72 لایک برای ختم قرآن انجمنی به مناسبت 72 شهید کربلا

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

dena

New member
سلام آوا جان لطفا اسم منم واسه ختم انعام بنویسید
با ارزوی قبولی طاعات و عبادات همه دوستان

dena

New member
0.714292001311777285_taknaz_ir.jpg

ماه برکت از آسمان می آید صوت خوش قرآن واذان می آید
تبریک به مومنان عاشق پیشه تبریک،بهار رمضان می آید

AWWA

New member
منم اگه می شه تو ختم انعام باشم ..ممنون آوا جونم

لیلی جان ختم انعام برای افرادی هست که بعد از کامل شدن 72 تن داوطلب شدن. ولی اگه شما دوس دارین تو این ختمم باشین،چشم اسمتونواضافه میکنم.

MAHSABANOO

New member
میگما نمیشه یکی سهم قرانشو با من نصف کنه اخه من خیلی دوست دارم تو اونم باشم چی میشه مگه دلتون بسوزه به منم 10 تا ایه بدین منم تو سوابش باشم:dadad4:

parand

Well-known member
میگما نمیشه یکی سهم قرانشو با من نصف کنه اخه من خیلی دوست دارم تو اونم باشم چی میشه مگه دلتون بسوزه به منم 10 تا ایه بدین منم تو سوابش باشم:dadad4:

سلااااام مهسا بانو عزیز. اگه اواجان موافقت کنن من 10 ایه بهتون میدم.....................

leyla-h

New member

اسامی تعدادی از شهدای کربلا...... اسامی افراد شرکت کننده......تقسیم بندی سوره ها

21)الحباب بن الحارث.....لیلا اچ........آیات 106 تا انتهای سوره یوسف ع و کل سوره حجر

ممنون از تلاشت، به روی چشم :riz304:

حسان

Well-known member
سلام به همه..

با ارزوی قبولی طاعات و عبادات همه...
اوا جان من قسمت خودمو خوندم....
43)سلمان بن مضارب البجلی....شیطونک.....آیات 1 تا 48 سوره بقره

ملتمس دعای خیر دوستان هستم

leylii

New member
با قبولی طاعاتتون .....
آوا جون منم سهمم و خوندم .....آیات 1 تا 50 سوره ی ال عمران ............:rose:ممنونم گلم

AWWA

New member

سلام عزیزم.....هردوطرف در ثواب قرائت همدیگه شریکن. اسم منم تو ختم 72 تن نیست....

سلااااام مهسا بانو عزیز. اگه اواجان موافقت کنن من 10 ایه بهتون میدم.....................
سلام پرند جان...اگه خودتون مایلین خیلیم کار خوبیه میتونید باهاشون شریک بشین.....ممنون

AWWA

New member

سلام به همه..

با ارزوی قبولی طاعات و عبادات همه...
اوا جان من قسمت خودمو خوندم....
43)سلمان بن مضارب البجلی....شیطونک.....آیات 1 تا 48 سوره بقره

ملتمس دعای خیر دوستان هستم

با قبولی طاعاتتون .....
آوا جون منم سهمم و خوندم .....آیات 1 تا 50 سوره ی ال عمران ............:rose:ممنونم گلم

سلام دوستای خوبم ...قبول حق باشه ان شاءالله ...ممنون که به موقع قرائت کردین و اطلاع دادین:rose:

فقط دوستان اگه زحمتی نیست یه بیوگرافی از شهید مربوط به خودتون هم برامون بذارین. اگه مطلبی پیدا نکردین اشکالی نداره.

mahsa.

New member

49)شبیب (آزاد شده حارث جابری ) .....مهسا ...........انفال
شرمنده دیر شده سریع میخونم خبر میدم.

mahnam

New member
42)سعید بن عبد الله الحنفی ........مهنام.........عنکبوت و مطففین

قرائت شد

سعید بن عبدالله حنفی :

اولین شهید نماز در جبهه کربلا

او از بزرگان، دليران و زاهدان شيعه در كوفه بود.مردی از تبار پاکان ، که با بالهایی از تیر پرواز کرد و به آسمان ها رفت
«سعيد» نامه ‏هاي مردم كوفه را به امام حسين(ع) رساند، حضرت جواب آن نامه ‏ها را نيز توسط او به كوفه ارسال نمود.
او از كساني است كه در مقابل «مسلم بن عقيل» در كوفه از جا برخاست و گفت: به خدا سوگند آماده ياري حسين و قرباني شدن در راهش شده‏ ام.

حمایت سعید از امام

از آنجا که امام حسین علیه السلام از عاقبت جنگ آگاه بود و می‎دانست که همه یاران به شهادت خواهند رسید، شب هنگام همه یاران را فرا خواند و پس از اتمام حجت، بیعت را از گردن آنها برداشت تا آن که آمادگی ماندن ندارد یا دلبستگی و تعلق خاطری به دنیا دارد، بدون احساس شرم از آن سرزمین رخت بربندد.

در پاسخ امام، بسیاری از یاران چون مسلم بن عوسجه، زهیر و سعید سخن‎ها گفتند. آن چه به نقل از ابومخنف و نیز زیارت ناحیه مقدسه به دست می‎آید این است که سعید بن عبدالله از جای برخاست و اینگونه امام خود را پاسخ گفت:

«به خدا سوگند، شما را رها نخواهیم کرد، تا که خداوند بداند که در دوران غیبت رسول او صلوات الله علیه در حفظ و حراست شما کوشا بوده‎ایم، آگاه باش ای عزیز! به خدا سوگند اگر بدانم که در رکاب شما کشته می‎شوم، سپس زنده شده بار دگر می‎سوزم و زنده می‎شوم و تا هفتاد بار دیگر کشته و زنده می‎شوم، از تو جدا نخواهم شد. تا این خونم را نثارت کنم، و چرا اینگونه نکنم در حالی که کشته شدن را یک بار بیش نیست، و پس از آن کرامت و بزرگواری به گونه‎ای است که نهایت ندارد.

درسی که می‎توان گرفت:

سعید نه تنها خود مرد بود، بلکه حمایت مردانه‎اش از امام نیز به گونه‎ای است که دیگران چون زهیر در رتبه بعد از او قرار دارند. پیش گام بودن در مسیر الهی و دیگران را چراغ راه شدن نیز کم، بها ندارد. سعید مردی راهنما بود. ناگفته نماند که سعید دو بار (تا اینجا) از جای برخاست و شجاعانه راه امام را همواره ساخته است. بار اول راه را بر مسلم هموار کرد و دیگر بار راه را بر یاران امام هموار کرد تا که امام را تا سر حد جان یاری رسانند.

شهادت سعید

در ظهر روز عاشورا، سپاه کوفه اجازه نماز نمی‎داد. امام نیز به دنبال اجرای این حکم خداوند و فریضه الهی بود. اذان گفته شد و دو جوانمرد در برابر امام قرار گرفتند تا سپر بلای ولی خدا شوند و او نماز را به جای آورد. آن دو یار گرانقدر جز «زهیر» و «سعید» نبودند.
عموم مورخين گفته اند كه: سعيد بن عبدالله حنفي، سينه و سر و صورت خود را سپر آن حضرت و ياران او قرار داد تا نماز بخوانند و چون زخم ها بر بدن او فراوان شد و نتوانست روي پاي خود بايستد بر زمين افتاد، در حالي كه مي گفت: اللهم العنهم لعن عاد و ثمود و ابلغ نبيك مني السلام وابلغه ما لقيت من الم الجراح فاني اردت بذلك ثوابك في نصره ذريه نبيك صلي الله عليه وآله و سلم؛
يعني خدايا! ايشان را همانند قوم عاد و ثمود از رحمت دور گردان و پيامبرت را از طرف من درود فرست و اين درد و زخمي را كه به من رسيد به او ابلاغ فرما؛كه هدف من در اين كار ياري فرزند پيامبر تو بود
آنگاه روي خود را به سوي امام حسين عليه السلام كرد و عرض كرد، اوفيت يابن رسول الله؛يعني آيا به عهد خود وفا كردم؟
امام حسين عليه السلام فرمود: نعم انت امامي في الجنه؛يعني آري! تو در بهشت پيش روي من هستي
به دنبال اين سخن بود كه روح از بدن او پرواز كرد و در بدن او سيزده تير مشاهد كردند و اين غير از زخم ها و ضربه هاي بود كه بر او وارد شد بود

التماس دعا

AWWA

New member
مهنام جون قبول حق باشه ان شاءالله
از شما و آقا رضا فیزیست و نارون برای این مطالب زیبا تشکر میکنم:rose::rose::rose:. لذت ختم قرآن یه طرف و خوندن این مطالبم یه طرف. هردوش برام به یه اندازه شیرینن

mahnam

New member
مهنام جون قبول حق باشه ان شاءالله
از شما و آقا رضا فیزیست و نارون برای این مطالب زیبا تشکر میکنم:rose::rose:. لذت ختم قرآن یه طرف و خوندن این مطالبم یه طرف. هردوش برام به یه اندازه شیرینن

ممنون عزیزم
منم ازت ممنونم به خاطر این کار زیبات :thanks::heart:
واقعا واسه خودمم جذاب بود ...

mw.ashel

New member

سلام به همه دوستان خوبم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

54)عامر بن مسلم العبدی......آشل.....سوره مبارکه احزاب رو تموم کردم آوا جون.
و ممنونم از شما و بقیه دوستانی که در این کار معنوی شرکت کردند و التماس دعا دارم.
:rose:

سالم غلام جناب «عامر بن مسلم» بود که پس از دعوت «یزید بن ثبیط» در بصره همراه مولای خود به امام حسین علیه السلام پیوست و تا کربلا آن حضرت را همراهی کرد. شهادت سالم به ادعای ابن شهر آشوب، «سالم» در حمله نخستین به شهادت رسید.

member36838-albums480-22333.jpg

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا