72 لایک برای ختم قرآن انجمنی به مناسبت 72 شهید کربلا

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Asena90

New member
سلام اوا جان برا ختم انعام منم اضافه كن ان شا الله شما وهمه بچه ها ها حاجت روا بشين

نارون

Member
سلام
درباره : حجاج بن مسروق الجعفی:
از شیعیان و اصحاب امیرالمؤمنین علیه السلام در کوفه بود. چون باخبر شد که امام حسین علیه السلام از مدینه به سوی مکه حرکت کرده است، رهسپار مکه شد و به آن حضرت پیوست. هنگام حرکت امام علیه السلام از مکه به سوی عراق در کنار و همراه امام علیه السلام بود.

موذن امام حسین(ع)
وی در تمام اوقات نماز مؤذن امام حسین علیه السلام بود. در جریان ملاقات حرّ با امام حسین علیه السلام چون ظهر شد، امام علیه السلام به حجّاج فرمود که اذان بگوید و او نیز گفت.

دعوت از عبیدالله حر جعفی
در قصر بنی ‌مقاتل وی و یزید بن مغفّل از طرف سیدالشهدا به خیمه عبیدالله حر جعفی رفتند؛ و پیام آن بزرگوار را به او رساندند و از او برای یاری آن حضرت دعوت به عمل آوردند.

رجز حجاج در عاشورا
حجاج در روز عاشورا وارد میدان شد و چنین رجز خواند:
أَقْدِمْ حُسَیْناً هادِیاً مَهْدِیّا • الْیَوْمَ تَلْقی جَدَّکَ النَبِیّا
ثُمَّ أَباکَ ذَا الْعَلا عَلِیّا • وَالْحَسَنَ الْخَیْرَ الرِّضَی الّوَلِیّا
وَذَا الْجَناحَیْنِ الْفَتَی الکَمِیّا • وَاسَدَ اللَّه الشَّهیدَ الْحَیّا
ای حسین، ای رهبر هدایت یافته پیش آی، امروز جدّت پیغمبر صلی الله علیه و آله و سلم و
پدرت علی علیه السلام، امام حسن، جعفر طیار و حمزه سیدالشهدا را ملاقات خواهی نمود.

شهادت حجاج
پس از آن جنگید و به قولی بیست و پنج تن را به هلاکت رساند. سرانجام خودش نیز به افتخار شهادت نایل شد.
من سوره سبا رو خوندم برای همه بچه های خوب انجمن دعا کردم از همگی التماس دعا دارم.

AWWA

New member
نارون جان ممنونم خیلی مطلب خوبی بود:rose:

ولی زمان ختم هنوز شروع نشده ها:tonguesmiley:.....شروع ختم از اول ماه مبارک رمضان هست تا پانزدهمش

من معمولا یه هفته زودتر اسامی رو اعلام میکنم تا مطمئن باشم تو این فاصله همه از سهمشون مطلع شدن.

AWWA

New member
سلام اوا جان برا ختم انعام منم اضافه كن ان شا الله شما وهمه بچه ها ها حاجت روا بشين

سلام آسنا جان...ایشالله شماهم حاجت روا بشین...........چشم اسم شما و پرستار مهربون رو که درخواست داده رو به لیست ختم انعام اضافه میکنم

negar91

New member
مرسي آوا خيلي لطف كردي الان به اون دوستم گفتم واسش ختم قران سهم گذاشتي خيلي خوشحال شد

AWWA

New member
مرسي آوا خيلي لطف كردي الان به اون دوستم گفتم واسش ختم قران سهم گذاشتي خيلي خوشحال شد

خداروشکر ...ما بیشتر از ایشون خوشحالیم که تو جمعمون هستن .....ان شاءالله با هرنیتی تو ختم شرکت کردن خدا خواستشونو برآورده کنه.

نوتر

New member

حالا مثلا میخواد بگه اون دوستش خیلی بچه ی مثبتیه. باشه نگار خانوم هم شما خوبی هم دوستت. ما باور کردیم:motat:

مهدیس

New member
میشه اسم منم به ختم سوره انعام اضافه کنید.ممنون
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

نوتر

New member
آوا خانم اونایی که دیر کردند وقتی میخای اسمشو نو اضافه کنی از هر کدومشون یه ده تومن بگیر میخواییم بدیم پتو ها و فرشا و پرده ها ... انجمنو بشوریم برا ماه مبارک:motat:
هر کی هم پول نداد بفرستش پیش من، من به زور ازش میگیرم:p7977cujr38iyymsu8:

نارون

Member
نارون جان ممنونم خیلی مطلب خوبی بود:rose:

ولی زمان ختم هنوز شروع نشده ها:tonguesmiley:.....شروع ختم از اول ماه مبارک رمضان هست تا پانزدهمش

من معمولا یه هفته زودتر اسامی رو اعلام میکنم تا مطمئن باشم تو این فاصله همه از سهمشون مطلع شدن.
خو نگفتین عیب نداره دوباره میخونم:smiliess (3):

AWWA

New member
خو نگفتین عیب نداره دوباره میخونم:smiliess (3):

عب نداره عزیزم.....اگه دوس داشتی بخون، اجباری نیست دوباره بخونی. مهم نیتته که برای این ختم خوندی.مطلبی رو که گذاشته بودی خیلی دوس داشتم مرسی..... دوبار خوندمش.

AWWA

New member
میشه اسم منم به ختم سوره انعام اضافه کنید.ممنون
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
سلام مهدیس جان...چشم حتما

آوا خانم اونایی که دیر کردند وقتی میخای اسمشو نو اضافه کنی از هر کدومشون یه ده تومن بگیر میخواییم بدیم پتو ها و فرشا و پرده ها ... انجمنو بشوریم برا ماه مبارک:motat:
هر کی هم پول نداد بفرستش پیش من، من به زور ازش میگیرم:p7977cujr38iyymsu8:

مطمئنین با ده تومن کارمون راه میفته؟!!!!من که میگم پول چایی و افطاری هم بگیریم:a2d3:

Setayesh92

New member
اللهم صل علی محمد و ال محمد

آوا جان منم دیر رسیدم ، ممکنه اسم منم توی ختم انعام بذاری

ممنونم

ان شاءالله هرکی هر حاجت خیری داره بهش برسه

maryam1010

New member
سلام آوا جان میشه در مورد ختم انعام بگین؟؟؟؟؟فقط سوره انعام رو بخونیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟،از کی شروع میشه؟؟؟
و ممکنه اسم منم توی ختم انعام بذارین.ممنون
اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم

varia

Well-known member
06030315713400173824.jpg

AWWA

New member
اللهم صل علی محمد و ال محمد

آوا جان منم دیر رسیدم ، ممکنه اسم منم توی ختم انعام بذاری

ممنونم

ان شاءالله هرکی هر حاجت خیری داره بهش برسه

ان شاءالله
دیر نیست ...چشم حتما اسمتونو اضافه میکنم

سلام آوا خانوم
چرا اسم من تو تقسیم بندی نیست ؟؟؟

سلام عزیزم.....توی این ختم هرکسی داوطلب بود باید پست اولو لایک میکرد و یه صلوات رو به عنوان پست میذاشت...فک کنم شما اینکارو نکرده بودین

البته اگه مایل باشین میتونم اسمتونو به ختم انعام اضافه کنم...تعداد برای اون آزاده

آخرین ویرایش:

AWWA

New member
سلام آوا جان میشه در مورد ختم انعام بگین؟؟؟؟؟فقط سوره انعام رو بخونیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟،از کی شروع میشه؟؟؟
و ممکنه اسم منم توی ختم انعام بذارین.ممنون
اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم

سلام مریم جان.....چون تعداد شرکت کنندگان توی این ختم ثابته یعنی 72 نفر ،برای اینکه افراد جدید بی نصیب نباشن ختم انعام رو هم اضافه کردیم. توی این ختم هر سه نفر یه ختم سوره انعام رو انجام میدن.(در اصل تعداد محدود نیستا ولی برای اینکه سهم هر دو گروه مشابه باشه سه نفرو در نظر گرفتم)

از اولین ساعات ماه مبارک رمضان این ختمهامون شروع میشن تا روز 15 که ولادت امام حسن مجتبی ع هست. ولی همونطور که قبلا گفتم برای هماهنگی بیشتر از دوستان خواستم تا یه روز زودتر اتمام قرائتشونو اطلاع بدن.
چشم اسم شمارو هم اضافه میکنم

aManofDetail

New member
درباره "زهیر بن القین البجلی" یار باوفای امام حسین(ع) در حماسه کربلا
او از ياران بزرگ و با وفاى امام حسين(ع) و مردى شايسته وشريف بود; رزمنده‏اى دلير و جنگجويى توانا شمرده مى‏شد و درميان قبيله خود، كه در كوفه سكونت داشتند، مى‏زيست. وى را زهيربن قين بن قيس انمارى بجلى مى‏خواندند. (1) ويژگيهاى زهير بن قين

1- شجاعت و پايمردى زهير وى را بر آن داشت در كنار مدفعان‏اسلام قرار گيرد. او در برخى فتوحات اسلامى شركت جست وافتخاراتى بزرگ به ثبت رساند. علامه سماوى در اين باره‏مى‏نويسد: «له فى المغازى مواقف مشهوره و مواطن مشهوده‏» (2) در جنگها مواضع مشهور و جايگاه مشهودى داشته است.

از موارد شركت زهير در فتوحات همانا شركت در غزوه بلنجر است‏كه خاطره‏اى نيز از آن باز گفته است. و در آينده به آن خواهيم‏پرداخت.

نمونه ديگرش حضور در كربلاست. او بحق بازوى تواناى امام شمرده‏مى‏شد. رشادت و دلاورى او چنان بود كه امام حسين(ع) در روزعاشورا، هنگام تنظيم سپاه خود كه بيش از هفتاد نفر بودند، وى‏را بر ميمنه گمارد; حبيب را در ميسره جاى داد، خود در قلب‏سپاه قرار گرفت و پرچم را به برادرش عباس سپرد. (3)

2- از ديگر ويژگيهاى زهير سخنورى اوست كه زبانزد خاص و عام ودوست و دشمن بود. او آنچنان بر گفتار مسلط بود كه گاه از اومى‏خواستند در جمع حاضر شود و در دفاع از امام حسين(ع) سخن‏بگويد.

3- سومين ويژگى زهير، كه در حقيقت مهمترين ويژگى اوست، عشق‏به امام زمانش حسين بن على(ع) است.

زهير در گفتار و عمل، در راه و كربلا در مواقع مختلف، اين‏ويژگى را بخوبى به نمايش گذارد. گفتارش در شب عاشورا و عملش‏در روز عاشورا بهترين گواه بر درستى اين سخن است.

او در شب عاشورا، هنگامى كه امام حسين(ع) اجازه رفتن به وى‏داد، اظهار داشت: «لا و الله لا يكون ذلك ابدا ا اترك ابن رسول‏الله(ص) اسيرا فى يد الاعداء و انجو انا؟! لا ارانى الله ذلك‏اليوم.» (4) نه به خدا سوگند، هرگز چنين نخواهد بود. آيافرزند رسول خدا را در دست دشمنان اسير بگذارم و خود را نجات‏دهم؟! خداى آن روز را به من نشان ندهد.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا