پیشنهاد کار به زیست شناسان و رشته های مربوط

vatson

New member
دوستان عزیز فایل اطلاعاتی رو براتون ایمیل کردم.:riz304:

eeeeeeehsan

New member
آقا احسان ما کلیات طرح ها رو گفتیم . برای مشخص شدن جزئیات احتیاج به همکاری و تحقیق داریم و به خاطر اصل محرمانگی و حفظ اطلاعات از افراد مغرض نمی توانیم در تالارهای این چنینی صحبت کنیم .
در ضمن شما و خیلی های دیگه همش میگید "شرو کنید ، برید جلو ، طراحی کنید ، استارت بزنید ، ببینیم جدیه و... " خوب این ها رو باید اعضا انجام بدن من که یه نفری نمیتونم هم نظریه پردازی کنم ، هم ترجمه و تحقیق کنم ، هم طراحی سایت کنم ، هم با ارگان های مختلف صحبت کنم ، هم لابی گری کنم ، هم امضا جم کنم ، هم بانک اطلاعاتی تشکیل بدم و...
بازم دست واتسون درد نکنه که مدیریت وبلاگ و تشکیل هسته های علمی دانشگاهها و جمع آوری اطلاعات رو بر عهده گرفتن...

من جمله آخرتون رو نمی گیرم ؟ " پخ کردم یعنی چه "

خب داش مجید شما به عنوان استارتر تاپیک و این پیشنهاد باید استارت رو بزنید تا منی جذب بشم، وگرنه همه میان مثل من اعلام آمادگی میکنن، فعالیتی درکار نخواهد بود!!
واتسون گفت اطلاعات رو واسشون بفرستم، منم گفتم پخ کردم، منظورم پ خ بود :)))

مجید دیجی

مدیر بخش
ممنونم واتسون و تبریک میگم به همه دوستان و دانشمندان جوان بخاطر راه اندازی وب
.
.
.
به امید روزهای خوب برای زیست شناسان ایران...

love virology

New member
چرا دو پهلو صحبت میکنید یعنی زیست از ارشد علوم پایه پزشکی حذف میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

vatson

New member
خواهش میکنم. دیگه کار گروهی شده، از این به بعد با تلاش و کمکهای همدیگه پیش خواهیم رفت.

مجید دیجی

مدیر بخش
خب داش مجید شما به عنوان استارتر تاپیک و این پیشنهاد باید استارت رو بزنید تا منی جذب بشم، وگرنه همه میان مثل من اعلام آمادگی میکنن، فعالیتی درکار نخواهد بود!!
واتسون گفت اطلاعات رو واسشون بفرستم، منم گفتم پخ کردم، منظورم پ خ بود :)))

اهداف کلی :
1)تشکیل نظام زیست شناسی ( مثل نظام پزشکی ، مهندسی یا کانون وکلا و... )
2)تشکیل صنف زیست شناسی جهت فعالیت های سیاسی و دفاع از حقوق زیست شناسان
3)تشکیل ها و دوره هایی جهت عملی کردن علوم فرا گیری شده توسط افراد در دانشگاه
4)تشکیل بانک اطلاعاتی جهت شناسایی و پیش برد اهداف
5)حمایت علمی از ایده ها
6)تشکیل هسته علمی و اتصال دانشگاههای کشور به شکل مجازی به یکدیگر
و...

مجید دیجی

مدیر بخش
چرا دو پهلو صحبت میکنید یعنی زیست از ارشد علوم پایه پزشکی حذف میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نمیتونم این حرف رو با این صراحت بگم ولی خبرهایی از منابع غیر رسمی گرفتم که یا در طی چندین سال آینده ورودی ها رو کم می کنند( از کارشناسی ) یا اینکه بودجه ها رو کم می کنند . بحث بلند مدت هست .
البته باز هم باید تحقیق کرد باید دید این حرف ها شایعه هست یا نه...

love virology

New member
یعنی بما رسید پر شد رفت من اگه حذف شه قید درسو میزنم من ترم 5 دارم ویروس کار میکنم الان که تمام کردم دانشگاهو بازم ویروس نمیدونم امیدوارم حداقل امسال نباشه / ولی من دفترچه سراسری دیدم خیلی دانشگاه ها سلولی میگرفتن از غیرانتفاعی تا روزانه و شبانه

مجید دیجی

مدیر بخش
یعنی بما رسید پر شد رفت من اگه حذف شه قید درسو میزنم من ترم 5 دارم ویروس کار میکنم الان که تمام کردم دانشگاهو بازم ویروس نمیدونم امیدوارم حداقل امسال نباشه / ولی من دفترچه سراسری دیدم خیلی دانشگاه ها سلولی میگرفتن از غیرانتفاعی تا روزانه و شبانه

من این جور برداشت کردم که تا چند سال آینده به تدریج نه آنی ظرفیت ها کم میشه .
ولی برای شما فک نکنم مشکلی جز کم شدن ظرفیت ها باشه . احتمال صددرصد میتونی تا دکتری ادامه بدی اگر معدلت الان خوب باشه و بتونی پروژه های خوبی انجام بدی میتونی حتی تو دانشگاههای داخلی وخارجی هم بورس بشی . فقط درست رو بخون
اگه ما هم تونستیم صنف تشکیل بدیم با تمام قدرت از حقوق زیست شناسان دفاع می کنیم .

love virology

New member
به یاری خدا سال اینده بشما ملحق میشم تازه مولکولی فهمیدم فهمیدم چیه

science girl

New member
دوستان بنظرتون اگه ایده هامون رو روی وبلاگ بیاریم امکان سواستفاده ازشون نیست?
منظورم اینه به احتمال زیاد داریم خطر کپی برداری رو به جون میخریم!

eeeeeeehsan

New member

من موافقم با حرفت، یخورده هنوز زوده، باید یه مدت دست نگه داشت.

من یه نظر دارم، دوست دارم نظر همه رو هم چه موافق و چه مخالف یا اگه نظر یا ایده ای دیگه دارین واسه شروع بدونم؛
تو نت سرچ کنیم 2014 biology articles ، مقالات جالب، جدید، به درد بخور تو هر فیلدی هست رو ترجمه کنیم، بعد همون ترجمه رو به زبون شیوا هرچی خودمون فهمیدیم تو وبلاگ بنویسیم.
واسه شروع همین فکر می کنم خوب باشه. کم کم میحیطمون گرم میشه، یخمون هم وا میشه و ایده های بهتر خود به خود میاد به ذهنمون. نظرتون چیه؟

اوین

New member
خیلی عالیه .کافیه خودمون همدیگه رو دلگرم کنیم و بهمدیگه امید بدیم:28:

biologisst

New member

در وبلاگ امکان نوشتن مطلب به صورت رمز دار هست کافی هست برای نوشتن مطالب مخصوص که حساسیت کپی برداری درآن وجود دارد در گزینه های ارسالی ،رمز مورد نظر خودتون رو وارد کنید و به هر کسی که اطمینان دارید این رمز را بدهید.
در هر صورت که ترس از کپی دارید به صورت کلی و بدون جزئیات بیان کنید.

مجید دیجی

مدیر بخش

من یه نظر دارم، دوست دارم نظر همه رو هم چه موافق و چه مخالف یا اگه نظر یا ایده ای دیگه دارین واسه شروع بدونم؛
تو نت سرچ کنیم 2014 biology articles ، مقالات جالب، جدید، به درد بخور تو هر فیلدی هست رو ترجمه کنیم، بعد همون ترجمه رو به زبون شیوا هرچی خودمون فهمیدیم تو وبلاگ بنویسیم.
واسه شروع همین فکر می کنم خوب باشه. کم کم میحیطمون گرم میشه، یخمون هم وا میشه و ایده های بهتر خود به خود میاد به ذهنمون. نظرتون چیه؟

یکی از علاقه مندی ها ودغدغه های من معیشت بچه های زیست شناس هست و بیشتر دنبال طرح های زود بازده میگردم .
فقط وجود ایده مهم نیست . مهم کسب درآمد از ایده هست . اگر مقالاتی که می خواید ترجمه کنید در این جهت هست که فکر خوبیه منم هستم مخصوصا اگه کار نویی باشه... همین الان من و شما و حدود ده تا از بچه های دیگه داریم کتاب ترجمه می کنیم . خیلی ها کار رو ول کردن چون خسته شده بودن ولی اگر از نظر مالی میتونستیم اون ها رو حمایت کنیم خیلی وضعیت بهتر از این می شد .
حالا بازم هم خود دانید شما بین بچه های گروه بگرد و همشون پیغام بده اگر اکثریت موافق بودند منم موافقت می کنم .

vatson

New member
دوستان عزیز هدف ما اوردن ایده اصلی تو وبلاگ نیس. تو وبلاگ مطالب رو میذاریم، بعدش ایده که به ذهنمون رسید بین خودمون( از طریق ایمیل) بررسی میکنیم.

eeeeeeehsan

New member
بچه ها این چندتا اسم برای گروهمون من همینطوری به ذهنم رسید، پیشنهادی دارین بگین باهم تصمیم بگیریم.
هر پیشنهادی هرچند مسخره و پیش پا افتاده یا تکراری دارین بگین.

زیست شناسان جوان
زیست شناسان آینده
دنیـای ما زیست شناسان
BioStudents
گـزم، "گروه زیست شناسان مجازی"
زیست شناسی آنلاین
پژوهشگران زیست شناس
باشگاه پژوهشگران زیست شناسی
IBC, Iran Biology Campaign
ISB, Iran Society of Biology
.
.
.
.

آخرین ویرایش:

abtin13

New member

حالا جدا از ترجمه مقالات که ایده بسیار خوبیه حتی میشه در مورد کارهایی که در کشورهای پیشرفته توی حوزه زیست شناسی، سال ها پیش انجام شده و نتیجه خودش رو هم داده توی وبلاگ مطلب نوشت و امکان انجام همچین طرح هایی رو در ایران و بوسیله خودمون بررسی کنیم.می تونیم از شنیده ها مون،دیده هامون،چیزایی که توی نت یا مجلات خوندیم(البته نه شایعات بلکه با منبع) در مورد کارهایی که در موضوع زیست شناسی چه اینجا و چه جاهای دیگه انجام گرفته بنویسیم و صد البته باز هم در مورد امکان انجامش ارزیابی بکنیم.در مورد ایده ها هم من فکر می کنم بهتره که هر کسی که ایده جدیدی به ذهنش میرسه اون رو بطور عمومی توی وبلاگ اعلام نکنه و در مورد اون بیاد با 2نفر از اعضای گروه(که این دو نفر بهتره که افراد ثابتی باشن)اون رو مطرح کنه.دوستان می تونن در این مورد نظر بدن ولی اگه قرار بر انتخاب این افراد باشه من نظرم اینه که مجید و واتسون انتخاب بشن چون در واقع بانی این گرد هم اومدن ما این دو نفر هستن.باز هم میگم این فقط نظر شخصیه منه.شاید کسی موافق نباشه(حتی شاید خود این دو عزیز)ولی این طوری دیگه نگرانی بابت احتمال سوء استفاده کمتر میشه.

vatson

New member
بچه ها این چندتا اسم برای گروهمون من همینطوری به ذهنم رسید، پیشنهادی دارین بگین باهم تصمیم بگیریم.
هر پیشنهادی هرچند مسخره و پیش پا افتاده یا تکراری دارین بگین.

زیست شناسان جوان
زیست شناسان آینده
دنیـای ما زیست شناسان
BioStudents
گـزم، "گروه زیست شناسان مجازی"
زیست شناسی آنلاین
پژوهشگران زیست شناس
باشگاه پژوهشگران زیست شناسی
IBC, Iran Biology Campaign
ISB, Iran Society of Biology
.
.
.
.

خیلی عالیه. واقعا دستتون درد نکنه. بنظر من <باشگاه پژوهشگران زیست شناسی > یا <ISB, Iran Society of Biology> خوب هستن. دوستان دیگه هم نظر بدن تا اخرسر یکیو انتخاب کنیم.

بالا