پاتوق کنکوری های انگل شناسی 93

rojiin

New member
-30 ﻟﻮﻓﻮﺳﺮﻛﺮ ﭼﺮﺧﻪ زﻧﺪﮔﻲ ﻛﺪام ﻳﻚ از ﺗﺮﻣﺎﺗﻮدﻫﺎي زﻳﺮ دﻳﺪه ﻣﻲ ﺷﻮد؟ (1 ﭘﺎراﮔﻮﻧﻴﻤﻮس (اﻛﻴﻨﻮﺳﺘﻮﻣﺎ 2 (ﻓﺎﺳﻴﻮﻻ 4 (ﻫﺘﺮوﻓﻴﺲ 3

Soroush Star

New member
دوباره به مسیر انگل شناسی برگشتم ( با جدیت فوق العاده زیاد ) و سومین هفته رو برای دکترا از امروز شروع میکنم البته دکترای آبان 94

به حرف دیگران کار نداشته باشین
مهم مدرک آخر (Ph.D)هست حالا هرچی باشه ، مهم علاقه هست ، توی کار گرفتن باید در درجه اول پارتی داشت

برین آزمایشگاه ببینین کی ازتون خون میگیره ازش بپرسین چی خوندی ؟ اکثراً میگن لیسانس زیست شناسی !!!؟

من الان زیر نظر وزارت بهداشتم میبینم عملاً فرق زیادی بین رشته ها نیست ...
شاید قبلش نظرم متفاوت بود ولی حالا نه

عزیزانه بیوتکنولوژی مطلبی که الان میگمو بیشتر بهش توجه کنن

در حال حاضر رزومه ( استاد و مدیر گروه بخش بیوتکنولوژی دانشگاه پزشکی شهید بهشتی )به این صورته :
کارشناسی ( بهداشت عمومی )
کارشناسی ارشد ( انگل شناسی پزشکی - تربیت مدرس )
دکترا ( انگل شناسی پزشکی - تربیت مدرس )

مطمئناً توی مهارتهای اجرایی و کارگاههای مولکولی مهارت داشته که وارد بخش بیوتکنولوژی شده

پس مطمئن باشین درسته که رشته انگل شناسی هستیم ولی صرفاً اینطور نیست که محدوده کاریمون فقط انگل شناسی باشه ( اینی که میگم راجبه همه رشته های وزارت بهداشت هست )
موفق باشین

Hamidvet

New member
-30 ﻟﻮﻓﻮﺳﺮﻛﺮ ﭼﺮﺧﻪ زﻧﺪﮔﻲ ﻛﺪام ﻳﻚ از ﺗﺮﻣﺎﺗﻮدﻫﺎي زﻳﺮ دﻳﺪه ﻣﻲ ﺷﻮد؟ (1 ﭘﺎراﮔﻮﻧﻴﻤﻮس (اﻛﻴﻨﻮﺳﺘﻮﻣﺎ 2 (ﻓﺎﺳﻴﻮﻻ 4 (ﻫﺘﺮوﻓﻴﺲ 3

هتروفیس هتروفیس گزینه صحیح هست

اکینوستوما: احتمالا یک سرکر معمولی دارند

پاراگونیموس و نانوفیتوس: میکروسرکر

فاسیولا: جیمنوسفالوس سرکاریا

Hamidvet

New member
دوباره به مسیر انگل شناسی برگشتم ( با جدیت فوق العاده زیاد ) و سومین هفته رو برای دکترا از امروز شروع میکنم البته دکترای آبان 94

مهم مدرک آخر (Ph.D)هست حالا هرچی باشه ، مهم علاقه هست ، توی کار گرفتن باید در درجه اول پارتی داشت

برین آزمایشگاه ببینین کی ازتون خون میگیره ازش بپرسین چی خوندی ؟ اکثراً میگن لیسانس زیست شناسی !!!؟

در حال حاضر رزومه ( استاد و مدیر گروه بخش بیوتکنولوژی دانشگاه پزشکی شهید بهشتی )به این صورته :

مطمئناً توی مهارتهای اجرایی و کارگاههای مولکولی مهارت داشته که وارد بخش بیوتکنولوژی شده

پس مطمئن باشین درسته که رشته انگل شناسی هستیم ولی صرفاً اینطور نیست که محدوده کاریمون فقط انگل شناسی باشه ( اینی که میگم راجبه همه رشته های وزارت بهداشت هست )
موفق باشین

مرسی از این مطلبت سروش جان ؛ میدونم بسیار کوشا هستی و البته ته و توی همه چیو داری در میاری!!

ایشالا که چشم آزمون دکترای سال 94 رو هم دربیاری!!!!

تو درساتم همواره موفق باشی ؛ واسه منم دعا کن تا 2-3 هفته دیگه میرم مصاحبه تو همون دانشکده ای که دکتری که بالا نوشتی درس خونده!! :thumbsupsmileyanim:

bahramian0935

New member

موفق باشین

کاملا مخالفم.الان دیگه به هیچ وجه این طورنیست.باید قبول کردبرااساس علوم روز بایدکارکرد علاقه مهمه.امابایدمسیر پیشرفت رادید.توبیوتک دکتربهرام کاظمی حرفای خوبی زدوعلوم باید به روزباشه.سعی کنیدبهترین راانتخاب کنید هرچند سخت باشه قیمتش رابپردازیم.سروش عزیز دانشجوی نمونه وپرتلاشیه.امادیدگاهتون قله باشه

Soroush Star

New member

مرسی از این مطلبت سروش جان ؛ میدونم بسیار کوشا هستی و البته ته و توی همه چیو داری در میاری!!

ایشالا که چشم آزمون دکترای سال 94 رو هم دربیاری!!!!

تو درساتم همواره موفق باشی ؛ واسه منم دعا کن تا 2-3 هفته دیگه میرم مصاحبه تو همون دانشکده ای که دکتری که بالا نوشتی درس خونده!! :thumbsupsmileyanim:

مرسی ممنون حمید جان نظره لطفته
چشم حتماً ، ایشالا مصاحبه هم به خیر و خوشی میگذرونی

Soroush Star

New member
کاملا مخالفم.الان دیگه به هیچ وجه این طورنیست.باید قبول کردبرااساس علوم روز بایدکارکرد علاقه مهمه.امابایدمسیر پیشرفت رادید.توبیوتک دکتربهرام کاظمی حرفای خوبی زدوعلوم باید به روزباشه.سعی کنیدبهترین راانتخاب کنید هرچند سخت باشه قیمتش رابپردازیم.سروش عزیز دانشجوی نمونه وپرتلاشیه.امادیدگاهتون قله باشه

دوست عزیز ، با قطعیت به این شکل مخالفتتو بروز نکن ...
من مدرک خودمو رو کردم ، فعلاً مدیر گروه بیوتکنولوژی دانشگاه شهید بهشتی همونیه که در رشته ای غیر از بیوتکنولوژی درس خونده ( من نخواستم اسم استاد رو بگم ولی خودتون اینو گفتین )
این موضوع همه جایی هست ( فقط یه نمونه رو بعنوان مثال گفتم )

توی شرایط امروزی اونیکه کار با روشهای مولکولی رو مهارت داشته باشه و کاربلد باشه و تجربه زیاد داشته باشه دیگه به این نگاه نمیکنن که چی درس خونده ، ملت اساتید کار درست میخوان نه یه عده که صرفاً مدرک خشک خالی دارن و بیشتر باهاش پز میدن ، توی رشته های مختلف میشه آمار گرفت چند درصد دانشجوهای دکترا از رشتشون راضی هستن و توی اون مهارت دارن ( مسلماً توی هر رشته انگشت شمار از این افراد هست )و همونها موفق هستن

مرسی عقیل جان ، که در مورد تلاشم نظر دادی ...

به نظر من عواملی که در موفقیت مهم هستن:
مهارت در رشته خود و همچنین رشته های دیگه + علاقه شخصی + پارتی ، که اتفاقاً باید هر3 مورد باهم باشن

bahramian0935

New member
وقتی کسی انقدرقوی کارکنه و لایق باشه جایگاه خودشو پیدا میکنه هررشته ای جایگاه خودشو داره اما چرا دنبال بهترین هانباشیم اقا سروش دکتر کاظمی بوردتخصصی داره از معتبرترین دانشگاه و اخیراهم استاد نمونه شدن.مهم اینه الان تو بیوتک هست نه بیس قبلیش

Soroush Star

New member
وقتی کسی انقدرقوی کارکنه و لایق باشه جایگاه خودشو پیدا میکنه هررشته ای جایگاه خودشو داره اما چرا دنبال بهترین هانباشیم اقا سروش دکتر کاظمی بوردتخصصی داره از معتبرترین دانشگاه و اخیراهم استاد نمونه شدن.مهم اینه الان تو بیوتک هست نه بیس قبلیش

درسته ...

دکتر کاظمی مدتها قبل ( همین دوره های الان ما ) یکی بوده مثل خودمون ، اینقدر امید دارم که روزی به درجه عالی برسم و بهش میرسم

موفق باشی

donyabekam

New member
توصیه اکید می کنم بین درس و دانشگاه فاصله نیندازید
ما که باید آن موقع که دانشجو بودیم کنکور می دادیم
سال بعد ارشد مجاز شدیم
امسال وزارت علوم مجاز هم نشدم
فعلا یکسالی سربازم
...
متاسفانه در وزارت علوم هر کی مجاز می شود قبول نمی شود

آخرین ویرایش:

Eagle_78

Member
قابل توجه دوستان انگل شناسی ... میزان جذب هیئت علمی انگل شناسی با رشته های به اصطلاح تاپ فرق چندانی نداره لینک زیر که مربوط به اولین بورس داتشجوی دکترا 93 هست رو ببینید :

http://jazb.aac.behdasht.gov.ir/uploads/List_SahmiyeBurse1.htm

انگل شناسی 4 -ایمنی شناسی 5 -زیست فناوری پزشکی 5 - ژنتیک پزشکی 5

تو اطلاعیه های دیگه جذب هم اگه نگاه کنید به همین صورته و به دلیل اهمیت انگل شناسی خصوصا از لحاظ تدریس مطمئنا دانشجوهای خوب و تاپ این رشته جایگاه خودشون رو خواهند داشت ...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pariya

rojiin

New member
بچه ها کسی از این رشته های دو دانشگاهی اطلاع داره؟مثلا انگل شناسی زاهدان مشترک با زابل یا انگل شناسی زابل مشترک با زاهدان.میخوام بدونم خیلی باید توی رفت و امد باشیم بین دو شهر؟کلا های ارشد چطوریه؟چند روز در هفته است.ممنون میشم جواب بدین

Hamidvet

New member
از من به تو یک نصیحت ، سعی کن این استان (سیستان و بلوچستان) رو نزنی ...

vet lab sciences

New member
قابل توجه دوستان انگل شناسی ... میزان جذب هیئت علمی انگل شناسی با رشته های به اصطلاح تاپ فرق چندانی نداره لینک زیر که مربوط به اولین بورس داتشجوی دکترا 93 هست رو ببینید :

http://jazb.aac.behdasht.gov.ir/uploads/List_SahmiyeBurse1.htm

انگل شناسی 4 -ایمنی شناسی 5 -زیست فناوری پزشکی 5 - ژنتیک پزشکی 5

تو اطلاعیه های دیگه جذب هم اگه نگاه کنید به همین صورته و به دلیل اهمیت انگل شناسی خصوصا از لحاظ تدریس مطمئنا دانشجوهای خوب و تاپ این رشته جایگاه خودشون رو خواهند داشت ...

باعث خوشحالیه که دانشجویان سخت کوش رشته انگل شناسی جایگاه خودشون رو خواهند داشت ، خدا رو شکر.
اما دوست عزیز به کار بردن عبارت "به اصطلاح تاپ" برای رشته های ایمونو ، وایرو ، هماتو ، ژنتیک و بیوتک جالب نیست.

vet lab sciences

New member
توصیه اکید می کنم بین درس و دانشگاه فاصله نیندازید
ما که باید آن موقع که دانشجو بودیم کنکور می دادیم
سال بعد ارشد مجاز شدیم
امسال وزارت علوم مجاز هم نشدم
فعلا یکسالی سربازم
کاملا درسته
دوست عزیز یک مقدار نوشتت ابهام داره!
اگه ارشد مجاز شده باشی که مسلما نباید سربازی بری!

donyabekam

New member
یک شوخی را بلد شدم می گویم خواستید انجام بدهید
اول یک بچه ابتدایی پیدا می کنید
روی کاغذ بنویسید انگل بعد بگو بخوان!
او هم می خواند
بعد س را بچسبانید به انگل (انگلس) وبگو حالا بخوان
بعد ت را بچسبان(انگلست) و بگو حالا بخوان
بعد انگلستا
آخر بنویس انگلستان
بعضی ها دیدم اشتباه تلفظ می کنند
...................................