▌ ✍ مطالعه گروهی ارشد ایمنی شناسی 94 ☜

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

negin ka

New member
منم تا میخام درس بخونم نمیدونم چرا احساس میکنم فلج شدم:sad:

nastaran8

New member
شايد دليل کم درس خوندنا ...گرماى هوا هم باشه :).... من امروز فقط فصل کمپلمان رو خوندم ....

srn

New member
سلام
چند نکته مهم مطالعاتی:
تااینجا راجع به خلاصه برداری و نکته برداری و زمان این کارها و نیز چگونگی غلبه بر استرس گفتیم.

1.تایم مطالعه باید طوری باشه که بعد از هر 45 دقیقه حتما یک 15 دقیقه استراحت کنید این کار باعث میشه از زمان به بهترین وجه و با بالاترین تمرکز استفاده کنید

2.حین درس خوندن زیاد اب بنوشید که کارایی مغز شما رو بهبود میبخشه

3.سعی کنید در طول روز عناوین مختلف و زیادی رو از کتاب ها نخونید حداکثر 4 عنوان باشه

4.خلاصه برداری رو بعد از خوندن یک مبحث شرو ع کنید به شکلی که فهم خودتونو از مبحث به روی کاغذ پیاده کنید بازم میگم فرق میکنه با نکته برداری

5.برنامه ایی که میریزید متناسب با ضریب هر درس باشه مثلا خوندن لودیش برای ضریب یک یک اشتباه بچه گانست

6.زبان مهارت تلقی میشه و هر کسی تند تر بخونه و سریعتر درک کنه موفق تره دامنه لغات مهمه ولی مهمتر تند خواندن و درک کردن متن ها و جمله هاستپس تا روز کنکور اگه تونستید روزی حداقل 10 خط رو ترجمه کنید

7.. برای بیوشیمی کتاب دکتر احسانی برای ضریب 1 وضریب 2 کتاب مفیدی محسوب میشه خصوصا برای دوستانی که پایه ی خوبی ندارن

8..همیشه برنامه انعطاف پذیری برای خودتون بریزید و جمعه ها رو برای جبران برنامه و مطالب سخت قرار بدید زود نخواین کتابا رو تموم کنین کتابی که زود تموم بشه زود هم از یاد میره

موفق باش

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: PMN

Mr.Beneficence

New member
سلام
یه نفر لطف میکنه این بخش رو یه توضیح کوتاه بده؟؟؟
فصل 6- ص 177 کتاب مسعود یا(ص192کتاب فریدحسینی) ستون دوم با عنوان مولکول های mhcدر طول سنتز و سرهمبندی...

Immunity

Well-known member
سلام
یه نفر لطف میکنه این بخش رو یه توضیح کوتاه بده؟؟؟
فصل 6- ص 177 کتاب مسعود یا(ص192کتاب فریدحسینی) ستون دوم با عنوان مولکول های mhcدر طول سنتز و سرهمبندی...

سلام مستر بنظرمن اگ سوالتو بپرسی بهترباشه... تا بچها توضیح بدن برات اکثرما ج..ز..وه خوندیم یا کتابارو گذاشتن کنار....

آخرین ویرایش:

srn

New member
سلام به همه:
دوستان من پست هامو تو چند گروه میزارم همه استفاده کنن ولی گیر میدن میگن یک جا بذار ولی چون مطالب عمومی و چندتا گروه میزارم که مفید تر باشه
این مطالب همه از راهنمایی های دوستمه که ادرس و تلفنشو به همه دادم بنده خدا تا جایی که تونسته جواب داده بدون هیچ گونه انتظاری از دوستان

چگونگی خوندن دور اول از نکات مهم برای موفقیت در امتحان .دور اول باید فهم و درک کتاب بصورت کامل حاصل بشه نباید هدف تموم کردن کتاب باشه و اینکه فکر کنید که مطالب رو در دور های بدی یاد میگیرید .دور های بعدی هر کدوم کار های خاص خودش رو داره.خوندن دور اول باید بسیار اهسته و با مرور زیاد باشه من طبق برنامه ریزی دوستم تا 4 بار بعضی از صفحات رو خوندم و با رسیدن زمان دور دوم تقریبا بالای 70 درصد مطالب کتاب های سخت رو کاملا توی ذهنم داشتم.من هر جلسه که شروع به درس خوندن میکردم حتما دو جلسه قبل رو میخوندم و خلاصه های اون مبحث رو مجدد میخوندم خیلی کند پیش رفتم 5 ماه طول کشید چون طبق برنامه پیش میرفتم تونستم جلوی حس تند خوندن و زود تموم کرد کتاب رو بگیرم .جمعه ها رو خالی گذاشتم برای قسمت هایی که در طول هفته از برنامه جا مونده بود و نیز مطالب سختی که بعد از 3 بار خوندن بازم نتونست بودم مسلط شم برنامه ایی که میرزید باید قابل انعطاف و قابلیت جبران داشته باشه که من جمعه ها رو به سفارش دوستم برای این کار قرار داده بودم موفق باشد در صورت هر گونه سوال به فیس بوک دوستم یا به خودم پیام بدید

SH!LA

New member
سلام اگر کسی کتاب درسنامه میکروب شناسی پزشکی تالیف موسی بهری انتشارات خسروی رو خونده لطفا نظرش رو در موردش بگه چند درصد با این کتاب میشه زد

من این کتاب رو خواندم و کتاب خوبی هست؛ خیلی خلاصه و دسته بندی شده مطالب رو عنوان کرده. ولی فقط این کتاب رو نخوندم که بخوام بهتون بگم چند درصد با خواندنش زدم.

negin ka

New member
من ک فصل 5 رو تمومیدم میرم 6
زیستم از امشب شروع میکنم ایشالا
زبانم ک تافل لغت حفظ میکنم
ممنون از اینهمه گزارش اصن آدم جو درس میگیرشا:sdasdasd:

PMN

New member
من ک فصل 5 رو تمومیدم میرم 6
زیستم از امشب شروع میکنم ایشالا
زبانم ک تافل لغت حفظ میکنم
ممنون از اینهمه گزارش اصن آدم جو درس میگیرشا:sdasdasd:

یادش بخیر نگین یادته پارسال تو فصل 6 متوقف شده بودیم؟
619120_sarcastic.gif

اگه تکلیف طرحم معلوم شه منم میام گزارش

sheidaa

New member
سلام و یه عالمه سپاس از دوستانی که پاسخ دادن.
تصمیمم برای ایمنی قطعی شد...امیدوارم دیگه عوض نشه.:a2d3:
بیشتر بخاطر اینکه با ارشد ایمنی میشه دکترای بیوتک هم شرکت کرد ولی بیوتک برای ادامه تحصیل و کار محدودتره و راهی برای پشیمونی نداره! البته ب ایمنی هم علاقه دارم. بین درسای علوم ازمایشگاه از بقیه قشنگتره.
دوستان عزیز خوشحال میشم اگر تجربیاتتون رو در انتخاب منابع بهم بگید... :21:
لطفا نظر بدید:
ایمونو: ابوالعباس + تالیفی دکتر (یک کتاب خلاص ست)
بیوشیمی: تالیفی رضا محمدی انتشارات ایژ
بیولوژی: لودیش یا د.عبادی
باکتری: جاوتز (میکروب)

90afshin

New member
منم هستم 90afshin
من ایمنی، سلولی و بیوشیمی رو باهم دارم پیش میبرم.قبل از ظهر ها ایمنی فقط و بعد از ظهر را سلولی و بیوشیمی و هر روز هم درسی رو که دیروز خوندمو مرور می کنم
منابع هم: ایمنی ابوالعباس-بیوشیمی ضروریات-سلولی مهدوی(فعلاً)- زبانم فعلا دارم پروژمو ترجمه می کنم
یا علی

آخرین ویرایش:

Sahar_az

New member
منم از دیروز رسما شروع کردم و از این به بعد گزارشام رو هم شروع می کنم
من ایمنی جــــزوه می خونم برای همین نمیشه بگم مثلا فلان فصل رو خوندم پس تایم می دم
دیروز 2 ساعت و نیم ایمنی خوندم و درس 17 تافل هم تموم شد
زیست رو هم ان شاا... از امروز یا فردا شروع می کنم همراهشون + احتمالا زبان برای دانشجویان پزشکی

ziba1371

New member
منم دوره504.لغات درس1لزگی. ایمنی فصل 6وسطاشم.زیست مهدوی فصل2 6ضفحه.بیوشیمی پاسالارآمننواسیدها6صفحی

90afshin

New member
من امروز رسیدم وسطای فصل 3 ابوالعباس.بیوشیمی فصل 2 ضروریاتو تموم کردم. مهدوی هم اوایل فصل سه هستم.

nastaran8

New member
به به خيلى خوشحالم دوستان عزيز دارن درس مى خونن و گزارش اعلام مى کنن افرين ...دوستان اگه توى گزارشاتون اسم فصلى که مطالعه کرديد رو بگيد تا اگه دوستاى ديگه اون فصل رو مى خونن و سوالى دارن بتونن ازتون بپرسن خيلى بهتره ....ممنون

آخرین ویرایش:

negin ka

New member
منم امروز همش دنبال کارای طرحم بودم ک درست نشد و اعصابمو بهم ریخت.........
بچه ها ماشالا چقد جلویین آسته آسته تا ماهم برسیم......:dadad4:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا