۵ نوشیدنی مناسب برای کمک به کاهش وزن

نوتر

New member
نه دیگه بخشی جان ایشون گفتند مگه نشنیدین رژیم آب چیه؟؟ ما هم حتما نشنیدیم.

میدونی موندم این پزشک تغذیه دیگه چیه؟؟؟

ما داریم دانشجوی دکترای تغذیه که بش میگن متخصص تغذیه
یکی هم داریم دانشجوی پزشکی بعد اتمام دوره تحصیلش میاد تخصص تغذیه امتحان میده میشه پزشک و متخصص تغذیه.

حالا بورد تغذیه میخواد یکاری کنه و رشته ی جدید بیاره به اسم دکترای حرفه ایی تغذیه که اسم دومش هست پزشک تغذیه ولی ظاهرا این اتفاق 10 سال دیگه رخ میده.

حالا ظاهرا بعضیا بیش فعال بودند و از الان پزشک تغذیه هستند:25r30wi::25r30wi:

رژیم آب

نوتر

New member
من از دوست محترممون سه سوال دارم خواهشا بش جواب بدن

پزشک تغذیه چیه؟؟؟
رژیم آب چیه؟ من نوتر 172 قد و 74 وزن! برای من یک رژیم آب 3 هفتگی تجویز کن؟
آب سیب چطور باعث لاغری میشه؟؟؟

سوالامم خودت جواب بده از نت کپی پیست نکن. چون کپی کنی من مجبورم لینکشو برای دوستان بذارم.

نوتر

New member
اصلا صبر کنید من خودم براتون رژیم آب بدم چه کاریه دوست عزیزمونو با پزشک معروف تغذیه اش خسته کنیم. دوست محترم هر جا ایرادی دیدی منو راهنمایی کن

رژیم آب

صبح که از خواب بیدار شدید دست و صورتتونو با آب بشورید

صبحانه یک لیوان آب نوش جان کنید
میان وعده ی صبح را با آبیاری گیاهان سرتان را گرم کنید
موقع نهار آب را خودتان سر سفره بیاورید
هر کسی سر سفره آب خواست شما زحمتش را بکشید
خودتان هم آب میتوانید بخورید اما نهار خیر.
میان وعده عصر را با دوستتان که آبیاری گیاهان دریایی میخواند قرار ملاقات بگذارید
ساعت 6 عصر به استخر بروید و آبدرمانی عضلات را در دستور کار خود قرار دهید.
اگر باغ دارید و موقع آبیاری آن است از آبیاری قطره ای استفاده بکنید چون با صرفه تر است
موقع شام آبدوغ خیار مصرف کنید.
قبل از خوابیدن با فرزند خود آب بازی بکنید(فعالیت فیزیکی)
هنگام خواب لوله های آب که چکه میکنند را بررسی کنید( در صورت نیاز صبح فردای اون شب به لوله کش زنگ بزنید)

اینو من از یک پزشک معروف آب درمانی گرفتم کارش توپه

منبعشم اینه میتونید بش مراجعه کنید

www.pezeshkemaaroofetaghzie.com
www.rezhimeab.com

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ketabsabz

faranita

New member
وقتی میگم متعصبی همینه دیگه ، خوش خنده
وگرنه حتی اگر من اشتباه کرده بودم و که البته نکردم و اشتباه تایپی بوده( پزشک بجای متخصص) به رشته من و خیلی از پرستارای زحمتکش و محترم چه تاپیک چه سرزمینمون نسبت نمیدادی .
از طرف دیگه منم بخوام مثل شما رفتار کنم میتونم همه رو به یه دید ببینم و اشتباهات یک متخصص تغذیه رو به پای همتون بنویسم
منظور من این بود که من کپی پیست نکردم و مو به مو گفته های یک متخصص رو تایپ کردم
و کم هم پیش متخصص تغذیه نرفتم به هر دلیلی و کم رژیم آب رو بهم توصیه نکردن ، هرچند پروفسوری چون شما بهش اعتقاد نداری .

و باز هم اگه متعصب نبودی میدیدی که اینها فقط توصیه های کوچک هستن نه رژیم لاغری که انقدر بزرگش میکنی

کلا انگار دوست هم داری خودنمایی کنی و بزرگش کنی . من اینجا جایی برای اینکار نمیبینم چون هدفم هم از این پست این نبوده
الان هم اگه جواب دادم فقط بخاطر رشته ام و هم رشته ای هام بود

:(50):

نوتر

New member
وقتی میگم متعصبی همینه دیگه ، خوش خنده
وگرنه حتی اگر من اشتباه کرده بودم و که البته نکردم و اشتباه تایپی بوده( پزشک بجای متخصص) به رشته من و خیلی از پرستارای زحمتکش و محترم چه تاپیک چه سرزمینمون نسبت نمیدادی .
از طرف دیگه منم بخوام مثل شما رفتار کنم میتونم همه رو به یه دید ببینم و اشتباهات یک متخصص تغذیه رو به پای همتون بنویسم
منظور من این بود که من کپی پیست نکردم و مو به مو گفته های یک متخصص رو تایپ کردم
و کم هم پیش متخصص تغذیه نرفتم به هر دلیلی و کم رژیم آب رو بهم توصیه نکردن ، هرچند پروفسوری چون شما بهش اعتقاد نداری .

و باز هم اگه متعصب نبودی میدیدی که اینها فقط توصیه های کوچک هستن نه رژیم لاغری که انقدر بزرگش میکنی

کلا انگار دوست هم داری خودنمایی کنی و بزرگش کنی . من اینجا جایی برای اینکار نمیبینم چون هدفم هم از این پست این نبوده
الان هم اگه جواب دادم فقط بخاطر رشته ام و هم رشته ای هام بود

:(50):

این متخصص تغذیه احیانا مدرکشو از ماداگاسکار یا احیانا از سودان نگرفتند!!:(50):
تو علم تغذیه آب درمانی کلا زیر سوال هست. اینو همه ی اینهایی که اینجا هستن میدونن. اولین کلمه ای که تو دانشگاه به یک دانشجوی تغذیه یاد میدن اینه که رژیم متنوع داشته باشید. از همه گروهای غذایی.
این توصیه های کوچیک رو شما نباید بدی. میدونی چرا؟ چون باعث فرافکنی میشی. یعنی شما توصیه به مصرف شیرکاکائو میکنی ملت که نمیدون شما منظورت چیه. تو چیزی از مشاوره بلد نیستی.پس برا رشته خودت تاپیک باز کن.
ظاهرا دقیقا خود شما هستی که دنبال خود نمایی هستی. چون اگه دنبال خود نمایی نبودی از رشته پرطردار تغذیه و از مطالب پر بیننده اش تاپیک باز نمیکردی. چون خودت ظاهرا چیزی برای عرضه نداری میخوای هر طور شده خودتو نشون بدی و تاپیک باز کنی.
منم به خاطر همرشته ای هام جوابتو دادم و گرنه پست اول انقد خنده دار بود که همه ی دانشجوهای تغذیه مطمئنا کلی خندیدند.

profsor

New member
ای بابا نوتر دادا اینقده استرس اکسیداتیو به خودت وارد نکن من که دیگه برام عادی شده از بس هر جایی هرکسی هر چیزی که به ذهنش میرسه رو سریعا تحت عنوان اطلاعات عمومی می نویسه یکی مینویسه فلفل لاغر میکنه یکی مینویسه کرفس یکی میگه چای نخور و ....اون طرفی هم که میخونش میره بغل بغل فلفل میخره و چای رو حذف میکنه ولی هیچوقت نمیپرسه که مگه میشه چیزی اضافه از حد بخورم (دریافت کالری اضافه ) و لاغر شم!!!!

- - - Updated - - -

bakhshi

New member
رژیم غذایی کنترل وزن والیومتریکس توسط یک پروفسور تغذیه که رئیس آزمایشگاه رفتارهای غذایی انسان در دانشگاه ایالتی‌ پنسیلوانیا است ایجاد شده است. دکتر باربارا رلز بیش از ۲۵۰ مقاله علمی‌ و ۶ کتاب نوشته و بیش از ۲۰ سال بر روی گرسنگی و چاقی کار ک...
رده است و با به کار بردن دانش سیری و احساس پری در انتهای وعده غذایی به افراد کمک کرده است که با کالری کمتری احساس پری کنند. آنچه این استاد دانشگاه بیان می‌‌کند این است که چگونه می‌‌توان با دریافت همان مقدار غذا کالری کمتری وارد بدن شود و به مرور زمان وزن از دست بدهیم. این نویسنده خوانندگان را تشویق می‌‌کند که بی‌خیال رژیم‌های لاغری شوند. این برنامه غذایی هیچ ماده غذایی را حذف نمی‌‌کند و پیروی از آن پیچیده نیست. بر اساس تحقیق وی‌ و سایرین افراد در طول روز مقدار مشخصی‌ غذا می خورند، پس اگر غذا‌های با چگالی‌ کالری کمتر (کالری پایین تر) مصرف شود افراد می‌‌توانند غذای بیشتری بخورند، احساس پری کنند، و دریافت مواد مغذی‌شان را بهبود بخشند در حالی‌ که وزن هم از دست می‌‌دهند. این برنامه غذایی به خواننده آموزش می‌‌دهد چگونه مواد غذایی را انتخاب کنید و آنها را در برنامه غذایی تان بگنجانید بدون اینکه احساس گرسنگی کنید در حالی‌ که قادرید وزن تان را هم کاهش دهید. بر طبق این برنامه غذایی مواد غذایی که حاوی آب و فیبر بیشتری هستند، همچون میوه و سبزی تازه، سوپ، سالاد حاوی انواع سبزیها، ماکارونی فیبر دار، سینه مرغ، و لبنیات کم چرب سالمترند چون چگالی‌ کالری آنها پایینتر است یا به عبارت دیگر کالری کمتری دارند. هیچ غذایی در این رژیم ممنوع نیست ولی‌ باید کالری آنها در نظر گرفته شود. در آخرین کتاب این محقق یک برنامه طولانی ۱۶ هفته‌ای همراه با توصیه روش‌هایی‌ برای کنترل وزن بر پایه تحقیقات رلز و سایرین در هر هفته ارائه می‌‌شود. این برنامه حتی برای استفاده رژیم درمان‌ها در مشاوره بیماران توصیه شده است.

این برنامه ابزارهایی چون محاسبه چگالی‌ کالری غذاها، انجام فعالیت بدنی، و یا ثبت کردن مواد غذایی خورده شده را پیشنهاد می‌‌کند. در این روش غذاها باید توسط خود افراد تهیه شود و غذای بیرون خوردن با آن سازگار نیست. گر چه خوردن این غذاهای کم کالری احساس پری می‌‌دهد ولی‌ ممکن است کمی‌ بعد احساس گرسنگی کنید. این رژیم به هیچ عنوان یک رژیم کاهش تند و سریع نیست ولی‌ به ایجاد عادات سالم غذایی و کاهش وزن و تثبیت وزن از دست داده در طولانی مدت کمک می‌‌کند و افراد سالمتر حواهند بود

bakhshi

New member
وقتي مي خوااهيد مطلبي را بكذاريد حتما بايد رفرنسش هم بكذاريد كه بعد تازه قابل بحث باشه

mehrshad.namdar

New member
ببخشيد بخشي جان ولي رفرنس هايي كه داديد قابل استباد نيست از لحاظ علمي ها؟!اكه كسي تو كاراي تحقيقاتي اين رفرنس هاي شما رو به عنوان مرجع انتخاب كنه بهش حسابي ميخندند! اينها فقط يه متن به زبان انكليسي هست كه يكي تو ي سايت كذاشته و ميتونه اشتناه باشه! هر جيزي كه به زبان انكليسي هم باشه صرفا درست نيست مكر اينكه به صورب مقاله در ي زوزنال معتبر با ايندكس مناسب و اي اس اي باشه! اين هم ميتونه مثل كبي بيست دوستمون باشه و فقط ي توجمه بدون اساس علمي هست! ببخشيد البته!

nutgirl92

New member
ای خدا
جان هر کی دوست دارید اینقده پا توی کفش تغذیه نکنید
از کی تا حالا شیر باعث کاهش وزن میشه 1 سهم شیر کالریش از 1 سهم گروه نان و غلات بیشتره خوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو :eek:fftopic:

البته نگار جان با شما تو این زمینه جای بحث وجود داره :

ببین ... شیر از دو جهت میتونه در یک رژیم کاهش وزن مفید باشه !
البته شیر کم چرب
اولا به خاطر داشتن کلسیم , 2 به خاطر پروتئین هاش !

که هر دو از جذب اسید های چرب جلوگیری میکنند ! حتی سوال کنکور پارسال هم بود :))))

Milk Drinkers May Lose More Weight
Calcium and Fat-Burning

nutgirl92

New member
اصلا كلسيم خودش جربي سوزه و لبنيات براي كاهش وزن مفيده!

درسته !
البته باز هم خاطر نشان میکنم: لبنیات نه !! لبنیات کم چرب ! اون هم به خاطر خود کلسیمش !! چون وقتی کم چرب میشه درصد کلسیم هم بالا میره ...
هر چند ... درباره لبنیات یک سری شبهات در ملت ایجاد کردن رسانه های غربی ... که این مسئله آزمایش شده و دیده شده که یک درصد اندکی از کلسیم لبنیات جذب نمیشه و مابقی به میزان طبیعی جذب میشه !

نوتر

New member
البته نگار جان با شما تو این زمینه جای بحث وجود داره :

ببین ... شیر از دو جهت میتونه در یک رژیم کاهش وزن مفید باشه !
البته شیر کم چرب
اولا به خاطر داشتن کلسیم , 2 به خاطر پروتئین هاش !

که هر دو از جذب اسید های چرب جلوگیری میکنند ! حتی سوال کنکور پارسال هم بود :))))

Milk Drinkers May Lose More Weight
Calcium and Fat-Burning

اصلا كلسيم خودش جربي سوزه و لبنيات براي كاهش وزن مفيده!

دوستای عزیزم بحث این نیست که کلسیم لبنیات باعث چاقی میشه یا لاغری.( سالهای 90 و 91 یکی از سوالات ارشد هم همین بوده) همه ما میدونیم در رژیم های مدرن امروزی برای کاهش وزن پروئین رژیم رو تا 20% هم بالا میبریم.و میشه با افزایش مدت فعالیت فیزیکی و ورزش های استقامتی از بار اضافی وارد بر کلیه بخاطر پروئین بالا جلوگیری کرد. البته این به شکل تجربیه و نیازی با پاب مد و الزویر نداره.
اما این مهمه که وقتی یکی میاد بدون هیچ گونه مشاوره ای این مطالب را میگه این قضیه مشکل ساز میشه. و در این راستا یعنی آب درمانی رو به شکل علمی و اصولی باید تجویز کرد نه اینکه بگیم آب بخوریم لاغز شیم یا شیر بخوریم لاغر شیم.

من میتونیم رژیم بدم به شما که هم توش آب باشه هم توش شیر باشه هم توش آب کرفس باشه هم توش آب سبزیجات باشه و شما چاق بشید. همونطور که شما خودتون میتونید
مشکل دقیقا اینجاست که ما باید با مشاوره وتفهیم رژیم به بیمار رژیم رو تجویز کنیم. خودتون هم میدونید یه وزیت استاندارد 45 دقیق طول میکشه ولی از آنجایی که وزارت بهداشت ویزیت کارشناس ارشد تغذیه بالا نبرده بچه های تغذیه هم با 5 دقیقه مشاوره قضیه رو تموم میکنن.که کاملا هم حق دارن .

در هر حال اساس توصیه های رژیمی توسط افراد غیر مرتبط همیشه زیر سوال بوده. و این تاپیک میتونه درس عبرتی باشه برای دوستانی که میخواند در این زمینه تاپیک باز کنند

آخرین ویرایش:

nutgirl92

New member
دوستای عزیزم بحث این نیست که کلسیم لبنیات باعث چاقی میشه یا لاغری.( سالهای 90 و 91 یکی از سوالات ارشد هم همین بوده) همه ما میدونیم در رژیم های مدرن امروزی برای کاهش وزن پروئین رژیم رو تا 20% هم بالا میبریم.وبا افزایش مدت فعالیت فیزیکی و ورزش های استقامتی از بار اضافی وارد بر کلیه بخاطر پروئین بالا جلوگیری کرد. البته این به شکل تجربیه و نیازی با پاب مد و الزویر نداره.
اما این مهمه که وقتی یکی میاد بدون هیچ گونه مشاوره ای این مطالب را میگه این قضیه مشکل ساز میشه. و در این راستا یعنی آب درمانی رو به شکل علمی و اصولی باید تجویز کرد نه اینکه بگیم آب بخوریم لاغز یم یا شیر بخوریم لاغر شیم.

من میتونیم رژیم بدم به شما که هم توش آب باشه هم توش شیر باشه هم توش آب کرفس باشه هم توش آب سبزیجات باشه و شما چاق بشید. همونطور که شما خودتون میتونید
مشکل دقیقا اینجاست که ما باید با مشاوره وتفهیم رژیم به بیمار رژیم رو تجویز کنیم. خودتون هم میدونید یه وزیت استاندارد 45 دقیق طول میکشه ولی از آنجایی که وزارت بهداشت ویزیت کارشناس ارشد تغذیه بالا نبرده بچه های تغذیه هم با 5 دقیقه مشاوره قضیه رو تموم میکنن.که کاملا هم حق دارن .

در هر حال اساس توصیه های رژیمی توسط افراد غیر مرتبط همیشه زیر سوال بوده. و این تاپیک میتونه درس عبرتی باشه برای دوستانی که میخواند در این زمینه تاپیک باز کنند

درسته !
من نظرات رو خوندم ...
رژیم آب و آب سیب و ...

متاسفانه ... در کشور ما... ملت همگی ... هم دکترن .. هم مهندسن ... هم دندونپزشکن ... هم داروسازن ... هم متخصص تغذیه اند ... هم یک صاحب نظر در امر اقتصاد هستن خصوصآ زیر شاخه ی تورم و نرخ ارز و دلار و سکه و البته اقتصاد توسعه و برنامه ریزی ...

وقتی همه ... همه چی بلدن... خب ایشونم دانش تغذیه ایشون این میشه دیگه !

ماها جایی زندگی میکنیم که هیچ کس جای خودش نیست به جز تغذیه دانان ! :))) خدایی ما تاحالا در چه زمینه ی غیر تغذیه ای نظر دادیم ؟!

همینه که میگن تغذیه یک رشته ی شیک و پرطرفداره ... ! و... افرادی هم که تربیت میکنه ... همین مدلی میشن ...

نوتر جان ... تقصیر این خانوم نیست !

رشته ی ما ... کشش داره !!!

منتها دانششون تغذیه نیست و خب طبیعتآ اطلاعاتشون هم کم و بیش ایراد داره !

پس تقصیر ایشون نندازیم...

تقصیر رشته ی خودمونه :bunnyearsmiley:

sara77

New member
مهنام جان متاسفانه یکی از سخترین بخش های تغذیه آموزش تغذیه در جامعه است. از جامعه علوم پزشکی این رفتارها دیده بشه تصور کنید متخصصین تغذیه در امر تغذیه در جامعه چه مسئولیت سنگینی بر دوششون هست.
حالا ببین چه جوزده شده این نوتی حالا عصبی نکن خودتو
اگه راست میگی یه برنامه واسه من ردیف کن اگه تونستی؟

mehrshad.namdar

New member
بله نوتركرل جان ممنون ! لبنيات كم جرب اون هم به واسطه كلسيمش! بنده هم منظورم همون لبنيات كم جرب بود! اكرجه صرفا به واسطه كاهش جربي درصد كلسيم شير بالا نميره و بجز كلريد سديم كه در شير متغيره بقيه مواد معدني خيلي نوسان ندارند !

نوتر

New member
حالا ببین چه جوزده شده این نوتی حالا عصبی نکن خودتو
اگه راست میگی یه برنامه واسه من ردیف کن اگه تونستی؟

منظورت برنامه کودکه؟؟؟؟:riz481:
خووو چه کارتونی میخوای بخرم بفرستم برات:riz481:

بالا