چرا دنیا به سمت حجاب پیش میرود و ایرانی به سمت بی حجابی؟

ham.ad

New member
سلام دوستان عزیز . من تازه این مطلب رو دیدم و اکثر نظر ها رو هم خوندم . به نظر من ما همه مون یه حرف مشترک داریم !! ولی به صورت متفاوتی بیانش می کنیم .
درسته که حجاب خیلی خوبه و این مطلب دوستای دیگه مون هم که گفته اند : دل بیمار به چادر و مانتو کار نداره رو هم قبول دارم چون با چشم خودم دیدم که بعضی ها (شاید هم خود ماها !) از پشت چادر هم خوب امار ادما رو درمیارن .
ولی یه سوال !
کسی که بیماره براش فرقی نداره ولی ایا کسی که هنوز بیمار نیست هم براش فرقی نداره ؟فرقی نداره که یک با حجاب از جلوش رد بشه و اون عین خیالش باشه یا یک بی حجاب با موهای رنگ کرده و مانتو تنگ کوتاه و لباسهای رنگی و سفید (حتی بعضی ها اینقدر نازک می پوشند که لباس خوابشون هم پیداست!) از جلوش رد بشه و تمام سنسورای وجودش رو فعال کنه ؟! {نگید اگه ادم خوبی باشه اصلا نگاه نمی کنه که باور نمی کنم.چون همه مون می دونیم این طور ادما انگشت شمارند.} حالا همین ادم چند بار که سنسوراش بصورت فعال به کار بیفته دیگه کم کم میشه انتقال تسهیل شده و بعد چند وقت هم میشه دیگه انتشار ساده !!! قبول ندارید؟
خوب اره مردا هم باید خودشون رو کنترل کنند .اصلا نمی خوام تمام مسایل رو بندازم بر عهده خانم های محترم .
حالا میرسم به این که مشکلات ما کدومش بزرگتره .
صدالبته که تورم به تمام اقشار جامعه (90 درصد ) فشار سنگینی رو اورده .دلیلش جدید اش رو هم می دونیم که تحریم و... است .ولی دلیل های قبلیش چیه ؟ از سوء مدیریت مدیران که بگذریم می رسیم به وظیفه تک تک خودمون .مگه نه اینه که اگه طبق قوانین اسلام : گرونفروشی - احتکار - بی انصافی -ربا خواری -ربا گیری و ... نکنیم اگه از حال همسایه مون بی خبر نباشیم اگه انفاق کنیم و صد تا اگر دیگه ... رو انجام بدیم اکثر این مشکلاتمون رفع میشه ؟خوب چه دلیلی داره پس که مسائل رو با هم قاطی کنیم ؟ هر چیزی جای خودش رو داره و انسان هم موجودی چند بعدیه . حجاب هم یه مسئله است مثل تمام مسائل موجود در اسلام عزیز.
اره می دونم که همه مون ایتا رو می دونیم و نیاز نیست که کسی مثل من این حرفا رو بزنه .ولی من به خودم که نگاه می کنم می بینم که تو دونستن و حرف زدن و نصیحت کردن استادم ولی تو عمل کردن هنوز پیش یک هم نیستم .(البته متاسفانه این خصوصیت بعضی از مدیران و موعظین ! هم هست که جامعه رو به کل مدیریت و علما و ... بدبین کرده )
و اما حرف اخر : به نظر من بعضی از مسئولان اینقدر از در میون گذاشتن مسائل و مشکلات با مردم عزیزمون (که انصافا همه چیز رو خوب می فهمن) طفره رفتن که عده زیادی از جامعه به سمت کانالهای غربی سوق پیدا کردن و خوب نتیجه اش هم همینه دیگه !( شبکه هایی که تمام سریال ها شون بنیاد و اساس خانواده ها رو هدف گرفتن چه پیامدی می تونند داشته باشند؟)
ضمن این که رسانه های خودمون هم تو فرهنگ سازی برای ارزشهای جامعه (تمام ارزشهای خوب جامعه )خیلی خیلی کم کاری کرده و می کنند.
ببخشید که سرتون رو درد اوردم ولی تمام این حرفا واقعا حرف دلم بود .
ممنون.

آخرین ویرایش:

راضیه

New member

شما يا واقعا نمي دوني يا نديدي كه ميگي يه امنيت براي خودم.!! يارو بيمار دل باشه ديگه براش فرقي نميكنه دختر حجاب داره يا بي حجابه.بارها شنيدم (تلويزيون روزنامه و...)به دختري حمله شده يا دزديدنشكهاتفاقا دختر چادري بوده پس اونطوري كه شما ميگي صد درصد نيست. اتفاقا اين يكي كاملا برعكسه الان اگه دختري ميخواد جايي استخدام بشه بايد چادري باشه وگرنه جوابشم نميدن. چيزي كه شما ميگي تو شركتاي خصوصي اتفاق مي افته كه كارشون كلا جلب مشتري به اين شيوه است.نه خانم بي حجابي تو ربطي به گرسنگي مردم نداره به اين ربط داره كه بدوني مسائل خيلي خيلي مهم تر هم وجود داره.اگه عاقل باشي ؟؟؟؟؟؟ حجاب جنابعالي چطور ميتونه جلوي گرسنگي بيكاري فقر بدبختي مردمو بگيره؟ چرا انقدر مطلق بهش نگاه ميكني؟ قبلا گفتم زن هر چقدر هم خودشو بپوشونه نگاه كه هرزه باشه انگار كه هيچي نپوشيده. چرا فكر ميكني تو بايد حتما حجاب داشته باشي؟ مردا چكارن؟ چرا نبايد اونا هم اين حجاب رو رعايت كنن؟ تا زماني كه فكر ميكني بي حجابي زن بزرگترين مشكله پس مطمئن باش كه ... نيستي.

ولی بنده منظورم این نبود که هیچوقت برای کسی که حجابش کامله اتفاقی نیافتاده،بحث رو اکثریته که اصولا کسی که حجاب نداره بیشتر در معرض خطره.
نمیدونم شاید شما تا حالا از هم پاشیده شدن یه خانواده رو به خاطر بیحجابیه یه نفر ندیدی،که بنده زیاد دیدم.منم میدون برا آدم هرزه و بیماردل فرقی نمیکنه که حجاب داری یا نه،ولی همه که هرزه نیستن،!!!!
منم نمیگم بیکاری وجود نداره،بنده فقط عرضم اینه که آدم باید مسائلی رو که به دست خودش حل مشه،خودش تلاش کنه که حلشون کنه ،خدا مابقیشو جور میکنه،ماها که اعتقاد داریم خدایی هست.....

راضیه

New member
سلام دوستان عزیز . من تازه این مطلب رو دیدم و اکثر نظر ها رو هم خوندم . به نظر من ما همه مون یه حرف مشترک داریم !! ولی به صورت متفاوتی بیانش می کنیم .
درسته که حجاب خیلی خوبه و این مطلب دوستای دیگه مون هم که گفته اند : دل بیمار به چادر و مانتو کار نداره رو هم قبول دارم چون با چشم خودم دیدم که بعضی ها (شاید هم خود ماها !) از پشت چادر هم خوب امار ادما رو درمیارن .
ولی یه سوال !
کسی که بیماره براش فرقی نداره ولی ایا کسی که هنوز بیمار نیست هم براش فرقی نداره ؟فرقی نداره که یک با حجاب از جلوش رد بشه و اون عین خیالش باشه یا یک بی حجاب با موهای رنگ کرده و مانتو تنگ کوتاه و لباسهای رنگی و سفید (حتی بعضی ها اینقدر نازک می پوشند که لباس خوابشون هم پیداست!) از جلوش رد بشه و تمام سنسورای وجودش رو فعال کنه ؟! {نگید اگه ادم خوبی باشه اصلا نگاه نمی کنه که باور نمی کنم.چون همه مون می دونیم این طور ادما انگشت شمارند.} حالا همین ادم چند بار که سنسوراش بصورت فعال به کار بیفته دیگه کم کم میشه انتقال تسهیل شده و بعد چند وقت هم میشه دیگه انتشار ساده !!! قبول ندارید؟
خوب اره مردا هم باید خودشون رو کنترل کنند .اصلا نمی خوام تمام مسایل رو بندازم بر عهده خانم های محترم .
حالا میرسم به این که مشکلات ما کدومش بزرگتره .
صدالبته که تورم به تمام اقشار جامعه (90 درصد ) فشار سنگینی رو اورده .دلیلش جدید اش رو هم می دونیم که تحریم و... است .ولی دلیل های قبلیش چیه ؟ از سوء مدیریت مدیران که بگذریم می رسیم به وظیفه تک تک خودمون .مگه نه اینه که اگه طبق قوانین اسلام : گرونفروشی - احتکار - بی انصافی -ربا خواری -ربا گیری و ... نکنیم اگه از حال همسایه مون بی خبر نباشیم اگه انفاق کنیم و صد تا اگر دیگه ... رو انجام بدیم اکثر این مشکلاتمون رفع میشه ؟خوب چه دلیلی داره پس که مسائل رو با هم قاطی کنیم ؟ هر چیزی جای خودش رو داره و انسان هم موجودی چند بعدیه . حجاب هم یه مسئله است مثل تمام مسائل موجود در اسلام عزیز.
اره می دونم که همه مون ایتا رو می دونیم و نیاز نیست که کسی مثل من این حرفا رو بزنه .ولی من به خودم که نگاه می کنم می بینم که تو دونستن و حرف زدن و نصیحت کردن استادم ولی تو عمل کردن هنوز پیش یک هم نیستم .(البته متاسفانه این خصوصیت بعضی از مدیران و موعظین ! هم هست که جامعه رو به کل مدیریت و علما و ... بدبین کرده )
و اما حرف اخر : به نظر من بعضی از مسئولان اینقدر از در میون گذاشتن مسائل و مشکلات با مردم عزیزمون (که انصافا همه چیز رو خوب می فهمن) طفره رفتن که عده زیادی از جامعه به سمت کانالهای غربی سوق پیدا کردن و خوب نتیجه اش هم همینه دیگه !( شبکه هایی که تمام سریال ها شون بنیاد و اساس خانواده ها رو هدف گرفتن چه پیامدی می تونند داشته باشند؟)
ضمن این که رسانه های خودمون هم تو فرهنگ سازی برای ارزشهای جامعه (تمام ارزشهای خوب جامعه )خیلی خیلی کم کاری کرده و می کنند.
ببخشید که سرتون رو درد اوردم ولی تمام این حرفا واقعا حرف دلم بود .
ممنون.

100000000000000 تا لایک داره حرفاتون.ممنون.
اصلا همیشه آدمای ضعیف تقصیررو گردن دیگران میندازن،بنظر بنده 90درصد مشکلات رو خود ما بوجود میاریم،که تبعاتش رو تو جامعه میبینیم و مقصر رو کس دیگه ای غیر خودمون میدونیم.

najma

New member
برای من عجیبه که چرا دوست داریم مسایل رو قاطی کنیم ، مشکلات اقتصادی سر جاش ، هزار و یک مشکلی که مردم دارن سرجاش ولی اینا دلیل بر این نمیشه که مشکل بی عفافی بعضی خانم ها رو نادیده بگیریم (من عمدا نگفتم بی حجابی چون واقعا بعضی ها ، از حد گدروندن ) . این هم زیاد درست نیست که بخوایم زنان ایرانی بی عفاف رو با زنان بی حجاب کشورهای دیگه مقایسه کنیم . در خیلی از کشور ها مردم حجاب براشون اجباری نیست و اونها هم در تعالیم دینشون چنین چیزی ندارن ولی بلدن جوری لباس بپوشن که شان جامعه رو حفظ بکنن . توی اکثر همین کشورها ، لباس یک زن عادی با لباس یک ...استار (واقعا عذر میخوام از بیان این کلمه ) متفاوته ولی توی ایران ...
من مشکلم با کسانی نیست که فقط موهاشونو میذارن بیرون و ته آرایش دارن و به اینم نمیگم بی حجابی ، من مشگلم با خانم هایی هست که انقدر بد میپوشن و بد آرایش میکنن که وقتی راه میرن نگاه انواع و اقسام مرد ها (وحتی زن ها )رو به سمت خودشون میکشونن . همونهایی که اگر حجاب هم اجباری بودنش برداشته بشه با بیکینی میان توی خیابون . همونهایی که نه تنها اگه پاش بیافته موها بلکه سایر اعضا و جوارحشون رو هم برهنه میکنند .
بله این برای من به عنوان یک دختر مساله سازه چون این خانوم ها دارن امنیت زندگی من و امثال من رو به خطر میندازن و این یک حقیقته . حالا شاید درکش برای یک آقا زیاد ساده نباشه ، اما من دوست ندارم کسی که در کنار من راه میره (حتی شده ناخودآگاه) نگاهش خیره بشه به فرد دیگه . فکر نکنم هیچ خانمی این حسو دوست داشته باشه .

آخرین ویرایش:

Mohammad gh

New member
دلم میخواد این شعر رو اینجا بزارم که میدونم خیلی هاتون شنیدید

در سردر کاروانسرایی تصویر زنی به گچ کشیدند
ارباب عمایم این خبر را از مخبر صادقی شنیدند
گفتند که وا شریعتا، خلق روی زن بی نقاب دیدند
آسیمه سر از درون مسجد تا سردر آن سرا دویدند
ایمان و امان به سرعت برق می‌رفت که مومنین رسیدند
این آب آورد و آن یکی خاک یک پیچه ز گل بر او بریدند
ناموس به باد رفته‌ای را با یک دو سه مشت گل خریدند
چون شرع نبی از این خطر جست رفتند و به خانه آرمیدند
غفلت شده بود و خلق وحشی چون شیر درنده می‌جهیدند
بی پیچه زن گشاده رو را پاچین عفاف می‌دریدند
لبهای قشنگ خوشگلش را مانند نبات می‌مکیدند
بالجمله تمام مردم شهر در بحر گناه می‌تپیدند
درهای بهشت بسته می‌شد مردم همه می‌جهنمیدند
می گشت قیامت آشکارا یکباره به صور می‌دمیدند
طیر از وکرات و وحش از جحر انجم ز سپهرمی رمیدند
این است که پیش خالق و خلق طلاب علوم رو سفیدند
با این علما هنوز مردم از رونق ملک ناامیدند

mikhak s

New member
،بنده فقط عرضم اینه که آدم باید مسائلی رو که به دست خودش حل مشه،خودش تلاش کنه که حلشون کنه ،خدا مابقیشو جور میکنه،ماها که اعتقاد داریم خدایی هست.....

ميشه بگي چي به دست خودمون حل ميشه؟ حجاب؟ بله اگه اجباري روش نباشه مطمئن باشيد درست ميشه. اين طبيعت انسانه زور بالا سرش باشه خلاف اونو انجام ميده. اينم قبول كنيد تعداد آدماي هرزه خيلي خيلي كمتر از كسايي هست كه حالا يه مقداري از موها شون بيرونه (به چنين كسايي من بي حجاب نميگم) و اينم ميگم كه بزرگترين مشكل ما حجاب نيست. ايناهمشون يه ريشه دارن اونا قطع بشه ديگه مسئله ي بي حجاب پيش نمياد چون انقدر مردم سرشون به زندگيو كار گرم ميشه كه وقت رسيدن به اين چيزا رو ندارن و طبعا فسادو تعداد آدماي هرزه هم كم ميشه.

salleh_313

New member
تبرج یعنی چه؟

گاهي وقتها هم بعضي افراد مثلاً بد حجابي و بي‌حجابي را تمدن مي‌دانند و پوشش را املي فكر مي‌كنند .

قرآن مي‌فرمايد كه: «وَ لا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجاهِلِيَّةِ الْأُولى‏» (احزاب/33) «تَبَرُّج» از برج است.
ما به چه برج مي‌گوييم؟ ساختمان‌هايي كه خودش را نشان مي‌دهد.

"تَبَرُّج " يعني خانم از خانه بيرون مي‌آيي خودت را برج نكن. اين كرامت انسان است.

من بارها گفتم. كسي كه خودش را آرايش مي‌كند در خيابان مي‌آورد، يعني مردم حراج شدم.

اسلام مي‌گويد: خانم تو حراج نيستي. هركس مي‌خواهد به تو نگاه كند، بايد خرج تو را بدهد. يك ميليون، ده ميليون. بايد ميليون‌ها تومان صرف كند، خانه تهيه كند. آبش، گازش، برقش، تلفنش، زندگي تو را بايد كامل تأمين كند، اگر نوكر تو شد، حق دارد به تو يك نگاهي بكند. وگرنه به هر جوان هرزه‌اي خودت را عرضه كني، اين حراج كردن است.

خدا به زنهاي پيغمبر مي‌گويد: «وَ قَرْنَ في‏ بُيُوتِكُن‏» (احزاب/33) از خانه بيرون نياييد، بعد مي‌گويد: اگر مي‌خواهيد بياييد، بيرون بياييد، چون زن گاهي لازم است از خانه بيرون بيايد. مشكلي نيست. حضرت زهرا، زنان پيغمبر تا درون جبهه‌ها هم با پيغمبر مي‌رفتند. بيرون بروند مشكل ندارد. نماز جماعت، حج، زيارت، تحصيل، مداوا، خدمت به جامعه.

زن مثل مرد مي‌تواند موجود فعالي باشد، اما خودش را برج نكند. چون وقتي برج كردي دل چه كسي راضي مي‌شود؟ «فَيَطْمَعَ الَّذي في‏ قَلْبِهِ مَرَضٌ» (احزاب/32) اين عربي‌هايي كه مي‌خوانم قرآن است.
«يَطْمَعَ» طمع مي‌كند. يعني دلش هوا مي‌كند. چه كسي؟ «الَّذي في‏ قَلْبِهِ مَرَضٌ» آن كسي كه در قلبش مرض است، يعني بيماردلان‌اند، روحش بيمار است، يك آدم عياش و هوس باز است، او دنبالت راه مي‌افتد. خودت را برج كردي، خودت را حراج كردي، هرزه‌ها عقب تو راه مي‌افتند. اين كمال است؟

اگر ما يك شيريني را كه يك پارچه‌اي روي آن است برداريم مگس‌ها روي اين شيريني جمع شوند، اين براي اين شيريني ارزش است؟ يا اين شيريني را آلوده مي‌كند.

بعد قرآن مي‌گويد: «تَبَرُّجَ الْجاهِلِيَّة» (احزاب/33) خيلي قشنگ است. اين جاهليت مهم است. يعني خانم فكر نكن اين تمدن است. اين جاهليت است.

اگر برهنگي تمدن بود، همه‌ي حيوان‌ها متمدن بودند. چون حيوان‌ها لباس ندارند. پيراهن ندارند. اگر لباس نداشتن تمدن است، حيوان‌ها هم متمدن هستند.

چه کسی اُمُّل است؟

برهنگي تمدن نيست، قرآن مي‌گويد: «تَبَرُّجَ الْجاهِلِيَّة» يعني اگر كسي خودش را برج كند، اين مرتجع است، اين اُمُّل است. برگشته به زمان جاهليت. زمان جاهليت در مقابل زمان عالميت است. يعني علم در مقابلش زمان جاهليت است. قبل از اسلام را زمان جاهليت مي‌گويند. بعد از اسلام ديگر زمان جاهليت نيست.

ديگر اگر كسي خانمي نيمه برهنه خودش را عرضه كرد، ين متمدن نيست، اين به جاهليت برگشته است. برهنگي تمدن نيست. وگرنه حيوان‌ها متمدن‌تر هستند. برج قرار دادن عالمي نيست، جاهلي است. «وَ لا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجاهِلِيَّةِ الْأُولى‏»

ham.ad

New member
ميشه بگي چي به دست خودمون حل ميشه؟ حجاب؟ بله اگه اجباري روش نباشه مطمئن باشيد درست ميشه. اين طبيعت انسانه زور بالا سرش باشه خلاف اونو انجام ميده. اينم قبول كنيد تعداد آدماي هرزه خيلي خيلي كمتر از كسايي هست كه حالا يه مقداري از موها شون بيرونه (به چنين كسايي من بي حجاب نميگم) و اينم ميگم كه بزرگترين مشكل ما حجاب نيست. ايناهمشون يه ريشه دارن اونا قطع بشه ديگه مسئله ي بي حجاب پيش نمياد چون انقدر مردم سرشون به زندگيو كار گرم ميشه كه وقت رسيدن به اين چيزا رو ندارن و طبعا فسادو تعداد آدماي هرزه هم كم ميشه.

دوست عزیز :شما که می فرمایید اگه زور بالای سر ادما نباشه همه چی حل میشه خوبه که به دوتا نکته توجه کنید .
اولی اش اینه که هر چیزی رو نمیشه به زور تفسیر کرد .بالاخره هر کشور یه سری قوانین داره .کشور ما هم اسلامیه و باید قانون اسلام در اون اجرا بشه .قانون اسلام هم میگه احترام به حقوق افراد تا وقتی که اون افراد مزاحم حقوق بقیه افراد نشن .(افراد بی حجاب امنیت روانی جامعه رو به خطر میاندازن .)
نکته دوم : شما حتما از اخبار شنیدید که تو یکی از کشورای اروپایی(اسم کشور رو یادم رفته ) قانون ازدواج هم جنس بازها و داشتن حق حضانت فرزند تصویب شد.خوب اونا که خیلی ازاد بودند .نتیجه اش چی شد؟؟!
دین اسلام که در اکثر موارد اعتدال رو توصیه کرده اگه بهش عمل کنیم همه چی حل میشه .

varia

Well-known member

میخک داری از بحث خارج میشی ها!! خوب تشخیص و تعیین بزرگترین مشکل به این آسونی ها نیست. بد حجابی هم یکی از مشکلاته ولی نمیشه گفت بزرگترین!

salleh_313

New member
خانم موسوی یکی از پرستاران دوران دفاع مقدس، از میان همه ی تصویر های آن روزها یکی را که از همه ی آن ها در ذهنش پر رنگ تر است، اینچنین روایت می کند:

يادم مي آيد يک روز که در بيمارستان بوديم، حمله شديدی صورت گرفته بود. به طوري که از بيمارستان هاي صحرايي هم مجروحين زيادي را به بيمارستان ما منتقل مي کردند. اوضاع مجروحين به شدت وخيم بود. در بين همه آنها، وضع يکيشان خيلي بدتر از بقيه بود. رگ هايش پاره پاره شده بود و با اين که سعي کرده بودند زخم هايش را ببندند، ولي خونريزي شديدي داشت. مجروحين را يکي يکي به اتاق عمل مي برديم و منتظر مي مانديم تا عمل تمام شود و بعدي را داخل ببريم.

وقتي که دکتر اتاق عمل اين مجروح را ديد، به من گفت که بياورمش داخل اتاق عمل و براي جراحي آماده اش کنم. من آن زمان چادر به سر داشتم. دکتر اشاره کرد که چادرم را در بياورم تا راحت تر بتوانم مجروح را جابه جا کنم.

همان موقع که داشتم از کنار او رد مي شدم تا بروم توي اتاق و چادرم را دربياورم، مجروح که چند دقيقه ای بود به هوش آمده بود به سختي گوشه چادرم را گرفت و بريده بريده و سخت گفت: من دارم مي روم که تو چادرت را در نياوری. ما براي اين چادر داريم مي رويم... چادرم در مشتش بود که شهيد شد.

از آن به بعد در بدترين و سخت ترين شرايط هم چادرم را کنار نگذاشتم.

منبع: جهان نیوز

sara67

New member
به نظر من پوشش اولین مانعیه که در برابر دید و خطرات قرار میگیره.. مثل پوست که اولین خط دفاعیه بدنه... نمیشه گفت که هر کی دوست داشت پوست داشته باشه هر کسی دوست نداشت نه... اگه اینجوری باشه که اولین کسی که آسیب میبینه خود فردیه که پوست نداره بعد این عفونت و بیماریش خواسته یا ناخواسته به سایر افراد جامعه هم منتقل میشه...

خود آقایان بگن لطفا.. شما تو خیابون بیشتر جذب چه پوششی میشین... تو محل کار اگه همکارتون پوشیده باشه راحتتر به کاراتون میرسین یا نیمه پوشیده با لباس تنگ آرایش و رنگ مو... من خودم با اینکه خانم هستم ولی واااااقعا از نگاه کردن به این تابلوهای نقاشی سیر نمیشم...

این نیست بگیم که هر کس هر جور دلش خواست باشه... قضیه میشه مثل اون پوست... خواسته یا ناخواسته عفونتش یقه من و زندگی من و همسر من و کار من و پدر و برادر من و روابط من و در کل تمااااااام ابعاد زندگی و جامعه و فرهنگ من رو میگیره....

مردها هم اینجا بد کردن... بیغیرتی بعضی هاشون به جایی منتهی شده که به همسرشون میگن اگه فلان تیپ و آرایش رو تو خیابون نکنی طلاقت میدم و ...
از یه طرف دیگه ما خانم های محجبه هم جرات نمیکنیم راحت رفت و آمد کنیم... بسیاری از مردان چشم هاشون خیلی بی حیا شده... طوری به منِ محجبه زلللل میزنن که انگار تابلوی آبا و اجدادیشون هستم...

طرف این قسمت از حرفام اونایی هستن که میگن بچه 6-7 ساله چی میفهمه حجاب چیه که باید مقنعه و مانتو بپوشه...
دوست عزیزم، همین دختر کوچولو 2 سال دیگه تکلیف میشه... اگه کم کم حجاب رو بهش معرفی نکنیم آیا میتونه یه روزه حجاب رو قبول کنه؟ مگه این مقنعه چند ساعت میخواد رو سرش سنگینی کنه؟ فوقش 4-5 ساعت ... تازه اونا تو کلاساشون آزادن مقنعشون رو دربیارن...
اگه از یه بچه 5-6 ساله بپرسین دوست داره روسری سرش کنه قطعا میگه آره... این ما بزرگتر ها هستیم که کم کم حجاب رو از چشم این کوچولو های معصوم میندازیم...
چون ذاتا زن از پوشش و پوشیده بودن لذت میبره مگر اینکه این ذات بتدریج تغییر کنه...

از طرف دیگه مگه بده مردا و زنای ما حریص بشن؟ چرا اینجوری به قضیه نگاه نمیکنین که اتفاقا این حرص میتونه خیلیم خوب باشه... همین حرص باعث میشه تو محیط خونه مرد و زن بیشتر از حرکات و وجنات همدیگه لذت ببرن... اگه این چیزا برا هر دو طرف طبیعی و روزمره بشه فرد از زندگیش از زیبایی های همسرش لذت نمیبره... میدونی عواقبش چیه؟ میره میشینه پای فیلم های مستهجن... انتظار داره از همسرش اون مدلی باشه... مدلی که سالها تربیت شده برای این کارها... یا میره تو خیابون، تو بهترین حالت فقط به نگاه کردن به زنهای بدحجاب و بی حجاب وقتش رو میگذرونه

ببخشید طولانی شد... ولی بهتره متعصبانه به حجاب نگاه نکنیم...
ما دانشجو هستیم... نباید مثل افراد عادی با هر مساله ای برخورد کنیم... ما باید بر عکس افراد دیگه لایه های زیرین هر مساله ای رو نگاه کنیم...
این وظیفه ماست که راه درست رو کشف کنیم و به سایرین معرفی کنیم...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: varia

varia

Well-known member
به نظر من پوشش اولین مانعیه که در برابر دید و خطرات قرار میگیره.. مثل پوست که اولین خط دفاعیه بدنه... نمیشه گفت که هر کی دوست داشت پوست داشته باشه هر کسی دوست نداشت نه... اگه اینجوری باشه که اولین کسی که آسیب میبینه خود فردیه که پوست نداره بعد این عفونت و بیماریش خواسته یا ناخواسته به سایر افراد جامعه هم منتقل میشه...

خود آقایان بگن لطفا.. شما تو خیابون بیشتر جذب چه پوششی میشین... تو محل کار اگه همکارتون پوشیده باشه راحتتر به کاراتون میرسین یا نیمه پوشیده با لباس تنگ آرایش و رنگ مو... من خودم با اینکه خانم هستم ولی واااااقعا از نگاه کردن به این تابلوهای نقاشی سیر نمیشم...

این نیست بگیم که هر کس هر جور دلش خواست باشه... قضیه میشه مثل اون پوست... خواسته یا ناخواسته عفونتش یقه من و زندگی من و همسر من و کار من و پدر و برادر من و روابط من و در کل تمااااااام ابعاد زندگی و جامعه و فرهنگ من رو میگیره....

مردها هم اینجا بد کردن... بیغیرتی بعضی هاشون به جایی منتهی شده که به همسرشون میگن اگه فلان تیپ و آرایش رو تو خیابون نکنی طلاقت میدم و ...
از یه طرف دیگه ما خانم های محجبه هم جرات نمیکنیم راحت رفت و آمد کنیم... بسیاری از مردان چشم هاشون خیلی بی حیا شده... طوری به منِ محجبه زلللل میزنن که انگار تابلوی آبا و اجدادیشون هستم...

طرف این قسمت از حرفام اونایی هستن که میگن بچه 6-7 ساله چی میفهمه حجاب چیه که باید مقنعه و مانتو بپوشه...
دوست عزیزم، همین دختر کوچولو 2 سال دیگه تکلیف میشه... اگه کم کم حجاب رو بهش معرفی نکنیم آیا میتونه یه روزه حجاب رو قبول کنه؟ مگه این مقنعه چند ساعت میخواد رو سرش سنگینی کنه؟ فوقش 4-5 ساعت ... تازه اونا تو کلاساشون آزادن مقنعشون رو دربیارن...
اگه از یه بچه 5-6 ساله بپرسین دوست داره روسری سرش کنه قطعا میگه آره... این ما بزرگتر ها هستیم که کم کم حجاب رو از چشم این کوچولو های معصوم میندازیم...
چون ذاتا زن از پوشش و پوشیده بودن لذت میبره مگر اینکه این ذات بتدریج تغییر کنه...

از طرف دیگه مگه بده مردا و زنای ما حریص بشن؟ چرا اینجوری به قضیه نگاه نمیکنین که اتفاقا این حرص میتونه خیلیم خوب باشه... همین حرص باعث میشه تو محیط خونه مرد و زن بیشتر از حرکات و وجنات همدیگه لذت ببرن... اگه این چیزا برا هر دو طرف طبیعی و روزمره بشه فرد از زندگیش از زیبایی های همسرش لذت نمیبره... میدونی عواقبش چیه؟ میره میشینه پای فیلم های مستهجن... انتظار داره از همسرش اون مدلی باشه... مدلی که سالها تربیت شده برای این کارها... یا میره تو خیابون، تو بهترین حالت فقط به نگاه کردن به زنهای بدحجاب و بی حجاب وقتش رو میگذرونه

ما دانشجو هستیم... نباید مثل افراد عادی با هر مساله ای برخورد کنیم... ما باید بر عکس افراد دیگه لایه های زیرین هر مساله ای رو نگاه کنیم...

بسیار عالی و منطقی بود. ممنون

بارلی

New member
چرا عزیزم برات سواله ، پاسخش کاملا روشنه ، اگه همه یاد بگیرند به جای تعیین و تکلیف برای نحوه لباس پوشیدن همدیگه و دیکته کردن نظراتشون به هم یه کم به حقوق فردی یکدیگر احترام بزارند انوقت بی حجابی و بد حجابی واقعا نمی تونه مفهومی داشته باشه . انتخاب نحوه پوشش یه تصمیم شخصیه ، چرا باید در هر زمینه ای خودمون و صاحب نظر بدونیم ....؟

فرا پوشش (حجاب) بایددلپسندانه ( اختیاری) باشد نه زورکی لا اکراه فی الدین ( دین و مرام زورکی نیست

کسی که به فرا پوشی (حجاب) باور ندارد گناه نیست
شما یک آیه بیاورید که نداشتن حجاب اسلامی گناه است

آخرین ویرایش:
چرا دنیا به سمت حجاب پیش میرود و ایرانی به سمت بی حجابی؟

کی اینو میگه ؟؟؟

شما یک مورد که روسری سرش کرده رو برابر دنیا می دونید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پوزش ببخشید شرمنده

میگن مورجه ای افتاد تو استکانی چای گفت آی مردم بدادم برسید دنیا رو سیل برد !!!

بر عکس آنچه که شما می پندارید دنیا بسوی بی دینی و بی مذهبی و گریز از مذهب پیش میره

بیشتر دانشمندان یزرگ نمی دانم گرا یا خدا ناباور بوده اند

آخرین ویرایش:

ps2020

New member
خوب به نظر شما چرا یه مرد با دیدن موی لخت یه خانم یا دیدن قسمتی از بدن یه خانم باید به انحراف کشیده بشه خوب موی خانما لخت باشه که چی؟ به نظر من اگه از روزی که متولد میشدیم خانومها رو بدون روسری میدیدیم هیچ انحرافی اخلاقی تو جامعه نداشتیم چون الان که بزرگ میشدیم دیدن یه خانوم بدون روسری واسمون یه چیز خیلی بی اهمیت و عادی بود البته الانم به نظر من لخت بودن موی سر یه خانوم بی اهمیته ولی همین که مردای ما هیچ وقت چنین چیزیو بیرون از خونه خودشون ندیدن واسشون اهمیت پیدا کرده و عادی نیست و اینه که به قول بعضی ها باعث فساد و انحراف و این جور چیزا میشه.
البته من این که این حرفا رو میزنم منظورم این نیست که موافق فساد و انحراف اخلاقی هیستم. من مخالف اجبارم و موافق آزادیم. همین محدودیت باعث انحراف میشه نه بی روسری بودن خانومها. اگه کشورای غربی رو نگاه کنید میبینید که کسی تو خیابون به لخت بودن یه خانوم اهمیت نمیده چون واسشون یه چیز عادیه.
تو کشوری مثل افغانستان در زمان حکومت طالبان حتی دیدن صورت زن ها هم عادی نبود و زنها حق نداشتن تو خیابان صورتشون دیده بشه ولی اگه همینجا تو ایران خودمون دیدن صورت زنها یه چیز عادیه و هیچ مردی با دیدن صورت زنها منحرف نمیشه چون از اول ما همینطور زنها رو دیدیم.
بعضی از دوستان همه چیز رو به دین ربط میدن همه ما مسلمونا یا گرفتیم که اگه دروغ نمیگیم اگه کلک نمیزنیم اگه نماز میخونیم اگه روزه میگیریم .......و کلا همه کارهایی که از نظر اسلام حرامه رو انجام نمیدیم و کارهایی که از نظر دین خوبه انجام میدیم به خاطر فقط و فقط دو چیزه
1. امید داشتن به پاداش بهشت و رضایت خدا تو اون دنیا
2. ترس از عذاب آتش جهنم تو اون دنیا
به نظر من اگه همه این کارا انجام دادن یا نداشتنشون به خاطر این دو چیزه بهتره هر جور که دلمون میخواد زندگی کنیم چون از روی اجبار داریم این کار ها رو انجام میدیم و این یعنی آدمایی که کار های خوب انجام میدن یا کار بد انجام نمیدن به امید داشتن بهشت یا نداشتن عذاب جهنمه. پس کارشون هیچ ارزشی نداره و از روی اجبار دارن کار خوب میکنن. خلاصه کنم و نظر واقعی خودمو بگم من میگم آدم باید اخلاق داشته باشه آدم با اخلاق مشروب نمیخوره نه به خاطر این که اسلام گفته و این کار عذاب داره بلکه به خاطر این که این کار غیر اخلاقیه و اگه بخوره باعث مستیش میشه. آأم با اخلاق دروغ نمیگه نه به خاطر عذاب جهنم و امید داشتن به پاداش بهشت بلکه چون ابنو یه کار غیر انسانی میدونه و دوست نداره که به خودش دروغ بگن.آدم با اخلاق کسیو نمیکشه نه به خاطر این که دین گفته و این کار از نظر دین تو اون دنیا باعث عذاب خدا میشه بلکه به خاطر این که میدونه اونم مثل خودش انسانه و حق حیات داره..................مردی که اخلاق داره تو خیابان با دیدن یه زن بی حجاب منحرف نمیشه و اون خانوم هم اذیت نمیکنه نه به خاطر این که خدا ازش راضی باشه چون اینو خلاف اصول اخلاقیش میدونه و از ادب به دوره و دوست نداره یکی همین کارو با خواهرش یا........ بکنه.

خودتون جواب خودتونو دادید...
در درجه اول داشتن حجاب به طور کلی ، چه واسه مرد چه زن،اول به نفع خودشه...پس چرا بعضیا ندارن؟؟؟؟

ps2020

New member
چرا عزیزم برات سواله ، پاسخش کاملا روشنه ، اگه همه یاد بگیرند به جای تعیین و تکلیف برای نحوه لباس پوشیدن همدیگه و دیکته کردن نظراتشون به هم یه کم به حقوق فردی یکدیگر احترام بزارند انوقت بی حجابی و بد حجابی واقعا نمی تونه مفهومی داشته باشه . انتخاب نحوه پوشش یه تصمیم شخصیه ، چرا باید در هر زمینه ای خودمون و صاحب نظر بدونیم ....؟

سلام،
اتفاقا یه تصمیم شخصی نیست...
یه چارچوب تنظیم شده ای ست که خدا مشخص کرده!

ps2020

New member

احسنت به شما خواهر...:applause:
واقا زیبا گفتید...

b.nafas

New member
به نظر من حجاب یه چیزیه که تنها به شخص مربوط نمی شه و نمی شه از ظاهر کسی قظاوت کرد من مخالف این هستم که هنجار های جامعه رو زیر پا بزاریم و هر کاری که دوست داشته باشیم انجام بدیم این میشه زندگی تو جنگل در ضمن مشکل حجاب یکی از مشکلات ما هستش ولی ما نباید یادمون بره که ایرانی هستیم فرهنگ خودمون رو داشتیم متاسفانه ما ایرانیا سریع جو گیر می شیمو همه چیزو قاطی می کنیم خودمونو فراموش می کنیم ارزش یه مرد یا زن به زیبایی ظاهریش نیست به افکاریه که داره ولی خوب الان همه دغدغه های نسل جدید شده مد .لباس و غیره داریم از چیزایی که اصل ماست دور میشیم این یه کاری نیست که با حرف زدن حل بشه باید روش کار بشه واقعا من بعضی وقتا وقتی تو خیابون دارم راه می رم تعجب می کنم که چرا بعضی از انسانها این رفتار های زنندرو دارن انسانیت داره از بین میره و این مساله ایه که مهمه یه بچه 10.12 ساله به جای لذت بردن از دوران کودکی و نوجوونی درگیر مسائلی میشه که واقعا وحشتناکه

بالا