▌ ✍ مطالعه گروهی ارشد ایمنی شناسی 94 ☜

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

shoeleh.

New member
سلام. بچه ها کسی کنکور دکترای ایمنی پارسال وارشد ایمنی امسال رو داره واسم ایمیل کنه؟
این هفته کنکور دکترا دارم اگه دارین لطف کنین واسم بفرستین.
shoelehsh@yahoo.com
ممنونم

kolouche

New member
چون بتامرکاپتواتانل بر روى زنجيره j اثر داره و از اونجايى که IgG مونومر طبيعتا زنجيره j نداره پس نسبت به بتامرکاپتواتانل مقاوم هست اما IgM دارى زنجيره j هست

روی پیوندای دی سولفیدی اثر داره... نه صرفا روی j

kolouche

New member
چون IgM به صورت پنتامر هست پیوندای دی سولفیدیش نسبت به IgG که مونومر هست خیلی بیشتره پس برای مثال اگه به یک سرمی مقدار مشخص 2ME اضافه کنیم IgM ها زودتر تجزیه می شن و همونطوری که کلوچه جان گفتن توی غلظت بالای 2ME همه ی آنتی بادیا احیا می شن ولی خب در غلظت پایینش، IgM حساس هست

من ایمنی رو همچنان دارم مرور می کنم:))
یه سوال دارم در مورد زبان:) ریدینگ ها رو کامل می خونید بعد به سوالا جواب می دید یا بر طبق روش های لزگی پیش می رید؟
من باروشای لزگی اصلا نمی تونم کنار بیام که برم اون جمله رو پیدا کنم و به سوال جواب بدم:21:انگار یه چیزی جا می مونه این وسط:21:و این که به نظرم این طوری وقتم بیشتر گرفته می شه نسبت به اینکه خود متن رو کامل بخونم:33:

آره دقیقا... منم نمیتونم مدلمو عوض کنم...
یه جوریه واسم.... همینطوری راحت ترم... :))))))

kolouche

New member
سلام. بچه ها کسی کنکور دکترای ایمنی پارسال وارشد ایمنی امسال رو داره واسم ایمیل کنه؟
این هفته کنکور دکترا دارم اگه دارین لطف کنین واسم بفرستین.
shoelehsh@yahoo.com
ممنونم

عزیزم ارشدو اینجا داریم...
http://olumpezeshki.ir/thread14415.html

برا دکترا من ک ندارم.... اما یه موجودی داریم ما، به اسم احسان.... اون شاید داشته باشه....
آقا احسان نداری؟؟؟

shoeleh.

New member

برا دکترا من ک ندارم.... اما یه موجودی داریم ما، به اسم احسان.... اون شاید داشته باشه....
آقا احسان نداری؟؟؟
مرسی کلوچه جان:riz304:

- - - Updated - - -

آقا احسان نداری؟؟؟
مرسی کلوچه جان:riz304:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kolouche

eeeeeeehsan

New member

آقا احسان نداری؟؟؟

icon_neutral.gif

آقا احسان اگه سوال دکترای پارسال رو داری واسم بفرست.
shoelehsh@yahoo.com

شعله جان من دارم منتها وزارت علومه، نه بهداشت. واسه همین نذاشتمشون. اگه همونا خوبه واست بفرستم، اگر نه صبر کن از بچه ها بپرسم بهت خبر میدم.

shoeleh.

New member
وزارت علوم هاش رو که ظهر واست فرستادم. بهداشتش رو هم به یکی از بچه ها سپردم، اگه داشت و واسم فرستاد واست می فرستم :)))
ممنون احسان. ببخش به زحمت افتادی

- - - Updated - - -

وزارت علوم هاش رو که ظهر واست فرستادم. بهداشتش رو هم به یکی از بچه ها سپردم، اگه داشت و واسم فرستاد واست می فرستم :)))
ممنون احسان. ببخش به زحمت افتادی

shoeleh.

New member
سلام. بچه ها خبر ندارین که دکترای تربیت مدرس رفت جزو وزارت بهداشت یا نه؟

vahid28

New member
بچه ها ایمونوگولوبین طبیعی چیه؟
جایی میشه معرفی کنید که بخونم؟

مجید دیجی

مدیر بخش

مگه غیر طبیعی هم هست ؟
اگر تعریف بخوای : رکن اصلی ایمنی همورال پروتئین های محلول بنام ایمونوگلوبولین ها ( ig ) یا آنتی بادی ها هستند که توسط لنفوسیت های B تولید می شوند . انواع ایمونوگلبولین ها :
igG ... igA... igM...igE...igD
میتونی کتاب فیزیولوژی گایتون یا کتاب بیوشیمی برای کنکور قسمت پروتئین ها رو مطالعه کنی... همچنین در کتاب ضروریات بیوشیمی فصل 53 هم یه توضیح کوچیکی نوشته... فک کنم کافی باشه
اما بازم میتونی توی اینترنت کلماتی رو که بالا نوشتم رو سرچ کنی...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kolouche

kolouche

New member

من كه واستون توضيح دادم كه....
بازم فكر ميكنم فصل 11 ابوالعباس قسمت آنتي باديهاي غيروابسته به تي دو سه خط ي چيزي گفته.... جاي خوبي يادم نمياد ك بگم...
تو گوگل سرچ كن خب....

kolouche

New member
آخرین ویرایش:

ccr7

New member

آلوآنتی بادیها یا به صورت طبیعی هستن یا ایمیون.آلوآنتی بادی طبیعی از بدو تولد در بدن علیه آنتی ژنهای غیر خودی ساخته میشود ازمهمترین آن میتوان به آنتی A یا آنتی B در سیستم ABO گروه خونی اشاره کرد که آنتی بادی طبیعی اغلب IgM هستش و به ندرت IgG.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا