..::گفتگوی آزاد ایمونولوژی پزشکی::..

hosna69

Well-known member
سلام دوستان کسی کتاب بیوشیمی پاسالارومیکروب پاکبازو برای دانلودداره؟ممنونم.

hosna69

Well-known member
کسی خبرداره که تاریخ کنکورارشدامسال جابجاشده یانه؟مرسی

eeeeeeehsan

New member
کسی خبرداره که تاریخ کنکورارشدامسال جابجاشده یانه؟مرسی

احتمال خیلی زیاد اردیبهشته، ولی منبع موثق هنوز اعلامش نکرده.

سلام دوستان کسی کتاب بیوشیمی پاسالارومیکروب پاکبازو برای دانلودداره؟ممنونم.

سلام
من ندارم، فکر هم نکنم باشه. تو گوگل سرچ کن نبود نیست :)))

hosna69

Well-known member
سلام .مرسی آقااحسان ممنون بابت راهنماییتون، من شنیدم کنکورعقب میفته ولی منبعم موثق نیست،اگه اردیبهشت باشه که خیلی بدمیشه،شمانقل قول وزارت بهداشتوشنیدین؟!:13:

eeeeeeehsan

New member
سلام .مرسی آقااحسان ممنون بابت راهنماییتون، من شنیدم کنکورعقب میفته ولی منبعم موثق نیست،اگه اردیبهشت باشه که خیلی بدمیشه،شمانقل قول وزارت بهداشتوشنیدین؟!:13:

خب منم همینو خدمتتون عرض کردم، به خاطر ماه رمضون یا اردیبهشت برگزار میشه یا اوایل خرداد. ولی وزارت بهداشت هنوز اعلام نکرده. :rolleyessmileyanim:

hosna69

Well-known member
خب منم همینو خدمتتون عرض کردم، به خاطر ماه رمضون یا اردیبهشت برگزار میشه یا اوایل خرداد. ولی وزارت بهداشت هنوز اعلام نکرده. :rolleyessmileyanim:

بازم ممنونم،واقعاجای تاسف داره یک ماه زمان کمی نیست.:shocked:

- - - Updated - - -

بازم ممنونم،واقعاجای تاسف داره یک ماه زمان کمی نیست.:shocked:

domain

New member
بعضى وقتا متاسف مى شم که افراد بدون اطلاع صحبت مى کنن اخه اين مقايسه شما غيرعاقلانه است اخه پزشکى حتى اگه اشباع هم شده باشه نيازى به اينکه جايى هيت علمى بشن نيست ولى دکتراى رشته هاى بالينى نياز به هيت علمى شدن داره :-d شايد بگيد خوب ازمايشگاه تاسيس مى کنن که اونم هر سال يه مدلى مشکل ايجاد مى شه براش
خوبه وقتى اطلاعى از چيزى نداريم حرفى نزنيم .
ظاهرا این دوستمون دکترای ایمونولوژی بالینی وزارت بهداشت دارن و بیکار موندن تو خونه. دوست عزیز اطلاعات من در مورد کل این رشته ها بیشتر از شما نباشه کمتر از شما نیس این از این .دوما شمایی که با اطلاع حرف میزنی راه هیئت علمی شدن تو یه دانشگاه داشتن چند تا مقاله IsI هه و اینکه دکترای رشته مورد نظرو داشته باشی در این صورت بی برو برگرد عضو هییت علمیه یک دانشگاه میتونین بشین و اینم بدونین اگه در زمینه مقاله نویسی و فعالیت علمی قوی باشین دنبالتون میان برای جذب تو دانشگاه های معتبر و نکته ی دیگه اینکه جوری نگین دکترای رشته ی بالینی که انگار دارین یه عمله رو مورد خطاب قرار میدین .رسیدن به همون دکترای بالینی همت میخواد از نوع زیادش .و در ضمن شمااگه روزی دکترای ایمونو گرفتی بیکار موندین یا حقوقتون کفاف نمیداد بیایین با هم بیشتر صحبت میکنیم در موردش. راستی این یکیو یادم رفت ی تحقیق بکنین ببینین چند هزار پزشک عمومی بیکار تو مملکت داریم اینو یادتون نره فقط بعد به اون حرفی که من زدم و شما نقدش کردین میرسین

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SH!LA
ظاهرا این دوستمون دکترای ایمونولوژی بالینی وزارت بهداشت دارن و بیکار موندن تو خونه. دوست عزیز اطلاعات من در مورد کل این رشته ها بیشتر از شما نباشه کمتر از شما نیس این از این .دوما شمایی که با اطلاع حرف میزنی راه هیئت علمی شدن تو یه دانشگاه داشتن چند تا مقاله IsI هه و اینکه دکترای رشته مورد نظرو داشته باشی در این صورت بی برو برگرد عضو هییت علمیه یک دانشگاه میتونین بشین و اینم بدونین اگه در زمینه مقاله نویسی و فعالیت علمی قوی باشین دنبالتون میان برای جذب تو دانشگاه های معتبر و نکته ی دیگه اینکه جوری نگین دکترای رشته ی بالینی که انگار دارین یه عمله رو مورد خطاب قرار میدین .رسیدن به همون دکترای بالینی همت میخواد از نوع زیادش .و در ضمن شمااگه روزی دکترای ایمونو گرفتی بیکار موندین یا حقوقتون کفاف نمیداد بیایین با هم بیشتر صحبت میکنیم در موردش. راستی این یکیو یادم رفت ی تحقیق بکنین ببینین چند هزار پزشک عمومی بیکار تو مملکت داریم اینو یادتون نره فقط بعد به اون حرفی که من زدم و شما نقدش کردین میرسین

بشدت موافق حرف شمام
نسترن خانم یطوری میگن دکترای رشته بالینی.... که انگار خودش دکترای n تا رشته بالینی رو همزمان داره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SH!LA

Eagle_78

Member

بعضى وقتا متاسف مى شم که افراد بدون اطلاع صحبت مى کنن اخه اين مقايسه شما غيرعاقلانه است اخه پزشکى حتى اگه اشباع هم شده باشه نيازى به اينکه جايى هيت علمى بشن نيست ولى دکتراى رشته هاى بالينى نياز به هيت علمى شدن داره :-d شايد بگيد خوب ازمايشگاه تاسيس مى کنن که اونم هر سال يه مدلى مشکل ايجاد مى شه براش
خوبه وقتى اطلاعى از چيزى نداريم حرفى نزنيم .

بشدت موافق حرف شمام
نسترن خانم یطوری میگن دکترای رشته بالینی.... که انگار خودش دکترای n تا رشته بالینی رو همزمان داره

بنده با نظر نسترن خانم موافقم
همسر بنده الان دانشجوی PHD یکی از رشته های خوب علوم پایه وزارت بهداشت تو یکی از دانشگاههای خوب تهران ... جز دانشجوهای استعداد درخشان هم بوده و ... و کاملا اوضاع دستمون هست !
متاسفانه دوستان بدون تجربه و کم سن وسال نمیتونند عمق فاجعه ای رو که الان در حق علوم پایه تو ایران میشه عمیقا درک کنند و ناخودآگاه خودشون رو دلخوش میکنند
ولی الان با این شرایط بد اقتصادی و تحریم و... فقط رشته های پزشکی و پرستاری و چند تا رشته معدود دیگه که همین الان بهشون نیاز فوری هست اهمیت داده میشه و سرمایه گذاری تو علوم پایه و تحقیقات که تو دراز مدت برای کشور جواب میده تو شرایط الان جامعه بی معنیه همین دلیل کم کردن ظرفبتهای ارشد و PHDعلوم پایه پزشکی تو کنکور امسال بود و همچنین الان تو دانشگاهها به جای جذب هیئت علمی( که اونم شرایط فوق العاده خاصی میخواد و برخلاف نظر بعضی از دوستان فقط به معدل بالا و چندتا مقاله ISI نیست !!! ) میان از همین دانشجوهای Phd من جمله همسر خود بنده برای تدریس استفاده میکنند که مبلغ ناچیزی هم سر ماه بهشون میدن !
نظر من اینه که فقط کسایی که عاشقانه علوم پایه رو دوست دارن و میتونند سختیها و درامد کم اون رو تحمل کنند و احساس میکنند میتونند تو این زمینه مفید باشند وارد این رشته ها بشند چون نهایتش بعداز اون همه سختی برای قبولی تو دو تا کنکور مشکل ارشد و دکترا و بعدش سختیهای خیلی زیاد خصوصا تو رشته های آزمایشگاهی برای پایان نامه و و... نهایتش میخواین اگه شانس بیارین هیئت علمی بشین با حقوق ماهی 3 تومن ! که تو خیلی از زمینه های دیگه این همه شما زحمت بکشید به نقطه بهتری میرسید !!! البته فرض بر اینه که شما سرمایه ای حداقل 500 میلیون برای تاسیس مشارکتی آزمایشگاه طبی و یا شرکتهای خیالی دانش بنیان و... رو ندارین !
ودر غیر این صورت منطقی ترین کار برای جلوگیریی از تلف شدن عمرتون برای شمایی که میخوایید این همه سختی رو بکشید اینه که دوباره کنکور سراسری یا حتی آزاد خصوصا رشته های دندان و دارو بدید حتی اگه الان کارشناسی دارید و سنتون اجازه میده مطمئن باشید حتی اگه زیر بارقرض برید و مجبور بشید موقع تحصیل کار کنید تا شهریه دانشگاه آزاد رو بدید موقعیت شغلی و آینده خیلی بهتری دارید تا مثلا فلان Phd تاپ علوم پایه که متاسفانه فقط اسم پزشکی و بالینی رو یدک میکشه نه چیزه دیگه ای ...
واقعا نتونستم این حرفها رو نزنم و فاز منفی بهتون ندم خودم دلم از این همه تبعیض بین رشته ها خون هست ولی چکار میشه کرد وقتی هنوز مسئولین که البته همه هم از جنس پزشک هستن فقط به فکرهم صنفی های خودشون هستند و ... !( الان یه دانشجوی پزشکی عمومی ارج و قربش تو وزارت بهداشت از یه PHD علوم پایه هیئت علمی همون دانشگاه بیشتره ! خودم دیدم که میگم ) ولی با علم یقین به همه اینها به خاطر علاقه شدیدم میخوام علوم پایه بخونم ! و خدا رو شکر شغل الانم کفاف زندگی الانم و آینده رو میده ...این حرفها رو بیشتر به پسرهای فروم که در آینده باید حتما به شغل فکر کنند گفتم که با دیدن همه جوانب تصمیم بگیرند

آخرین ویرایش:

vet lab sciences

New member
همسر بنده الان دانشجوی PHD یکی از رشته های خوب علوم پایه وزارت بهداشت تو یکی از دانشگاههای خوب تهران ... توی ارشد هم جر استعداد درخشان بود و ... و کاملا اوضاع دستمون هست !
متاسفانه دوستان بدون تجربه و کم سن وسال نمیتونند عمق فاجعه ای رو که الان در حق علوم پایه تو ایران میشه عمیقا درک کنند و ناخودآگاه خودشون رو دلخوش میکنند
ولی الان با این شرایط بد اقتصادی و تحریم و... فقط رشته های پزشکی و پرستاری و چند تا رشته معدود دیگه که همین الان بهشون نیاز فوری هست اهمیت داده میشه و سرمایه گذاری تو علوم پایه و تحقیقات که تو دراز مدت برای کشور جواب میده تو شرایط الان جامعه بی معنیه همین دلیل کم کردن ظرفبتهای ارشد و PHDعلوم پایه پزشکی تو کنکور امسال بود و همچنین الان تو دانشگاهها به جای جذب هیئت علمی( که اونم شرایط فوق العاده خاصی میخواد و برخلاف نظر بعضی از دوستان فقط به معدل بالا و چندتا مقاله ISI نیست !!! ) میان از همین دانشجوهای Phd من جمله همسر خود بنده برای تدریس استفاده میکنند که مبلغ ناچیزی هم سر ماه بهشون میدن !
نظر من اینه که فقط کسایی که عاشقانه علوم پایه رو دوست دارن و میتونند سختیها و درامد کم اون رو تحمل کنند و احساس میکنند میتونند تو این زمینه مفید باشند وارد این رشته ها بشند چون نهایتش بعداز اون همه سختی برای قبولی تو دو تا کنکور مشکل ارشد و دکترا و بعدش سختیهای خیلی زیاد خصوصا تو رشته های آزمایشگاهی برای پایان نامه و و... نهایتش میخواین اگه شانس بیارین هیئت علمی بشین با حقوق ماهی 3 تومن ! که تو خیلی از زمینه های دیگه این همه شما زحمت بکشید به نقطه بهتری میرسید !!! البته فرض بر اینه که شما سرمایه ای حداقل 500 میلیون برای تاسیس آزمایشگاه و یا شرکتهای خیالی دانش بنیان و... ندارین !
ودر غیر این صورت منطقی ترین کار برای جلوگیریی از تلف شدن عمرتون برای شمایی که میخوایید این همه سختی رو بکشید اینه که دوباره کنکور سراسری یا حتی آزاد خصوصا رشته های دندان و دارو بدید حتی اگه الان کارشناسی دارید و سنتون اجازه میده مطمئن باشید حتی اگه زیر بارقرض برید و مجبور بشید موقع تحصیل کار کنید تا شهریه دانشگاه آزاد رو بدید موقعیت شغلی و آینده خیلی بهتری دارید تا مثلا Phd علوم پایه که متاسفانه فقط اسم پزشکی و بالینی رو یدک میکشه نه چیزه دیگه ای ...
واقعا نتونستم این حرفها رو نزنم و فاز منفی بهتون ندم خودم دلم از این همه تبعیض بین رشته ها خون هست ولی چکار میشه کرد وقتی هنوز مسئولین که البته همه هم از جنس پزشک هستن فقط به فکرهم صنفی های خودشون هستند و ... !( الان یه دانشجوی پزشکی عمومی ارج و قربش تو وزارت بهداشت از یه PHD علوم پایه هیئت علمی همون دانشگاه بیشتره ! خودم دیدم که میگم ) ولی با علم یقین به همه اینها به خاطر علاقه شدیدم میخوام علوم پایه بخونم ! و خدا رو شکر شغل الانم کفاف زندگی الانم رو میده ...این حرفها رو بیشتر به پسرهای فروم که در آینده باید حتما به شغل فکر کنند گفتم که با دیدن همه جوانب تصمیم بگیرند

جانا سخن از زبان ما گفتید! تشکر.
و بنده هم اضافه کنم. با توجه به فراخوان اخیر وزارت بهداشت در جهت جذب هیئت علمی، برای هیئت علمی شدن یک دانشگاه علوم پزشکی تیپ یک در یک رشته ی علوم پایه، 22 فارغ التحصیل مقطع دکتری تخصصی مراجعه کرده بودند و هیچکدوم، دقت کنید ""هیچکدوم"" از این 22نفر پذیرش نشدن!!! خدایا خودت کمک کن!

ضمنا الآن شرایط طوری شده که حتی **ن.خ.ب.گ.ا.ن** هم برای هیئت علمی شدن در دانشگاه های دولتی با مشکل مواجه شدن و بعضا بشون نیازی ندارن و دارن میرن سمت دانشگاه آزاد!
توجه شما را به پاراگراف پنجم خبر مندرج جلب می کنم.

سربازی ن.خ.ب.گ.ا.ن راحت‌تر می‌شود

همسر بنده الان دانشجوی PHD یکی از رشته های خوب علوم پایه وزارت بهداشت تو یکی از دانشگاههای خوب تهران ... جز دانشجوهای استعداد درخشان هم بوده و ... و کاملا اوضاع دستمون هست !
نظر من اینه که فقط کسایی که عاشقانه علوم پایه رو دوست دارن و میتونند سختیها و درامد کم اون رو تحمل کنند و احساس میکنند میتونند تو این زمینه مفید باشند وارد این رشته ها بشند چون نهایتش بعداز اون همه سختی برای قبولی تو دو تا کنکور مشکل ارشد و دکترا و بعدش سختیهای خیلی زیاد خصوصا تو رشته های آزمایشگاهی برای پایان نامه و و... نهایتش میخواین اگه شانس بیارین هیئت علمی بشین با حقوق ماهی 3 تومن ! که تو خیلی از زمینه های دیگه این همه شما زحمت بکشید به نقطه بهتری میرسید !!! البته فرض بر اینه که شما سرمایه ای حداقل 500 میلیون برای تاسیس مشارکتی آزمایشگاه طبی و یا شرکتهای خیالی دانش بنیان و... رو ندارین !
ودر غیر این صورت منطقی ترین کار برای جلوگیریی از تلف شدن عمرتون برای شمایی که میخوایید این همه سختی رو بکشید اینه که دوباره کنکور سراسری یا حتی آزاد خصوصا رشته های دندان و دارو بدید حتی اگه الان کارشناسی دارید و سنتون اجازه میده مطمئن باشید حتی اگه زیر بارقرض برید و مجبور بشید موقع تحصیل کار کنید تا شهریه دانشگاه آزاد رو بدید موقعیت شغلی و آینده خیلی بهتری دارید تا مثلا فلان Phd تاپ علوم پایه که متاسفانه فقط اسم پزشکی و بالینی رو یدک میکشه نه چیزه دیگه ای ...
واقعا نتونستم این حرفها رو نزنم و فاز منفی بهتون ندم خودم دلم از این همه تبعیض بین رشته ها خون هست ولی چکار میشه کرد وقتی هنوز مسئولین که البته همه هم از جنس پزشک هستن فقط به فکرهم صنفی های خودشون هستند و ... !( الان یه دانشجوی پزشکی عمومی ارج و قربش تو وزارت بهداشت از یه PHD علوم پایه هیئت علمی همون دانشگاه بیشتره ! خودم دیدم که میگم ) ولی با علم یقین به همه اینها به خاطر علاقه شدیدم میخوام علوم پایه بخونم ! و خدا رو شکر شغل الانم کفاف زندگی الانم و آینده رو میده ...این حرفها رو بیشتر به پسرهای فروم که در آینده باید حتما به شغل فکر کنند گفتم که با دیدن همه جوانب تصمیم بگیرند

تا جایی که من اطلاع دارم کاهش ظرفیت سیاست کلی بوده و شامل کنکور سراسری هم شده، تبعیضی که می فرمایید بوده و هست خیلی هم محسوس هست، چیز جدیدی نیست...
بله این رشته هایی که فرمودید از نظر مالی شاید بتونن بهتر از یک استاد دانشگاه درآمد داشته باشن اما جایگاه اون رو نمیتونن کسب کنن، دوست عزیز همه چیز مادی نیس...
همکار داروسازی داشتیم که جز استعداد درخشان بود و موقعیت خوبی داشت، اما قصد داشت دکترای تخصصی بگیره
ایشون نظرش این بود :
حاضرم بین بی پول های باسواد باشم تا پول دارهای بی سواد

آخرین ویرایش:

Eagle_78

Member
تا جایی که من اطلاع دارم کاهش ظرفیت سیاست کلی بوده و شامل کنکور سراسری هم شده، تبعیضی که می فرمایید بوده و هست خیلی هم محسوس هست، چیز جدیدی نیست...
بله این رشته هایی که فرمودید از نظر مالی شاید بتونن بهتر از یک استاد دانشگاه درآمد داشته باشن اما جایگاه اون رو نمیتونن کسب کنن، دوست عزیز همه چیز مادی نیس...
همکار داروسازی داشتیم که جز استعداد درخشان بود و موقعیت خوبی داشت، اما قصد داشت دکترای تخصصی بگیره
ایشون نظرش این بود :
حاضرم بین بی پول های باسواد باشم تا پول دارهای بی سواد
حرف من هم دقیقا همینه که این رشته های تحقیقاتی همون از نظر معنویش خوبه برای کسی که عاشقش هست و البته غم نون هم نداره ! دقیقا یه چیز لوکس ! نه خیلیها که متاسفانه اشتباه رصد کردند و میکنند و جوانیشون هدر میره !
ولی سوال اینه خودشما اگه بعد از 12 سال زحمت کشیدن و سخت درس خوندن و رتبه اول شدن (البته اگه هنوز ظرفیتی باشه برای استخدام )به خاطر یک سری ملاحظات و غیره که اصلا هم تقصیر شما نیست اگه همون استاد دانشگاه هم نشید چیکار میخواید بکنید و بعید هم میدونم اون موقع حسرت همون داروساز رو که فقط 6 سال درس خونده نداشته باشید!
حداقل اون داروساز داروخونه و درآمدش و جایی که اونجا مشغول به فعالیتی که براش درس خونده رو داره حالا در کنارش برای دل خودش میخواد Phd بگیره که کار درستی میکنه ولی شما چطور میخواین فقط گذران زندگی کنین (زندگی راحت اصلا منظورم نیست ! )؟ مگه اینکه خانم باشید که در این صورت خیلی هم خوبه یه مدرک خوشگل داشته باشید!
اصلا همین که میبینید جامعه برای شما در عمل ارزشی قائل نیست و شما اصلا نمیتونید (حتی برای رضای خدا !) جایی از تخصصتون به نحو شایسته استفاده کنیدواقعا سرخورده و افسرده میشید و این حرفای رویایی و آرمانی به سادگی تو ذهنتون میمیره این میشه که الان اکثر فارغ التحصیلان PHD به فکر رفتن از ایران هستند آمارش تو اخبار هم هست ...!
متاسفانه به خاطر تجاربی که داشتم و دارم خود من هر روز به عینه شاهد این مسائل بودم و هستم و خواهم بود...

آخرین ویرایش:
حرف من هم دقیقا همینه که این رشته های تحقیقاتی همون از نظر معنویش خوبه برای کسی که عاشقش هست و البته غم نون هم نداره ! دقیقا یه چیز لوکس ! نه خیلیها که متاسفانه اشتباه رصد کردند و میکنند و جوانیشون هدر میره !
ولی سوال اینه خودشما اگه بعد از 12 سال زحمت کشیدن و سخت درس خوندن و رتبه اول شدن (البته اگه هنوز ظرفیتی باشه برای استخدام )به خاطر یک سری ملاحظات و غیره که اصلا هم تقصیر شما نیست اگه همون استاد دانشگاه هم نشید چیکار میخواید بکنید و بعید هم میدونم اون موقع حسرت همون داروساز رو که فقط 6 سال درس خونده نداشته باشید!
حداقل اون داروساز داروخونه و درآمدش و جایی که اونجا مشغول به فعالیتی که براش درس خونده رو داره حالا در کنارش برای دل خودش میخواد Phd بگیره که کار درستی میکنه ولی شما چطور میخواین فقط گذران زندگی کنین (زندگی راحت اصلا منظورم نیست ! )؟ مگه اینکه خانم باشید که در این صورت خیلی هم خوبه یه مدرک خوشگل داشته باشید!
اصلا همین که میبینید جامعه برای شما در عمل ارزشی قائل نیست و شما اصلا نمیتونید (حتی برای رضای خدا !) جایی از تخصصتون به نحو شایسته استفاده کنیدواقعا سرخورده و افسرده میشید و این حرفای رویایی و آرمانی به سادگی تو ذهنتون میمیره این میشه که الان اکثر فارغ التحصیلان PHD به فکر رفتن از ایران هستند آمارش تو اخبار هم هست ...!
متاسفانه به خاطر تجاربی که داشتم و دارم خود من هر روز به عینه شاهد این مسائل بودم و هستم و خواهم بود...

قبول دارم و موافق حرف شمام

domain

New member

دوست عزیز بر فرض یک درصد کل حرفای شما درست تاکید میکنم بازم. بر فرض یک درصد . الان شما نظرتون چیه؟ اینه که بشینیم بزنیم تو سرمون که وای این آینده نداره اون آینده داره ؟ما هر کاری کنیم زمان داره میگزره چه به نفع ما چه به ضرر ما. ما باید سعیمونو کنیم گذر زمانو به نفع خودمون تغییر بدیم از طریق راه های که پیش پامونه .تو این مملکت هر روز یه قانون داره میاد مثلا همین چند وقت پیش که باز تب و تاب واگذاری پروانه ی تاسیس آزمایشگاه تشخیص طبی جنرال به phd های تک رشته ی علوم آزمایشگاهی که پایه اصلیشون رشته ی علوم آزمایشگاهی بوده بالا گرفته و اگه اشتباه نکنم در مراحل آخر تصویبه .شما سعی کنین به دیگران امید بدین تا به هدفشون برسن نه اینکه با بعضی حرفا حالا یا درست یا غلط برا رسیدن به هدف سردشون کنین .دلیل این که من انقد پایبندم به حرفام اینه که واقعا افراد موفق در زمینه ی این رشته ها جلوم چشمامن و منزلتی که دارنو میبینم البته همه اینا با زحمت و تلاشه که بدست میاد نه فقط با حرف زدن

hanas68

New member
دوستان ی سوال دارم،ایمنولوژی جز علوم پایه علوم پزشکی یا جز پیرا پزشکی؟:smiliess (11):

domain

New member
دوستان ی سوال دارم،ایمنولوژی جز علوم پایه علوم پزشکی یا جز پیرا پزشکی؟:smiliess (11):

رشته ی علوم آزمایشگاهی وبالتبع اون رشته های تخصصیش.همه اومدن تو گرایشات پزشکی و علوم پایه جز زیر گروه پزشکی حساب میشه البته نمیدونم چرا اینکارو کردن

- - - Updated - - -

رشته ی علوم آزمایشگاهی وبالتبع اون رشته های تخصصیش.همه اومدن تو گرایشات پزشکی و علوم پایه جز زیر گروه پزشکی حساب میشه البته نمیدونم چرا اینکارو کردن

Eagle_78

Member
دوست عزیز بر فرض یک درصد کل حرفای شما درست تاکید میکنم بازم. بر فرض یک درصد . الان شما نظرتون چیه؟ اینه که بشینیم بزنیم تو سرمون که وای این آینده نداره اون آینده داره ؟ما هر کاری کنیم زمان داره میگزره چه به نفع ما چه به ضرر ما. ما باید سعیمونو کنیم گذر زمانو به نفع خودمون تغییر بدیم از طریق راه های که پیش پامونه .تو این مملکت هر روز یه قانون داره میاد مثلا همین چند وقت پیش که باز تب و تاب واگذاری پروانه ی تاسیس آزمایشگاه تشخیص طبی جنرال به phd های تک رشته ی علوم آزمایشگاهی که پایه اصلیشون رشته ی علوم آزمایشگاهی بوده بالا گرفته و اگه اشتباه نکنم در مراحل آخر تصویبه .شما سعی کنین به دیگران امید بدین تا به هدفشون برسن نه اینکه با بعضی حرفا حالا یا درست یا غلط برا رسیدن به هدف سردشون کنین .دلیل این که من انقد پایبندم به حرفام اینه که واقعا افراد موفق در زمینه ی این رشته ها جلوم چشمامن و منزلتی که دارنو میبینم البته همه اینا با زحمت و تلاشه که بدست میاد نه فقط با حرف زدن
دوست من شما متوجه حرفهای من نشدی به نظرم کسی که واقعا اولویت اصلیش عشق و علاقه به نحقیقات هست تو این راه پابزاره حتما هم موفق میشه چون میتونه از پس سختیها و مشکلاتش بر بیاد و بتونه کاری بکنه که هم برای خودش و هم جامعه مفید بشه ولی به نظرت مثلا از حدود 3000 نفری که پارسال کنکور ارشدایمنی ( که به قولی الان از رشته های تاپ و آینده دار ! هست ) شرکت کردند چند نفرشون این طوری بودن ؟
صحبت من با اون اکثریتی هست که یه توهمات خاصی نسبت به این رشته هایی که فقط پیشونداسمشون پزشکی هست (نه اینکه موقعیت اون رو داره !) دارند و فکر میکنند که چه خبره و اینکه بعدا بازار کار خوب و پول و موقعیت و... میرسند! به نظر من این افراد دچار اشتباه محاسباتی هستند و جوانیشون رو به باد میدن ... ولی این راه ارشد و دکترا و کنکورش خصوصا تو رشته هایی مثل ایمنی بر خلاف تصورشون واقعا راحت تر از قبولی کنکور سراسری یا آزاد رشته های دندان یا دارو نیست !!! ولی خب برگشت به کنکور سراسری تصمیمی هست که خیلی جرات و همت میخواد ولی در نهایت این به اصطلاح عقب گرد یه سکوی پرتاب بزرگ میشه براشون ...
در ضمن دوست عزیز اونهایی که شما دیدی و میگی راضی بودند مال زمانی بودند که تو کل کشور از هر رشته سالی4 یا 5 نفر دکترا میگرفتند و بین الملل و آزادی هم نبود !اون افراد واقعا نخبه بودند و حقشون بوده و هست نه الان که بدون توجه به نیاز جامعه ...
بنده همین الان خیلی بیشتر از شما اوضاع و احوال کسی که دانشجوی دکترای وزارت بهداشت اونم تو رشته به اصطلاح خوب هست و همین الان همه چی براش مبهمه رو میدونم حالا وای به حال ماهایی که هنوز وارد ارشدش هم نشدیم و تا اون موقع دیگه خدا میدونه
بهتر هم هست که شماآینده زندگیت رو طوری نزاری که امیدت روی اون شایدها و قانونهای یه شبه ای باشه که آرزو داری شاید تصویب بشه که تجربه ثابت کرده که این قوانین تو مملکت ما در نهایت اکثرا به نفع همون طبقات بالاتر ( تو رشته های ما میشه پزشکای پاتولوژیست! ) رقم میخوره حتی در غیر این صورت چند نفر هستند که حداقل حداقل 500 میلیون برای راه اندازی یه آزمایشگاه(اونم تو یه مکان اجاره ای با ریسکهای خاص خودش )دارند ؟ (انتظار هم که نداری که یه phd بالینی با حقوق یه کارشناس توآزمایشگاه کارکنه ؟)
هیات علمی هم که مال از مابهترونه پس سرنوشت خیل عظیم این فارغ التحصیلان دکترا که غیر تحقیقات جایی براشون تعریف نشده چی هست ؟ آیا شما چیزی سراغ داری که واقعادر حد و لیاقت این عزیزانی که این همه زحمت کشیدند ولی آخرش باید به چند تا حق التدریسی تو چند تا دانشگاه کوچک بسنده کنند سراغ داری (من جمله همسر خودم در مقطع دکترااون هم استعداد درخشان رشته تاپ وزارت بهداشت در تهران ! که ورورد بهش کار هر کسی نیست )
شما شاید از دور فقط ظواهر یه چیزایی رو دیدی و آرمانی فکر میکنی ولی من الان خودم با تمام وجود تو بطنش هستم! به همین خاطره که سعی میکنم واقعیتهای متاسفانه تلخی که هست رو بگم شاید به بعضی ها کمک کنه که تلاش و همتشون رو جایی بزارند که واقعا به انتظاراتشون جواب بده نه اینکه بعد از اون همه تلاش یه آه و افسوس بزرگ براشون بمونه ...

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
یعنی میگین علوم آزمایشگاهی از پیراپزشکی در اومده رفته زیرشاخه علوم پایه پزشکی؟ میشه منبعتون رو بدونم؟ :rose:

- - - Updated - - -

جزء علوم پایه پزشکی هست حنا جان.

hanas68

New member
جالب، من تا الان فک میکردم ایمنو جز رشته های پیراپزشکی نه علوم پایه:(50):

love virology

New member
پوزش فضولی میکنم در بحث / نام کتاب عباس چی هست ایمنی سلولی مولکولی تمام مکانیزم های ایمنی بر میگرده به سلولی مولکولی / چون تکنیک های از مایشگاه ایمنی شناسی بر میگرده به ازمایشگاه میشه از اون لحاظ هم دسته بندی کنیم ولی بازم بیشتر ریز بشید جز علوم پایه حساب میشه

بالا