پیشنهاد کار به زیست شناسان و رشته های مربوط

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام آقا مجید
من از بچه های ترجمه گروهی هستم
ارشد بیوتک دادم که به امید خدا قبول میشم
اگه اجازه بدید منم توی این کار سهیم باشم هرچند که رشتم زیست نیس!!
من تجربه جشنواره خوارزمی رو دارم البته موضوع طرحم بیشنر مربوط به شیمی بود اما توی کارای پژوهشی خیلی فعالم
حالا هرجور خودتون صلاح میدونید

بیوتکنولوژی یکی از زیر شاخه های زیست شناسی هست .
با توجه به عدم علاقه دوستان زیست شناس به آیندشون و عدم همکاری ایشان بعید میدونم اینجا کاری از پیش ببریم .
من تا حالا چند بار از دوستان چیزهای کوچکی مثل اسم شهرشون رو خواستم ولی هیچ کس در همین حد هم با من همکاری نکرده ... دیگه فک کنم انجام کار بزرگی مثل تشکیل صنف توقع زیادی باشه . اما با این حال vatson یکی از افرادی هست که میشه رو کمکشون حساب کرد اگر خواستید با ایشون در مورد تشکیل هسته علمی در دانشگاهها صحبت کنید .
خانم علی زاده در صورت تمایل شما هم میتونید به واتسون کمک کنید .

vatson

New member
خسته نباشید دوستان عزیز:
تو این تاپیک خیلیا اعلام امادگی کردن. ولی تو عمل هنو هیچ کاری نشده! من الان از دوستان عزیز دعوت میکنم (البته از دوستانی که واقعا میخوان کار کنند) که اطلاعات خودشون رو، اینکه از کدوم شهر هستن و تحصیلاتشون و اینکه فارغ التحصیل کدوم دانشگاه هستند و اگه رزومه یا فعالیتی داشتند اعم از فعالیت تو انجمن یا هرفعالیت دیگه هرچند جزیی، و یا کارگاههایی که شرکت کردند و توانایی هایی که دارند در زمینه های دیگه مثل سایت و... و درنهایت ادرس ایمیل و اگر مایل بودن شماره تماس رو برای من پیام خصوصی کنند. بنده همه اینا رو با اطلاعات خودمم جمع بندی میکنم و درقالب یه فایل در اختیار گروه میذارم تا همگی یه شناخت نسبی از اعضای گروه داشته باشیم. به این خاطر میگم پیام خصوصی کنید که چون خیلیا دوست ندارن هویت خودشون تو این سایت مشخص بشه. ما دیگه کاری به اینجا نداریم الان هدف تشکیل یه گروهی هس که در ابتدا باید اعضای گروه همو بشناسن و توانایی های همو بدونن بعدش میتونیم ایده بدیم و تصمیم بگیریم برای فعالیت های بعدی.

نکته بعدی که میخواستم بگم اینه که مسیری که ما میخواییم بریم ممکنه با کلی شکست روبرو بشیم. خیلی ها نه بگن خیلی ها بخندن... ازتون میخوام همه اینارو در نظر بگیرین و وقتی گفتین اره منم هستم دیگه تا اخرش وایسین. ایجاد یه گروهی که روحیه شکست ناپذیری داره مسلما میتونه موفق بشه. هیچ کاری نشد نداره. اگه توجه کنین اینطوری که پیش میره دیگه کسی تمایل نخواهد داشت طرف این رشته بیاد. و این واقعا حیفه. هم برای اینده رشته مون و هم اینده کشورمون. تو تاپیکی که اقا مجید ایجاد کردن یه جورایی با توانایی ها و قابلیت های این رشته اشنا شدیم. الان میخواییم شروع کنیم. نکته بعدی هم اینکه قرار نیس دوستان تمام وقت، وقتشونو اینجا بذارن. هرکس متناسب به درخواست خودش و هرچقدر که تونست میتونه فعالیت کنه.

در اخر، چون کسی نبود طراحی سایت کنه. هزینه شم کمی زیاده. برا همون فعلا یه وبلاگی رو ساختم که در اختیار اعضای گروه قرار میدم با رمزش. که اونجا اهداف گروه با وظایف مشخص بشه و هرکس ایده ای، نظری، حرفی داشت اونجا مطرحش کنه. درکل فعلا برای شروع از هیچی بهتره. در ادامه طراحی سایت رو هم انجام خواهیم داد.
با آرزوی موفقیت.........:riz304:

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
مرسی واتسون خانم/آقا

در مورد طراحی سایت من خدمتت عرض کنم که طراحی سایت شاخ غول شکستن نیست، شما فعالیت رو شروع کنید، مدیریت کنید، استارت رو بزنید همه ببیـنیم چقدر کار جدیه، اونوقت طراحی سایت با من.
اصل کار خرید دامین و متعلقات هست که یکی باید هزینه کنه.

در مورد فعالیت کاری هم شما تدابیری که در ذهن دارید رو رو کنید، بدون شک همه جذب میشن.
توضیحات در مورد کارایی که این گروه زیست شناسی قراره انجام بده ناقصه هنـوز.

من براتون پخ کردم.

vatson

New member
مرسی واتسون خانم/آقا

در مورد طراحی سایت من خدمتت عرض کنم که طراحی سایت شاخ غول شکستن نیست، شما فعالیت رو شروع کنید، مدیریت کنید، استارت رو بزنید همه ببیـنیم چقدر کار جدیه، اونوقت طراحی سایت با من.

در مورد فعالیت کاری هم شما تدابیری که در ذهن دارید رو رو کنید، بدون شک همه جذب میشن.

من براتون پخ کردم.

ممنون از اعلام همکاری. در مورد سایت باید عرض کنم که بهتره یه سایت با رنک بالا و قالب خوب ارایه بدیم. فقط مساله اینجاس که اگه یکی از اعضای گروه میتونس این کارو انجام بده بهتر میشد چون این طراحی باید یه جورایی فی سبیل الله باشه. ولی فعلا عجله برا اون نیس فعلا بعنوان یه کار جانبی باید در نظر داشته باشیم.. در مورد ایده و فعالیت کاری هم بهتره بعد از مشخص شدن اعضای گروه تصمیم گرفته بشه. چون اینطوری دوستان فقط از دور نظاره گر هستن و بعدش اوکی و نوکی میکنن که اینطوری کار پیش نمیره. مشخص شدن اعضای گروه هدف اول هس بعدش اهداف گروه و ایده ها بحث میشه و بعدش با توکل بخدا شروع میکنیم.

baharran

New member
سلام ما هم که ساکتیم در اصل ساکت نیستیم در حال رایزنی با چند نفر از نماینده های مجلسیم که اگر تاثیری داشته باشه شروع کنم امضا جمع کردن واسه نامه! و همچنین دوستانی دارم که در کارطراحی سایت هستن اگر گیرشون بیارم بپرسم شرایط طراحی سایت رو و حتی مخشون رو بزنم واسمون این کار رو انجام بدن مفتی :دی
بدرود

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام ما هم که ساکتیم در اصل ساکت نیستیم در حال رایزنی با چند نفر از نماینده های مجلسیم که اگر تاثیری داشته باشه شروع کنم امضا جمع کردن واسه نامه! و همچنین دوستانی دارم که در کارطراحی سایت هستن اگر گیرشون بیارم بپرسم شرایط طراحی سایت رو و حتی مخشون رو بزنم واسمون این کار رو انجام بدن مفتی :دی
بدرود

خیلی خوبه
ای کاش ما رو هم در جریان کاراتون بذارید ضمن اینکه فقط با امضاء گرفتن کاری از پیش نمیره...
شما باید راه حل ارائه بدید و اون ها به اضافه ما روش کار کنیم . با توجه به پیگیری های حقوقی که کردم در حال حاضر بهترین راه تشکیل نظام زیست شناسی هست...
نظام زیست شناسی از نظر ساختمانی مانند نظام پزشکی ، نظام مهندسی ، کانون وکلای ایران و... هست . فقط باید براش بازارهای کاری مستقل و یا مشترک با رشته های دیگه تعریف کنیم
مثلا : باید بعضی از مسئولیت های دام پزشکی و یا کشاورزی رو بگیریم . حتی اگر باید دوره هایی رو بگذرونیم
قبلا هم که در مورد بازار های کاری مستقل نوشتم .
یکی از چیزهای دیگه که میتونید دنبال کنید بحث شرکت های دانش بنیان هست . که میزان وام و تجهیزات آزمایشگاهی و... که قراره در اختیار همه بزارن با عنایت بیشتری در اختیار ما قرار بدهند .

مجید دیجی

مدیر بخش
مرسی واتسون خانم/آقا

من براتون پخ کردم.

آقا احسان ما کلیات طرح ها رو گفتیم . برای مشخص شدن جزئیات احتیاج به همکاری و تحقیق داریم و به خاطر اصل محرمانگی و حفظ اطلاعات از افراد مغرض نمی توانیم در تالارهای این چنینی صحبت کنیم .
در ضمن شما و خیلی های دیگه همش میگید "شرو کنید ، برید جلو ، طراحی کنید ، استارت بزنید ، ببینیم جدیه و... " خوب این ها رو باید اعضا انجام بدن من که یه نفری نمیتونم هم نظریه پردازی کنم ، هم ترجمه و تحقیق کنم ، هم طراحی سایت کنم ، هم با ارگان های مختلف صحبت کنم ، هم لابی گری کنم ، هم امضا جم کنم ، هم بانک اطلاعاتی تشکیل بدم و...
بازم دست واتسون درد نکنه که مدیریت وبلاگ و تشکیل هسته های علمی دانشگاهها و جمع آوری اطلاعات رو بر عهده گرفتن...

من جمله آخرتون رو نمی گیرم ؟ " پخ کردم یعنی چه "

ham.ad

New member
ببخشید دوستان که این مطلب رو اینجا می نویسم ولی خیلی اورژانسیه:قراره چهارشنبه 22 مرداد بچه های تمام رشته ها برای آخرین بار جلو وزارت بهداشت جمع شن برای احقاق حقمون .هر کی آینده اش براش مهمه و براش خیلی سخت نیست حتما تو تاپیک زیر اعلام آمادگی کنه.لطفا تو هر شبکه اجتماعی هم که عضوید اطلاع رسانی کنید.سرنوشت یک سال (و حتی بعضی ها چند سال) تلاشمون به این تجمع بستگی داره .هر چی تعداد بیشتر باشه بیشتر حرفمون رو می خرند. لطفا اگه میتونید کوتاهی نکنید دوستان.:rose::rose:
http://olumpezeshki.ir/thread13932-44.html

sanaz alizadeh

New member
سلام به همگی......اولش عذر خواهی میکنم از غیبتم...چند روزی جایی بودم که نت نداشتم ....الانم همین که اومدم خونه اول همین سایتو باز کردم.....این تاپیکو که دیدم هم خوشحال شدم هم ناراحت.....خوشحال شدم چون کمی کار داره جلو میره ..... ناراحت ،چون ازونجایی که تجربه کار گروهی رو دارم درک میکنم واقعا ادم اعصابش خورد میشه مخصوصا مدیریت گروه، همه جا ازین مشکلا هست منتظریم یکی دیگه لقمه اماده رو بیاره ما میل کنیم بعد بگیم اماده ایم برا کار گروهی.....همینجا یه خسته نباشید ویژه از آقا مجید که من مطمئنم حتما نتیجه زحمتتونو میگیرید اگر انشالا تو مسیر کار ناامید نشید.....اول این حرفار رو به خودم گفتم اما من از رو تنبلی و یا عدم حس مسئولیت پذیری غیبت نداشتم....من دوتا مشکل داشتم و دارم یکی دستام که تا یه مدت پشت نت میشم دیگه نمیتونم هیچ کاری کنم حتی تایپ و دیگه اینکه احتمال زیاد هفته ای چند روز خونه نباشم و اونجایی که هستم نت نارم.....اما با این وجود حتما حتما سعی میکنم بیخیال نباشم و حتما کاری انجام بدم.....ضمن تشکر از فعالیت واتسن عزیز....الان رزومه خودممو چیزایی که گفتنو براشون میفرستم.......

آقا مجید اون پخ هم منظورش پیام خصوصی بود .....

آخرین ویرایش:

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام به همگی......اولش عذر خواهی میکنم از غیبتم...چند روزی جایی بودم که نت نداشتم ....الانم همین که اومدم خونه اول همین سایتو باز کردم.....این تاپیکو که دیدم هم خوشحال شدم هم ناراحت.....خوشحال شدم چون کمی کار داره جلو میره ..... ناراحت ،چون ازونجایی که تجربه کار گروهی رو دارم درک میکنم واقعا ادم اعصابش خورد میشه مخصوصا مدیریت گروه، همه جا ازین مشکلا هست منتظریم یکی دیگه لقمه اماده رو بیاره ما میل کنیم بعد بگیم اماده ایم برا کار گروهی.....همینجا یه خسته نباشید ویژه از آقا مجید که من مطمئنم حتما نتیجه زحمتتونو میگیرید اگر انشالا تو مسیر کار ناامید نشید.....اول این حرفار رو به خودم گفتم اما من از رو تنبلی و یا عدم حس مسئولیت پذیری غیبت نداشتم....من دوتا مشکل داشتم و دارم یکی دستام که تا یه مدت پشت نت میشم دیگه نمیتونم هیچ کاری کنم حتی تایپ و دیگه اینکه احتمال زیاد هفته ای چند روز خونه نباشم و اونجایی که هستم نت نارم.....اما با این وجود حتما حتما سعی میکنم بیخیال نباشم و حتما کاری انجام بدم.....ضمن تشکر از فعالیت واتسن عزیز....الان رزومه خودممو چیزایی که گفتنو براشون میفرستم.......

آقا مجید اون پخ هم منظورش پیام خصوصی بود .....

اوکی
ممنون
به روم خوش امدید
با واتسون هماهنگ باشید

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام دوستان هم خبر خوب دارم وهم بد ..
امروز تا ساعت 11:30 دقیقه شب تو جلسات مختلف بودم
با یک وکیل صحبت کردم قرار شد ایشون برای کارهای حقوقی حمایت و مشاوره حقوقی انجام بده...

با یکی از اعضای دانشگاه شیراز صحبت کردم قرار شد ایشون ما رو لینک بده جاهای بالاتر...

خبر های بد هم در مورد آینده زیست شناسی هست که متاسفانه چشم انداز خوبی براش دیده نمیشه و وضعیتش میتونه از اینی که هست بدتر هم بشه....

آخرین ویرایش:
بالا