پاتوق کنکوری های انگل شناسی 93

Hamidvet

New member
جدیدا یک مشکل واسم پیش اومده، متاسفانه وقفه افتاده تو خوندنام، امیدوارم هر چه سریعتر بتونم خودمو وفق بدم و برگردم سر درس ....
دعا کنید بچه ها .....

Soroush Star

New member
بعضی دوستان که هم دانشگاهی بودیم از رشته انگل شناسی بیزار بودن ، به گفتشون این رشته اسم مناسبی نداره و توی جامعه به دید یک انگل بهت نگاه میکنن .

به نظر من هرکسی مخالف این رشته هست ممکنه همین دید رو داشته باشه مهم خود دانشجویی هست که با علاقه وارد این رشته مهم میشه .

رشته انگل شناسی دقیقاً مطابق با روحیات آدم هست . یعنی اگه روحیه این رشته رو نداشته باشی موفق نمیشی

رشته انگل شناسی از اون رشته هایی نیست که تازه با ورود به اون رشته علاقه بوجود بیاد . بعضیا میگن وارد رشته ای میشیم بعداً علاقه خود به خود بوجود میاد .

اون تصویری که دیدی شاید یکی از هزاران عکس از این مدل باشه . راجبه رشته هایی که مربوط به آزمایشگاه میشن ( میکروب ، انگل ، قارچ و حتی بیوشیمی و در کلینیکال ) از این مسائل زیاد دیده میشه .

هدفتون تدریس توی دانشگاه هست ( انشا الله به خواستتون برسین )
ولی باید اینو در نظر بگیری که شاید زمانی حتی کوتاه مسیرتون به سمت آزمایشگاه باشه .

موفق باشی

Soroush Star

New member
آره . چرا پیش نیومده ( البته قبلاً بود )
زمانی پیش خودم فکر میکردم اگر پزشکی قبول میشدم بهتر میشد ولی وقتی فکر میکنی ، به این میرسی که رشته پزشکی گفتنش آسونه و زمانبر هست چرا که 7 سال عمومی 3 سال تخصص و حداقل 3 سال فوق تخصص میشه 13 سال

حتماً خدا خواسته که وارد این مسیر بشم و تا آخرشم ادامه میدم از لحاظ پرستیژ با داشتن مدرک Ph.D منم دکتر میشم و متخصص حالا از یک مسیر دیگه غیر از مسیر پزشکی .
ولی من از همین الان دارم به بعد از Ph.D و افق های بالاتر نگاه میکنم .

باید نسبت به رشته ای که ادامه میدی علاقه داشته باشی . این علاقه که میگم ، خیلی مهم هست . تا مدرک کارشناسی ، دانشجو توی مسیر دیگه ای قرار داره . بعد از کارشناسی
ذهن دانشجو بازتر میشه و دید کلی تری پیدا میکنه .

azar1986

New member
منم علاقه دارم...نشستم واسه خودم دلایل انتخاب این رشته رو نوشتم.به نظر خودم قابل قبول و کافی بودن.حالا شاید تا اون موقع آسکایازیس تو ایران کمتر از این بشه یا حداقل من باهاش به اون شکلی که دیدم سروکار نداشته باشم :motat:

b.nafas

New member
سلام بچه ها ..منم می خوام انگل شرکت کنم یه سری از کتابهارو هم خریدم ولی هنوز جدی شروع نکردم به خوندن اگه بخوهم بخونم از زبان شروع می کنم چون واقعا زبانم بده ...
ولی اینو می خواستم به همه بچه ها بگم درسته که منبع مهمه اما نباید خودمون رو همش درگیر کتابا و منابع بکنیم به نظرم اگه بتونیم روی 2تا کتاب خوب واقعا مسلط بشیم و کامل اون رو یاد بگیریم این خیلی بهتره تا اینکه 10 تا کتاب بخونیم اما همه رو نصفه یکی از استادامون می گفت من واسه ارشد سلولی مولکولی واسه درس سلولی فقط یه کتاب خوندم ولی اون رو 10 بار خوندم درصد خیلی خوبیم زده بود ...به نظرم مهم فقط درس خوندنه ...که چند بار تکرار داشته باشیم
..

b.nafas

New member
سلام بچه ها ..منم می خوام انگل شرکت کنم یه سری از کتابهارو هم خریدم ولی هنوز جدی شروع نکردم به خوندن اگه بخوهم بخونم از زبان شروع می کنم چون واقعا زبانم بده ...
ولی اینو می خواستم به همه بچه ها بگم درسته که منبع مهمه اما نباید خودمون رو همش درگیر کتابا و منابع بکنیم به نظرم اگه بتونیم روی 2تا کتاب خوب واقعا مسلط بشیم و کامل اون رو یاد بگیریم این خیلی بهتره تا اینکه 10 تا کتاب بخونیم اما همه رو نصفه یکی از استادامون می گفت من واسه ارشد سلولی مولکولی واسه درس سلولی فقط یه کتاب خوندم ولی اون رو 10 بار خوندم درصد خیلی خوبیم زده بود ...به نظرم مهم فقط درس خوندنه ...که چند بار تکرار داشته باشیم
..

masooooud

New member
دوست عزیز من صحبت شماروقبول ندارم
خوندن چندین کتاب بمعنی خوندن چندمطلب متفاوت نیس بلکه مرور چندین بار از یک مطلبه
من امسال کنکور انگل دادم و برای انگل چندین کتاب متفاوت خوندم ک واقعا مفید بود
انگل شناسی مارکل
انگل شناسی نوابراون
تک یاخته شناسی دکتر غروی
بیماری انگلی در ایران جلد یک )تک یاخته(
انگل شناسی پیراپزشکی دکتر مراغی
کتاب تست طبقه بندی شده سعید دانشمندی
کتاب تست
باخوندن چند کتاب ب شیوه نگارش کتابهای مختلف عادت میکنی و ازهمه مهمتر تو دوران ارشد کارت راحته چون همه منابعو خوندی و برای دکترا کاملا مسلطی
برای باقی د سا هم بجز زیست چندین کتاب خوندم
د صدهام هم خوب شد خداروشکر
تک یاخته87
کرم84
ایمنی62.2
باکتری ویروس قارچ68
ریست57.7
زبان63.32

Hamidvet

New member
انگل شناسی مارکل
انگل شناسی نوابراون
تک یاخته شناسی دکتر غروی
کتاب تست
باخوندن چند کتاب ب شیوه نگارش کتابهای مختلف عادت میکنی و ازهمه مهمتر تو دوران ارشد کارت راحته چون همه منابعو خوندی و برای دکترا کاملا مسلطی
تک یاخته87
کرم84
ایمنی62.2
باکتری ویروس قارچ68
ریست57.7
زبان63.32

مسعووووووووووووووود!!
خیلی ناااااااااامردی با این درصدات و این خوندنات! :) :motat:
موفق باشی دوست خوووبم :28:

Proteus

New member
انگل شناسی مارکل
انگل شناسی نوابراون
تک یاخته شناسی دکتر غروی
کتاب تست
تک یاخته87
کرم84
ایمنی62.2
باکتری ویروس قارچ68
ریست57.7
زبان63.32

سلام ميشه بگيد براي باكتري ويروس قارچ و ايمني چه كتابايي خونديد ؟

coffee

New member
انگل شناسی مارکل
انگل شناسی نوابراون
تک یاخته شناسی دکتر غروی
کتاب تست
تک یاخته87
کرم84
ایمنی62.2
باکتری ویروس قارچ68
ریست57.7
زبان63.32

سلام اقا مسعود درصداتون واقعا عاااالیه...منم درصدام بدک نیس .... میخواستم ببینم شما تو تخمین رتبه شرکت کردین؟من نمره ی کل من 256 شده بنظر من با این درصدا شما جز 3نفر اول باشید ....از همین الان بهتون تبریک میگم

masooooud

New member
در جواب جناب proteusبگم ک برای هرسه درس باکتری ویروس قارچ کتابدرسنامه و تست طبقه بندی شده ی سعید دانشمندی بعلاوه ی کتاب 2E
ک در مجموع میشه مطالعه ی شش کتاب برای مجموعه میکروب شناسی
برای ایمنی هم کتاب دکتر عصاره زادگان رو بخونید واقعا خلاصه و فوق العادس و بدرد همه رشته ها میخوره حتی برای بچه های ایمنی

درجواب coffee
نمرم توی سایت تخمین رتبه 365 بوده و تاحالا رتبم یک بوده

masooooud

New member
Coffee منم ب شما تبریک میگم رتبتون تو تخمین رتبه نه شده و حتما هرجا بخواین قبولید
میشه درصدهاتو نو بفرستین؟
مررررسی

b.nafas

New member
masoood عزیز من بهتون تبریک می گم ایشالله که همیشه موفق باشید. وای یعنی میشه منم سال دیگه این درصدارو داشته باشم :wacsmiley:
منم با خوندن منابع اصلی موافقم اما منظورم این بود که نباید خیلی خودمون رو درگیر آموزشگاها و کتابای مختلفی که معرفی می کنن بکنیم چون من خودم چند تا آموزشگاه رفتم واسه مشاوره که همشون انقدر کتابای مختلف معرفی کردن که اگه می خواستم همه رو بخرم و بخونم یه چند سالی طول می کشید...
یه سوال : میشه بگید کتابای 2e از کدوم انتشاراتی هستش ..مرسی ..

love virology

New member
masoood عزیز من بهتون تبریک می گم ایشالله که همیشه موفق باشید. وای یعنی میشه منم سال دیگه این درصدارو داشته باشم :wacsmiley:
منم با خوندن منابع اصلی موافقم اما منظورم این بود که نباید خیلی خودمون رو درگیر آموزشگاها و کتابای مختلفی که معرفی می کنن بکنیم چون من خودم چند تا آموزشگاه رفتم واسه مشاوره که همشون انقدر کتابای مختلف معرفی کردن که اگه می خواستم همه رو بخرم و بخونم یه چند سالی طول می کشید...
یه سوال : میشه بگید کتابای 2e از کدوم انتشاراتی هستش ..مرسی ..

پوزش مداخله میکونووووم ماله انتشارات کتاب میر هستش انتشارات میر آقا مسعود من ویروس میخام امتحان بدم و انگل جز منابع هستش این کتاب چطوره فشرده انگل شناسی از عمید اطهری

masooooud

New member
پوزش مداخله میکونووووم ماله انتشارات کتاب میر هستش انتشارات میر آقا مسعود من ویروس میخام امتحان بدم و انگل جز منابع هستش این کتاب چطوره فشرده انگل شناسی از عمید اطهری

این کتابو که میگی نمیشناسم از عمید اطهری کتاب نوابراون رو خوندم
بنظرم شما که میخوای ویروس امتحان بدی فقط کتاب درسنامه وتست سعید دانشمندی روبخونی کافیه چون سطح سوالا انگل برای ویروس خ بالاس نیس و معمولاساده طرح میشه
البته این کتاب ک گفتم کرم و تک یاخته روشامل میشه و فکر نکنم از کرم برای ویروس سوال بدن
بهرحال مطالعه ی این کتاب برای همه رشته ها مخصوصا انگل شناسی مفیده و از کتاب بخاطر داشتن پاسخ تشریحی بهتره

b.nafas

New member

مرسی از کمکت .واسه انگل کتابای عمید اطهری واقعا خوبه این کتابام خوبن ..انگل شناسی ( انتشارات دیباگران ) و نکات برتر انگل شناسی ( انتشارات سماط )

b.nafas

New member
سلام مسعود عزیز میشه بگید کتابای سعید دانشمندی ماله کدوم انتشاراتی هستش چون من تا حالا اسمش رو نشنیدم ..شما واسه زبان چی خوندید من کتاب امیر لزگی رو دارم

masooooud

New member
درود بر شما پشت کنکوری عزیز
کتابهای سعید دانشمندی مال انتشارات نسل فرداس باهمکاری انتشارات ارجمند
من از این کتاب ایمنی انگل باکتری ویروس قارچ رو دارم ک واقعا بخاطر داشتن پاسخ تشریحی از کتاب ای کیو بی بیشتر توصیش میکنم ولی کتاب من فقط سوال تا سال85-86 رو داره امیدوارم شما چاپ جدیدترش رو پیدا کنید
کتاب امیر لزگی مربوط به دوره جمعبندیه و باید بعد از نوروز بخونید
برای شروع 504
لغات ضروری تافل رو بخونید
متن های کتاب زبان پزشکی جلد 1 هم بدک نیس
متاسفانه من تو کنکور خ وقت کم اوردم و حتی نرسیدم درسارو مرور کنم اما اونچه رو هم ک زدم نسبتا خوب زدم تقریبا راضیم
سر درس زبان اصلا هشت سوال اخرو هم نرسیدم نیگا کنم و متاسفانه فرصت تموم شد
اما درکل خداروشکر
شماهم حتما قبول خواهید شد به امید خدا
براتون ارزوی موفقیت میکنم

بالا