پیشنهاد کار به زیست شناسان و رشته های مربوط

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام این مطلب رو توی سایت ایران استخدام دیدم گفتم شاید بد نباشه اینجا بنویسمش.

8 قدم تا استخدام

گاهی اوقات استخدام شدن نیاز به گذراندن دوره‌های آموزشی برای مدت یک هفته تا یک ماه و یا در برخی از موارد تا 3 ماه دوره ی کار آموزی لازم است.

بنابراین افراد به جای اینکه در همان وهله ی اول استخدام شوند باید مدت زمانی را مورد ارزیابی قرا بگیرند و پس از آنکه شرایط و میزان توانایی و مهارت کارمندان مشخص شد استخدام میشوند.

شما دوست عزیز پس از طی این 8 قدم میتوانید به راحتی در ارگان مد نظر خود استخدام شوید:
یادگیری
در مدت زمانی که برای دوره ی آموزشی در یک شرکت مشغول به کار هستید نباید به گونه ای وانمود کنید که تمام و کمال به کار تسلط دارید و همه چیز را در مورد کار و مسئولیت‌های خود میدانید و نکته ی آموزشی هم وجود ندارد تا آن را بیاموزید. بلکه در عوض باید همه ی تلاش خود را بکنید تا اعضای تیم و محیط کار خود را بشناسید اگر فکر کنید که کار برای شما آسان است و به یادگیری نکات مهم در این زمان آموزشی توجه نکنی در این صورت کارفرما عدم توجه شما به کار را یک ضعف تلقی میکند.

نظم در کار
دیر رسیدن و زود رفتن نشان از عدم علاقه شما به کار و فعالیت است حتی در مدت زمانی هم که میخواهید به صورت آموزشی در شرکتی فعالیت کنید باید مثل کارمند رسمی‌به ساعات ورود و خروج خود و نظم در کار و هرآنچه که دیگر کارمندان رعایت میکنند پایبند باشید. توجه کنید که چون هنوز کسی با خلق و خوی شما آشنا نیست بنابراین دیر رسیدن شما ممکن است نشان از تنبلی و بی توجهی به کار باشد.

فعال بودن
سعی کنید همیشه بی حوصلگی و خستگی خود را بروز ندهید چون خستگی در کار ممکن است هر چند وقت یکبار در افراد مختلف به وجود بیاید بنابراین اگر دائما خود را خسته و کسل نشان دهید و بخواهید زودتر از اتمام وقت اداری محل کارتان را ترک کنید نشان از بی انگیزگی و عدم علاقه شما به کار خواهد داشت.

جدیت در کار
در مدت زمانی که برای آموزش در کار میگذرانید باید رفتار شما جدی و متناسب با محیط کاری باشد سعی کنید که با دیگر کارمندان در عین ادب و احترام رفتار دوستانه داشته باشید چون شما یک عضو تازه وارد هستید بنابراین تمام رفتارها و گفتارهای شما زیر ذره بین کارفرما و دیگر کارمندان خواهد بود.

انگیزه
سعی کنید برای کار در محیط جدید برای خودتان انگیزه ایجاد کنید البته ممکن است در همان ابتدا چندان از نوع کار هم خوشتان نیاید ولی نباید فرصت‌های خوب را از دست بدهید بلکه باید اجازه دهید تا با شرایط جدید وفق پیدا کنید و مدت زمان آموزشی را طی کرده و در نهایت تصمیم بگیرید.

رفتار مناسب
در محیط کاری ممکن است انواع و اقسام افراد با رفتارها و شخصیت‌های متفاوت وجود داشته باشند بنابراین باید سعی کنید روابط عمومی‌قوی داشته و از حاشیه‌های کاری پرهیز کنید و فقط روی کار متمرکز بشوید.

کسب تجربه
سعی کنید در این مدت زمان کوتاه که قرار است ارزیابی شوید همه ی نکات مهم در کار را یاد بگیرید و آنها را یادداشت کنید از همکاران خود کمک بگیرید از تجربیات آنها استفاده کنید و مهارت‌های خود را افزایش دهید تا کارفرما علاقه و انگیزه شما را ببیند.

اعتماد به نفس
عدم اعتماد به نفس و عدم توجه به توانایی‌ها و ظرفیت‌هایی که دارید مانع استخدام شدن شما خواهد شد پس باید با اعتماد به نفس بالا و شجاعت توانایی‌های خود را نشان داده و از آنها استفاده کنید نه اینکه خود را ناتوان جلوه دهید چون کارفرمایان به دنبال کارمندان فعال و با نشاط هستند.

در نهایت اینکه اگر شغل خود را عوض کردید و وارد محیط جدید شده اید هرگز نباید محیط‌های کاری مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید چون کار و شغل با توجه به سختی و مسئولیت‌هایی که ارد در هر محیطی متفاوت خواهد بود بنابراین همکاران جدید و یک کارفرمای جدید نباید برای شما مانع تلقی شود باید سعی کنید به تجربیات خود بیافزایید با افراد جدید آشنا شوید و خود را در محیط کاری جدید ارزیابی کنید و در نهایت برای استخدام شدن تلاش کنید تا اگر همه ی آنچه که برای شروع یک کار خوب لازم است وجود دارد استخدام شوید.

منبع : 8 قدم تا استخدام | ایران استخدام
 

fatemeh65

New member
درود
دقیقا نمیدونم داستان این جمع چیه ولی برای حمایت از رشته مورد علاقه ام پایه ام شدیییییییییییید
فقط یکم منو تگاه کنید لطفا
 

gostantanie

New member
سلام
خسته نباشید
منم میخاستم عضو بشم ولی نتونستم فرم ثبت نام رو دانلود کنم
چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
 

باران71

New member
سلام منم میخوام همکاری کنم . فرم ثبت نام وبلاگو پر کردم برای پروپوزال هم متاسفانه انقدر اطلاعات و توانایی علمی ندارم که بتونم طرحی ارائه بدم اگه بتونم تو این کمپین حداقل با اصول نوشتن مقاله اشنا بشم خودش عالیه. به هرحال منم داوطلب همکاری و حمایت هستم . خوشحال میشم بگین چه کاری هست که انجام بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:smilies-azardl (113 :rose::ad54ad:
 
آخرین ویرایش:

vatson

New member
سلام منم میخوام همکاری کنم . فرم ثبت نام وبلاگو پر کردم برای پروپوزال هم متاسفانه انقدر اطلاعات و توانایی علمی ندارم که بتونم طرحی ارائه بدم اگه بتونم تو این کمپین حداقل با اصول نوشتن مقاله اشنا بشم خودش عالیه. به هرحال منم داوطلب همکاری و حمایت هستم . خوشحال میشم بگین چه کاری هست که انجام بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:smilies-azardl (113 :rose::ad54ad:

سلام خوش اومدین. شما فرم ثبت نامی رو به ادرس ایمیل موجود در فرم ارسال کنین و فعالیت خودتون رو شروع کنین. مهم نیس کاری بلد باشین یا نه. این گروه فرصتی برای یادگیری هم هست. نحوه فعالیت هم در وبلاگ موجود است.
 
بالا