▌ ✍ مطالعه گروهی ارشد ایمنی شناسی 94 ☜

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

eeeeeeehsan

New member
کتاب دارن یا همون جــزوه شون؟ من شنیدم متن خیلی کم داره ولی ندیدم

دوستان یه سوال در مورد زبان برای من پیش اومده:33::sad:
مثلا ریدینگا رو که می خواین شروع کنید به زدن می رید سوال رو می خونید بعد توی متن دنبال جوابش می گردید یا اول متن رو کامل می خونید بعد جواب می دید؟
این ریدینگا خیلی وقت گیرن متاسفانه
فک کنم باید برم انجمن زبانم بپرسم:))
هر کی تونست جواب بده ممنون می شم:rose:
ببین مهارت های لزگی خوبن، یه سری قواعد کلی رو میگن که کمک کنندست. اونا رو بخون و تمرین کن واسه اینکه مهارتت بیشتر بشه، ولی قاعده کلیش اینه اول متن رو بخونی بعد جواب بدی.
کتاب برای کنکور هم یه سری قواعد تهش گفته شاید به دردت بخورن.

ای بابا زودتر می پرسیدین خودم براتون توضیح می دادم...
اولا که جمله از حسین پناهیه و خودم نگفتم. اما تعبیرش برای من از زبون عاشقه برای معشوقی که خودش خبر نداره!
و روزی متوجه صدای عشق میشه که خیلی دیر شده و متاسفانه دیگه عاشق از دست رفته ( یا مکان دیگه یا با شخص دیگه)...
تعریف بود.
آووو که اینطور پس :)))

lala

New member
سلام واصعا بچه ها شرمنده من دم ب دقیقه سوال میپرسم شماها از بس بزرگوارید جواب میدید ممنون با ارزوی موفقیت تک تکتون
راستش من بنا ب صحبتای نفر اول ایمنی پارسال که تو ی تایپیکی تجربیاتشونو گفته بودن )گفتن فصلهای 1، 2، 3، 5، 9زیست و از رو خود لودیش خوندن و البته گفتن مهمتراش 1، 2، 3، 9هستش(منم تا الان تکنیکای ژنتیک مولکولی که تو فصل5لودیش و مشاهده و تفکیک سلولها که تو فصل9رو گذاشتم ب جای کلونینگ ژن مهدوی بخونم اما الان که لودیش و باز کردم اصلا با فصل 5اش کنار نیومدم خیلی صغری کبری چیده!!!حالا ب نظر شما همون فصل اخر مهدوی جای این دو تا فصل کفایت می کنه؟
فصل 2، 3که خیلی مهمن و حتما می خونم
فصل 1چی که راجع زندگی با سلول ها اغاز می شود؟

love virology

New member
سلام واصعا بچه ها شرمنده من دم ب دقیقه سوال میپرسم شماها از بس بزرگوارید جواب میدید ممنون با ارزوی موفقیت تک تکتون
راستش من بنا ب صحبتای نفر اول ایمنی پارسال که تو ی تایپیکی تجربیاتشونو گفته بودن )گفتن فصلهای 1، 2، 3، 5، 9زیست و از رو خود لودیش خوندن و البته گفتن مهمتراش 1، 2، 3، 9هستش(منم تا الان تکنیکای ژنتیک مولکولی که تو فصل5لودیش و مشاهده و تفکیک سلولها که تو فصل9رو گذاشتم ب جای کلونینگ ژن مهدوی بخونم اما الان که لودیش و باز کردم اصلا با فصل 5اش کنار نیومدم خیلی صغری کبری چیده!!!حالا ب نظر شما همون فصل اخر مهدوی جای این دو تا فصل کفایت می کنه؟
فصل 2، 3که خیلی مهمن و حتما می خونم
فصل 1چی که راجع زندگی با سلول ها اغاز می شود؟

درود برشما/ اصلا تکنیک های ژنتیک مولکولی نباز نیست بخونید اصلا سوالی برای بچه های بیوتک نمیدن فقط در بخش ژنتیک بچه های ژنتیک انسانی هست/ شما باید برای تکنیک ها اینا رو بخونید انواع میکروسکوپ. سانتریوفوژ. الکتروفورز. کروماتوگرافی. تست nmr. ویه نگاهی به فلوسایتومتری و پی سی ار و تمام/ در مورد فصول مهم سلولی هم خیلی بحث شد اینجا ولی باز میگم/ غشا سیگنالینگ اتصالات سلولی هسته میتوکندری پراکسی زوم شبکه اندوپلاسمی بخش پروتئین ها اپوپتوز و چرخه سلولی/ مولکولی ژن و ژنومیک و رونویسی . تغییرات رونویسی/ این فصول قریب 60 الی 70 درصد سوالات هستند/ شاد باشید

lala

New member
با تشکر از شما
ببخشید تست nmrچیه؟
پس از لودیش فصل های 2، 3کفایت میکنه درسته؟
من هنوز کتاب تست زیست ب دستم نرسیده یعنی ی دونه دارم ولی پاسخ نامش مشکل داره و ناقصه،از این انزیمای مارکار اندامکا بع1یاش چن تا انزیم گفته که خیلی حفظیه ،همون انزیمای شاخص ازش سوال میاد یا این انزیم فرعی ترام میاد؟

eeeeeeehsan

New member
1/3 دیگه ایمنی مونده.
40 لغت جدید و مرور قبلی ها.

بچه ها گزارش یادتون نره :rose:

eeeeeeehsan1.gif

eeeeeeehsan2.gif

ati1408

New member
سلام خدمت همه دوستان گل. خدا قوت :a2d3:
این هفته بیشتر مرور کردم.
ایمونو : مرور بیماری ها و ایمنی همورال
سلولی و مولکولی : قاطی خوندم. بیشتر وقتم به مرور اندامک و غشا گذشت
میکروب : سه فصل از بخش پزشکی
بیوشیمی : پروتئین و هرچی بهش مربوط میشه
زبان : لغت و چندتا متن
اینجور که به نظر میاد جشن قبولی های نود و چهار ایمونو حتمی شده:4d564ad6: پیش به سوی موفقیت:thumbsupsmileyanim:

eeeeeeehsan

New member
بچه ها میخوام به ادمین بگم یه بخش جدید واسه انجمن ایمنی بزنه، نظرتون چیه؟
یه بخشی باشه که توش بتونیم علم سازی کنیم، مثلن یه تاپیک بزنیم ایمنی سلولی رو از زبون خودمون بگیم، یا مثلن یه تاپیک باشه فقط سایتوکاین های ضروری رو داخلش قرار بدیم.
ترجمه کتاب، سایت آینده بچه های ایمنی، شکلک ها، ایمونولوژی را شیرین یاد بگیریم، gif های آینده، اینا همه و همه داخل اون بخش باشن.

اسمش هم این چندتا به ذهنم می رسه، شما هم نظر بدین لطفن؛

ترجمه، سایت، تولید علم، درس و مشق بچه های ایمنی شناسی

زنده باد ایمونولوژی

عاشقان ایمونولوژی بیان تو
☜ طرفداران ایمونولوژی بیان تو
☜ دوستداران ایمونولوژی بیان تو
کارخونه علم سازی ایمنی شناسی
مکتبــــــــــ » ایمونولوژیستا بیان تو
.
.
.
.
.

love virology

New member
با تشکر از شما
ببخشید تست nmrچیه؟
پس از لودیش فصل های 2، 3کفایت میکنه درسته؟
من هنوز کتاب تست زیست ب دستم نرسیده یعنی ی دونه دارم ولی پاسخ نامش مشکل داره و ناقصه،از این انزیمای مارکار اندامکا بع1یاش چن تا انزیم گفته که خیلی حفظیه ،همون انزیمای شاخص ازش سوال میاد یا این انزیم فرعی ترام میاد؟

Nuclear Magnetic Resonance /تستی و دستگاهی هست برای انالیز ماکرومولکول ها مخصوصا پروتیین با خاصیت مغناطیسی/ در مورد میتوکندری باید بدونید کدوم انزیم ها در غشا خارجی کدووم داخلی / کدام کوانزیم سوخت اصلی اینا مهم هستن

bahar.zr93

New member
بچه ها من با اینکه خیلی درگیر کارورزی شدم و حتی برخی روزها به لطف سوپروایزران عزیز شیفت عصر و حتی 5 شنبه هم کار کردم!! ....:black_eyed:
اما درس رو ول نکردم و همچنان مشغولم.
:smilies-azardl (181
با این حال اگه اجازه بدین من هفته ی آخر سال گزارش بدم که توی این چند روز یک کم مباحث رو جمع و جور کنم ببینم اصن چی به چیه...
:33:

با اجازه...
:smiliess (10):

kolouche

New member
دربارع این هفته حرف خاصی ندارم.... تنبلی زیاد کردم... اما مولکولی رو شروع کردم... خوشحالم...

eeeeeeehsan

New member
خداییش اسم این تاپیک رو باس گذاشت تنبل خونه!!! :New (6):

بچه ها یه سوال؛
کمپلکس حمله mac کدومه؟
c5 الی c9 ؟
c6 الی c9 ؟
c5 الی c8 ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: PSyChoO

love virology

New member

بچه ها یه سوال؛
کمپلکس حمله mac کدومه؟
c5 الی c9 ؟
c6 الی c9 ؟
c5 الی c8 ؟

c5b فعال میکنه ولی کار اصلی c9 انجام میده / گزینه 1 به نظرم درسته

- - - Updated - - -

بچه ها یه سوال؛
کمپلکس حمله mac کدومه؟
c5 الی c9 ؟
c6 الی c9 ؟
c5 الی c8 ؟

c5b فعال میکنه ولی کار اصلی c9 انجام میده / گزینه 1 به نظرم درسته

.Nazanin

New member

بچه ها یه سوال؛
کمپلکس حمله mac کدومه؟
c5 الی c9 ؟
c6 الی c9 ؟
c5 الی c8 ؟
دوست عزيز بدون شک جواب گزينه 1هست چون ابوالعباس و وجگانى بوضوح گفتن کمپلکس حمله mac شامل C5-9 هست گزينه هاى ديگه که گفتين احتمالا اشتباه تايپى بوده توى منابع مختلف ...
موفق باشيد

Immunity

Well-known member
خب طبق شکل میشه 5 تا 9، ولی طبق جدول میشه 6 تا 9!!!
دوباره طبق کتاب بشــاش میشه 5 تا 8!!!
:65d6a5d6s:
بیخود نیست میگن یه منبع بخونید فقط :j58r36j3gcr4suxymup

سلام دادا 5b-9 هست.......:)

- - - Updated - - -

خب طبق شکل میشه 5 تا 9، ولی طبق جدول میشه 6 تا 9!!!
دوباره طبق کتاب بشــاش میشه 5 تا 8!!!
:65d6a5d6s:
بیخود نیست میگن یه منبع بخونید فقط :j58r36j3gcr4suxymup

bahar.zr93

New member

بچه ها یه سوال؛
کمپلکس حمله mac کدومه؟
c5 الی c9 ؟
c6 الی c9 ؟
c5 الی c8 ؟

آره دقیقا C5b تا C9 هست. میخواستم بگم دیدم قبل از من گفتن...
شما هم به جای اینکه چندین کتاب بخوانی، یک کتاب را چندین بار بخوان!
:riz277:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا