پاتوق کنکوری های انگل شناسی 93

pegahhhh

New member
سلام رژین جونم آره یه کتاب تست هست واسه زیشت عمومی با پاسخ تشریحی شنیدم خیلی خوبه خودمم دارم ولی هنوز تست هاشو نزدم.تو کلآ از هر کدوم چند دور خوندی؟چطوری خوندی؟؟؟چی خوندی؟؟؟؟اگه بخوایم از سایتوکاین شروع کنیم نیازی نیست از مباحث دیگه پیش زمینه ای داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چی منبعی میخوای واسه ایمنی بخونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Soroush Star

New member
کانون گرانولومایی در مغز اطراف کرم بالغ بخاطر کدام ترماتود هسات؟هتروفیس یا بارگونیموس؟

انتریت یعنی چی؟

بیشترین تفاوت اندازه جنس نر و ماده در کدام کرم است؟ا۱سترونزیلوییدس ۲ اسکاریس ۳ تریشین ۴دراکونکولوس

من میدونم که ادما در تریشین و کرمهای قلابدار دیده میشه.اما توی سوال گفته شده periobital edema cojunctivitisاز غلایم مربوط به کدام الودگی است؟۱کرم قلابدار ۲تریشین ا۳سکاریس ۴کیست هیداتید

بیشترین تفاوت در اندازه از بین این 4 گزینه ( دراکونکولوس مدی نن سیس = پیوک ) هست .
جنس نر : 2 سانتی متر ( معمولاً دیده نمیشه )
جنس ماده : 1 متر و بیشتر . این مقیاس به نسبت بقیه گزینه ها بیشتره

این تست ، توی کنکور پارسال ( که من و سایر دوستان شرکت کرده بودیم ) اومده بود .

کلاً در نماتودها ، جنس نر کوچکتر از جنس ماده هست و معمولاً زودتر از بین میره ... این مقوله تقریباً در بین همه موجودات صدق میکنه و جنس نر از لحاظ طول عمر ضعیفتر هست ، حتی در بین انسانها ... :tsimuzpzwoap1t9y3o7

rojiin

New member
سلام رژین جونم آره یه کتاب تست هست واسه زیشت عمومی با پاسخ تشریحی شنیدم خیلی خوبه خودمم دارم ولی هنوز تست هاشو نزدم.تو کلآ از هر کدوم چند دور خوندی؟چطوری خوندی؟؟؟چی خوندی؟؟؟؟اگه بخوایم از سایتوکاین شروع کنیم نیازی نیست از مباحث دیگه پیش زمینه ای داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چی منبعی میخوای واسه ایمنی بخونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ای بابا من که به یه دور هم نرسیدم!!اما همینجوری میخونم و دوره میکنم اون چیزایی که قبلا خوندم.کرم و تک یاخته تا حدودی خوندم.زبان هم میخونم.میکروب و ویروس هیچی نخوندم.قارچ دارم میخونم چون دوست دارم.ایمنو قبلا خیلی خیلی کم خوندم اما حتما باید بخونم چون با اونقدی که خوندم نمیشه تست کنکور زد.برای سایتوکاین ها این مهمه که از چه سلولی ترشح میشن و چه کارهایی انجام میدهند و روی چه سلولی اثر میگذارن و...یک کم بیش زمینه میخواد.

ROJO

New member
سلام بچه ها اینکه میگم درسته?

هتروفیده: مثل هتروفیس هتروفیس،متا.یوکوگاوایی
اپیستوکیده: مثل کلونورکیس سیننسیس، اپیستورکیس فلینه ئوس

دیکروسلیوم عضو چ خانواده ای میشه?

:riz304:

Soroush Star

New member
سلام بچه ها اینکه میگم درسته?

هتروفیده: مثل هتروفیس هتروفیس،متا.یوکوگاوایی
اپیستوکیده: مثل کلونورکیس سیننسیس، اپیستورکیس فلینه ئوس

دیکروسلیوم عضو چ خانواده ای میشه?

:riz304:

سلام

بله درسته

اوپیستورکیده ( اوپیستورکیس فلینه ئوس ، اوپیستورکیس وی ورینی ، کلونورکیس سی نن سیس )

هتروفیده ( هتروفیس هتروفیس ، متاگونیموس یوکوگاوایی )

دیکروسلیده ( دیکروسلیوم دندریتیکوم ، دیکروسلیوم لانسئاتوم )

فاسیولیده ( فاسیولا هپاتیکا ، فاسیولا ژیگانتیکا )

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ROJO

mohana

Well-known member
016.jpg

:thanks:​

hiva321654

New member
سلام سروش جان
اگه ممکنه درصدهی پارسالتو بهم بگی ممنون میشم
مال بجه های دیگه ام اگه خبرداری اونام بگو تابفهمم واقعا چی به چیه

Soroush Star

New member
سلام سروش جان
اگه ممکنه درصدهی پارسالتو بهم بگی ممنون میشم
مال بجه های دیگه ام اگه خبرداری اونام بگو تابفهمم واقعا چی به چیه

سلام هیوا

درصد هارو (پ.خ) میدم ...
نمونه کارنامه های بقیه دوستان رو میتونی اینجوری پیگیری کنی :
وارد سایت علوم پزشکی دات کام ( قبل از ورود به انجمن علوم پزشکی ) ، قسمت پایینه این سایت و در بخش ارشد و دکتری ورود به قسمت انگل شناسی ، وقتی صفحه باز شد در قسمت زیر مجموعه ها ( نمونه کارنامه های ارشد و دکتری انگل شناسی ) وارد و نمونه کارنامه های قبول شدگان آزمون ارشد انگل شناسی 92 ، اونجا حدود 28 کارنامه هست ...

rojiin

New member
سستودی که باث ایجاد اباندیس میشه؟سازیناتا نانا اکینوکوکوس

کرم بالغ مونیلی فورمیس در کدام عضو انسان یا جوندگان زندگی میکنه؟-کلیه 2-روده 3-کبد 4-ریه

اسبرگانوم در ککدام سستود ایجاد میشه؟1-اسبیرومترا 2-دیفیلوبوتریوم 3 سازیناتا 4-سولیوم

تعداد بیضه در بند بالغ سازیناتا؟2 10 50 بیشتر از صدتا

دربالغ کدام سستود 2 عدد تخمدان؟سازیناتا سولیوم اکینوکوکوس گرانولوزوس دیبلیدیوم کننینوم

Soroush Star

New member
سستودی که باث ایجاد اباندیس میشه؟سازیناتا نانا اکینوکوکوس

کرم بالغ مونیلی فورمیس در کدام عضو انسان یا جوندگان زندگی میکنه؟-کلیه 2-روده 3-کبد 4-ریه

اسبرگانوم در ککدام سستود ایجاد میشه؟1-اسبیرومترا 2-دیفیلوبوتریوم 3 سازیناتا 4-سولیوم

تعداد بیضه در بند بالغ سازیناتا؟2 10 50 بیشتر از صدتا

دربالغ کدام سستود 2 عدد تخمدان؟سازیناتا سولیوم اکینوکوکوس گرانولوزوس دیبلیدیوم کننینوم

جواب 1) تنیا ساژیناتا = تنیا هومینیس

جواب 2) روده کوچک

جواب 3) اسپیرومترا

جواب 4) احتمالاً بیش از 100 عدد ( در درجه دوم 50تا )

جواب 5) در تنیا ساژیناتا (2 عدد تخمدان) و در تنیا سولیوم (3 عدد تخمدان) که وجه تفریقه بند بالغ این 2تا سستود باهم همینه ...

nasim2012

New member
سلام.
به نظرتون خوندن از ترماپ پایین تر علوم آز موثره تو ارشد؟
یعنی تا اون موقع بدردمون میخوره یا مهم همون سال آخره؟

آخرین ویرایش:

rojiin

New member
سلام.
به نظرتون خوندن از ترماپ پایین تر علوم آز موثره تو ارشد؟
یعنی تا اون موقع بدردمون میخوره یا مهم همون سال آخره؟

از اول ترم واسه ارشد نخون.بنظرم بخون که اطلاعاتت ببری بالا.کار ازمایشگاه یاد بگیری.بنظرم واسه ارشد خوندن زیاد جالب نیست.هدفت یه چیزی فراتر از ارشد بگذار.البته اگه جای شما بودم از همون ترم اول زبان حسابییییییییییییییی میخوندم.اونم نه برای ارشد.برای دل خودم

rojiin

New member
کدام شکل توکسوبلاسما از نظر اندازه بزرگتره؟ تاکی زوییت اووسسیت برادی زوییت مروزوییت

کیست ۴ هسته ای کدام امیب غیر بیماریزا؟ هیستولیتیکا کولی زنزیوالیس هارتمانی

کدام میکروارگانیسم با مالاریا ممکن است اشتباه شود؟ برولیا لیشمانیا بابزیا توکسوبلاسما

سلول هابلویید در چرخه زندگی کدام انگل؟فالسیباروم تناکس لیشمانیا ترو بیکا هیستولیتیکا

Soroush Star

New member
کدام شکل توکسوبلاسما از نظر اندازه بزرگتره؟ تاکی زوییت اووسسیت برادی زوییت مروزوییت

کیست ۴ هسته ای کدام امیب غیر بیماریزا؟ هیستولیتیکا کولی زنزیوالیس هارتمانی

کدام میکروارگانیسم با مالاریا ممکن است اشتباه شود؟ برولیا لیشمانیا بابزیا توکسوبلاسما

سلول هابلویید در چرخه زندگی کدام انگل؟فالسیباروم تناکس لیشمانیا ترو بیکا هیستولیتیکا

فرم های توکسوپلاسما از نظر اندازه :
کیست نسجی (کیست واقعی) > oocyst > تاکی زوئیت > برادی زوئیت
طبق این گزینه ها * oocyst * جواب درست هست

انتامبا کلی معمولاً 8 هسته ای و انتامبا ژینژیوالیس فاقد مرحله کیستی هستند ( این 2 گزینه رد میشن )
انتامبا هیستولیتیکا (کیست 4 هسته ای) بیماریزا هست
و انتامبا هارتمانی (کیست 4 هسته ای ) غیر بیماریزا
سایر انتامبا های با کیست 4 هسته ای ( دیسپار ، موشکوفسکی ، اینوادنس )

تک یاخته جنس بابزیا مثل تک یاخته جنس پلاسمودیوم گلبولهای قرمز را آلوده میکنه و در گسترشهای خونی امکان اشتباه بین این دو تک یاخته وجود داره
ولی بابزیا فاقد رنگدانه هموزوئین در گلبول آلوده هست.

جواب سوال آخر رو نمیدونم ( همکاری کنین )
:rolleyessmileyanim:

Hamidvet

New member
با تشکر از پاسخ های خوب دوست عزیزم سروش،

فکر میکنم منظور از سلول هاپلوئید در سوال آخر همون تولید مثل جنسی هست که در گزینه پلاسمودیوم فالسیپاروم (سلول گامت هاپلوئیده) دیده میشه.

Soroush Star

New member
با تشکر از پاسخ های خوب دوست عزیزم سروش،

فکر میکنم منظور از سلول هاپلوئید در سوال آخر همون تولید مثل جنسی هست که در گزینه پلاسمودیوم فالسیپاروم (سلول گامت هاپلوئیده) دیده میشه.

مرسی حمید جان ، لطف داری ... :riz304:
بله درست جواب دادی :28:

بالا