نظرات شرکت کنندگان در مورد آزمون ارشد بیوشیمی بالینی 1 تیر 91

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

rossmanfold

New member
سلام،دوستان سئوال 77 و 87 شیمی جوابش نادرست اعلام شده لطفا برای این دو سوال طبق رفرنس زیراعتراض تون رو اعلام کنین :
سوال 77 : شیمی مولتیمر (1) - چاب سی وسوم -فصل 11 (مایعات وجامدات ) -صفحه 168 ستون دوم باراگراف دوم ---->ازعبارت " بزرگی فشار بخار یک مایع نشانه قدرت نیروهای جاذبه بین مولکولی آن مایع است ، مایعاتی که نیروی جاذبه قوی داشته باشند فشاربخارشان بایین خواهد بود " استناط مشود که گزینه الف ،ب،د هرسه به دلیل دارا بودن h.b بین مولکولی فشار بخاربایینی دارند درصورتیکه گزینه ج یعنی جیوه h.b بین مولکولی نمی دهد بتابراین فشاربخاربالایی دارد.
سئوال 87: شیمی موریسون -جلددوم چاب دوازدهم -فصل هجدهم (آلدهیدها وکتونها) -بخش 20-18 (شناسایی آلدهیدها وکتونها) -صفحه 834 ----> دراین صفحه هم تست تالنز و هم آزمون شیف به عنوان روشهای شناسایی آلدهیدها معرفی شده ،حتی ازآزمون شیف به عنوان تست مخصوص آلدهیدها نام برده شده است ----> بنابراین این سوال دارای 2 گزینه درست است ، صورت سوال هم مشکل داره چون از عبارت " دو مورد" استفاده کرده ...

rossmanfold

New member
بیوشیمی هم سوال 34 گزینه الف ، سوال 57 گزینه 2 ، سوال 72 گزینه 2 درسته به نظرم ...:smiliess (11):

دوستان به نظر من سوال 87 اولا صورت سوال اشتباست دوما گزینه 1 طبق فصل 18 شیمی آلی موریسون بوید سال انتشار1386صفحه 809 و گزینه 2 طبق موریسون بوید فصل 18 صفحه 834 درست هستنداکسایش به وسیله واکنشگر تولنس بیشتر برای شناسایی آلدهیدها و بویژه متمایز کردن آنها از کتون ها سودمند است. آزمون شیف یک آزمایش بسیار حساس برای آلدهیدهاست یک آلدهید با واکنشگر فوشین-آلدهید واکنش می دهد و رنگ ارغوانی مشخصی به وجود می آورد.

آخرین ویرایش:
سوال 56 بیوشیمی طبق هارپر سال انتشار 1386فصل بیوانرژتیک و متابولیسم کربوهیدراتها و لیپیدها صفحه 207 پاراگراف سوم در گلبول های قرمز واکنشی که توسط فسفو گلیسرات کیناز کاتالیز می گردد ممکن است تا حدودی توسط واکنش بیس فسفو گلیسرات موتاز بای پس شود که تبدیل 1و3 بیس فسفو گلیسرات به 2و3بیس فسفو گلیسرات را کاتالیز می کند ترکیب اخیر توسط 2و3بیس فسفو گلیسرات فسفاتاز به 3فسفو گلیسرات و Pi هیدرولیز می شود این میسر جایگزین همراه با تولید خالص ATP در گلیکولیز نمیباشد هر چند نتیجه آن تولید 2و3بیس فسفو گلیسرات میباشد.گزینه الف درست هستش.

آخرین ویرایش:
سوال 57 طبق هارپر فصل بیوانرژتیک و متابولیسم کربوهیدرات ها و لیپیدها صفحه 271 شکل 12-23 تبدیل اسیدآراشیدونیک به پروستاگلندین ها .گزینه 2 میشه

آخرین ویرایش:

mehdighazanfari

New member
سلام دوستان ،واقعا میشه به سیستم تخمین رتبه اعتماد کرد؟چجوری بفهمیم که رتبه ای که بدست میاریم بینچند نفره؟

محمدنبی

New member
:smilies:بعضی از دوستان زحمت کشیدن و متاسفانه الکی نمره زدن
پس اونایی که رتبه شون خیلی بالا شد نگران نباشن
ولی اونایی که رتبه شون پایینه احتمالا رتبه خودشونه

erfanet

New member
دوستان در مورد سوال 45 ، مگه اکسیتوسین از هیپو تالاموس ترشح نمیشه و با نوروفیزن به هیپوفیز نمیاد؟ یا من اشتباه میکنم؟

erfanet

New member
دوستان در مورد سوال 39، اسید آمینه سرین طبق اطلاعات ناقص من 2 تا مسیر داشت برای تجزیه ،اول به واحد های تک کربنه فولات تبدیل میشد و دوم د آمینه میشد و به پیروات تبدیل میشد؟

ne11833

New member
دوستان در مورد سوال 45 ، مگه اکسیتوسین از هیپو تالاموس ترشح نمیشه و با نوروفیزن به هیپوفیز نمیاد؟ یا من اشتباه میکنم؟
دوست عزیز من هم مثل شما اشتباه کردم و کلمه هیپوفیز پیشین که توی صورت سوال ذکر شده ندیدم!

ne11833

New member
دوستان در مورد سوال 39، اسید آمینه سرین طبق اطلاعات ناقص من 2 تا مسیر داشت برای تجزیه ،اول به واحد های تک کربنه فولات تبدیل میشد و دوم د آمینه میشد و به پیروات تبدیل میشد؟
این یکی رو موافقم
سرین (از)3فسفو گلیسرات تولید میشد و (به) پیروات تبدیل میشد من زدم گزینه الف

ne11833

New member
سلام،دوستان سئوال 77 و 87 شیمی جوابش نادرست اعلام شده لطفا برای این دو سوال طبق رفرنس زیراعتراض تون رو اعلام کنین :
سوال 77 : شیمی مولتیمر (1) - چاب سی وسوم -فصل 11 (مایعات وجامدات ) -صفحه 168 ستون دوم باراگراف دوم ---->ازعبارت " بزرگی فشار بخار یک مایع نشانه قدرت نیروهای جاذبه بین مولکولی آن مایع است ، مایعاتی که نیروی جاذبه قوی داشته باشند فشاربخارشان بایین خواهد بود " استناط مشود که گزینه الف ،ب،د هرسه به دلیل دارا بودن h.b بین مولکولی فشار بخاربایینی دارند درصورتیکه گزینه ج یعنی جیوه h.b بین مولکولی نمی دهد بتابراین فشاربخاربالایی دارد.
سئوال 87: شیمی موریسون -جلددوم چاب دوازدهم -فصل هجدهم (آلدهیدها وکتونها) -بخش 20-18 (شناسایی آلدهیدها وکتونها) -صفحه 834 ----> دراین صفحه هم تست تالنز و هم آزمون شیف به عنوان روشهای شناسایی آلدهیدها معرفی شده ،حتی ازآزمون شیف به عنوان تست مخصوص آلدهیدها نام برده شده است ----> بنابراین این سوال دارای 2 گزینه درست است ، صورت سوال هم مشکل داره چون از عبارت " دو مورد" استفاده کرده ...
عالیه ممنون:thanks:

ne11833

New member
ببخشید من شنیده بودم هارپر از لیست منابع ارشد بهداشت حذف شده پس نمیتونیم به عنوان منبع ذکر کنیم

ne11833

New member
این کسی که همه درصدهاش 80-90 شده کیه؟لطفا خودتونو معرفی کنید یه امضا هم بدین:shocked:
من نمیدونم ولی به نظر من با این سیستم ممکنه افراد بسیار با نمک هم با درصدهای تقلبی شرکت کنند
واقعا نخبه ای میخواد که سوالات زبان به اون سختی رو 90 زده باشه امروز با مامانم که استاد زبانه داشتیم سوالها رو بررسی میکردیم متن آخری که رسید مامانم گفت فکر کنم این سوالها اصلا مال این متن نیستند!

vitamin

New member
این کسی که همه درصدهاش 80-90 شده کیه؟لطفا خودتونو معرفی کنید یه امضا هم بدین:shocked:
من نمیدونم ولی به نظر من با این سیستم ممکنه افراد بسیار با نمک هم با درصدهای تقلبی شرکت کنند
واقعا نخبه ای میخواد که سوالات زبان به اون سختی رو 90 زده باشه امروز با مامانم که استاد زبانه داشتیم سوالها رو بررسی میکردیم متن آخری که رسید مامانم گفت فکر کنم این سوالها اصلا مال این متن نیستند!

منم وقتي درصدهاشو ديدم خوشكم زد :1dco2x0p1lilzhfpg1t

FORD

New member
دوستان سلام
بنظرتون حداقل نمره برای قبولی امسال حدودا چقدر باید باشه؟
ممنون.

erfanet

New member
سوال 26 :
در کتاب تکست لنینجر Biochemistry 4E, Lehninger, 2005 یکبار از N-ethylmaleimide نام برده شده( صفحه 420 - چپتر 11)
17. Labeling the Lactose Transporter A bacterial lactose
transporter, which is highly specific for its substrate lactose,
contains a Cys residue that is essential to its transport
activity. Covalent reaction of N-ethylmaleimide (NEM) with
this Cys residue irreversibly inactivates the transporter.
که ربطی به سوال مربطه ندارد.
در کتاب استرایر از N-ethylmaleimide نامی برده نشده.
در کتاب دولین 1 بار از ethylmaleimideN- یاد شده بخش 1-فصل 3 -(جدول 3-7)- خط 15 که در مورد واکنش گروه SH آمینو اسید سیستئین است و ربطی به سوال 26 ندارد.
در کتاب تکست اصلی Harper's_Biochemistry_26th_edition هارپر صفحه98 / CHAPTER 12 و شکل Figure 12–10. در مورد این ماده توضیح داده شده که این کتاب خارج از منابع معرفی شده میباشد.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا