چه کار هایی میتوانم انجام دهم تا درامدی کسب کنم؟؟؟

mf2009

New member
خوب یه چند ماهی گذشته تو پست قبلی گفتم که تونستم ماشین دلخواهم رو بخرم .
این شش ماه آخر تجربیات خیلی خوبی پیدا کردم با اینکه شکست های زیادی هم خوردم و تقریبا یکمی هم چند ماه اول این شش ماه پست رفت داشتم ولی خدا رو شکر واقعا به این شکست ها نیاز داشتم شخصیت الانی که بعد از این شکست ها پیدا کردم رو حاظر نیستم با هیچی عوض کنم . تو این مدت 6 ماه هم شکست عاطفی خوردم و هم مالی . اولی باعث شد بزرگ تر بشم و وسعت دیدم بیشتر بشه نسبت به آدم و زندگی و دومی هم باعث شد که این نکته رو همیشه بدونم که زندگی هم روز خوب داره هم روز بد اگه تو روز خوب بودی حتما یه پسندازی برای روزهای بد داشته باش تا بتونی روز های بد رو پشت سر بذاری و دوباره بیوفتی رو غلطک. بعد از این مدتی که گذشت چون دیگه امسال سال کنکور ارشدم شد دیگه کم کم باید بلند مدت تر سرمایه گذاری کنم روی زندگی یه کار سبک تر با حقوق حتی نصف درامد الانت ولی با وقت آزاد بیشتر.
و این راه هنوز ادامه دارد ایشالله که تو پست بعدی تو چند ماه دیگه خبری از شکست نباشه :a2d3:

I am strange

New member
من دانشجوی زیست شناسی هستم
شدیدا دنبال کار بودم
کاراموزی تو این ازمایشگاهها خوبه ؟ برلای بعدمون بدرد میخوره اصلا؟
پرسیدم گفت باید یکسال بدون حقوق بیای 6 ماه کاراموزی 6 ماه کار
دنبال یه کارک که درامد داشته باشه راهنمایی کنین

mohammad63

Well-known member
یکی از کارهایی که می شود انجام داد فروش اینترنتی فایل است.. قطعا همه ما که این روزاها علاف درس و تحصیل هستیم یکسری فایل ها و پروژه هایی داریم که برای دیگران مفید می باشند و می توانیم با ایجاد یک فروشگاه اینترنتی این مخصولات را با دریافت مبلغی در اختیار آنها قرار دهیم. هر چند که پروسه ایجاد یک فروشگاه اینترنتی پروسه بسیار پیچیده، پر هزینه و وقتگیری هست اما بعضی سایت ها با گرفتن درصدی از فروش شما این امکانات را در اختیار شما قرار می دهند و شما تنها با یک ثبت نام ساده و اپلود محصولات خود می توانید درامد زایی کنید. برای مثال از لینک زید می توانید استفاده کنید:

ایجاد فروشگاه رایگان

حسان

Well-known member
با سلام

خیلی وقت بود ک به این تاپیک نیومده بودم....
این روزا ک درس ارشدم داره تموم میشه بیشتر از هر وقت دیگه به کار فکر میکنم... از قدیم اینجوری بودم ک باید همه کارام رو خودم میکردم و هیچ وقت محتاج بقیه ادم ها نباشم... این یه جوری تو سلولامم نفوذ کرده...

به ادامه تحصیل ک فکر میکنم میبینم ک ادامه تحصیل بدون تفکر قبل به ورودش فایده ای نخواهد داشت...
هر چی بیشتر میخونم و بیشتر میفهمم، میفهمم که ندونسته هام خیلی خیلی زیاده....

یه چیز جالب براتون تعریف کنم:
یه روز داشتم از خیابون انقلاب رد میشدم... دختر خانومی ک سنتورش رو کنار خیابون پهن کرده بود برای من جلب توجه کرد... روی نیمکتی در اطراف اون نشستم و ضمن گوش دادن به موسیقی به ادم های گذرنده توجه میکردم... من 15 دقیقه نظاره گر بودم... در این بازه زمانی این دختر خانوم حدودا 20 هزار تومان پول دریافت کرد...

بعد از مدتی متوجه من شد و گفت نشستن شما اینجا باعث میشه که به من پول کمتری بدهند چون فکر میکنند شما با من هستید... منم فقط پرسیدم چه قدر درس خوندی ک گفت سیکل داره....

من بلند شدم و رفتم و در بین راه یه حساب سر انگشتی کردم این خانم با روزی 2 ساعت کار میتونه حداقل 100 تومن کار کنه....؟!!!!!!!!!!!!!!

اینم یه جور در امده دیگه!!!

( این خاطره رو فارغ از این ک این شغل ها برای خانم ها پسندیده هست یا نه , صرفا برای داشتن دیدگاه گفتم... اصن فکر کنین یه پسر بوده:black_eyed:)

تنتون سالم جیباتون پر پول حلال

diseases

Well-known member
با سلام

خیلی وقت بود ک به این تاپیک نیومده بودم....
این روزا ک درس ارشدم داره تموم میشه بیشتر از هر وقت دیگه به کار فکر میکنم... از قدیم اینجوری بودم ک باید همه کارام رو خودم میکردم و هیچ وقت محتاج بقیه ادم ها نباشم... این یه جوری تو سلولامم نفوذ کرده...

به ادامه تحصیل ک فکر میکنم میبینم ک ادامه تحصیل بدون تفکر قبل به ورودش فایده ای نخواهد داشت...
هر چی بیشتر میخونم و بیشتر میفهمم، میفهمم که ندونسته هام خیلی خیلی زیاده....

یه چیز جالب براتون تعریف کنم:
یه روز داشتم از خیابون انقلاب رد میشدم... دختر خانومی ک سنتورش رو کنار خیابون پهن کرده بود برای من جلب توجه کرد... روی نیمکتی در اطراف اون نشستم و ضمن گوش دادن به موسیقی به ادم های گذرنده توجه میکردم... من 15 دقیقه نظاره گر بودم... در این بازه زمانی این دختر خانوم حدودا 20 هزار تومان پول دریافت کرد...

بعد از مدتی متوجه من شد و گفت نشستن شما اینجا باعث میشه که به من پول کمتری بدهند چون فکر میکنند شما با من هستید... منم فقط پرسیدم چه قدر درس خوندی ک گفت سیکل داره....

من بلند شدم و رفتم و در بین راه یه حساب سر انگشتی کردم این خانم با روزی 2 ساعت کار میتونه حداقل 100 تومن کار کنه....؟!!!!!!!!!!!!!!

اینم یه جور در امده دیگه!!!

( این خاطره رو فارغ از این ک این شغل ها برای خانم ها پسندیده هست یا نه , صرفا برای داشتن دیدگاه گفتم... اصن فکر کنین یه پسر بوده:black_eyed:)

تنتون سالم جیباتون پر پول حلال

مدیر محترم ، خاطره جالبی بود ...

این جور کارا بر می گرده به طرز تفکر فرد (من جای اون فرد باشم نمیتونم این کار رو انجام بدم . حتی تو یه شهر غریب که کسی منو نمیشناسه . پیش خودم فکر میکنم که الان مردم با دیدن من تو این وضعیت ، راجع به من چه فکری میکنن ؟!!!)

یکی از نزدیکان بنده (فامیل خیلی خیلی نزدیک) ، بعد از تموم شدن کار روزانه ش ، عصرها با گاری ، می رفت یه جای شلوغ شهر ، زمستونا باقالی می فروخت ، تابستونام بستنی و نوشابه .
تقریباً همه فامیل خجالت می کشیدن بگن فلانی فامیلمونه !!! خانمش بعد از مدتی ازش طلاق گرفت . (البته شغلش دلیل اصلی طلاقشون نبود ولی یکی از دلایلش بود)
قاعدتاً چون این کار ، سرمایه ای نمی خواست و شغل اصلیش هم نبود ، کار و بارش گرفت . بعد از یه مدت چند تا شعبه (منظورم چرخ دستیه !!!) دیگه هم زد ! و چند تا کارگر گرفت . (این خاطره تقریباً مال بیست و چند سال پیشه)

الان همون فرد یه بنگاه املاک ، یه بنگاه ماشین ، یه کارخونه سنگبری و کلی هم زمین و سرمایه داره !

کار عار نیست ! اما من (خودمو میگم) شاید اگه محتاج هم بشم این کار رو نکنم ...

Hamidvet

New member

مدیر محترم ، خاطره جالبی بود ...

این جور کارا بر می گرده به طرز تفکر فرد (من جای اون فرد باشم نمیتونم این کار رو انجام بدم . حتی تو یه شهر غریب که کسی منو نمیشناسه . پیش خودم فکر میکنم که الان مردم با دیدن من تو این وضعیت ، راجع به من چه فکری میکنن ؟!!!)

یکی از نزدیکان بنده (فامیل خیلی خیلی نزدیک) ، بعد از تموم شدن کار روزانه ش ، عصرها با گاری ، می رفت یه جای شلوغ شهر ، زمستونا باقالی می فروخت ، تابستونام بستنی و نوشابه .
تقریباً همه فامیل خجالت می کشیدن بگن فلانی فامیلمونه !!! خانمش بعد از مدتی ازش طلاق گرفت . (البته شغلش دلیل اصلی طلاقشون نبود ولی یکی از دلایلش بود)
قاعدتاً چون این کار ، سرمایه ای نمی خواست و شغل اصلیش هم نبود ، کار و بارش گرفت . بعد از یه مدت چند تا شعبه (منظورم چرخ دستیه !!!) دیگه هم زد ! و چند تا کارگر گرفت . (این خاطره تقریباً مال بیست و چند سال پیشه)

الان همون فرد یه بنگاه املاک ، یه بنگاه ماشین ، یه کارخونه سنگبری و کلی هم زمین و سرمایه داره !

کار عار نیست ! اما من (خودمو میگم) شاید اگه محتاج هم بشم این کار رو نکنم ...

شاید بشه بگم روحیه منم مثل شما باشه و با جمله آخرت موافقم ...

mohammad63

Well-known member
من با خیلی از طرحهای دوستان موافق و البته با بعضی هم مخالفم ... کلا خودمو ادم تنبلی می دونم اما خیلی ها بهم میگن تو ادم زرنگی هستی حالا دلیلشون اینه که من رشته م زیست شناسی هست اما یه مدت مجری رادیو تلویزیون بودم همون موقع یه فروشگاه کامپیوتر داشتم و یه نمایندگی adsl و یه آموزشگاه کامپیوتر و بعد اموزشگاهو نمایندگی رو فروختم و فقط فروشگاه رو داشتم ..فروشگاه رو هم فروختم و الان مسئول کنترل پروژه یه شرکت هستم و اینها هیچکدومش ربطی به رشته من نداشت. اکما جدیدا از کاری که تخصصم نیست دلزده شدم چرا که یه جاهایی هست که تجربه اصلا به کارت نمیاد و باید تخصصشو داشته باشی.. هر چند هنوزز مسئول کنترل پروژه هستم. خواستم اینو بگم به نظرم اگه مهارت خاصی داشته باشی و یه کوچولو هم معرف میتونی بدون اینکه از مدرکت استفاده کنی یه شغل خوب پیدا کنی

love virology

New member
بعضی ها خیلی خوش خوش شونه و نفسشون از جای گرم بلند میشه

هروقت گرمای 50 درجه باربری کردی جاشوویی کردی هر وقت مثل سگ عرق ریختی و پولی که در اوردی باعث شد فشار به پدر نیاد اینجا سخن بگید /

این وضعیت دال بر بی پولی خانواده نیست دوست داشتم فشار زیاد روی پدر نباشه / خجالیت باید کسی بکشه که دستش جلوی غریبه خودی درازه نه کسی که برای خودش کار میکنه حالا درامد کم خجالت باید دزد بکشه کسی که مال مردم میخوره کسی که کلاهبرداری میکنه کسی که رانت و نزول میخوره باید خجالت بکشه نه کسی که با کارگری ساده مزد بدست میاره

شرایط کاری الان واقعا داغووون همه هم ناخوداگاه کشیده شدن به طرف تحصیلات تکمیلی /

mahsast

New member
بعضی ها خیلی خوش خوش شونه و نفسشون از جای گرم بلند میشه

هروقت گرمای 50 درجه باربری کردی جاشوویی کردی هر وقت مثل سگ عرق ریختی و پولی که در اوردی باعث شد فشار به پدر نیاد اینجا سخن بگید /

این وضعیت دال بر بی پولی خانواده نیست دوست داشتم فشار زیاد روی پدر نباشه / خجالیت باید کسی بکشه که دستش جلوی غریبه خودی درازه نه کسی که برای خودش کار میکنه حالا درامد کم خجالت باید دزد بکشه کسی که مال مردم میخوره کسی که کلاهبرداری میکنه کسی که رانت و نزول میخوره باید خجالت بکشه نه کسی که با کارگری ساده مزد بدست میاره

شرایط کاری الان واقعا داغووون همه هم ناخوداگاه کشیده شدن به طرف تحصیلات تکمیلی /

دقیقا همینه...چه لزومی داره همه ارشد یا دکتری بخونن...یه عده که علاقه مند هستن باید تو یه رشته تحقیق و پژوهش کنن..یه عده هم باید بیزنس کنن تو رشته خودشون!!!!که متاسفانه تو کشور ما این یکی وجود نداره پس همه میرن ارشد یا دکتری بخونن بعد میفهمن هر چی میخونن هیچ خبری نیست!!!

هانیه

Well-known member
بیزنس پول میخاد وگرنه من خوذم به تجارت (فک کنم همه بدونن دیگه خخخخ)خیلی بیشتر از ادامه تحصیل علاقه دارم.

کاش پسر بودم دستم بازبود.

نقل قول ممنوع.تشکر.پاک میکنم.

بالا