری بشه و به همه برسه .

omid9030

New member
سلام.بچها تورو خدا بیایید این درس ژنتیک رو بردارید بابا روانشناسی کجا ژنتیک کجا؟نمیدونم زنتیک مولکولی و وراثت پذیری و rna ،dnaسنخ ارثی،سنخ پدیداری،آلل و نمیدونم اینا چیه اخه؟ما مثلا با تعداد ژنوم مگس که 14000 تاس چکار داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ميشه يه لطف كنيد اينجا ديگه نياييد(نننفرمايييد)؟؟:mad_majidonline:
روانشناسي هم شد رشته ؟:25r30wi:
شما ها كه هر چي ميخونيد درس هاي ماست
شماها كه ادعاي روشنفكريتون ميشه ..چرا در مورد يه موضوع كه ازش اطلاع نداريد زود قضاوت ميكنيد؟ فك كنم درساتون رو خوب نخونديد چون يكي از موضوعات در ساتون هست:25r30wi:

omid9030

New member
من در قابل رشته ژنتيك و بچه هاي اين رشته خيلي تعصب دارم

بالا