کدام رشته های کارشناسی برای ارشد زیست فناوری پزشکی پذیرش میشنود ؟ (92-93)

biotechnologist

New member
البته دوستان اینکه دانشگاههای دیگه هم دارن بیوتک میگیرن ربطی به این موضوع نداره.چون میدونید که چند ساله کارشناسی بیوتکنولوژی هم اومده و بچه هاش فارغ التحصیل شدن و به ارشد رسیدن. فکر میکنم روند طراحی سوالات هم داره به سمتی میره که اونا راحت تر قبول شن.چون قبلا میگفتن ارشد بیوتک دست بچه های علوم آزمایشگاهی و پرستاری و ... ایناس. حالا واسه اینکه قبولی این گروهها سخت بشه هر سال چند سوال با پایه بیوشیمی یا ژنتیک اضافه میکنن تا ماها که کمتر این درسها رو داشتیم نمره از دست بدیم.البته اینها نظرات و تحلیل های شخصیه بندس. حالا یک راه حل که یکی ازدوستان مطرح کرد اینه که از علوم غافل نباشید و اون رو هم شرکت کنید تا اگه بهمن رشته های مارو از رشته های مجاز حذف کرده بودن لطمه نخورید. چیزی که مسلمه اینه که الان باید با جدیت بیشتری درس بخونید تا امسال بارتون رو ببندید. چون این کاریه که بالاخره میکنن. علت این که اولش این رشته ها رو مجاز کردن فقط به خاطر تامین نیروی متخصص بود.حالا که تا حدی این امر محقق شده ممکنه رشته های کمتر مرتبط رو حذف کنن. با تغییر منابع دکتری هم میشه استنباط کرد که دنبال تخصصی تر کردن این زسته هستن و نیاز به فارغ التحصیلان تاپ و با عملکرد مناسب دارن.:tsimuzpzwoap1t9y3o7 و فارغ التحصیلان پرستاری، مامایی و ... چون نسبت به فارغ التحصیلان بیوتک آشنایی و عملکرد آزمایشگاهی پایین تری دارن عملا در ادامه اگه خودشون دنبال جبران کمبودهای علمی و عملیشون نباشن از بقیه جا میمونن. در هر حال امیدوارم زودتر تکلیف این موضوع روشن بشه.

biotechnologist

New member
خودم هم اگه استادمون رو دیدم ازش میپرسم که این مطلب رو از کجا شنیدن و چقدر احتمال داره که واسه امسال اجراش کنن.

Aysel

New member
واااااااااااااااااای بچه ها این حرفا چیه میزنین دلم هری ریخت :shocked::14:
ینی چی ، بشینیم بخونیم بعدشم بفهمیم نمیتونیم تو کنکور شرکت کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تورو خدا ته دلمونو خالی نکنین !!!!!!!!!!!!!111

Aysel

New member
وای وای وای هنوز فشارم میزان نشده
من دارم سکته میکنم
ینی راسته؟؟ واقعیت داره ؟؟
ینی بدبخت شدیم؟؟
تو رو خدا یکی صحت و سقم این قضیه رو در بیاره
:13:

biotechnologist

New member
وای وای وای هنوز فشارم میزان نشده
من دارم سکته میکنم
ینی راسته؟؟ واقعیت داره ؟؟
ینی بدبخت شدیم؟؟
تو رو خدا یکی صحت و سقم این قضیه رو در بیاره
:13:
Aysel جان حالا خونسردیتو حفظ کن. ان شاا... که امسال این اتفاق نیفته. اگه بچه های ایران یا تهران پیگیری کنن خیالمون راحت شه خیلی خوبه

sepid71

New member
Aysel جان حالا خونسردیتو حفظ کن. ان شاا... که امسال این اتفاق نیفته. اگه بچه های ایران یا تهران پیگیری کنن خیالمون راحت شه خیلی خوبه

اقا من 94 ارشد دارم توورخدا دعا کنید حداقل تا 94 بمونه ...:sadsmiley::13::j58r36j3gcr4suxymup

mf2009

New member
عاغا یعنی اینا چی فکر میکنن اصلا کی تو وزارت این تصمیمات رو میگیره ؟ مملکتی که جهان سومی باشه همینه دیگه یه شبه تصمیم میگیره بدون هیچ بررسی ای واقعا برای خودم متاسفم که تو این کشور زندگی میکنم :j58r36j3gcr4suxymup

sepid71

New member
عاغا یعنی اینا چی فکر میکنن اصلا کی تو وزارت این تصمیمات رو میگیره ؟ مملکتی که جهان سومی باشه همینه دیگه یه شبه تصمیم میگیره بدون هیچ بررسی ای واقعا برای خودم متاسفم که تو این کشور زندگی میکنم :j58r36j3gcr4suxymup

انقد انتخابای گسترده و وسیعی !!!!برامون گذاشته بودن ک آدم میموند کدوم رشته رو برا ارشد انتخاب کنه !!!!
برا راحتیه کار ما دارن برش میدارن ک اذیت نشیم تو انتخاب!!!!
:j58r36j3gcr4suxymup

منم متاسفم ......

aohm

New member
بچه ها هيچ معلوم نيست اين گفته چقدر واقعيت داره.به نظر من كه در حد يه حدس و گمانه زني شخصي بيش نيست. اما بازم منتظر باشيد اليسا قراره از دانشگاهشون بپرسه
هميشه يه سري شايعه هست كه استرس زايي ميكنه فقط.:smiliess (7): الكي اضطراب نگيريد،صبركنيد مطمئن بشيد بعد ميشه تصميم گرفت چكار بايد كرد

sahar_biotech

New member
وای خدا من ک بکلی گیج شدم.من بهمن 93 تموم میکنم .میتونم طرحو با ارشد برم مگه؟!

درومورد سوالت تا اونجایی ک من میدونم اگر دوره لیسانست روزانه باشه دیگه نمیتونی دندون روزانه بری.[/Q
پس امیدوار باشم سردرد شدیدی گرفتم ب قرصم ج نمیده. منم هیچ رشته ای جز این مورد علاق ام نیس فعلا. تازه بقیه هم داره سابقه کاری میشه . هرسال ی قانون مث ای سیو وپرفیوژن وحتی ارشد خود اتاق عملم اومده سابقه میخاد. فک کنم کنکور سراسری ربطی ب طرح ودانشگاه نداره فقط قبول شی باید هزینه شو بدی مث آزاد.

مرسی دوست عزیزم.اینو میدونم که باید مثل شبانه ها شهریه بدم ولی نمیدونم وسط طرحم یعنی تیر93 میشه کنکور دندون داد یا باید پایان طرح داشته باشم که اگه پایان طرح بخواد باید 94 کنکوربدم.من فقط گیر کارم طرحه تو آیین نامه گفته طرح باید گذرونده باشن نگفته وسط طرح یا پایان طرح.مبهم گفته.کسی دراین باره چیزی میدونه؟

newday

New member
سپید چکار کردی پرسیدی ،من یجا پرسیدم گفتن هنوز کدفترچه نیومده و معلوم نیس درست باشه، ولی قراره یکی واسم پیگیری کنه، خبرشو میدم انشاله .باید واسه تخصصی کردنش بایداول فک میکردن ن حالا ک ما علاقه هامونو ک ازقبلم. بوده پیدا کردیم امیدوار شدیم!

biotechnologist

New member
بچه ها هيچ معلوم نيست اين گفته چقدر واقعيت داره.به نظر من كه در حد يه حدس و گمانه زني شخصي بيش نيست. اما بازم منتظر باشيد اليسا قراره از دانشگاهشون بپرسه
هميشه يه سري شايعه هست كه استرس زايي ميكنه فقط.:smiliess (7): الكي اضطراب نگيريد،صبركنيد مطمئن بشيد بعد ميشه تصميم گرفت چكار بايد كرد

البته عاطفه جان استادمون کسی نیست که همینطوری حرف بزنه و بقول شما شایعه پراکنی کنی. اصلا سودی واسش نداره.امروز دوباره سر از ایشون پرسیدم. ساحل و مونا هم که تو همین تاپیک گفتن بیوتک همدان قبول شدن همکلاسیهام هستن و شاهد هستن. ایشون خودشون ظاهرا جزء گروه تصمیم گیرنده هستن و گفتن در موردش صحبت شده. فرمودن احتمال اینکه واسه ارشد امسال عملی بشه خیلی زیاده ولی هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده. ایجاد اضطراب باور کنید واسه منم سودی نداره.من که قبول شدم رفتم ولی نگران بقیه دوستانم هستن که قبول نشدن. به یکی دیگه از اساتید نهران هم سپردم پیگیری کنن.اگه خبری از ایشون گرفتم بهتون میگم.
پارسال هم خیلی از این شایعات بود که بعد دیدیم تحقق پیدا کردن. البته بچه های تهران خیلی زود از این چیزها مطلع میشن چون اساتید هر تصمیمی گرفته بشه قبل از این که رسما اعلام بشه به شاگرداشون میگن.چون من در مورد صحت این موضوع و احتمال عملی شدنش اصرار کردم، دکتر سعیدی جم مدیر گروهمون گفتن خیالتون راحت باشه هر تغییری قرار بشه صورت بگیره من در جریان قرار میگیرم و بهتون خبر میدم.
حالا اگه الیسا یا سایر دوستان خبر قطعی بدست آوردن اینجا بگن تا من به دوستانم هم بگم. ممنون

sahar_biotech

New member
البته عاطفه جان استادمون کسی نیست که همینطوری حرف بزنه و بقول شما شایعه پراکنی کنی. اصلا سودی واسش نداره.امروز دوباره سر از ایشون پرسیدم. ساحل و مونا هم که تو همین تاپیک گفتن بیوتک همدان قبول شدن همکلاسیهام هستن و شاهد هستن. ایشون خودشون ظاهرا جزء گروه تصمیم گیرنده هستن و گفتن در موردش صحبت شده. فرمودن احتمال اینکه واسه ارشد امسال عملی بشه خیلی زیاده ولی هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده. ایجاد اضطراب باور کنید واسه منم سودی نداره.من که قبول شدم رفتم ولی نگران بقیه دوستانم هستن که قبول نشدن. به یکی دیگه از اساتید نهران هم سپردم پیگیری کنن.اگه خبری از ایشون گرفتم بهتون میگم.
پارسال هم خیلی از این شایعات بود که بعد دیدیم تحقق پیدا کردن. البته بچه های تهران خیلی زود از این چیزها مطلع میشن چون اساتید هر تصمیمی گرفته بشه قبل از این که رسما اعلام بشه به شاگرداشون میگن.چون من در مورد صحت این موضوع و احتمال عملی شدنش اصرار کردم، دکتر سعیدی جم مدیر گروهمون گفتن خیالتون راحت باشه هر تغییری قرار بشه صورت بگیره من در جریان قرار میگیرم و بهتون خبر میدم.
حالا اگه الیسا یا سایر دوستان خبر قطعی بدست آوردن اینجا بگن تا من به دوستانم هم بگم. ممنون

خدا خیرتون بده دوستان عزیز که پیگیرین:riz304:

aohm

New member

من منظورم شخص شما نبود كلي گفتم.چون از ايندست موارد قبل از تمام كنكورا پيش مياد.بعنوان مثال تو همين سايت قبل از كنكور پارسال خوندم كه يكي ازبچه ها گفته بود رشته هاي علوم پايه نميتونن يكي از ارشدا رو شركت كنن.و چقدرم بلوا به پا شده بود. درمورد اين موضوع هم من قطعا ردش نكردم،نظرم اينه كه احتمالش خيلي كمه.ولي حتي اگرم درست باشه الان براي هول كردن و استرس خيلي زوده.حتي وقتي قطعي هم بشه اولين كاري كه ميشه كرد اعتراضه كه حق طبيعي ماست و كاملا منطقي.همونقدر كه اين تصميم كاملا غيرمنطقيه.چون اگر بخوان همچين كاري رو بكنن بايد حداقل از چند سال قبل اعلام كنن كه تا فلان تاريخ اين رشته ها ميتونن شركت كنن و از بعدش نه.هميشه مثل الان داوطلبايي هستند كه چند سال وقتشونو گذاشتن روي اين رشته. منطقيه كه قبل از كنكور پيش رو بفهمن نميتونن تو اون رشته ديگه امتحان بدن؟
همين الان يه تعداد شروع كردن به خوندن.اساتيد تصميم گيرنده خبر مهمشونو گذاشتن كي اعلام كنن،اسفند؟!!

مهلا1991

New member
بچه ها من امروز با صحبت کردم
گفتن تا الان هیات برد بیوتکنولوژی چنین موضوعی را رسما مطرح نکرده

elissa

New member
سلام
من امروز از دکتر فرج اللهی (مدیر گروه رشتمون تو ایران) پرسیدم ایشون گفتن به ما خبری مبنی بر این که سال بعد فقط علوم پاییه ایا م یتونن بیوتک پزشکی برنابلاغ نشده
امیدوارم این خبر در حد شایعه بمونه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mf2009
بالا