▌ چگونه زبان رو بالای 70 بزنیم؟ (تجربیات مفید برای آزمون ارشد)

love virology

New member
درود دوست گرامی بخاطر مشکلاتی از زبان خیلی دور بودم / شما پایتون در چه حدی بود برای شروع/ مشکل من اینه که چیزی که در ذهن دارم مثلا متنو کمی میتونم ترجمه کنم ولی نمیتونم ترجمه به زبان و کاغذ بیارم

Sparkle

New member
درود دوست گرامی بخاطر مشکلاتی از زبان خیلی دور بودم / شما پایتون در چه حدی بود برای شروع/ مشکل من اینه که چیزی که در ذهن دارم مثلا متنو کمی میتونم ترجمه کنم ولی نمیتونم ترجمه به زبان و کاغذ بیارم

درود. در حد پاس کردن درسای زبان دانشگاه... تمرین.

henri

New member
ممنونم از راهنماییای مفیدتون ... میشه جای کتابه" های اسکول "از فلش کارت آمادشون استفاده کرد ؟

Sparkle

New member
ممنونم از راهنماییای مفیدتون ... میشه جای کتابه" های اسکول "از فلش کارت آمادشون استفاده کرد ؟

میشه. ولی تنها ماهی هاش (فقط یه سری لغت) نصیبتون میشه. اگه میتونین سعی کنین حتما حتما کتابو بخونین. چون رسالت کتابه در کنار لغاتش عاموزشه یه سری مهارت هاس و کتابم که میخونین سعی کنین همه چیشو بخونین. (تمرین های کتاب از خود درسا مهمترن):riz277:

psychology93

New member
سلام
دوستان کتاب ردینگی که لغات تافلو داشته باشه میشناسید ک معرفی کنید؟
ممنون

Sparkle

New member

خوب بچه ها امیدوارم که این تجربیات به دردتون بخوره. سعی کردم تا اونجایی که میتونم واضح همه چیرو بگم تا سوالی برای کسی باقی نمونه.چون من احتمالا کمتر دیگه بتونم اینجا بیام.:smiliess (10):

از دوستان دیگه هم خواهش میکنم که بیان و تجربیاتشونو در اختیار بچه ها قرار بدن...:riz304:

اگه دیدین روشی بهتر جواب میده حتما ازون روش استفاده کنین. فلسفه ی من تو زندگی همینه... اگه بدونم یه روشی یا یه کاری یه درصد! در حد یه درصد بهتر از روش رایج یا روش خودم جواب میده حتماازون استفاده میکنم.:a2d3:

امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید. :painting:

nrk

New member
سلام تشکر میکنم از راهنمایی های خوبتون جنابsparkle من از اقای لوین یه کتاب دارم با همین عنوان که فرمودید ولی جلدش سفید رنگه و چاپش واسه سال 85 هستش شما اطلاعی دارید در این زمینه؟

Ye Arshadi

New member
هر چهار کتاب رو به زبان اصلی خوندید؟
براتون امکانش هست عکس کتابها رو بذارید.ممنون

melinaa

New member
با کتاب تافل و لزگی درصد قابل قبول بالای شصت رو راحت میزنین. 504 زیاد تفاوتی ایجاد نمیکنه چون کلماتش با تافل و لزگی همپوشانی داره.:motat:

پس خوبه همون تافل و لزگی رو بخونیم خودش خوبه...حالا بعدش میرم سراغ کتابای دیگه هر وقت تموم شد

ممنونم ازت دوست خوبببببمممممممممممم

melinaa

New member
برای شروع با تجربیات دوست خوبم sparkle شروع می کنیم،

ایشون امسال یعنی کنکور 94، درس زبان رو 96.57 زدن.

عزیزانی که تجربه خوبی برای درس زبان دارن که بشه باهاش زبان رو بالای 70 زد؛
زحمت بکشن بیان داخل تاپیک و کوچیکترین تجربه ای رو اگه دارن با بچه های انجمن به اشتراک بذارن.
مطمئن باشین کوچیکترین، بی اهمیت ترین، تکراری ترین تجربه شما شاید روزی به درد کسی خورد، و دعای خیرش پشت سر شماست.

flower.gif
flower.gif
flower.gif

احساااااااااننننننننن درصد 96...:33:
اوووووووووه
عافرییییییییننننننننننن

narjes1992

New member
سلام .ببخشید اگه پایه زبانمون قوی باشه فقط لزگی میتونه جوابگو باشه ؟اخه خیلیا میگن کلمات تافل تو لزگی هم هست . ومن فرصت نمیکنم اون کتابایی که شما فرمودید بخونم .

Sparkle

New member
سلام .ببخشید اگه پایه زبانمون قوی باشه فقط لزگی میتونه جوابگو باشه ؟اخه خیلیا میگن کلمات تافل تو لزگی هم هست . ومن فرصت نمیکنم اون کتابایی که شما فرمودید بخونم .

اگه پایتون خوبه و وخ ندارین میتونین این کارو بکنین. لزگی کلمه خیلی داره... فقط سازماندهی واسه کلمات نداره...باید با دقت بخونین.:smilies-azardl (181

پس خوبه همون تافل و لزگی رو بخونیم خودش خوبه...حالا بعدش میرم سراغ کتابای دیگه هر وقت تموم شد

بله روش خوبیه... مهم روش مطالعس... اگه وخ کردین حتما برید سر لوین... خواهش میکنم...

سلام تشکر میکنم از راهنمایی های خوبتون جنابsparkle من از اقای لوین یه کتاب دارم با همین عنوان که فرمودید ولی جلدش سفید رنگه و چاپش واسه سال 85 هستش شما اطلاعی دارید در این زمینه؟

ولا کتابی که میفرمایین رو ندیدم... شاید مربوط به یه انتشاراتی دیگه ای باشه... یا ترجمه ای چیزی باشه.... به هر جهت پیشنهاد میکنم که یه سر به کتابفروشی بزنین و مقایسه کنین ببینین قضیش چیه...:thumbsupsmileyanim:

mahdi_namdar

New member
با سلام
بطور خلاصه بگین کدوم کتاب هارو واسه کنکور بخونیم که اول دایره لغات بره بالا بعدشم برای جواب دادن به متن ها بهترین کتاب هاهستن؟

Sparkle

New member
اول تافل ◄ لزگی... همراهشون متن...

یا

اول هایسکول ◄ تست های لزگی. همراهشون متن...

روش مطالعه رو دریابید.:riz277:

خوب یادم رف بگم اگه وخ زیاد دارین برای تسلط بیشتر و یه درصد بالای نود:

هایسکول ◄ کالج بند ◄ تست های لزگی. همراهشون متن
:motat:

آخرین ویرایش:

payiz_zxc

New member
ممنون از شما sparkle
میشه از اون 3 جلد کتاب دیگه ای که معرفی کردین عکس بگیرین و اینجا بذارین تا با جلدش اشنا بشیم و در خرید سردرگم نشیم؟
راستی یک سوال دیگه شما با این کتابها از کجا اشنا شدید؟کسی بهتون معرفی کرد؟

Tina biotec

New member
اول تافل ◄ لزگی... همراهشون متن...

یا

اول هایسکول ◄ تست های لزگی. همراهشون متن...

روش مطالعه رو دریابید.:riz277:

خوب یادم رف بگم اگه وخ زیاد دارین برای تسلط بیشتر و یه درصد بالای نود:

هایسکول ◄ کالج بند ◄ تست های لزگی. همراهشون متن
:motat:
سلام
خیلی ممنون از اینکه تجربیات بینظیرتون رو در اختیار ما قرار دادید.
و تبریک میگم به شما
تست های لزگی منظورتون چیه؟ یعنی متون کنکوری اخر کتاب با تست های که هر درس داره؟و منظورتون از متن کتاب های ریدینگه؟ ببخشید به نظرم گنگ اومد
کلن شما برای زبان چقدر در روز و کلن چند ماه وقت گذاشتید و نزدیک کنکور چه جوری جمع بندی کردید
ممنون از حوصله شما

آخرین ویرایش:

Dexter2009

New member
سعی کنید از هر منبعی می خونید لغات رو با تصویرسازی ذهنی و داخل جمله یاد بگیرید.
یاد گرفتن مشتقات کلمات هم خیلی به فهمیدن معنای کلمات کمک می کنه.
یه نکته دیگه هم اینکه سعی کنید هدفتون فقط کنکور نباشه. روزانه مقاله ، متن های جالب و ... رو از سایت های انگلیسی سرچ کنید و بخونید تا ذهنتون بتونه راحت تر با جملات کنکور ارتباط برقرار کنه.
چند تا سایت مفید که خودم خیلی استفاده کردم و برای شروع خوب هستند ؛
wikihow
ehow
...بازم می گم سعی کنید با زبان زندگی کنید.سوالاتتون رو به زبان انگلیسی و از سایت های خارجی جستجو کنید.

pashmak

New member
QUOTE=melinaa;651636]

[/QUOTE]

بنظرت بعد هم میمونه لزگی خودش دنیایی هست

بالا