▌ ✍ مطالعه گروهی ارشد ایمنی شناسی 94 ☜

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ati1408

New member
احسان جان خیلی از راهنمایی ت ممنونم. آره قبول دارم واقعا عقبم
الان خدا رو شکر بیوشیمی فقط دو سه فصل دارم که یه دور تموم بشه. سلولی هم تموم شده . مولکولی هم چیزی ازش نمونده.
فقط نگرانیم از ایمونو که اونم طبق برنامه اگه خدا بخواد تا آخر دی تموم میشه یه دور.
دارم سعی میکنم ساعت مطالعه م رو ببرم بالا و در عین حال کنارش توی یه دفترچه کوچیک نکات ریز رو مینویسم. تا بعد از تموم شدن یه فصل نکاتش رو بخونم
البته واقعا خودم هم نفهمیدم چرا یهو این قدر ایمونو عقب افتادم.که باید جبران بشه.
میکروب هم یادم رفت! فصل های میکروب عمومی رو خوندم واختصاصی هم دو سه فصل خوندم
با توکل به خدا این عقب افتادگی رو جبران میکنم. ازت بابت این راهنمایی دقیق واقعا ممنونم
بله چشم. اگه سوالی پیش اومد همین جا میپرسم
خیلی متشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kolouche

melinaa

New member
بچه ها من میگم مطمئننننممممممممم که درسا ضریبدار نمیشه...حالا ببین...21 همه به جونم دعا میکنین...اصلا تابلواه.:whistle:
برید حالا با خیال راحت بشینین سردرساتون...:whistle:

- - - Updated - - -

بچه ها من میگم مطمئننننممممممممم که درسا ضریبدار نمیشه...حالا ببین...21 همه به جونم دعا میکنین...اصلا تابلواه.:whistle:

alireza-ja

New member
بچه ها من میگم مطمئننننممممممممم که درسا ضریبدار نمیشه...حالا ببین...21 همه به جونم دعا میکنین...اصلا تابلواه.::

- - - Updated - - -

خدایا این آبجی ما رو سفید کن.:riz277:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kolouche

kolouche

New member
:thumbsupsmileyanim:
ایشــــــاالله...

ی طوری تو دفترچه نوشته میخوان کسایی ک علمشو دارن و صلاحیت دارن و فلان و اینا قبول شن، آدم اصا از خودش ناامید میــــشه.... =))))

love virology

New member
بچه ها یه سوال از ادجوانت ها پرتوزیس لنفوسیت t را به سمت th2 و القا ig e میبره چرا حالا ig e اصلا چه ربطی داره مگه کاربرد بیشتر ig g برای عفونت های باکتریایی نبود؟؟؟

negin ka

New member
خب ati جان منم وضعیت تورو داشتم پارسال، تنها چیزی که باعث شد درست نخونم و قبول نشم همین امیدهای واهی برخی دوستامون بود.
از سر دلسوزی بهمون امید میدن که خودمون رو نبازیم ولی دریغ از اینکه ناخواسته کورمون می کنن که نبینیم چقدر عقبیم.

من حقیقت رو بهت میگم، الآن عقبی، هرکسی که یه دور تاحالا همه درساش رو نخونده باشه عقبه.
ولی امید داشته باش، هنوز 5 ماه دیگه وقت هست و 5ماه خودش خیلیه.
ساعت مطالعت رو بیشتر کن، واسه هر روزت صبح بشین برنامه بریز که تا شب چقدر و چیا میخونی و باید بخونی.

مطمئن باش موفق میشی به شرط اینکه هرچه زودتر دور اولت رو تموم کنی و شروع کنی به خوندن دور دوم.
چون اصلن دور اول مهم نیست، دور دومه که درس خوندن اصلیت شروع میشه.

اگرم بتونی مث برنامه ریزی مهسا رتبه 1 پیش بری که واسه هر فصل یه مرور داشته باشی که عالی میشه.

فکر تست و اینا هم نباش، دور اولت دست گرمی بوده که با مطالب آشنا بشی. وقتی استارت دور دومت رو زدی تست هم کنارش بخون.
اصل کار درس رو خوب و عمیق فهمیدنه، تست فرعه، یجور مروره. اکثر سوالا مفهومین، تست خیلی کم کمک می کنه به اینکه چیزی یاد بگیری.
تست فقط باعث میشه مرور کنی و تثبیت کنی مطالب رو تو ذهنت.

بعدم سوالت رو تو تاپیک مناسب بپرس بچه ها بهت جواب بدن :)
این سوالت رو تو تاپیک "بچه های ایمنی کجایید" پرسیدی.

من ک ن مولکولی خوندم ن باکتری
پس حسابی عقب موندم:shocked:
از 5شنبه تا شنبه فقط درگیر ماجرای سعید و شریف و فرانسه بودم اصلا نتونستم ب درس فک کنم:ph34r-smiley::ph34r--smiley:
من واقعا بیخیالم
ولی احسان راست میگه انقد الکی بخودتون انرژی مثبت ندین ی تکونی بخودتون بدین
اگه من انقد رله ام واسه اینه ک فعلا درگیر کارمارم و موجه ام وگرنه من رتبه یکتون بودم دااااااااااااش :thanks:

Sahar_az

New member
بچه ها یه سوال از ادجوانت ها پرتوزیس لنفوسیت t را به سمت th2 و القا ig e میبره چرا حالا ig e اصلا چه ربطی داره مگه کاربرد بیشتر ig g برای عفونت های باکتریایی نبود؟؟؟

خب اينجا نقش ادجوانتيه پرتوزيس مطرح مي شه ديگه كه خب توي واكسن سه گانه هست و توليد IgE هم به خاطر القاي Th2 هستش كه IL4 ترشح مي كنه و IgE رو القا مي كنه براي همين توي واكسن 3 گانه يه نقص محسوب مي شه تا حدودي
براي رفع اين نقص هم براي بزرگسالا واكسن دوگانه ديفتري و كزاز رو مي زنن بدونه پرتوزيس:)

kolouche

New member

منم نمیدونم چرا میبره.... :)))
ولی یکی از معایبش همینه اصا... :))

eeeeeeehsan

New member
http://olumpezeshki.ir/thread15606.html

اونایی که مث من از بیوشیمی متنفرن بزنن قدش
:smilies-azardl (113

.png

ati1408

New member
بچه ها پارسال یه لیست از دانشگاه های مورد پذیرش هم اومد. امسال هم میاد به نظرتون؟ اگه جایی نوشته لطف میکنید اگه بگید

Eagle_78

Member
:thumbsupsmileyanim:
واقعا بیوشیمی یه جاهایی ش رو اعصابه!
خدا رو شکر

آخ گفتی
قسمت ساختار که خشک و بیمزست !
متابولیسم هم سخت و بدرد نخور برای ما !
تا الان که برای ساختار کلی وقت گذاشته بودم ولی خدا روشکر حداقل دیگه برای متابولیسم زیاد وقت نمیزارم:thumbsupsmileyanim:

مهمترین دلیل قبول نشدن پارسال من همین درصد پایین تو بایوشیمی بود...

آخرین ویرایش:

ati1408

New member
نه منظرم دانشگاه هایی که مثلا امسال ایمونو میگیرن . اون لیست زمان ثبت نام میاد . درسته ؟

bahar.zr93

New member
با تشکر از سازمان سنجش که بعد از سال ها پی به اهمیت درس ایمنولوژی برای رشته ی ایمنولوژی برده!!:smiliess (12):

ati1408

New member
بچه ها هر دقیقه یکی داره یه خبر بهم میده ! اینو توی دفترچه نوشته من الان باید چکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تبصره 1- داوطلبانی كه طبق مدارك مورد پذيرش جدول مذكور نسبت به انتخاب رشته امتحاني اقدام ننمايند در هر مرحله از روند برگزاري آزمون اعم از بررسي مدارك، اعلام نتايج ، پذیرش و دوره تحصيل، از روند سنجش حذف و از ادامه تحصيل محروم خواهند شد. بعنوان مثال اگر در رشته امتحاني، مدرك مورد پذيرش مقطع کارشناسی ميكروبشناسي قيد گرديده منظور رشته ميكروبشناسي در مقطع کارشناسی بوده ورشته زيست شناسي با گرايش ميكروبيولوژي مورد پذيرش نميباشد.
مگه کارشناسی بیوتکنولوژی داریم ؟ تا اونجایی که من میدونم دکترای پیوسته بیوتکنولوژی چهار سال اولش معادل کارشناسی در نظر گرفته میشه . در حال حاضر هم سازمان سنجش رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی گرایش بیوتکنولوژی پذیرش میکنه نه کارشناسی بیوتکنولوژی!
خب الان دقیقا منظورشون از کارشناسی بیوتکنولوژی برای آزمون ایمونولوژی چیه ؟
بچه ها تو رو خدا یکی یه جواب قطعی بهم بده. من میتونم ایمونو امتحان بدم؟؟؟؟؟
آخه کارشناسی من زیست شناسی سلولی و مولکولی با گرایش بیوتکنولوژی بوده ولی اینجا فقط نوشته کارشناسی بیوتکنولوژی
بچه ها اگه کسی میتونه از اساتید یا هر کس دیگه ای بپرسه خواهشا بپرسین.
اگه هم من اشتباه میکنم شیرفهمم کنین دوستان

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا