نظرات شرکت کنندگان ارشد 94 بیوتکنولوژی پزشکی

226

New member
دوستان گرام من دیروز یکی از مهمترین فاکتورهای دخیل در فرار مغزها رو کشف کردم:idea_majidonline:

baran-

New member
Kheily asabiyam .... jelde 1 va 2 lodish kamel khondam .. vali heif ...
Ghabool nemisham

فعلا ناامید نباشید

چون با نا امیدی نتیجه هیچ تغییری نمیکنه!

فقط تا اومدن نتایج چیزی به جز یه اعصاب داغون برات هیچی نمی مونه!

فعلا همه امید به قبولی داشته باشین . . .

هیچ کس با امید داشتن و خوشبین بودن چیزی رو از دست نمیده!

برای هم دعا کنیم

The Guy

Well-known member
Kheily asabiyam .... jelde 1 va 2 lodish kamel khondam .. vali heif ...
Ghabool nemisham
میکروبو که خیلی خوب زدی. زیاد به قبول نشدن فکر نکن. ببین خیلی از دوستانی که مجموعه 1 و 2 شرکت کرده بودن تو یه شوک روانی فرو رفتن. و توی این وضعیت دنیا رو سر آدم خرابه.
به زودی درست میشه
اون موقع میتونید بهترین تصمیما رو بگیرید. چه برای ارشد چه برای کل زندگی...

The Guy

Well-known member
حساب کردم جور در نمیاد انگار برا ۲۵سوال 😥
یعنی چی جور در نمیاد رامتین جان. به فرض یکی 20تا درست زده 2 غلط میشه 58/75 یا همون 77درصد.
بعد همینو در ضریب درس ضرب میکنیم تا تاثیرش بدست بیاد.

ramtin20

New member
بچه ها رتبه بندی دانشگاه تو بیوتک چطوره؟ کدوماش قویترین؟

hamoon

New member
مراحل تقسیم میوز از لودیش 2013 حذف شده پس باید به طرح این سوال اعتراض کرد . جالبه که خود سنجش تو دفترچه می نویسه آخرین منابع حالا اومده از منابع سال های دور سوال داده . در مورد باکتری هم که حال گیری بود بماند اما از دوستان کسی میدونه سوال مربوط به آنتی بیوتیک (اورینتاوانسین !!!) از کدوم منبع طرح شده بود ؟؟!!

همون دفترچه که منابع رو معرفی میکنه بند اولش اینه که آزمون منحصر و محدود به منبع اعلام شده نیست.
رو این ضابطه می تونن اینطور استدلال کنن که از یه منبع دیگه (و نه لودیش 2008) سوال دادن. بعید می دونم به اعتراضمون رو این سوال ترتیب اثر بدن.

ولی با یه اعتراض کلی موافقم. حتی به یه سیستم بالا تر از وزارت بهداشت. عملکرد وزارت بهداشت نسبت به علوم واقعا بی نظمه.
تغییرات غیر قابل پیش بینی و غیراصولیه.
تغییر ضرایب. منابع. ظرفیت. طراحی سوال و...
اعلام تغییرات هم اکثرا نزدیک به زمان برگزاری آزمونه
چون تعداد شرکت کننده ها کمه هر کاری که دلشون بخواد میکنن هیچ کس هم هیچ نظارتی نداره

آخرین ویرایش:

Tina biotec

New member

مگه سوالای امسالو ندیدی؟ دیگه فقط باید چکیده تاپلی خوند. بقیه فایده نداره.

- - - updated - - -

من پارسال مورای خوندم 50 زدم. امسال مورای و بخش پزشکی زینسر با بهادر کامل خوندم 30 زدم.اگه هدفت قبولیه چکیدشو بخون وگرنه خود دانی.

خب من تمام سوالای باکتری به دقت بررسی کردم..اصلن تاپلی خوشبختانه نقشی نداره...تمام منابع معرفی شده سوال اومده به خصوص مورااااااای یعنی خیلی طراح علاقه به مورای داشته.... البته من هنوز سوال 115 رو کشف نکردم واقعن نمیدونم این سوال ز کجا طرح شده مقاله ای چیزی بوده من خبر ندارم فکر هم نمیکنم تاپلی باشه

آخرین ویرایش:

The Guy

Well-known member
من که از درصدای خودم راضی بودم
سلولی 83
میکرب 84
بیوشیمی 45
زبان 78
البته با کلید د.خلللللللللللیلی و جوابای میکرب د.کشششفی که برای بچه ها ارسال کردم
خیلی عالیه ایول. بخصوص میکروبو خیلی خوب زدید. از الان تبریک منو واسه رتبه زیر 5 داشته باشید.

Tina biotec

New member
[

همون دفترچه که منابع رو معرفی میکنه بند اولش اینه که آزمون منحصر و محدود به منبع اعلام شده نیست.
رو این ضابطه می تونن اینطور استدلال کنن که از یه منبع دیگه (و نه لودیش 2008) سوال دادن. بعید می دونم به اعتراضمون رو این سوال ترتیب اثر بدن.

ولی با یه اعتراض کلی موافقم. حتی به یه سیستم بالا تر از وزارت بهداشت. عملکرد وزارت بهداشت نسبت به علوم واقعا بی نظمه.
تغییرات غیر قابل پیش بینی و غیراصولیه.
تغییر ضرایب. منابع. ظرفیت. طراحی سوال و...
اعلام تغییرات هم اکثرا نزدیک به زمان برگزاری آزمونه
چون تعداد شرکت کننده ها کمه هر کاری که دلشون بخواد میکنن هیچ کس هم هیچ نظارتی نداره

به هر حال گفته بودن آخرین ویرایش لودیش 2013....به نظرم باید این روند امتحانیشون رو به سخره بگیریم.اصلن هر چقدر هم زحمت بکشی اصلن خوب محک زده نمیشی....تعداد سوال ها رو باید بیشتر کنن...حالا که همه چیز میتونن تغییر بدن اینم روش نمیمیرن که....

- - - Updated - - -

alireza-ja

New member
پرتیولیز خود به خود توسط apaf

من اینو میخواستم بزنم چون کاملا میدونستم که اپاف 1 این کار رو انجام میده ولی این دیگه خود به خودی حساب نمیشه!! یه کمپلکس این کار رو کرده.

با خودبخودیش مشکل داشتم.

بجاش کاسپاز 8 رو زدم که کمی قبلتر طی چندتا فرایند باعث فعال شدن آپاف 1 میشه و این هم میاد کاسپاز 9 رو فعال میکنه.

ramtin20

New member
منم تبریک میگم دکتر سجاد
خیلی خوب شدین
میشه لطف کنین منابع میکروب و بیوشیمی رو بگین چی خوندن؟

hamoon

New member
باکتری 85 خیلی عالیه
البته بامدرک ارشد باکتری قاعدتا باید بالا بزنید
ممکنه یه "کتاب" خوب برای باکتری معرفی کنید
تاکیدم رو کتابه نه ج-ز-و-ه چون ج هایی که معرفی میشه بیشتر جنبه تبلیغاتی داره تا ...

fatemeh69

New member
اینام درصدای تقریبیه من،امیدی به قبولی ندارم:sad:
زبان70
سلولی58
بیوشیمی53
باکتری مشخص نیس،شاید50

باکتری 85 خیلی عالیه
البته بامدرک ارشد باکتری قاعدتا باید بالا بزنید
ممکنه یه "کتاب" خوب برای باکتری معرفی کنید
تاکیدم رو کتابه نه ج-ز-و-ه چون ج هایی که معرفی میشه بیشتر جنبه تبلیغاتی داره تا ...
کتاب خوب که بخوام بگم همون منابع جاوتز و مورای است با سوالات چندسال اخیر. من فقط یه جززووه خوندم نه کتابی!!! . از دوستان بپرسید شاید اونا چیزای دیگه ای رو خونده باشند سایر منابع رو برای بچه ها اسمس کردم !
جزووه جععععععععفر نژژژژاد (حذف میشه چرالابد باید بگم جزوووات سنا!!!) برای بیوشمی با کتاب جلدسیاهش ، زیست لودیش + مقداری از کتاب گیتی امتیازی و یه جززوه دیکه تبلیغ میشه!!!
زبان هم مثل بقیه :لزگی 504 و چند سال اخیر ارشد و یه چندتایی کتاب

آخرین ویرایش:

fatemeh69

New member
:smiliess (2)::smiliess (2):واقعا برای سوالات تخصصی و سخته لودیش اماده بودم،
نه فقط برا سه فصلش
اینم میگذره؛ولی مطمءنم بهداشت برا سال بعد هم یه برنامه ای داره واسه بازی با سرنوشت ما

صفحه 536 - فصل 21 جواب کاسپازها چندتا اونجاس _ ترجمه ستوده نیا جلد 2 ... (تصویر)
540 و 541 رو هم نگاه کنید تصاویر

بالا