نظرات شرکت کنندگان در مورد آزمون ارشد بیوشیمی بالینی 1 تیر 91

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

erfanet

New member
در مورد سوال 21 در کتاب لنینجر صفحه 210 : ابتدا آنزیم به صورت برگشت پذیر با سوبسترای خود ترکیب شده و در یک مرحله قابل برگشت نسبتا سریع ایجاد یک کمپلکس آنزیم سوبسترا می کند . سپس es در مرحله دوم آهسته تر تجزیه شده و تولید آنزیم آزاد و محصول p واکنش را مینماید. چون واکنش آهسته تر دوم میباست سرعت کل واکنش را محدود کند سرعت کل واکنش میایست متناسب با غلظت مواد واکنش کننده در مرحله دوم یعنی es باشد. و گزینه الف صحیح است.

لنینجر سال انتشار 1386
نشر آییژ رضا محمدی

آخرین ویرایش:

erfanet

New member
در مورد سوال 39: سرین دهیدروژناز تبدیل سرین را به پیروات کاتالیز میکند. پیرووات در مسیر گلوکونئوژنز به میتوکندری رفته و و به صورت مالات خارج میشود و پس از تبدیل به اگزالاستات در سیتوزل به فسفو انول پیروات تبدیل میشود تا در ادامه گلوکز تولید شود..گزینه الف صحیح است.

لنینجر سال انتشار 1386
نشر آییژ رضا محمدی

آخرین ویرایش:

ne11833

New member
در کتاب تکست لنینجر Biochemistry 4E, Lehninger, 2005 یکبار از N-ethylmaleimide نام برده شده( صفحه 420 - چپتر 11)
17. Labeling the Lactose Transporter A bacterial lactose
transporter, which is highly specific for its substrate lactose,
contains a Cys residue that is essential to its transport
activity. Covalent reaction of N-ethylmaleimide (NEM) with
this Cys residue irreversibly inactivates the transporter.
که ربطی به سوال مربطه ندارد.
در کتاب استرایر از N-ethylmaleimide نامی برده نشده.
در کتاب دولین 1 بار از ethylmaleimideN- یاد شده بخش 1-فصل 3 -(جدول 3-7)- خط 15 که در مورد واکنش گروه SH آمینو اسید سیستئین است و ربطی به سوال 26 ندارد.
در کتاب تکست اصلی Harper's_Biochemistry_26th_edition هارپر صفحه98 / CHAPTER 12 و شکل Figure 12–10. در مورد این ماده توضیح داده شده که این کتاب خارج از منابع معرفی شده میباشد.
ممنون از اطلاعاتتون
من هم روی این سوال اعتراض میزنم

ne11833

New member
در مورد سوال 39: سرین دهیدروژناز تبدیل سرین را به پیروات کاتالیز میکند. پیرووات در مسیر گلوکونئوژنز به میتوکندری رفته و و به صورت مالات خارج میشود و پس از تبدیل به اگزالاستات در سیتوزل به فسفو انول پیروات تبدیل میشود تا در ادامه گلوکز تولید شود..گزینه الف صحیح است.
لطفا برای سوال 39 منبع و اطلات دیگه رو هم ذکر کنید که بتونیم اعتراض کنیم
من در مورد این سوال اعتراض زدم و نوشتم:
طبق اصول بیوشیمی لنینجر چاپ1386 صفحه 956 طبق نمودار واکنش تبدیل 3فسفوگلیسرات به سرین برگشت ناپذیر و گزینه ب نادرست میباشد و سوال جواب ندارد
نمیدونم ولی فکر نمیکنم قبول کنند

ne11833

New member
در مورد سوال 21 در کتاب لنینجر صفحه 210 : ابتدا آنزیم به صورت برگشت پذیر با سوبسترای خود ترکیب شده و در یک مرحله قابل برگشت نسبتا سریع ایجاد یک کمپلکس آنزیم سوبسترا می کند . سپس es در مرحله دوم آهسته تر تجزیه شده و تولید آنزیم آزاد و محصول p واکنش را مینماید. چون واکنش آهسته تر دوم میباست سرعت کل واکنش را محدود کند سرعت کل واکنش میایست متناسب با غلظت مواد واکنش کننده در مرحله دوم یعنی es باشد. و گزینه الف صحیح است.
برای این سوال لطفا سال انتشار و پاراگراف و خط رو هم اعلام کنید
ممنون

ne11833

New member
به نظر من سوال 22 هم گزینه ج میشه
اگر اشتباه میکنم لطفا بگید
و اگر نه لطفا شما هم اعتراض کنید
حل سوال با حذف 10 به توان 5 که قابل نوشتن نبود:
km'=km(1+i/ki
km'=km(1+3/1
km'=4km
V=1/4Vm

ne11833

New member
سوال159 زبان
من چند بار متن رو مرور کردم ولی متوجه ارتباطی بین سوال و متن نشدم
باز هم اگر اشتباه میکنم بگید
احتمالا بخشی از متن حذف شده و سوال از اونجاست
اعتراض کنید لطفا که با توجه به متن این سوال قابل پاسخ گویی نیست

erfanet

New member
سوال 93 شیمی :بعضی از آلکانها را از طریق آلکیلاسیون به سوختهای سنتزی با درجه اکتان بالا تبدیل میکنند. موریسون بوید جلد اول- صفحه 144 - پاراگراف 3 - گزینه ب صحیح است.

erfanet

New member
سوال 86
صفحه 273: -3-پنتانول یک الکل نوع دوم است و با اکسایش به کتون تبدیل میشود. پس گزینه اعلام شده (د) غلط است.
2 -متیل 2-بوتانول یک الکل نوع سوم است و اکسایش پیدا نمیکند.پس گزینه (ج) غلط است.
صفحه 289 و 290 :اترها واکنش پذیری خیلی کمی دارند و بسیار پایدارند و فقط یک نوع واکنش میدهند (در مجاورت اسید الکل ایجاد میکنند)پس گزینه (الف) غلط است.
موریسون بوید-سال 1375

آخرین ویرایش:

erfanet

New member
سوال 39 در صفحه 696 توضیحات سرین دهیدراتاز داده شده . کتاب لنینجر
و همچنین در شکل 18-19 همان صفحه.

آخرین ویرایش:

erfanet

New member
لطفا برای سوال 39 منبع و اطلات دیگه رو هم ذکر کنید که بتونیم اعتراض کنیم
من در مورد این سوال اعتراض زدم و نوشتم:
طبق اصول بیوشیمی لنینجر چاپ1386 صفحه 956 طبق نمودار واکنش تبدیل 3فسفوگلیسرات به سرین برگشت ناپذیر و گزینه ب نادرست میباشد و سوال جواب ندارد
نمیدونم ولی فکر نمیکنم قبول کنند
چشم . باز میگردم تو منابع.

d67

New member
سلام بچه ها سوال39درسته -چون سرین تبدیل به 3فسفو گلیسرات میشه سپس 3فسفو گلیسرات توسط 3فسفو گلیسرات دهیدروژناز تبدیل به دی هیدروکسی استون میشه که میتونه بیاد داخل چرخه گلیکولیز
سوال 53 هم درسته چون اگه ویتامین b3 نباشه NAD یا NADP تولید نمیشه و 3فسفوگلیسرالدئید دهیدروژناز غیر فعال میشه
ولی سوالات-56-57 72-77-87-120-159 واقعا اشتباها
سوال 26 هم اصلا جزء رفرنس ها نیست

erfanet

New member
سلام بچه ها سوال39درسته -چون سرین تبدیل به 3فسفو گلیسرات میشه سپس 3فسفو گلیسرات توسط 3فسفو گلیسرات دهیدروژناز تبدیل به دی هیدروکسی استون میشه که میتونه بیاد داخل چرخه گلیکولیز
سوال 53 هم درسته چون اگه ویتامین b3 نباشه NAD یا NADP تولید نمیشه و 3فسفوگلیسرالدئید دهیدروژناز غیر فعال میشه

میشه بگیدچرا سوال39درسته؟ این واکنش تو کدوم صفحست یا کدوم رفرنس ؟
من هم تا الان به سوالات 3-21-26-56-57-86-87-93-159-
اعتراض نوشتم.

آخرین ویرایش:

erfanet

New member
من 120 رو نزدم. چرا 120 غلطه؟

lethe

New member
bacheha man kelasaye d.r ehsanio raftam va jozve khundamo manbai nadaram vali motmaenam in soala ghalatan chon eynan nokatesh tu jozvashe 21 mashe1 26mishe4 56mishe4 57mishe2

erfanet

New member
bacheha man kelasaye d.r ehsanio raftam va jozve khundamo manbai nadaram vali motmaenam in soala ghalatan chon eynan nokatesh tu jozvashe 21 mashe1 26mishe4 56mishe4 57mishe2

21 رو باهات موافقم- 26 همون 1 درسته من دیدم تو هارپر بود فقط , هارپر جزء منابه نیست!. 56 رو اشتباه میکنی چون تولید و تجزیه بیسفسفو گلیسیرات که تو بافت های با تنفس بالا تولید میشه همون راپوپورت هست. 57 هم درسته نظرت.

erfanet

New member
سوال 3 رو دقت کردید؟ اگه میگفت به سمت راست جابجا میکند گزینه 2 میشد ولی گفته به سمت چپ! و گزینه 3 رو گفته درسته!!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا