▌ چگونه زبان رو بالای 70 بزنیم؟ (تجربیات مفید برای آزمون ارشد)

k.soheyli

New member
سلام
کتابهایی که دوست عزیزمون sparkle معرفی کردند هایاسکول وکالجباند در سایت انتشارات جنگل موجوده میتونید سفارش بدید اگه کتاب هایاسکول با ترجمه کامل می خواین باید تو سایت (واژگانی برای دانش آموزان دبیرستانی)نرجمه رضا دانشوری سفارش بدین دقت کنید قیمت اصلی کتاب 20 تومنه که باتخفیف 16گذاشته وچاپش 93 است با اون کتاب دیگه که فقط لغت ترجمه کرده وفکر کنم قیمتش 13000 اشتباه نگیرید اون 13 تومنیه فقط لغاتشو ترجمه کرده و کتاب کالج باند جلد کتاب سبز رنگه وترجمه نداره فعلا فقط لغات ترجمه کرده توسایت میتونید ببینید .اون کتاب ریدینگ جلد سبز وزرد تو کتاب فروشیها دنبالش بگردید پیدا میکنید انتشارات جنگل نداره وچاپ کتابها جدید نیست.

Tina biotec

New member
سلام
کتابهایی که دوست عزیزمون sparkle معرفی کردند هایاسکول وکالجباند در سایت انتشارات جنگل موجوده میتونید سفارش بدید اگه کتاب هایاسکول با ترجمه کامل می خواین باید تو سایت (واژگانی برای دانش آموزان دبیرستانی)نرجمه رضا دانشوری سفارش بدین دقت کنید قیمت اصلی کتاب 20 تومنه که باتخفیف 16گذاشته وچاپش 93 است با اون کتاب دیگه که فقط لغت ترجمه کرده وفکر کنم قیمتش 13000 اشتباه نگیرید اون 13 تومنیه فقط لغاتشو ترجمه کرده و کتاب کالج باند جلد کتاب سبز رنگه وترجمه نداره فعلا فقط لغات ترجمه کرده توسایت میتونید ببینید .اون کتاب ریدینگ جلد سبز وزرد تو کتاب فروشیها دنبالش بگردید پیدا میکنید انتشارات جنگل نداره وچاپ کتابها جدید نیست.
من ترجمه های اسکول رو تو سایت انتشارات جنگل پیدا نکردم
میشه لینک بدین
البته من کتاب اصلی رو سفارش دادم

Sparkle

New member
سلام
خیلی ممنون از اینکه تجربیات بینظیرتون رو در اختیار ما قرار دادید.
و تبریک میگم به شما
تست های لزگی منظورتون چیه؟ یعنی متون کنکوری اخر کتاب با تست های که هر درس داره؟و منظورتون از متن کتاب های ریدینگه؟ ببخشید به نظرم گنگ اومد
کلن شما برای زبان چقدر در روز و کلن چند ماه وقت گذاشتید و نزدیک کنکور چه جوری جمع بندی کردید
ممنون از حوصله شما

خواهش میکنم... ایشالا که به دردتون بخوره.. مرسی... بله منظور همون تست های عاخر کتاب ینی تست های سنوات گذشتس. و بله منظور از متن همون کتاب های ریدینگه... شما میتونین هر نوع متنی در زمینه ی خودتون و در سطح اینترمدیت به بالارو بخونین... مهم استفاده از تکنیکا و عاشنایی بیشتر با ساختار متن های مختلفه...

من خودم تقریبا از مهر شروع کردم روزی یه ساعت هر روز( خوب همیشه که نبوده روزایی بوده که حوصله نداشتم ولی سعی کردم تا اونحایی که میتونم هر روز یه ساعتو بخونم!) نزدیک کنکور فقط تست میزدم...

و نکته ی دیگه ای که باید بگم اینه که تست زدن خودش مرحله ای از یادگیریه... اگه تستارو بد زدین ناراحت یا دپرس نشین... یعد یه مدت خودتون میبینین که کلماتش یه الگوی خاص داره که هی داره تکرار میشه... بعد دیگه اعتماد به نفستون برای تست زنی بالا میره! :a2d3:

ممنون از شما sparkle
میشه از اون 3 جلد کتاب دیگه ای که معرفی کردین عکس بگیرین و اینجا بذارین تا با جلدش اشنا بشیم و در خرید سردرگم نشیم؟
راستی یک سوال دیگه شما با این کتابها از کجا اشنا شدید؟کسی بهتون معرفی کرد؟

خواهش میکنم. والا عکس ندارم الان... ولی سردرگمی نداره... ووکب هارو که دوست خوبمون بالا اشاره کردن و ریدینگ ها هم عنوانشونو بگی حله، همه میشناسنشون...:thumbsupsmileyanim:

والا ووکبارو یکی از دوستام (رفیق فاب) که لیترچر میخونه(پذیرش عالمان گرفته و راهیه)... به واقع ایشون همه ی کتابای ووکبو خورده بود! ریدینگ هارو هم که همه میشناسن...

melinaa

New member
quote=melinaa;651636]
پس خوبه همون تافل و لزگی رو بخونیم خودش خوبه...حالا بعدش میرم سراغ کتابای دیگه هر وقت تموم شد

ممنونم ازت دوست خوبببببمممممممممممم

بنظرت بعد هم میمونه لزگی خودش دنیایی هست[/quote]

اینم یه حرفیه........

B21

New member
سلام ببخشید چه کتابی را باید برای زبان پزشکی خوند این کتاب پاسخگو هست یعنی وزارت بهداشت را پوشش میدهد ؟
و اینکه به نظرتان لزگی بهتر است یا رضازاده؟؟؟

mtDNA

New member
سلام دوستان..ببخشید اینجا میپرسم...کیا زبانشون خوبه؟و میتونن به من کمک کنن...درصد خوبی زدن...با چی شروع کنم؟وضع زبانم خوب نیست.
لزگی؟تافل؟موندم خدایی هر کی یه چی میگه...
هر بزرگواری راه حلی داره بگه..
با تشکر.

psychology93

New member
سلام
دوستان کسی کتابی با عنوان" کنکورهای زبان وزارت بهداشت از سال 80 با ترجمه متن" رو می شناسه که برای کدوم انتشاراته و ایا چاپ جدید داره یا نه؟
ممنون

Hobbit

New member
سلام.سوالی داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید.
من لغات تافل رو خوندم.لغات کنکورای سالای گذشته رو هم بعدا قراره بخونم.دیگه نمدونم واس لغت چی بخونم ک بتونم بالای 80 بزنم.من پایه زبانم نسبتا خوبه و با درک مطلب ها و متن ها مشکلی ندارم اما بخش واژگانو همیشه صفر میزنم.لزگی رو هم دارم میخونم الان مهارت 4 م.خود مهارتاش خوبه ولی لغاتش خیلی زیاده.واقعا همه ی اون لغتا مهمه واس کنکور؟؟؟؟اصن منظور از لغات لزگی همونایی هس ک تو متن ها قرمزشون کرده؟
میشه ی منبع خوب واس لغت بهم معرفی کنید ک بدرد کنکور ارشد بخوره؟؟آخه صرفا لغت بلد بودن ک مهم نیس.مثلا من تو مکالمه هیچ مشکلی ندارم و لغتای خودمو بلدم و با همونا مکالمه میکنم اما تو تستای کنکور همیشه واژگانو صفر میزنم.لطفا ی راهنمایی بدین ممنون:riz304:

behnaz.h

New member
من لغات تافل رو خوندم.لغات کنکورای سالای گذشته رو هم بعدا قراره بخونم.دیگه نمدونم واس لغت چی بخونم ک بتونم بالای 80 بزنم.من پایه زبانم نسبتا خوبه و با درک مطلب ها و متن ها مشکلی ندارم اما بخش واژگانو همیشه صفر میزنم.لزگی رو هم دارم میخونم الان مهارت 4 م.خود مهارتاش خوبه ولی لغاتش خیلی زیاده.واقعا همه ی اون لغتا مهمه واس کنکور؟؟؟؟اصن منظور از لغات لزگی همونایی هس ک تو متن ها قرمزشون کرده؟
میشه ی منبع خوب واس لغت بهم معرفی کنید ک بدرد کنکور ارشد بخوره؟؟آخه صرفا لغت بلد بودن ک مهم نیس.مثلا من تو مکالمه هیچ مشکلی ندارم و لغتای خودمو بلدم و با همونا مکالمه میکنم اما تو تستای کنکور همیشه واژگانو صفر میزنم.لطفا ی راهنمایی بدین ممنون:riz304:

سلام دوست عزیز همون کنکورای 10 سال قبلو بخونین کلی لغت داره همونا لازمن

امیر 68

New member
سلام
ببخشید دوستان من کتاب 1100 لغات عبدالله قنبری از انتشارات جنگل و میخونم به نظرتون کنکور ارشدو پوشش میده؟ لازم خونده بشه یا نه؟ ممنون میشم جواب بدین

psychology93

New member
سلام بیشتر تاکید روی لغات تافل و 504 هست
سلام
ببخشید دوستان من کتاب 1100 لغات عبدالله قنبری از انتشارات جنگل و میخونم به نظرتون کنکور ارشدو پوشش میده؟ لازم خونده بشه یا نه؟ ممنون میشم جواب بدین

Sparkle

New member

سلام. خوب تافل رو خوندین خوبه. کتاب لغت زیاده ولی در حال حاضر بهترین گزینه برای شما همین تافل و لزگی هست. بله در لزگی لغات قرمز مهم هستن به خاطر کاربردی بودنشون و استفاده ی مکرر تو کنکور سالهای گذشته...

راستی توجه داشته باشین که لغاتی که واسه مکالمه استفاده میشه به هیچ وجه قابل قیاس با لغات کنکور نخواهد بود که توش دامنه ی گسترده تری از لغات نسبت به مکالمات روزمره مورد سوال قرار میگیره.

در حال حاضر بهترین گزینه برای شما همین لزگی و سوالات سال های گذشته هست...موفق باشین.

Sparkle

New member
سلام

سلام. ترجیها رو منابع تست نشده وقت نزارین...:riz277:

امیر 68

New member
سلام دوستان

یه سوال داشتم بنده لغات های جدیدو داخل کارت مینویسم و بعد لغات رو از روی کارت مرور میکنم به نظرتون روش درستی؟

asie67

New member
سلام و تشکر فراوان به دوست عزیز که تجربه خودشو در اختیار ما گذاشت و ممنون از مدیر تاپیک که چنین مطلبی رو عنوان کرد
فقط یک نکته به دوستان عزیز بگم اینکه تسلط در متن و تند خوانی با تمرین بدست میاد و صرفا لغت به تنهایی راهگشا نیست و اینکه اگه وقتتون رو فقط بذارین سوالای سالهای گذشته رو مرور کنید و بفهمید 60درصد میتونید بزنید بدون اینکه نیاز باشه هیچ کتاب خاصی بخونید این تجربه یکی از دوستامه که سال پیش رتبه 2 ارشد ویروس شد

digoxin

New member
سلام و تشکر فراوان به دوست عزیز که تجربه خودشو در اختیار ما گذاشت و ممنون از مدیر تاپیک که چنین مطلبی رو عنوان کرد
فقط یک نکته به دوستان عزیز بگم اینکه تسلط در متن و تند خوانی با تمرین بدست میاد و صرفا لغت به تنهایی راهگشا نیست و اینکه اگه وقتتون رو فقط بذارین سوالای سالهای گذشته رو مرور کنید و بفهمید 60درصد میتونید بزنید بدون اینکه نیاز باشه هیچ کتاب خاصی بخونید این تجربه یکی از دوستامه که سال پیش رتبه 2 ارشد ویروس شد

من تافل دارم اما نه بین لمللی . زبان رو توی یک ساعت وقت 80 درصد میزنم اصلا هم نخوندم اما این مهمه که توی بیست دقیقه 50 درصد بزنم که باید بخونم به نظر خودم

بالا