چرا دنیا به سمت حجاب پیش میرود و ایرانی به سمت بی حجابی؟

biosta

Well-known member
توجه کردید بیشتر جنگ ها در کشورهای اسلامی هست .چرا ؟

میشه واضحتر منظورتونو بگید؟:5:

یعنی مشکل از اسلامه؟ یا قوانینی که خدا مطرح کرده؟

یا مشکل از تفسیر من و شما و امثالهم از اسلامه؟

همین را می خواستم دوستان بگویند یعنی به نظرم جواب همان مورد دوم هست که گفتید

ghazal26

New member
]كاملا موافقم گلچين جان . جامعه پر از مشكله ، تورم، بيكاري ، اعتياد ، بي توجهي مسئولين تو خيلي زمينه ها و...... يكيشم همينه كه شما فرمودي يه درده! من به وجود خانومهاي روشنفكر، تحصيلكرده ومتديني مثل شما افتخار ميكنم :auizz3ffy9vla57584x
حالا شايدم آقا فرقي نميكنه

آخرین ویرایش:

ghazal26

New member
همین را می خواستم دوستان بگویند یعنی به نظرم جواب همان مورد دوم هست که گفتید

آهان بيوستا جان يعني مي فرماييد قوانين خدا مشكل داره!!!:smiliess (15):

اينكه خدا ميگه به هم ظلم نكنيد؟ دختران رو زنده به گور نكنيد؟ هرگز قتل نكنيد مگر اينكه كسي از شمارو كشته باشند؟ از دين و ناموستون دفاع كنيد؟
بيوستا جان دقيقا نميدونم شما با كجاهاش مشكل داري؟:33:

Artmis.a

New member
]كاملا موافقم گلچين جان . جامعه پر از مشكله ، تورم، بيكاري ، اعتياد ، بي توجهي مسئولين تو خيلي زمينه ها و...... يكيشم همينه كه شما فرمودي يه درده! من به وجود خانومهاي روشنفكر، تحصيلكرده ومتديني مثل شما افتخار ميكنم :auizz3ffy9vla57584x
حالا شايدم آقا فرقي نميكنه

خانم؟؟؟؟؟؟؟؟
869919_leer.gif

آهان بيوستا جان يعني مي فرماييد قوانين خدا مشكل داره!!!:smiliess (15):

اينكه خدا ميگه به هم ظلم نكنيد؟ دختران رو زنده به گور نكنيد؟ هرگز قتل نكنيد مگر اينكه كسي از شمارو كشته باشند؟ از دين و ناموستون دفاع كنيد؟
بيوستا جان دقيقا نميدونم شما با كجاهاش مشكل داري؟:33:

نه دوست من ایشون منظورشون تفسیر ما از اسلامه که مشکل داره نه دین خدا.

ساحل

New member
در غرب اسلام را دیدم ولی مسلمان ندیدم. در اینجا مسلمان دیدم اما اسلام ندیدم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: veterner

varia

Well-known member
بچه ها ممنون از اینکه نظراتتونو بیان کردید.
69113_foryou.gif

mohammad63

Well-known member
برای اینکه محدودیت همیشه عقده به بار می آورد انگاه این عقده را اگر بد بشکافی می شود کثافت کاری..... ( ببخشید کمی جسارت کردم)))
انکه ازادی داد خودش ازاد نبود.... این هم شد نتیجه اش... البته دخترای ایرانی می شود نمونه باشند

monika.6

New member
در غرب اسلام را دیدم ولی مسلمان ندیدم. در اینجا مسلمان دیدم اما اسلام ندیدم.

دقیقا مشکل همینه اگه مردم ما خودشون با علم و مطالعه اسلام ناب و انتخاب میکردن و موروثی نبود مطمئن باشید الان بی حجابی وجود نداشت ما مسلمونیم ولی خیلیا هستن که هنوز حتی یک بار قران و کامل نخوندن چون اگه ادم حتی هیچ اشنایی هم از دینش نداسته باشه همین خوندن قران خودش میتونه مانع انجام خیلی از انحرافات باشه
مسئله اینه که ما غافلیم و در خواب ناز همبن!

راضیه

New member
کاش مشکل مملکتمون فقط حجاب بود..........

حجاب داشتن یا نداشتن مربوط به زندگی شخصی افراد میشه و طرف موی خودشه دوست داره لختش کنه دوست داره روسری بزاره..............

زمانی یک مسئله شخصیه که تو محدوده ی شخصی فقط اتفاق بیافته...
بنده یه خانمم ولی هیچ وقت دوست ندارم تو محدوده ای که پا میذارم و جزو محدوده ی مشترک محسوب میشه موهای لخت و آرایش کرده ببینم.اتفاقا بزرگترین مشکل ما بی حجابییییییییییییییییه

mikhak s

New member
بنده یه خانمم ولی هیچ وقت دوست ندارم تو محدوده ای که پا میذارم و جزو محدوده ی مشترک محسوب میشه موهای لخت و آرایش کرده ببینم.اتفاقا بزرگترین مشکل ما بی حجابییییییییییییییییه

بزرگترين مشكل ما گرسنگي و فقر هموطنامونه،‌بيكاريه جوونامونه، بي اعتمادي مردم به هم ديگه است بي امنيتيه ، گرونيو تورمه. غارته و و و بازم بگم؟ تا زماني كه فكر مي كنيد حجاب بزرگترين مشكل ماست. مطمئن باش همسايت شبو گرسنه ميخوابه پدرو مادر شرمنده بچه هاشون ميشن، به خاطر يه لقمه نون دست به" هر كاري" ميزنن. جاي تاسفه كه اينارو ناديده بگيريم
:smiliess (7):

آخرین ویرایش:

aram ft

New member
نمی شه به خاطر این که مشگلات دیگه داریم بگیم پس بی حجابی مهم نیس. گرسنگی و فقر و بی کاری رو من نمی تونم حل کنم. ولی من با حجاب خودم ( لزوما نه خیلی افراطی) می تونم جلوی خیانت خیلی از آقا ون به همسرشون رو بگیرم. متاسفانه آمار خیانت تو ایران داره میره بالا. یکی از دلایلش هم همین بی حجابیه. سر برید بیمارستان های غدد می بینید خیلی کودکانی که دچار بلوغ زودرس شدند . ( پسر بچه ی 8 ساله که سیبیل در آوارده و ...) از راه اسلام نه از راه علمی برید و از پزشکا بپرسید می گن دیدن عکسا و تصاویر نامناسب چقدر تو این مسئله تاثیر میزاره. دلیلش هم ماهواره بود تا چند سال قبل. ولی الان گاهی تو خیابونای همین ایران بدترش هم دیده میشه... ما وقتی یه چیزی رو غربی ها بگن باور می کنیم. یا می گیم از راه علمی ثابت شده. ولی هرچی اسلام و خدا گفته رو می گیم عقب افتادگی و افراط. چون خودمون رو عقل کل میدونیم. این اسمش غرب زدگیه

bacillus.bs

New member
باسيلوس عزيز بدحجابي اصلا گم نيست.
يه درده
شايد به بزرگي تورم.
از نظر من بدحجابي همون اندازه باعث مشكلات راه پيشرفت جوانها ميشه كه تورم باعث اون ميشه.كمي به گفتت فكر كن ببين بين تورم،عدم اشتغال، مشكلات خانوادگي،دير ازدواج كردن جوونها،انحراف جوونها و نوجوونها كه در شكلهاي مختلف منجر به متلاشي شدن زندگي هاو خانواده ها ميشه چقدر ارتباط وجود داره؟؟
مشكلات ما زنجيروار بهم وصلند وبا هم تو ارتباطند.

اين نظر شماست كه گمه!!! ولي اگه 15-30 سالته بايد به وضوح ببيني كه گم نيست و شايد بيشتر از تورم داره خودنمايي ميكنه
.

كم كم گم ميشه عجله نكنيد حالا كوووو تا مشكلات واقعي خودشونو نشون بدند

راضیه

New member
بزرگترين مشكل ما گرسنگي و فقر هموطنامونه،‌بيكاريه جوونامونه، بي اعتمادي مردم به هم ديگه است بي امنيتيه ، گرونيو تورمه. غارته و و و بازم بگم؟ تا زماني كه فكر مي كنيد حجاب بزرگترين مشكل ماست. مطمئن باش همسايت شبو گرسنه ميخوابه پدرو مادر شرمنده بچه هاشون ميشن، به خاطر يه لقمه نون دست به" هر كاري" ميزنن. جاي تاسفه كه اينارو ناديده بگيريم
اگه من بی حجاب نباشم مطمئنا یه امنیت حداقلی برای خودم بوجود میارم،و باعث غارت بیمار دلا نمیشم،و جاهایی بخاطر بیحجابی من بجای استخدام یه عده آدم ماهر من رو به خاطر بیحجابی استخدام میکنن که باعث رونق بیشتر تو کارشونم،
اگر فک میکنم با بیحجابی من مرد همسایه بیکاره و کار اونو به من سپردن و زن و بچش شبا گرسنه میخوابن بیراه فک نکردم،بازم بگم یا.......
اگه من بتونم با بی حجابی خودمو که دست خودمه کنار بذارم اونوقت اگه عاقل باشم متوجه میشم که خیلی از مشکلات حل شده.
وقتی دونفر بی حجاب تو اتوبوس حواس راننده رو اونقدر پرت میکنن که باعث تصادف میشن و یه زن بیوه میشه و چندتا بچه یتیم میمونن که به نون شب محتاج میشن،اگه عاقل باشم متوجه میشم بی حجابی بزرگترین مشکل ماست...

varia

Well-known member
میخک عزیز یه نگاهی به اطرافت بنداز ببین چند نفر بدحجاب هستن و چند نفر گرسنه!چند نفر از گرسنگی به خلاف کشیده میشن وچند نفر از بدحجابی به انحراف کشیده میشن. چندنفر دنبال شکمهای خالی هستن تا طعمه شون کنن چند نفر دنباله بیحجابهان تا طعمه شون کنن.
خوب من نمیگم تنها دردمون اینه ولی این هست دیگه! نیست؟؟ کمی منصفانه فکر کنیم.

RONATA

New member
بعضی وقتا شاید فکر میکنیم اگه خیلی با حجاب تو مهمونی یا مراسمی حاضر شیم بین بقیه خیلی تابلو میشیم!!!!!!!!
خب چیکار کنیم؟؟؟!!!![/size
ولی جلو نا محرم هر چه با حجاب تر با شخصیت تر !!

ساحل

New member
اگه من بی حجاب نباشم مطمئنا یه امنیت حداقلی برای خودم بوجود میارم،و باعث غارت بیمار دلا نمیشم،و جاهایی بخاطر بیحجابی من بجای استخدام یه عده آدم ماهر من رو به خاطر بیحجابی استخدام میکنن که باعث رونق بیشتر تو کارشونم،
اگر فک میکنم با بیحجابی من مرد همسایه بیکاره و کار اونو به من سپردن و زن و بچش شبا گرسنه میخوابن بیراه فک نکردم،بازم بگم یا.......
اگه من بتونم با بی حجابی خودمو که دست خودمه کنار بذارم اونوقت اگه عاقل باشم متوجه میشم که خیلی از مشکلات حل شده.
وقتی دونفر بی حجاب تو اتوبوس حواس راننده رو اونقدر پرت میکنن که باعث تصادف میشن و یه زن بیوه میشه و چندتا بچه یتیم میمونن که به نون شب محتاج میشن،اگه عاقل باشم متوجه میشم بی حجابی بزرگترین مشکل ماست...

همین اتفاق واسه خواهر من هم افتاد، یک راننده بیمار دل اونقد میره تو نخ یه دختر نسبتا بد حجاب که حواسش پرت میشه و مینی بوس چپ میکنه 4 نفر کشته میشه و ...
بعضیا میگن حجاب یه مسئله ی شخصیه، تو کشورای آزاد و با فرهنگ درست و دید باز شاید بشه یه مسئله ی شخصی حسابش کرد ولی تو کشور ما با بحران فرهنگی تو همه زمینه ها، "نه "، مگه زمانی که اونقد رو فرهنگ و نگاه مردم به این مسئله کار بشه که چند سانتیمتر عقب و جلو رفتن روسری یه خانم مسئله چشمگیری به حساب نیاد

Mohammad gh

New member

حجاب اجباری که از نظر من بسیار غلط و یه حرکت چماق به دستی هست

بعدشم کی گفته که دنیا داره به سمت حجاب پیش میره؟؟؟من اصلا اینو قبول ندارم یعنی در واقع اسن با نام تاپیک مخالفم....

و راجب این صحبت باید بگم همین نظرات که اصل مشکل ما از بی حجابیه یکی از عوامل این همه بدبختی اقتصادی و فرهنگی و امنیتی هست....

به قول شاعر بر سر در کاروان سرایی تصویر زنی به گچ کشیدند .........

mikhak s

New member

شما يا واقعا نمي دوني يا نديدي كه ميگي يه امنيت براي خودم.!! يارو بيمار دل باشه ديگه براش فرقي نميكنه دختر حجاب داره يا بي حجابه.بارها شنيدم (تلويزيون روزنامه و...)به دختري حمله شده يا دزديدنشكهاتفاقا دختر چادري بوده پس اونطوري كه شما ميگي صد درصد نيست. اتفاقا اين يكي كاملا برعكسه الان اگه دختري ميخواد جايي استخدام بشه بايد چادري باشه وگرنه جوابشم نميدن. چيزي كه شما ميگي تو شركتاي خصوصي اتفاق مي افته كه كارشون كلا جلب مشتري به اين شيوه است.نه خانم بي حجابي تو ربطي به گرسنگي مردم نداره به اين ربط داره كه بدوني مسائل خيلي خيلي مهم تر هم وجود داره.اگه عاقل باشي ؟؟؟؟؟؟ حجاب جنابعالي چطور ميتونه جلوي گرسنگي بيكاري فقر بدبختي مردمو بگيره؟ چرا انقدر مطلق بهش نگاه ميكني؟ قبلا گفتم زن هر چقدر هم خودشو بپوشونه نگاه كه هرزه باشه انگار كه هيچي نپوشيده. چرا فكر ميكني تو بايد حتما حجاب داشته باشي؟ مردا چكارن؟ چرا نبايد اونا هم اين حجاب رو رعايت كنن؟ تا زماني كه فكر ميكني بي حجابي زن بزرگترين مشكله پس مطمئن باش كه ... نيستي.

mikhak s

New member
میخک عزیز یه نگاهی به اطرافت بنداز ببین چند نفر بدحجاب هستن و چند نفر گرسنه!چند نفر از گرسنگی به خلاف کشیده میشن وچند نفر از بدحجابی به انحراف کشیده میشن. چندنفر دنبال شکمهای خالی هستن تا طعمه شون کنن چند نفر دنباله بیحجابهان تا طعمه شون کنن.
خوب من نمیگم تنها دردمون اینه ولی این هست دیگه! نیست؟؟ کمی منصفانه فکر کنیم.

گلچين جان فرمودي منصفانه فكر كنيم:يعني واقعا فكر ميكني تعداد بدحجابا از گرسنه ها بيشتره؟من اين فكرو نميكنم ، شما بگو چند نفر از گرسنگي و بدبختي دست به تن فروشي مي زنن؟ شما بگو چند نفر شكم خالي وجود داره كه براي سير كردن شكم خودش وبچه هاش پا رو اعتقاداتش ميزاره و وارد كاراي كثيف ميشه؟ همه اينا ريشه اش فقرو بدختيه. اگه جووناي ما جاي اينكه صبح تا شب توي خيابونا بچرخنو به دخترا نگاه كنن سركار باشن فساد كم نميشه؟ گرسنگيو فقر كم نميشه؟ اونوقت كسي براي شكم دست به فسادو... نميزنه اونوقت ببين چقدر از اين بدحجاب هايي كه ميگي كم ميشه. از اساس خرابه با زور و اجبار هم درست نميشه.

بالا