نظرات شرکت کنندگان ارشد 94 بیوتکنولوژی پزشکی

The Guy

Well-known member
salam agha man ba in darsada omide ghabuli dashte basham ya na.....bioshimi 60................biology 65..........bakteri 75.......zaban 94.....
lotfann age az sale pish nemune karname darid bezarid to site,,,,,mer30
آره داداش خیالت راحت.
راستی شما سوال 132 زبان رو کدوم گزینه زدی؟!

soheila6901

New member
salam agha man ba in darsada omide ghabuli dashte basham ya na.....bioshimi 60................biology 65..........bakteri 75.......zaban 94.....
صد در صد قبولی زبانو خیلی خوب زدی بقیه دریاتم خوبه فکر کنم حتی یه رقمی شه رتبه ات زبان چی خوندی انقدر خوب زدی؟

226

New member

داداش تبریک . شک نکن رتبت زیر 5 میشه . شما و دکتر سجاد رتبه تک رقمی میشید .

- - - Updated - - -

آره داداش خیالت راحت.
راستی شما سوال 132 زبان رو کدوم گزینه زدی؟!

اره . بگو ببینیم 132 رو شما چی زدی

226

New member
با حضور دوستانی مثل اقا پوریا از خودم خجالت میکشم . ایشون هم سر همون کنکوری نشسته که ما نشستیم :smilies-azardl (181:smilies-azardl (181

intereza7

New member
دوستان من با این درصدا امیدی هست قبول شم یا از الان واسه طرحم اقدام کنم؟
بیوشیمی 60
زیست 58
میکروب 3
زبان 60

The Guy

Well-known member
دوستان من با این درصدا امیدی هست قبول شم یا از الان واسه طرحم اقدام کنم؟
بیوشیمی 60
زیست 58
میکروب 3
زبان 60
دوست عزیز واقعیت اینه که نمیشه هیچ جوره نظر داد. چون امتحان امسال علاوه بر تغییر ضرایب با تغییر سبک سوال هم همراه بوده. مثل بقیه مراحل این کنکور منحوس همه چیز در هاله ای از ابهام قرار داره.
همه استرس داریم. و خوب مسیر زندگیمون بسته به اینکه نتیجه نهایی این آزمون چی میشه ممکنه 180درجه تفاوت داشته باشه. به نظرم الان وقت مناسبی برای حل و فصل قضیه ای مثل طرح یا سربازی نیست.
حداقل تا اعلام نمره ها (تیرماه) باید صبر کرد.
این 1ماهو به مسافرت و کارهای دیگه بپردازیم. (و البته نیش و کنایه اقوام و آشنایان و سایر بستگان رو هم تحمل کنیم)

intereza7

New member
دوست عزیز واقعیت اینه که نمیشه هیچ جوره نظر داد. چون امتحان امسال علاوه بر تغییر ضرایب با تغییر سبک سوال هم همراه بوده. مثل بقیه مراحل این کنکور منحوس همه چیز در هاله ای از ابهام قرار داره.
همه استرس داریم. و خوب مسیر زندگیمون بسته به اینکه نتیجه نهایی این آزمون چی میشه ممکنه 180درجه تفاوت داشته باشه. به نظرم الان وقت مناسبی برای حل و فصل قضیه ای مثل طرح یا سربازی نیست.
این 1ماهو به مسافرت و کارهای دیگه بپردازیم. (و البته نیش و کنایه اقوام و آشنایان و سایر بستگان رو هم تحمل کنیم)
مرسی از پاسخگویی، خدا رو شکر من به هیچکس نگفتم

baran-

New member
خوش به حالتون!

فقط فکر کنم خوجه حافظ شیرازی ندونه که من کنکور دادم!

PURYA

New member
داداش تبریک . شک نکن رتبت زیر 5 میشه . شما و دکتر سجاد رتبه تک رقمی میشید .

- - - Updated - - -

اره . بگو ببینیم 132 رو شما چی زدی

داداش مطمئن هستم د میشه چون اولا 50 درصد که مخالفا پس 50 درصد موافقا. دوم باقی گزینه ها نمیخورند.پس سوال شاید غلط باشه

PURYA

New member
hanuz ke maloome nis ....momkene chanta soale zaban ke man doros zadam hazf beshe.......vali aval kalamte 504 ,,,,,,bad ham lezzzzzggggggiiiii((harki doros bekhunatesh mahale zire 80 bezane))ham kalamatesh karbordie ham matnhaye ehtemalish((makhsusan 53 ta matn akhar.))......man readinghaye emsalo 3ta ro tu darsaye lezzgi khunde budam....faghat matn avval nabud.../..

226

New member

حق با دوستمونه . الان هیچ نظر قطعی نمیشه داد . بچه ها من اصلا حواسم به این نبود که با این تجمیع ازمون ها ما با بچه های ژنتیک و بیوشیمی هم رقیبیم . جدای از رتبه به نظرم اگر کسی هم رتبه خوبی بیاره باید تا شهریور صبر کنه ببینه نتیجه چی میشه . چون بچه های ژنتیک و بیو هم میتونند بیوتک رو تو انتخاب هاشون داشته باشن . بگم چی بشی سنجش پزشکی با این تجمیع ازمونات:thumbsdownsmileyani

226

New member
فقط خدا کنه این جریان تجمیع آزمونا مثل اون ماجرای تجمیع دانشگاه علوم پزشکی ایران با تهران که اخرش معلوم شد چه اشتباه بزرگی بوده و چه ضررهایی وارد کرده واسه سال بعد منتفی بشه . آخه این همه سلولی مولکولی بخونی واسه 25 تا سوال!!!!!! شرم اوره 25 تا . لااقل 35 تا هم بود ی چیز .25 تا اونم درس اصلی:mad_majidonline:

226

New member
اخه کسی که علاقه منده بیوتک بخونه چه لزومی داره تو دفترچش سوال شیمی و ژنتیک باشه . بابا ما اگه می هواستیم بریم ژنتیک که اونو می خوندیم . با این کار نه تو کاغذ صرفه جویی شد نه اینکه بار علمی افراد درست سنجیده میشه با 25 تا سوال . عدالت این هست که مثلا 50 تا سوال سلولی مولکولی که انصافا هم به طور مساوی از سلولی و هم مولکولی سوال طرح بشه 35 تا باکتری 35 تا بیوشیمی همون 40 تا هم زبان . بدون اینکه موقع انتخاب رشته رشته های دیگه بتونند از رشته ای دیگه انتخاب کنند

226

New member
به نظرم تا دیر نشده باید صدای اعتراض خودمون رو به تجمیع ازمونها به گوش خود وزیر برسونیم . :mad_majidonline:

sakhreh

New member
دوستان راستی این سوال هم تو منابع نیست. نظرتون چیه حذفش کنیم؟

جایگزینی یک پورین با یک پیریمیدین در
ساختمان DNA کدامیک از جهش های زیر محسوب میشود؟

الف)Transition
ب)Deletion mutation
ج)Transversion
د)debiliating mutation

نظرتون منفیه درسته؟! :)

اون قضیه سوالای خارج از منبع میکروب هم کلا فراموش شد. کاملا مشخصه ک دوستمون وقتی فهمید با این استدلالش ممکنه سوالای میکروب هم حذف بشه دچار خواب ناگهانی شد! :)
(البته من هنوز سوالای میکروبو بررسی نکردم، صرفا بر اساس ادعای صخره عزیز دارم میگم. مگر اینکه پستاشو پاک کنه و بیاد بگه نههههه من کی این حرفو زدم)
در ادامه نظرتون رو به یک مطلب مهم جلب مینمایم:

7e70319ca24b2efbe651815c8c000a9e.jpg

ضمنا" چندتا نکته رو هم اشاره کنم:

*من هم اگر این سوالو اشتباه زده بودم احتمالا الان دنبال حذفش بودم.
*شما هم اگر این سوال رو درست جواب داده بودین مطمئنا الان دنبال حذفش نبودین.
*کسی که این سوال رو غلط زده حتما مطلبش رو خونده بوده. پس حق اعتراض نداره. فقط سر جلسه خوب نتونسته به یاد بیاره.
*لطفا کسی حرفای منو به دل نگیره. شاید فردا مجبور شدیم با هم چشم تو چشم شیم. من شرمنده میشم...

:rose: for ya'll

اولا اون سوال توی منبع هست الکی حرف در نیار. ثانیا باکتری ضریبش یکه و درس اصلی نیست. اکثرا هم این درسو پایین زدن و رقابت بیشتر رو درس اصلیه. ثالثا من به خواب ناگهانی فرو نرفتم بلکه حوصله بحث کردن ندارم. بحث کردن شرایط خودشو میطلبه و البته طرفین نباید دچار خودخواهی و تعصب باشن. این شما بودی که شروع به تند حرف زدن کردی وگرنه من فقط به بچه ها آگاهی دادم که این سوال تو منبع نبوده. در ضمن غیر از من کسای دیگه هم تایید کردن که این سوال خارج از منبع بوده. حالا اینکه شما چرا با من نقاضت داری!؟ فقط خودت جوابشو میدونی.

آخرین ویرایش:

sakhreh

New member
اخه کسی که علاقه منده بیوتک بخونه چه لزومی داره تو دفترچش سوال شیمی و ژنتیک باشه . بابا ما اگه می هواستیم بریم ژنتیک که اونو می خوندیم . با این کار نه تو کاغذ صرفه جویی شد نه اینکه بار علمی افراد درست سنجیده میشه با 25 تا سوال . عدالت این هست که مثلا 50 تا سوال سلولی مولکولی که انصافا هم به طور مساوی از سلولی و هم مولکولی سوال طرح بشه 35 تا باکتری 35 تا بیوشیمی همون 40 تا هم زبان . بدون اینکه موقع انتخاب رشته رشته های دیگه بتونند از رشته ای دیگه انتخاب کنند

نگران نباش حداقل امسال ژنتیک و بیوشیمی رقیب ما نیستن. چون سوالات میکروب رو جواب ندادن. وقتی یه درسو صفر زده باشن چطور میتونن رقابت کنن. اوناهم رو درسای تخصصی خودشون فوکوس کردن.

Taraa

Well-known member
اتفاقا امسال رقیب بودن ژنتیک و بیوشیمی با بچه های بیوتک کاملا واضحه چون سوالای میکروب سخت بوده و خود بیوتکی ها هم هستن که میکروب صفر یا پایین زده باشن

baran-

New member
راستش من یادمه تو پرسش پاسخ درباره ادغام رشته ها گفته شده بود که درصورتی که

سایر رشته ها درسی رو که براشون ضریب صفر داره بزنن می تونن برای او گرایش مجاز به انتخاب رشته بشن

Taraa

Well-known member
مدتی از عمرم که بین بچه های علمی (دانشگاه بعد هم این انجمن) بودم خیلی خیلی کم دیدم کسی از نظر علمی سطح بالایی داشته باشه و از نظر ادب و مهارتای اجتماعی و درک هم به همون اندازه رشد کرده باشه (استثنا وجود داره ولی تعدادشون خیلی کمه) ... همیشه تو برخورد با همچین افرادی تنها کاری که از دستم براومده این بوده که دعا کنم به پستای بالا و حساس کشورم دست پیدا نکنن ... هههههههه خیلی دعای پوچیه میدونم .. چون خواه ناخواه اتفاقا همینا هستن که میرن بالا
و اینم نتیجه اش هست که نه وجدان طرح سوال دارن ، نه مدیریت سرشون میشه، نه قدرت درک مسائل رو دارن، نه حتی توانایی پیش بینی اثر تغییرات جدیدی که میخوان ایجاد کنن

همش دارم جلو خودمو میگیرم حرف نزنم که مبادا بچه های اینجا رو ناامید کنه حرفام ولی دیگه یوقتایی مث الان ..

بالا